Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Raczej na chińskiej podróbce D5, bo oryginalna D5 Lain czy Lowara to koszt 300 zł za samą pompę :). Uważaj na te chińskie wersje D5, bo nie ma zbyt wiele długoterminowych opinii na ich temat.

 

Chłodnice Coolgate są ok. Miałem kiedyś grube 480mm (CG-480G2) od nich i było w porządku. Wykonanie na dobrym poziomie biorąc pod uwagę cenę. Użyte materiały też ok.

 

 

Tam siedzi rzekomo laing D5.

No i cena z rezem to 370 zł, mój błąd. Z czego rez to około 50 zł. Poza tym trzeba doliczyć, że w cenę za którą się to u nas kupuje doliczony jest vat i inne opłaty dystrybucyjne, zamawiając z alliexpressu nie masz tego, więc cenowo wychodzi podobnie.

 

Sam motor bykski ze sklepu w USA to 280 zł, więc można wierzyć że to jednak Laing.

 

A co do chłodnic to właśnie o 360 G2 myślę, 2 sztuki o grubość 65mm, stosunek cena/wydajność bardzo interesujący. W tej recenzji wypada znakomicie nawet na samym Push, a Push&Pull ma niemal tak dobry jak konstrukcje 2x droższe.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tam siedzi rzekomo laing D5.

No i cena z rezem to 370 zł, mój błąd. Z czego rez to około 50 zł. Poza tym trzeba doliczyć, że w cenę za którą się to u nas kupuje doliczony jest vat i inne opłaty dystrybucyjne, zamawiając z alliexpressu nie masz tego, więc cenowo wychodzi podobnie.

 

Sam motor bykski ze sklepu w USA to 280 zł, więc można wierzyć że to jednak Laing.

 

A co do chłodnic to właśnie o 360 G2 myślę, 2 sztuki o grubość 65mm, stosunek cena/wydajność bardzo interesujący. W tej recenzji wypada znakomicie nawet na samym Push, a Push&Pull ma niemal tak dobry jak konstrukcje 2x droższe.

 

Wiadomo, różnice na VAT i marży robią swoje, ale parametry tych D5 podawane przez Bykski nie zgadzają się z parametrami D5 - niższa mocy (18W vs 23W), niższy przepływ (1100 l/h vs 1500 l/h). Nie mówię, że to muszą być złe pompy, ale po prostu bym uważał.

 

Co do chłodnic to te Coolgate są ok. W push-pull bym się nie bawił, bo wtedy idzie naprawdę sporo miejsca na wszystko, a odczuwalny wzrost wydajności wcale nie jest taki duży. Osobiście zamiast tych Coolgate wolałbym wziąć nowe EK PE Classic, Nemesis GTS czy Alphacool XT45 - wszystkie cieńsze, zajmują mniej miejsca, lepiej wykonane i trochę wydajniejsze, ale też trochę droższe.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No droższe są. O PE360 myślałem bo cenowo też nie wypadają źle, ale PE 360 to sito na kurz straszne, a z kolei xt45 już straszy sporo wyższą ceną za niewiele lepszą wydajność od coolgate'a :/

 

 

Co do pomp to myślałem też o czymś takim od nich. Generalnie Ty akurat wiesz dlaczego wybieram w portfolio produktowym Bykski, a nie innym także.... :E

 

https://pl.aliexpress.com/item/33011428000.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.51016437CJUOws&algo_pvid=5c7cab06-1486-48d7-8067-1088e7244d4f&algo_expid=5c7cab06-1486-48d7-8067-1088e7244d4f-2&btsid=0b0a0ac215832369362327388e0ff8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Do mojego układu wystarczające, a też wygląda dosyć dobrze.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No droższe są. O PE360 myślałem bo cenowo też nie wypadają źle, ale PE 360 to sito na kurz straszne, a z kolei xt45 już straszy sporo wyższą ceną za niewiele lepszą wydajność od coolgate'a :/

 

 

Co do pomp to myślałem też o czymś takim od nich. Generalnie Ty akurat wiesz dlaczego wybieram w portfolio produktowym Bykski, a nie innym także.... :E

 

https://pl.aliexpress.com/item/33011428000.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.51016437CJUOws&algo_pvid=5c7cab06-1486-48d7-8067-1088e7244d4f&algo_expid=5c7cab06-1486-48d7-8067-1088e7244d4f-2&btsid=0b0a0ac215832369362327388e0ff8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Do mojego układu wystarczające, a też wygląda dosyć dobrze.

 

Są dwie wersje EK PE - ja mówię o PE Classic, który ma 13 FPI, a nie "zwykłym" PE, który ma 19 FPI ze split finami czyli de facto 38 FPI.

 

Tak, wiem dlaczego wybierasz z gratów Bykski :P. To DDC też może być, chcoiaż w Comsosie jest sporo miejsca, więc lepiej wnętrze wypełni to większe combo na D5 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są dwie wersje EK PE - ja mówię o PE Classic, który ma 13 FPI, a nie "zwykłym" PE, który ma 19 FPI ze split finami czyli de facto 38 FPI.

 

Tak, wiem dlaczego wybierasz z gratów Bykski :P. To DDC też może być, chcoiaż w Comsosie jest sporo miejsca, więc lepiej wnętrze wypełni to większe combo na D5 :).

 

 

Zastanawia mnie czy aż taka pompa jest mi potrzebna, u mnie na więcej niż 50% mocy D5 na pewno nie będzie pracować. Na froncie będę miał miejsce na coolgate'a G2 360 z wentylatorami push pull i montowanym do chłodnicy rezem z pompą, także jest przestrzeń do zagospodarowania.

 

Jeśli mówimy o classic pe360 to może mógłbym się nad nimi zastanowić jeśli wydajnościowo nie będize gorzje a zaoszczędze trochę przestrzeni. Ale cyz np XT45 rzeczywiście wydajnościowo wypada lepiej trochę od coolgate? Są 2 wersje i ta druga nowsza różni się sporo wydajnością podobno od pierwszej. Pierwsza jest w podobnej cenie co PE360, XT45 V2 to już około 450 zł.

 

A co do info o D5 to w jednym miejscu widziałem jak piszą 1100 a w innym 1500, różnie. Ryzyk fizyk.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsza pompa = wystarczą niższe obroty = mniejszy hałas, a o to w LC chodzi :). Dlatego warto wziąć mocniejsza pompę i dlatego brałbym też D5 + dlatego, że jest to pancerna konstrukcja nie do zajechania. Pamiętaj o tym, że pompa to najważniejszy element każdej pętli, bo to od nie zależy czy wszystko będzie sprawnie działać :).

 

Niestety, ale nigdzie nie widziałem dobrych testów porównawczych PE Classic oraz NexXxos v2. Co ciekawe odnośnie Alphacool są sprzeczne informacje na necie - raz widze info o 12 FPI, innym razem o 15 FPI :). Można tylko zakładać jak to wygląda pod względem wydajności. XT 45 V1 jest trochę wydajniejsza od Coolgate G2. Nemesis GTS 360 jest nielewe droższa od Coolgate, a wydajniejsza, ale za to mocno restrykcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stanę przed wyborem między PE360 Classic a Coolgate G2 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tanich chłodnic masz jeszcze Magicool G2 Ultra o grubości 45mm, który też powinien się całkiem nieźle spisać, a jest relatywnie tani. Miałem go kiedyś, ale nie mam z nim związanych kompletnie żadnych wspomnień :E.

 

Generalnie 2x360mm do zestawu z sygnaturki po OC będzie ok, ale super kultury pracy się nie spodziewaj (wentylatory w full load pewnie w okolicach 1000 RPM). Przydałaby się trochę większa powierzchnia.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tanich chłodnic masz jeszcze Magicool G2 Ultra o grubości 45mm, który też powinien się całkiem nieźle spisać, a jest relatywnie tani. Miałem go kiedyś, ale nie mam z nim związanych kompletnie żadnych wspomnień :E.

 

Generalnie 2x360mm do zestawu z sygnaturki po OC będzie ok, ale super kultury pracy się nie spodziewaj (wentylatory w full load pewnie w okolicach 1000 RPM). Przydałaby się trochę większa powierzchnia.

 

 

2x360 45-60mm może być za małe do mnie? :D z tego co wiem to PatrykT do duuuużo możniejszego konfigu używa 2x480 xt45 i na eLoopach nie wchodzi powyżej 700 rpm i nic się nie gotuje.

 

Tzn jeśli będę musiał użyć 1000rpm to nie przeszkadza mi to jakoś strasznie podczas grania, ale aż ciężko mi uwierzyć że to nie wystarczy do schłodzenia. na obecnym AiO mam na procku 76C max w stresie i 55C podczas grania, a to cieniutkie i miernej jakości 240 z wentylatorami pracującymi na 900 rpm i ze skręconą pompą do 50%, więc na 2 dużych chłodnicach nie da rady tego schłodzić jak dodam kartę przy obrotach wentylatorów poniżej 800 rpm? :E

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie będzie źle, u mnie na 800 RPM temperatury oscylują w granicach 47-48 stopni na GPU przy poborze ok 250wat przez kartę.

A jest to 240+360.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjdzie w praniu, ale na pewno nie zastosuję więcej niż 2x 360 60mm bo nie mam na to miejsca, tzn może bym coś wygospodarował, ale na obecną chwilę nie przewiduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewagą Twojej obudowy jest w pełni otwarty front, więc ta chłodnica będzie miała bardzo dobra wydajność. Wszystko wyjdzie w praniu. Mam nadzieje, że się mylę i będziesz w stanie spokojnie utrzymać te 700-800 RPM :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Haaaa, właśnie zmierzyłem rozmiar zatok i po lekkim przypiłowaniu pilnikiem kilku elementów w zatokach zmieści się bez problemu chłodnica 420 xt45 :D I chyba taką właśnie wezmę na front.

 

Pamiętam jak na angeli była niedawno promocja na chłodnicę Phobya 420 60mm za 335 zł, ale już jej nie ma :(

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wejdzie Ci 420mm, to śmiało ją szarpać, bo to już powierzchnia chodnicy 480mm :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście wyciszać chłodzenie Windforce na GPU ?

 

gv-n108tgamingoc-black-11gd_0.jpg

 

Zastanawiam się czy dałoby radę jakoś w miarę bezinwazyjnie to zrobić - np. ściągnąć sam ten plastik i na trytytki zamontować jakieś 120mm czy 92 bo radiator wygląda w miarę ok. Tylko czy da się takie zwykłe jakoś podpiąć do karty by dalej sterowała obrotami ?

 

Druga opcja to dać jej Accelero Extreme IV tylko nie wiem czy Gigabyte daje referencyjne pcb czy jakieś swoje zbiedzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz porządnie ogarnąć sprawę to Prolimatech MK-26 czy Raijintek Morpheus i dwa dobre wentylatory załatwiają sprawę, ale karta będzie znacznie wyższa i szersza, więc trzeba to wziąć pod uwagę.

 

Ta karta ma customowe PCB, ale nie ma to specjalnego znaczenia przy w/w rozwiązaniach.

 

Jak chcesz to możesz ściągnąć plastikową osłonę i wywalić fabryczne wentylatory, a potem na trytytkach zamontować coś porządnego. Nowe wentylatory muszą być 4-pin PWM - będziesz je w stanie podłączyć pod złącze na PCB przy pomocy przelotki z 4-pin mini fan na zwykłe 4-pin PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście wyciszać chłodzenie Windforce na GPU ?

 

gv-n108tgamingoc-black-11gd_0.jpg

 

Zastanawiam się czy dałoby radę jakoś w miarę bezinwazyjnie to zrobić - np. ściągnąć sam ten plastik i na trytytki zamontować jakieś 120mm czy 92 bo radiator wygląda w miarę ok. Tylko czy da się takie zwykłe jakoś podpiąć do karty by dalej sterowała obrotami ?

 

Druga opcja to dać jej Accelero Extreme IV tylko nie wiem czy Gigabyte daje referencyjne pcb czy jakieś swoje zbiedzone.

zeby wyciszyc chlodzenie wystarczy zmienic krzywa wentylatorow :) Nie trzeba od razu rozbierac. Tylko ze temp pojda w gore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok wytrzymywałem, ale ostatnio zaczęła mi działać na nerwy :D Plus odnowiła się choroba komputerowego entuzjasty i chęć do grzebania w sprzęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok wytrzymywałem, ale ostatnio zaczęła mi działać na nerwy :D Plus odnowiła się choroba komputerowego entuzjasty i chęć do grzebania w sprzęcie :)

moze warto sprobowac undrvoltingu na poczatek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie używał ktoś z Was tego? b21c806f44835455med.jpg

 

Noctua zamontowana na tyle buczy już od 500RPM, muszę ją oddalić od blachy obudowy. Grubość tej podkładki to 2mm, nie za mało?

 

Mogę wziąć wersję 7mm, ale wtedy jeszcze muszę dokupić dluzsze śrubki, których nie ma na angela = kolejne bezsensowne koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem lata temu. Jeśli chodzi o wytłumienie drgań wentylatora to niewiele dawało, ale przy buczącym wentylatorze, który jest zbyt blisko blachy spisywało się ok, przy czym 2mm to mało. 7mm powinno już coś wyraźnie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wezmę wersję 7mm, tylko czy znajdę gdzieś tak długie śrubki do wentylatorów :question:

 

Czy wystarczą te, które daje Noctua?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie od kilku dni mam problem z moim układem :/ Jest mega zapowietrzony i ciezko go odpowietrzyc. Pompa na 30% zaczyna juz pierdziec a przy 100% zaglosza mysli :( Probowalem to od rana odpowietrzyc ale zero efektow :/ Nie wiem czy to wina tego plynu ale na wczesniejszym od xspc nic mi nie pierdzialo. X1 od myhems to chyba totalna porazka :/

Filmiki z glosnosci po zalaniu ukladu

3 dni temu i z dzis wieczore

Zastanawiam sie czy spuscic caly plyn i zalewac od nowa czy wlac zwykla destylke i kupic czym predzej cos innego ?

Edytowane przez Trybcio86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...