Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Serio spróbuj z filtrem z rajstop, przy takich wielkich kłakach super zda egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję, ale na razie po prostu raz w tygodniu ściągam przedni panel i odkurzaczem to wciągam, wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14mm jest znacznie mniej popularne w naszym kraju i masz mniejszy wybór złączek oraz samych rurek. 16mm to taki standard - bez problemu dostaniesz tonę różnych rurek i złączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę popularne jest jeszcze 12mm, ze względu na miedziuchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostrzyc na lato :E

 

Miałem taki cwany pomysł ale partnerka by mnie wtedy ostrzygla. Ze skóry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na top chłodnicy 360 wszystkie PW2 na P12 PWM PST i na tych samych obrotach wydajność jest niemalże na granicy błędu pomiarowego jeśli chodzi o temp cieczy, ale P12 są cichsze. P12 na 1500 rpm hałasują tak jak PW2 na 1150-1200 rpm, wiec jest różnica w hałasie. W momencie gdy PW2 miałem ustawione na 700 rpm to teraz P12 na tym samym poziomie hałasu ustawiam na 1100 rpm i jest ciecz chłodniejsza o jakieś 0,7C co nie jest wcale tak mało przy temperaturach 34-35C, ale hałas ten sam. Także opłacalna wymiana, do tego wzięte na działalność w 5 paku i 1 dokupiłem także można powiedzieć że sprzedając PW2 wyszedłem na 0 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś z was jest rozeznany w test benchach? Co jest obecnie popularne?

Miałem kiedyś małego Dimastecha ale był....za mały. Chciałbym coś z opcją montażu 360 AiO. Niby jest Streacom BC1 ale nie wygląda wcale solidnie.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mega solidny, to najlepiej wykonany bench na rynku. Jest bardzo precyzyjnie wykonany, sztywny, grube solidne elementy z aluminium. Do dimastecha to jakościowa przepaść.

Z tym że jedna uwaga: LC czy AIO + bench jest bez sensu. Air cooler ma świetne temperatury, bo jest wszystko odkryte, gpu i cpu się wzajemnie nie podgrzewają. Duża noctua zrobi robotę.

 

edit: pod tego threadrippera chyba tylko U14, jeżeli to wystarcza

montaż aio 360 na BC1 raczej słabo, raczej maksymalnie 2x140 jest do powieszenia, ale wygląda to marnie, chłodnica wystaje

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarta buda = wyraźny wzrost slyszalnosci cewek z GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce test bench jako test bench, nie jako obudowę ;) Chodzi mi o łatwy montaż gratów, np. przerzucanie róznych GPU, mobo i CPU na danej platformie. Dlatego też właśnie AiO = 4 śrubki i cyk, blok zdjęty, no i stare graty można podkręcić do maksimum na takim 360mm.

Zobaczę na YT tego Streacoma.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że air cooler też łatwo zdjąć, bo masz dojście, szczególnie single tower, gdzie nie trzeba celować gdzieś do środka radiatora żeby odkręcać.

I jeżeli chcesz też przykręcać chłodnicę do bencha, to jeszcze dochodzi odkręcanie tejże.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, AiO 360mm (x72) ostało mi się po zmianie na Enermaxa TR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO 360mm zamontujesz na Primochill Praxis WetBench. Nie miałem jednak w rękach, więc nie wypowiem się co do jakości wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego WetBencha u J2C, u nas nie do dostania.

 

Składam drugi setup z SR-2, Nanoxia Deep Silence 6 i 2x X5675 zakupione. Zostaje poszukać jakiegoś pokoparkowego 1600-1700W PSU za grosze i quad SLI z 680/780Ti :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko miałem benchtable (full custom) pod mocne konfigi HEDT z SLI GPU.

Mocne=z poborem mocy pod 1000 W.

Projekt HYDRA z dwoma chłodnicami fat 560mm.

 

 

 

p1590750g0xww.jpg

 

 

 

p1590844fub1c.jpg

 

 

 

p1590994lvsnu.jpg

 

 

 

Bez wątpienia najbardziej wydajny benchtable z LC

pomijając drugiego wariata bencha z 4x480mm HWLabs SR-2 MP z chłodnicami na półce obok bencha.

 

 

 

20190916_154639ypjl2.jpg

 

 

 

20191231_1535055mj0s.jpg

 

 

 

Jakby kto pytał po diabła 4 chłodnice 480mm zamiast dwu...

 

 

 

20191231_153457sfk6b.jpg

 

 

 

Ano 18 core delidowany i9-7980XE po OC do 4.8GHz wpieprza pół kilowata prądu i z low rpm fan te dwie 480mm tak sobie radzą przy renderingu 4K.

 

 

 

20191231_125439y5jfc.jpg

 

 

 

Jak pod mobo EVGA SR2 bencha planujesz to prosty myk.

Taki bench za 150zł z mega dużą tacką od Stacker 830

 

 

 

msi2010nnjpi.jpg

 

 

 

msi202732kyp.jpg

 

 

 

Plus jedna z takich chłodnic do wyboru aby to skutecznie i w ciszy chłodzić.

 

 

 

20190916_140200zwkm0.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Brakuje mi już tylko wentylatorów. Potrzebuję 10 sztuk, w tym 6 na chłodnice. ARGB.

Na razie mam na oku:

- EK Vardar x3m d-rgb

- Noiseblocker eloop x b12 ps argb

 

Skłaniałem się ku EK, jednak będą dostępne dopiero za 3-4 tygodnie. Myślicie, że warto poczekać? A może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, Sławek trzyma poziom i od razu proponuje odjechane rozwiązania :E

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dwa Xeony X5675 +EVGA SR-2 +4 szt GTX 780Ti zamknąć w Nanoxia Deep Silence

ale pobór mocy w full load i ilość ciepła jaką taki set generuje to koszmar.

PSU 1600W tu wcale nie jest kaprysem a koniecznością.

 

Zwykle kończy się to w przypadku LC takim rozwiązaniem i dopiero to działa.

 

 

91593156_261459564198cok7f.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Brakuje mi już tylko wentylatorów. Potrzebuję 10 sztuk, w tym 6 na chłodnice. ARGB.

Na razie mam na oku:

- EK Vardar x3m d-rgb

- Noiseblocker eloop x b12 ps argb

 

Skłaniałem się ku EK, jednak będą dostępne dopiero za 3-4 tygodnie. Myślicie, że warto poczekać? A może jakieś inne propozycje?

 

eLoopy RGB Noisblocker zrypał, nie da się ustawić dla nich pracy półpasywnej. Jak startują, to zawsze od 1500 RPM i po chwili schodzą do właściwej wartości.Z drugiej strony wentylatory RGB, które się nie kręcą wyglądają średnio, więc nie jest to specjalny problem.

 

EK są ok, tylko zwróć uwagę, że mają 27,5mm grubości, więc 2,5mm więcej niż standardowe wentylatory.

 

Całkiem ok są Fractal Prisma AL-12 czy Corsair ML 120 PRo RGB, ale w przypadku tych ostatnich pakujesz się w system oświetlenia Corsair z toną ich gratów i kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder, wybór gotowych puszek pod HPTX jest prawie zerowy. Nanoxia to jedyna którą można jeszcze kupić w sklepie, w wersji Rev.B a i tak nawet nie wiem czy mi zrealizują zamówienie. Kolega high też ma SR-2 do sprzedania ale bałem się zaryzykować wysyłkę ponad 1000km, to bardzo delikatne płyty.

Miałem kiedyś SR-2 w 900D ale nie lubię tej budy.

 

Grafiki będę szukał z demobilu za grosze, max €50 za sztukę i ew. kupował stare blaszaki, sprzedawał na części a co ciekawsze to sobie zostawię. Do przewalania HW i zabawy szkoda nawet szukać takich starych kart z blokami, nikt ich wtedy ode mnie już nie odkupi.

Jest do sprzedania Lepa G1600 i Maxplatinum 1700W ale obie wyglądają jakby ktoś trzymał je na mining rigu w komórce albo piwnicy, widać rdzę na grillu szczerbaty.gif Jest też EVGA 1600T2 za €200 (ba, nawet do Threadrippera bym taką wstawił) ale facet nie raczy odpisać na wiadomości.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eLoopy RGB Noisblocker zrypał, nie da się ustawić dla nich pracy półpasywnej. Jak startują, to zawsze od 1500 RPM i po chwili schodzą do właściwej wartości.Z drugiej strony wentylatory RGB, które się nie kręcą wyglądają średnio, więc nie jest to specjalny problem.

 

EK są ok, tylko zwróć uwagę, że mają 27,5mm grubości, więc 2,5mm więcej niż standardowe wentylatory.

 

Całkiem ok są Fractal Prisma AL-12 czy Corsair ML 120 PRo RGB, ale w przypadku tych ostatnich pakujesz się w system oświetlenia Corsair z toną ich gratów i kabli.

 

No to zostanę przy EK, bo i tak czekam na argb huba z aliexpress. Poskładam LC żeby mieć z głowy, a wentylatory po prostu przykręcę jak przyjdą. Na razie mam jakieś stare, żeby kompa odpalić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...