Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie założenie filtrów na 3 z 6 wentylatorach skutkuje gorszymi temp niż na samych 3 wyciągających powietrze z chłodnicy a co dopiero na takim froncie zabudowanym. U Ciebie oizo jest naprawdę gorąco. Jakie w ogóle masz tam chłodnice wsadzone? Jaka grubość?

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chłodnice są grube i gęste to kiep wentyle mogą się nie sprawdzić. SW3 moim zdaniem to już ociera się o kiepskie parametry z chlodnicami ponad 30mm albo z tymi gęstymi jak na AIO +20 FPI.

 

Jakby co Arctic ma teraz fajne i tanie wentyle na chłodnice że statyczny ciśnieniem. 15zl sztuka nawet wychodzi lub mniej w 5cio paku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co Arctic ma teraz fajne i tanie wentyle na chłodnice że statyczny ciśnieniem. 15zl sztuka nawet wychodzi lub mniej w 5cio paku.

 

 

Właśnie zakupiłem 6 sztuk za 115 zł z przesyłką na górną chłodnicę żeby wymienić PW2, bo Arctic mają lepsze łożyska, może nie wyglądają tak fajnie ale są sporo cichsze i lepiej wieją na chłodnicach. No i mają PST co w przypadku 15 wentylatorów w obudowie zrobi mi większy porządek.

 

Wiem że P14 o takim samym przepływie powietrza jak Pure Wings 2 140 high speed są o sto kroć cichsze. Jeden taki PW2 jest głośniejszy na max obrotach niż 3x P14. To już robi dużą różnicę. A ciśnienie jakie wytwarzają jest nawet 70% wyższe niż PW2 przy zachowaniu tej samej głośności.

 

 

A to jest mój wynik po 1,5h Blendera. Temp cieczy 32,5C, wentylatory około 550 rpm na obu chłodnicach. Procek z AVX na 5,2 GHz 1,37V i jego TDP 170W

 

lcofk30.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodnice jakie mam to alphacool 480 ,45 mm na topie,front to tez alphacool 360,tyle ze 30mm i piwnica 240 30mm.Wentyle na topie to 4x raijintek iris 120 rgb,na front dalem 3xcougar 120mm hdb,to przyzwoite wentyle-ich koloru i tak nie widac https://www.overclockers.co.uk/cougar-vortex-hdb-v12hp-pwm-fan-120mm-fg-013-cu.html,a na dole sa 2xphobya silent.

No i na tyle budy wyciagajacy raijintek 120mm.

 

piwnica w 7xl jest silnie perforowana,przeplyw ok.

wyciagnalem filtry z dolu,gory oraz frontu-dodatkowo na froncie otworzylem drzwiczki.obadam teraz .

 

procesor jest na auto :hmm: moze to proc tak grzeje-on w spoczynku ma od 37 do 50C,z tego co obserwuje na core temp

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480+360+240 ? U mnie jest jakby tak samo tylko brakuje 480 a jest chłodniej. Trzeba było iść w Phanteks 719 tak jak kiedyś pisaliśmy tutaj. Pamiętam, że pytałeś o tego Fractala ;)

 

Jedną chłodnicę dałbyś na bok, drugą na top i już miałbyś chłodek w budzie i na cieczy. Swoją drogą wewnątrz budy musi być też niezły piekarnik. NVME Samsunga byłby czerwony ze złości :D Chipset pewnie kręci się bez przerwy 1500-2000rpm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda raczej powinna być chłodna przy takiej ilości chłodnic.

To wygląda na ogólne przytkanie przepływu powietrza, połączenie filtrów, niski rpm wentylatorów, grubszych chłodnic, no i efektu podgrzewania chłodnicy przez którą wylatuje powietrze z obudowy, przez te którymi wlatuje (co i tak zwiększa wydajność, ale mniej niż jakby wszystkie brały chłodne powietrze z zewnątrz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja na Ac miałem takie temp GPU jak Ty na LC. 58-62C, zależy od gry :E

 

U mnie jest wszystko na alphacool xt 45, 360 + 420. Ewidentnie masz przytkany przepływ i chłodnice pracuja prawie pasywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 stopni na GPU przy LC to oznaka, że coś jest nie tak. Widać chłodnice są po prostu zatkane i nie ma przewiewu.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A to jest mój wynik po 1,5h Blendera. Temp cieczy 32,5C, wentylatory około 550 rpm na obu chłodnicach. Procek z AVX na 5,2 GHz 1,37V i jego TDP 170W

 

 

Nie używałem jeszcze Blendera, muszę z ciekawości sprawdzić jak to u mnie wygląda. Tempy masz bardzo spoko :)

 

Ja przy testowaniu i ogólnie ustawianiu krzywych wentyli używam dwóch opcji:

- w moich kompach nastawionych na gry: Firestrike Ultra pierwszy test puszczony w pętli + w tle aida na proca. Ktoś mi to kiedyś na forum polecił i daje mi to max obraz tego czego się mogę spodziewać, aczkolwiek przeważnie w realnym zastosowaniu temp płynu jest niższa o średnio 1-2C

- w stacjach roboczych: prime na CPU, a na kartach odpalam Nicehash :E

Jeszcze mnie żadna z tych opcji nie zawiodła i zawsze z takimi ustawieniami układ ma zapas.

 

U Rafała ewidentnie jest problem z przepływem. Nie dość, że zamknięty front, to jeszcze z drugiej strony cover na wentylach + zamknięta piwnica w której jest 240mm.

 

BTW: fajna tapeta :beerchug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forum.pclab.pl/topic/1310472-Aorus-Indigo-Violet/page__st__40

 

Nie widać za bardzo jak zrobiony jest przepływ na tej plexi. ?

 

 

"zapakowałem też z tyłu przepływomierz aquacomputer, więc widzę co się dzieje."

I co się dzieje? daj schemat jak to spiąłeś :)

 

przy okazji, ram pewnie też temperaturą Ci nie grzeszy? 45*C raczej przekracza lekkim pierdem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem jeszcze Blendera, muszę z ciekawości sprawdzić jak to u mnie wygląda. Tempy masz bardzo spoko :)

 

Ja przy testowaniu i ogólnie ustawianiu krzywych wentyli używam dwóch opcji:

- w moich kompach nastawionych na gry: Firestrike Ultra pierwszy test puszczony w pętli + w tle aida na proca. Ktoś mi to kiedyś na forum polecił i daje mi to max obraz tego czego się mogę spodziewać, aczkolwiek przeważnie w realnym zastosowaniu temp płynu jest niższa o średnio 1-2C

- w stacjach roboczych: prime na CPU, a na kartach odpalam Nicehash :E

Jeszcze mnie żadna z tych opcji nie zawiodła i zawsze z takimi ustawieniami układ ma zapas.

 

U Rafała ewidentnie jest problem z przepływem. Nie dość, że zamknięty front, to jeszcze z drugiej strony cover na wentylach + zamknięta piwnica w której jest 240mm.

 

BTW: fajna tapeta :beerchug:

 

Ja ustawiłem generalnie wentylatory tak że rosną obroty do 650-700 rpm do 35C na cieczy. Trzymają takie obroty do 40C i jak przekroczy 40C to wtedy przyspieszają dalej, więc między 35C a 40C mam zawsze takie same rpm i wystarcza to całkowicie bo w grach trzyma się między 35-36C, a jak odpalę prime i furmarka jednocześnie to max 38C. Jak temp cieczy spada poniżej 31C to wszystko się wyłącza i działa pasywnie. Podczas przeglądania neta, dokumentów itp jest full passive.

 

 

Tak, tapeta całkiem spoko. A co? Znasz? :D

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze patrząc tutaj, to wydaje się że ten grill ozdobny od środka na frontowej chłodnicy, to też zapewne dokłada się do tłumienia

https://imagizer.imageshack.com/v2/1024x768q90/923/Y0yyx8.jpg

 

najłatwiej by to było sprawdzić, nie tyle zdejmując filtry, otwierając drzwiczki, ale jeżeli nie chce ci się za dużo wyciągać, to można podbić rpm wentylatorów nawet to niekomfortowego poziomu (co też symuluje zmniejszenie restrykcji przepływu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany,potestowalem.

 

Filtry.

 

Taka sama temperatura otoczenia jak wczoraj,ta sama gra,ustawienia.

Po wyjeciu trzech filtrow temperatura grafiki to 50C,wobec 60C wczoraj.

Otworzenie drzwiczek przy zdjetych filtrach daje 48C.

Przy czym nalezy pamietac,ze 3950x/2080ti swoje grzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal filtry, kup puszkę sprężonego powietrza do regularnego czyszczenia i po sprawie, bo 10 stopni to naprawdę duża różnica. 50 stopni brzmi już normalnie jak na LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany,potestowalem.

 

Filtry.

 

Taka sama temperatura otoczenia jak wczoraj,ta sama gra,ustawienia.

Po wyjeciu trzech filtrow temperatura grafiki to 50C,wobec 60C wczoraj.

Otworzenie drzwiczek przy zdjetych filtrach daje 48C.

Przy czym nalezy pamietac,ze 3950x/2080ti swoje grzeja.

 

Czekałaś długo na stabilizację temperatur?

 

Gry nie obciążają GPU i CPU jednocześnie pod kurek. Odpal test zasilacza, CPU i GPU wskocza na wyższe obroty i wtedy 40 stopni na wodzie można by zaakceptować. Ale i tak słabo jak na tyle chłodnic i 900rpm.

 

 

Przypadkiem jak zdejmiesz bok obudowy to temperatury nie spadną o kolejne 10 stopni?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 30 minutach gry tem cieczy 38C.

 

Mam zamiar pobawic sie oc tego proca,moze dac mu stale napiecie,bo widze ze to skacze mocno na auto i kreci sie w okolicy 1,39 V-mysle ze tu jest sporo do poprawy. :hmm:

Pewnie gdyby bok sciagnac,to byloby chlodniej,no ale nie o to chodzi.

 

Nastepna buda jaka mam jest duuuuzo chlodniejsza :lol2: -ale poki co zostaje na 7xl,po zdjeciu filtrow jest ok,a mysle moze byc jeszcze lepiej po zabawie z procem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38C to już dosyć dobrze, u mnie jest 36C w trakcie grania, więc patrząc na Twoje podzespoły to 2C więcej jest w porządku

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśki, czy ktoś zna stare XPSy Della? Mam 710 i chcę zrobić retro rig z 8800 Ultra SLI ale zasilator wydaje się mieć tylko coś jak odczep pod drugą wiązkę 2x6 Pin PCI-E ale brakuje samego kabla.

Ktoś coś jak taki kabel się nazywa? Zasilacz to 750W Delta

https://www.cpumedic...ps-700-710-720/

 

Dupa blada, tylko wersja 1kW ma 4x 6 pin mad2.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś używał Barrow composite microjet?

 

https://a.aliexpress.com/_BON3H4

 

Nigdzie nie idzie znaleźć nawet jednej dobrej recki. Cena kusi a wykonanie przypomina bloki sprzed kilku lat. Nie uśmiecha mi się wydawać 100€ na blok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bloczek BYKSKI za 100 zł i jestem bardzo zadowolony, a barrow wcale nie jest gorsze, nawet lepsze. Swoją drogą myślisz że w AiO masz lepsze bloki? U Bykski i Barrow stosunek ceny do jakości jest nie do pobicia, chyba że chcesz dopłacić 250-300 zł za 1C różnicy :)

 

img_20200531_173258o6k7b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aio mi nie potrzebne. Mam dużo gratów co mi zalega i szum wentylatorów mnie doprowadza do szału. Z wodą będzie ciszej. Muszę wymienić pompę bo zdechła, a blok na CPU mam, tylko nie na AMD :E a nie mogę dorwać mocowania na AMD do hk 3.0. Nie chcę też ładować big wie jakiej kasy bo za 100€ będę miał blok na CPU i GPU z aliexpress. Jeśli mówisz że jest cacy to jest cacy. Jednak jak mam mieć podobne temperatury co na fera 3 to też rewelacyjny zakup to nie będzie. Dlatego szukam jakiegoś dobrego porównania do innych bloków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz recenzji, bo ich nie robią, a powinni bo zainteresowanie barrow em i bykski jest ogromne, może EK i inni blokują to bo widzą zagrożenie, nie wiem.

 

Ale widuje bloki Bykski i Barrowa w projektach po kilkanaście tysięcy złotych na kanałach na YouTube to chyba nie są takie złe :P w moim jedynie mocowanie mi się nie podoba bo nie ma żadnych ograniczników i jak ktoś ma mocne łapy to będzie kręcił i kręcił aż do złamania pleksy :D

 

Jak szukasz porównania to mi po zmianie z CM LIQUID 240 LITE zeszło 11C, więc nie ma siary :) Aczkolwiek to zależy od wielu czynnikow, wydajności chłodnic itp.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...