Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdziela do drain portu, a pozostała część leci do chłodnicy na dole. Pompa leciała 5h na 100% i nic sie nie zmieniło. Korek od Aquacomputer, nic nie grzebałem oprócz lekkiego wymycia, ale i tak wszystko będe zmieniał na sztywne rurki jeśli kwarantanna potrwa dłużej :hmm:

edit:

to mój najmniejszy problem, bo elektronika od D5 NEXT postanowiła w święta wyzionąć ducha :E

Edytowane przez Masketta Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły kolejne zabaweczki. Zostały jeszcze chłodnice i pompa z rezem :)

 

img_20200416_1841085yjyy.jpg

 

img_20200416_184124nxkrj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile moze wyniesc orientacyjny koszt custom loop do gratow ktore mam w stopce? Powiedzmy Z gpu i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od części jakie użyjesz. Najtaniej sensowne LC pod CPU to jakieś 800-900 zł na nowych częściach (przy używkach i zamawianiu z Chin dałoby się zejść kilka stówek). Przy sensowniejszych częściach mówimy o 1300-1500 zł na nówkach. Dołożenie GPU to jakieś 800-1100 zł - bloki fullcover kosztują zazwyczaj w okolicy 550-700 zł, a do tego potrzeba będzie jeszcze kilka złączek i pewnie dodatkową chłodnicę. Przy dokładaniu GPU ciężko mówić o używkach, bo masz nową kartę i w zasadzie nie będzie na nią używanych bloków. Oszczędzić można zamawiając bloki z Ali produkcji Barrow czy Bykski - kosztują w okolicy 500 zł.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie pompy od Aquacomputer z serii D5 NEXT tak wyją na obrotach poniżej 20%? Serio jest to w chwili obecnej najgłośniejszy element mojego kompa - szczególnie pracując wieczorami, gdzie w domu robi sie cicho. Pomaga skakanie z prędkościami, raz 8% raz 12% raz 14%.

 

Tak wiem że to pompa i musi ją być słychać ;) ale stara pompa od EK D5 PWM pracowała zdecydowanie ciszej.

 

Nie chciał bym rezygnować z oprogramowania Aquasuit bo zarządzanie pompą i 9 wentylami to bajka. Ten typ tak ma czy reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem swoją z takimi samymi objawami i mi reklamacji nie uzwględnili :mad: "praca pompy w normie" i po miesiącu wróciła. A po roku siadła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiłeś :/

Zapewne Aquasuit nie obsługuje pomp innych producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquasuite jest kompatybilny tylko z gratami Aquacomputer (wyjątek to oczywiście czujniki temperatury, da się podłączyć też inne czujniki przepływu, czy oświetlenie).

 

Zawsze możesz wziąć "zwykłe" D5 i do tego kontroler typu Quadro lub Octo i mieć tą samą funkcjonalność kosztem trochę większej liczby kabli.

 

Jakie masz obroty pompy przy tych 20%? Koło 1800?

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, u mnie wysiadł ten moduł elektroniczny, ale sama pompa po podłączeniu pod 12V działa. Może po prostu miałem pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% ~ 2614rpm

0% ~ 2000rpm

 

2600rpm to bardzo wysokie obroty jak na ustawienia 20%.

Nie miałem akurat styczności z D5 NEXT, ale wydaje mi się, że powinno być jednak niżej. Może nie aż tak nisko jak schodzą EK PWM, ale tak jak napisał zawisz -> okolice 1800rpm powinno być.

 

Wrzuć może screen z konfiguracji aquasuite dla pompy, może masz coś do poprawy w ustawieniach, co pozwoli jej schodzić niżej.

 

Mam pytanie czy ktos korzystał z korkow odpowietrzajacych bo rezow ? chodzi mi o cos takiego ? http://www.angela.pl/galerie/b/bitspower-g1-4-black-spa_33953.jpg

jak to sie sprawdza w uzytku ?

 

Miałem taki korek w rezie od Bitsa, ale nie do końca go wykorzystywałem, bo miałem ten rezerwuar zamontowany na MORA, która się odpowietrzała bardzo szybko.

Wydaje mi się, że przy normalnych rezach tubowych, które są zamontowane pionowo, to taki trochę zbędny gadżet, bo możesz sobie po prostu odkręcić korek i osiągniesz to samo.

 

Za to na pewno może się przydać:

- w rezach kasetowych, w których często korek jest poniżej górnego stanu cieczy i ciężko je się odpowietrza

- gdy masz reza zamontowanego pionowo

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600rpm to bardzo wysokie obroty jak na ustawienia 20%.

Nie miałem akurat styczności z D5 NEXT, ale wydaje mi się, że powinno być jednak niżej. Może nie aż tak nisko jak schodzą EK PWM, ale tak jak napisał zawisz -> okolice 1800rpm powinno być.

 

Wrzuć może screen z konfiguracji aquasuite dla pompy, może masz coś do poprawy w ustawieniach, co pozwoli jej schodzić niżej.

 

Tu masz zrzuty 0%/20%/100%. Kolega który ma taka samą pompę w układzie 1x420 + 1x240 przy 18% ma ok 2400rpm więc to chyba jej normalne prędkości. Zresztą w Aquasuit nie ma za bardzo co ustawiać względem pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem, że przecież nie trzeba mieć Aquaero żeby sterować D5 Next.

Gdybyś miał Aquaero to można byłoby podejrzewać, że masz np. ustawioną minimalną wartość mocy pompy poniżej której nie zejdzie, ale w tej okrojonej wersji nie ma nawet takiej opcji żeby coś takiego ustawić, więc wynika z tego, że rzeczywiście ta pompa trzyma tak wysokie rpm nawet na minimum...

 

To co możesz jeszcze zrobić, to poszukać ręcznie przy jakim procencie mocy Ci najmniej przeszkadza i tak ją zostawić. Niektóre pompy na minimum dają gorsze wrażenia akustyczne niż na delikatnie wyższych obrotach.

 

Z ciekawości - sprawdzałeś czy jak dociśniesz ręką rez do blachy budy cokolwiek to zmienia? Masz HK przykręcony bezpośrednio do gołej blachy, co prawda ten rez to chyba najlepiej wygłuszający zestaw jaki można mieć pod D5, ale może po prostu coś rezonuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wcześniej "Pomaga skakanie z prędkościami, raz 8% raz 12% raz 14%." tym bardziej zastanawia mnie to ze nie jest to jedna stała wartość. Bywają też dni ze jest totalnie cicho :hmm:

 

Co do mocowania reza to spełnia ono swoją funkcje w 100% i nie przenosi żadnych drgań na obudowę. Jest trochę ciszej jak przytrzymam pompę ręką od dołu, więc to ewidentnie jej wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akces - tylko poproś ich, żeby przemierzyli Ci rurki przed wysyłką, żeby średnica była jak najbliższa tej, którą chcesz czyli pewnie 16mm lub 13mm i żeby indywidualnie je zapakowali, a nie zbiorczo, bo mogą się porysować.

 

Dzięki !

Chciałbym jednak dopytać jak się u nich zamawia? Mam wysłać e-mail z zapytaniem o rurki (potrzebuje rurki 14mm do złączek barrow)? Jest jakaś minimalna wartość zamówienia?

W nowym układzie chciałbym wykorzystać rurki satynowe z tego co widzę to dostępne są tylko akrylowe. W innych sklepach jest tak samo - satynowe tylko z akrylu. Czy dostępne są gdzieś satynowe, ale z PETG ?

 

Jednocześnie zastanawiam się czy pompę D5 next mogę zamontować bezpośrednio do podłogi obudowy przy pomocy tych 3 otworów na śrubki ?

Czy pompa nie będzie w ten sposób generowała wibracji ?

 

cb192ce5ea43dcebgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będzie przenosiła wibracje. Pytanie jak bardzo jesteś wyczulony na rezonans. Chociaż wydaje mi się, że będzie on po prostu duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij link, który masz powyżej (nazwa sklepu), wrzucasz do koszyka graty jakie chcesz, a w uwagach piszesz to co Ci podałem wyżej. Jak chcesz rurki satynowe, to zostaje Ci w zasadzie tylko Alphacool Eisrohr, bo na Akcesie nie widzę tak małych średnic dla satyny. No i tylko PMMA. Z resztą w akcesie też wszystko jest PMMA.

 

D5 NEXT w życiu bym w ten sposób nie montował, bo to, że wibracje będą przenoszone jest pewne. Inna sprawa, że ta dolna część z wyświetlaczem jest odczepiana od górnej, więc taki montaż nie będzie bezpieczny.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Akces odpada - nie mają rurek 14mm.

 

D5 będę montował w poziomie.

 

Chciałbym się jeszcze upewnić - otwór bardziej po środku tego reza to jest wylot cieczy?

Mój link

Edytowane przez abnormal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14mm? Nietypowy rozmiar. Chyba tylko Barrow i Bykski mają złączk iw takim rozmiarze. Niewiele rurek w takim rozmiarze u nas dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można najtaniej i jaki to jest szacunkowy koszt wyciąć sobie wentylacje na 360 w bocznej sciance obudowy? (krk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej i szybko to pożyczyć kątówkę i zrobić to samemu, nic nadzwyczajnie trudnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://linustechtips.com/main/topic/1099996-openfancontrol-my-take-on-a-speedfan-replacement/

 

OpenFanControl - tak w skrócie taki speedfan obsługujący nowe płyty główne (speedfan zwykle nie działał na nowych płytach głównych). Polecam się przyjrzeć jak ktoś jest zainteresowany :P

 

Moim zdaniem dużo lepszy od Argus Monitor (i biosu/jakiegokolwiek programu do kontroli prędkości wentylatorów od producenta MB).

Edytowane przez Kaktuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Polecicie jakieś elastyczne, dobrze układające się kable sata? Mam obecnie problem z ich sensownym ułożeniem w budzie. Nijak nie pasują mi przepusty do złącz na płycie. 

 

Zastanawiałem się nad powiększeniem przepustu w budzie, ale zostanie taka jopa bez żadnej zaślepki :/ Chyba, że macie jakiś patent na zaślepki w przepusty?

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...