Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie ktoś daje BQ na chłodnicę? lol 8:E

 

Taa ja mam SW3 na chłodnicy i co w tym złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edit: widzę, że Minciu już sam to ustalił :).

 

Już dawno była niedostępna nawet jak strona działała. Podoba mi się i chciałem ją mieć. Ale na chceniu się skończyło nawet jakbym miał się złamać i wywalić worek siana na budę i drugi worek na transport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa ja mam SW3 na chłodnicy i co w tym złego?

 

A to, że to nie są wentyle przystosowane do użytku na chłodnicy ;-)

 

Już dawno była niedostępna nawet jak strona działała. Podoba mi się i chciałem ją mieć. Ale na chceniu się skończyło nawet jakbym miał się złamać i wywalić worek siana na budę i drugi worek na transport.

 

Niestety Hans Peder Sahl zamknął manufakturę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 30FPI albo grubasach 50-60mm to nędza. Ale do 14FPI 30mm są eleganckie.

 

Tutaj masz wyniki na Swiftech MCR120QP radiator - 12FPI/30mm

v1pK1U0l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem sw3 na chłodnicy, teraz się kręcą w kompie u kuzyna na chłodnicach i sprawują się elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić nowy blok wodny dla CPU i jakoś mnie tak do końca nie przekonuje top wykonany z acetalu scratchhead.gif

Bloczek od EK Velocity Nickiel + Acetal 3831109810323 lub wziąć full nickiel 3830046996886 różnica w cenie 100 zl.

Za te 100 zeta wziąłbym płyn chłodniczy i inne drobiazgi nizbedne do poprawnej i bezpiecznej wymiany.

Macie jakieś doświadczenia z blokami z acetalu ??

Na grafice i pompie sprawdza się wyśmienicie smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acetal jest ok, lepszy od plexi na topy, która pęka jak minimalnie za mocno dokręcisz złączkę. Acetal jest miękki, więc z siłą też nie można przesadzać, ale złączek i tak nie przykręca się narzędziami. Jeśli masz super manię na punkcie zerwania gwintu i wkręcasz złączki przy użyciu wkrętarki to bierz full mosiężny / niklowany blok, w innym przypadku acetal jest jak najbardziej ok :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plexa może nie spekac? Ja swój EK skręcałem zawsze delikatnie a mikro pęknięcia i tak się pojawily z tego co pamiętam.

 

Fajne bloki robi Corsair i phanteks. Oba pasują lepiej pod ryzeny i większe rdzenie z przesunięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acetal jest ok, lepszy od plexi na topy, która pęka jak minimalnie za mocno dokręcisz złączkę. Acetal jest miękki, więc z siłą też nie można przesadzać, ale złączek i tak nie przykręca się narzędziami. Jeśli masz super manię na punkcie zerwania gwintu i wkręcasz złączki przy użyciu wkrętarki to bierz full mosiężny / niklowany blok, w innym przypadku acetal jest jak najbardziej ok :P.

 

Dzięki kolego za szybką rzeczową odpowiedź thumbup.gif

Głównie miałem na myśli jakieś odkształcenia acetalu, które mogłyby spowodować ewentualne wycieki scratchhead.gif

Złączki przykręcam palcami do oporu, aż bolą szczerbaty.gif

Gorzej odkręcić gdzie muszę sięgnąć po szczypce płaskie wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do plecy przykrecam bardziej lekko niż mocno a i tak pajączki mikro na gwincie wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego szczegółu już nigdy nie kupię bloku z pleksi kwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś miejsce w sieci, gdzie można przyjrzeć się różnym pomysłom na wycięcię otworów wentylacyjnych? Szukam jakiejś inspiracji, bo Hexy mi się przejadły. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona chyba z czasem zaczyna pękać. No chyba że tylko EK na to cierpi?

 

No i żeby ocenić porządnie, musiałbyś wykręcić złączki i zerknąć na okolice gwintu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to ująłeś Minciu thumbup.gif

Kiedyś kupiłem używany (niespełna rok) blok wodny od EK, który posiadał pęknięcia wędrujące od zewnątrz przy gwincie do środka pleksi kwasny.gif niby nic ale naprężenia po całości i zaraz będzie przeciek wink.gif w bądź razie takie jest moje zdanie...

Dla tego rozważam zakup bloku full nickiel smile.gif ale zawisztheblack ma ogromne doświadczeni w tym temacie, więc spokojnie wezmę z acetalu smile.gif top wygląda naprawdę solidnie. Jeszce zobaczę i przemyślę, może odżałuję te 100 zł i łyknę full nickiel.

Chodzi mnie po głowie zdjąć IHS i położyć blok bezpośrednio na krzem ale to się wiąże z zakupem Direct to Die frame od Rockit Cool. Dobre i 5-7C do urwania bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikiel robi robotę, także jak jesteś gotowy na dodatkowy koszt to warto ;) Acetal jest ok, tylko że zginie Ci on na płycie między ramem a coverem na mobasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mnie, aż tak mocno na wyglądzie tylko na solidności wykonania bloku. RGB też do niczego niepotrzebnie wink.gif wystarczy świecący RAM szczerbaty.gif Aura Sync to jakieś nieporozumienie lol2.gif tak dociska system, że rdzenie prawie nie schodzą z maksymalnego zegara.

Czyli spokojnie mogę brać Acetal i bedzie wszystko ok thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, czy jest szansa dopasować blok ek supreme lt do gniaznda am4 lub lga2011? Domyślnie ten blok pasuję na lga775/1366

https://www.ekwb.com/shop/EK-PSS/EK-PSS-3830046990075.pdf

1366 ma ten sam rozstaw co 2011/2066 - wystarczą odpiwiednio dlugie sruby M4 np imbusowe i delikatnie przykrecac

 

pod am4 musialbyś wyciac blaszke/adapter ale wyglad bedzie beznadziejny i raczej nikt tego nie zrobi (musialbys sie do jakiegos zamowienia podlapac) wiec prosciej faktycznie kupic inny blok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1366 ma ten sam rozstaw co 2011/2066 - wystarczą odpiwiednio dlugie sruby M4 np imbusowe i delikatnie przykrecac

 

pod am4 musialbyś wyciac blaszke/adapter ale wyglad bedzie beznadziejny i raczej nikt tego nie zrobi (musialbys sie do jakiegos zamowienia podlapac) wiec prosciej faktycznie kupic inny blok

Dzięki, to przeważa nad wyborem platformy, ale am4 chyba mimo wszystko bardziej przyszłościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, niedawno przyszedł do mnie Rtx 2080 super od Aorusa, temperatury w stresie przy dosyć wysokiej temperaturze otoczenia dochodzą do 51 stopni. Wentylatory ustawione na 900rpm (Przy wentylatorach na full ledwo co 41 dobija.), pompa na 3500. Myślicie że zmiana obudowy na phanteks 719 i dołożenie grubej na 6cm 480mm chłodnicy obniżyło by temperature? Czy lepiej już zrobić oddzielny loop na gpu i cpu? Aktualnie mam 2x slim 240mm i 360mm.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co złego jest w 51 stopniach? Przecież to bardzo dobra temperatura jak na 900 RPM. Nawet jak tam wsadzisz MORA3 dla samego GPU to może urwiesz max ze 3-4 stopnie z tego przy 100-300 mniej RPM. Mam u siebie 2 x GTX 1080 i na to 2 x 480mm. W full stresie karty dobijają do 51-52 stopni przy 550-600 RPM na wentylatorach.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie zostaje na tym co mam, dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy LC człowiek się łapie na infantylnym przekonaniu, że jak wodą chłodzi to już będzie lodówka od razu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...