Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wszystko w normie :D drugi raz nie zamierzam popełnić błędu montowania niepłukanych chłodnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie niepłukanych chłodnic Alphacool to proszenie się o zapchanie bloku CPU całym tym syfem :E.

 

Najlepiej zalej chłodnice do 2/3 wodą, zakręć korkami wszystkie porty i ruszaj energicznie w przód i w tył - sporo syfu idzie tak wypłukać. Ewentualnie puść po prostu kranówkę przez chłodnice i niech się leje. Ostatnie płukania oczywiście dobrze jest zrobić na destylce.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawkę z prysznica odkręć i pompuj wodę prosto z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczeniem bloku CPU się nie martwię, bo czeka mnie czyszczenie bloku GPU :( macie jakieś porady jak bloki od EK czyścić? Pierwszy raz się będę za to zabierał i nie chcę czegoś zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na uszczelkę jak będziesz ponownie skręcał blok, bo jeśli nie będzie dobrze siedzieć, lub gdzieś ją przyszczypniesz, to może ciec. Czasami trudno wsadzić uszczelkę na miejsce, bo ucieka i się odkształca. Sam blok możesz umyć wodą i miękką szczoteczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli mogę doradzić, to uszczelkę zostaw na miejscu i wyczyść tylko środek bloku i ewentualnie część plexi, która ma kontakt z cieczą, reszty nie ruszaj.

EK pod uszczelkami ma jakiś olej, czy coś w tym rodzaju i cholernie ciężko to potem wyczyścić. Próbowałem acetonem, perem, a i tak zostawał jakiś nalot na niklowanej powierzchni... :(

 

Mam wrażenie, że w poprzednich seriach bloków tego nie było, ale zarówno w Vectorze pod 2080 jak i pod 2080ti miałem taką samą akcję :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie niepłukanych chłodnic Alphacool to proszenie się o zapchanie bloku CPU całym tym syfem :E.

Najlepiej zalej chłodnice do 2/3 wodą, zakręć korkami wszystkie porty i ruszaj energicznie w przód i w tył - sporo syfu idzie tak wypłukać. Ewentualnie puść po prostu kranówkę przez chłodnice i niech się leje. Ostatnie płukania oczywiście dobrze jest zrobić na destylce.

Aż złapałem się za głowę gdy to napisałeś.Teraz boje się że gdy wezmę chłodnice do łap to zacznie się tylko wylewać syf ... Końca nie będzie lol2.gif Właśnie jestem na etapie wypłukiwania syfu i co się okazało w 1 pierwszej chłodnicy trochę zielonej drobnicy wypłynęło a w 2 jeszcze mniej było niż w pierwszej.Ogólnie są czyste scratchhead.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest mniej syfu w tych chłodnicach, czasami więcej, ale zawsze coś jest. Dla porównania z chłodnic EK praktycznie nigdy nic mi nie wypływało, były czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawisza, ależ Ty robotę odwalasz :brokenheart: :brokenheart: :brokenheart:

 

Nie sądziłem że przedłużki mogą wyglądać aż tak dobrze :-O

 

img_20200409_132345u9j6t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna kolorystyka! no i ta jakość :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna kolorystyka! no i ta jakość :thumbup:

 

 

U mnie kolory dominujące to srerbny/nikiel, czerń i czerwień, więc dobór jest idealny, no i koniecznie aluminiowe klamry dla kontrastu :)

 

Wszystko teraz przygotowuję pod zalanie układu żeby już było dopieszczone na maxa jak się da. Nawet wpadł mi przez chwilę pomysł żeby wymienić wszystkie pure wingsy na eloopy czarne zamiast dokupić kilka sztuk na chłodnicę, ale obliczyłem to i uznałem, że mnie ostro pogrzało i już wystarczy to co wydałem do tej pory :E I tak miałem już nic nie dłubać a dojdzie LC za 3,5-4k.... Prawie wszystkie osłony pod LC wymieniłem na inne.

 

img_20191228_134424rnja9.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli mogę doradzić, to uszczelkę zostaw na miejscu i wyczyść tylko środek bloku i ewentualnie część plexi, która ma kontakt z cieczą, reszty nie ruszaj.

EK pod uszczelkami ma jakiś olej, czy coś w tym rodzaju i cholernie ciężko to potem wyczyścić. Próbowałem acetonem, perem, a i tak zostawał jakiś nalot na niklowanej powierzchni... :(

 

Mam wrażenie, że w poprzednich seriach bloków tego nie było, ale zarówno w Vectorze pod 2080 jak i pod 2080ti miałem taką samą akcję :/

 

Od siebie dodam, że jak uszczelka w dobrym stanie to nawet jej nie tykaj. Wystarczy, że na moment ściągniesz i się lekko odkształci to potem będziesz miał jazdy z poprawnym dopasowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok był rok temu montowany, ale po tym co zobaczyłem w CPU to podejrzewam, że GPU ma tyle samo syfu z chłodnic. Niby przez plexi coś tam widać, ale podejrzewam, że żeberka są dość zatkane i GPU łapie takie temperatury a pompka ma problem z przepychaniem wody.

Edytowane przez Masketta Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do nowego buildu co za tym idzie muszę kupić nowe rurki.

Pamiętam, że ktoś na forum polecał jakiś polski sklep (nie związany z LC) gdzie można kupić rurki dobrej jakości w przyzwoitych cenach.

 

Poda ktoś linka do tego sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akces - tylko poproś ich, żeby przemierzyli Ci rurki przed wysyłką, żeby średnica była jak najbliższa tej, którą chcesz czyli pewnie 16mm lub 13mm i żeby indywidualnie je zapakowali, a nie zbiorczo, bo mogą się porysować. Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem swój projekt, w końcu się udało. Pierwsze Custom LC w życiu. Zawisza my hero - dziękuję za pomoc, wsparcie i cierpliwość :D a kable robisz nie z tej ziemi :D

 

Nie potrafię za bardzo robić ciekawych ujęć takiej skrzynki, ale gwarantuję, że na żywo prezentuje się cudownie :lovin: Jedynie przewód od pompy z tą białą wtyczką i niebiesko zielonymi kabelkami nie pasuje - ale to kiedyś można się tym zająć :D

 

 

IB4duhS.jpg

 

 

BDYi2Q0.jpg

 

 

v97Wmbe.jpg

 

 

Kable w tym zestawie, oczywiście wykonane przez zawisztheblack:

 

2MvTe03.jpg

 

 

SvGIoKG.jpg

 

 

2O8KoS7.jpg

 

 

Obudowa to Lian Li Tu150 :)

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo. Oczywiście bez panelu bocznego, bo na zdjęciu wszystko się odbija :D

 

wSGmu2i.jpg

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bykski B-NWD5 oraz B-PWD5.

Ktos coś więcej wie? Słyszał? Ceny są bardzo kuszące. W moim układzie ma być 360+420 i 2 bloki, CPU oraz GPU więc zastanawiam się czy konieczne będzie kupowanie oryginalnego d5 z topem za około 700 zł czy wystarczyłoby coś takiego jak PWD5? Bloki mają bardzo fajne i tanie, ale pompa to już elektronika, do tego może hałasować, wibrować itp.

 

Myślę o czymś takim również. Zamawiałem już z tego sklepu blok na grafike.

 

https://ezmodding.com/navi.php?a=1401&lang=eng

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszny miszmasz i bałagan jak dla mnie :P

 

To chyba mamy różne definicje bałaganu :D Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak mała jest ta obudowa. Po założeniu panelu, który zakrywa PSU i HDD też się zmienia odbiór. Plus na żywo wygląd jest nieporównywalnie lepszy, ale o gustach się nie dyskutuje

 

Co do Bykski, jak składałem swój zestaw polecali też rez i pompę tej firmy, więc może ktoś tu korzysta z tych, o które pytasz.

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, bo wymiękam. Zamontowałem 2 chłodnice 480mm portami w dół (jedyna opcja żeby nie kolidowały z 360-ką na górze). Wszystko złożyłem do kupy i po włączeniu cisza. Pompa pracuje, płyn nie leci. Dopiero po odkręceniu środkowej śrubki na topie wszystko ruszyło. Układ się w miarę odpowietrzył, ale gdy tylko zakręcę środkowy port przepływ od razu ustaje. Założyłem w jego miejsce rurkę i zauważyłem, że po włączeniu obiegu woda w niej trochę wybija do góry na wysokość 3-4 cm. Co robię źle i gdzie zrobiłem błąd? :hmm:

Top Aqualis z D5, 2x360mm na górze i na dole i 2x480mm pionowo na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć fotki. Prawdopodobnie skręcając top z Aqualisem pozakręcałeś złe porty w samym topie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie połączeń nie ruszałem :( po prostu wszystko do nowej budy przełożyłem i skręciłem. Top i rezerwuar podłączone jak wcześniej.

https://photos.app.goo.gl/XRAMPMzdPur1KmEQ7

https://photos.app.goo.gl/tDdrTwqjzdxCU9tz7

Mowa o środkowej śrubce w której siedzi kluczyk (tam gdzie tworzy się efekt fontanny)

Edytowane przez Masketta Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawa sprawa. Rozumiem, że ten zawór XSPC, który jest na wylocie z pompy idzie po prostu do drain port na dole obudowy.

 

Na jakich obrotach leci pompa? Przy maksymalnych obrotach tez nie wyrabia?

 

Tak jak piszesz, tą centralną rurką w rezie (stalową) ciecz leci do góry i powinna opadać na dół tworząc efekt fontanny. Po odkręceniu korka u góry efekt fontanny normalnie działa? U góry siedzi fabryczny korek od Aquacomputer?

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...