Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Są w pierwszej rewizji będzie to:

1. Pompka - Swiftech MCP350

2. Blok CPU - EK Supreme LTX

3. prawdopodobnie Magicool Slim 360 lub Black Water Advanced 123 rev. 3.0

4. Rez - Phobya Balancer 150

 

W przyszłości zostanie dodana druga chłodnica 360 oraz blok na GPU

Nie ma możliwości, abyś przegrzał płyn w tym układzie. Zresztą kolega wyżej dosyć klarownie wyjaśnił ci kwestię temperatur i pompek. Moje pytanie wynikało tylko i wyłącznie z tego, że ludzie różne rzeczy wstawiają do zestawów - nie tylko dedykowane elementy.

Edytowane przez charon12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć?

U nie było już kilkanaście różnych wersji i jeśli rez jest przed/nad pompą to nie ma znaczenia co jest dalej i w jakiej kolejności

Rez moze byc spokojnie za pomka ,skad sie koledze ubzduralo ze musi byc przed to niewiem.obecnie mam przed ale tylko dlatego bo rez jest dedykowany do 35x.w poprzednich ukladach rez mialem za.wazne tylko by pompka byla nizej niz rez,ale tego chyba nie trzeba tlumaczyc

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MPC350 trzeba zamocować top tak? Gdyż czytam w opisie na Cooling.pl, że ma ona króćce do węży o średnicy wewnętrznej 8mm (będę używał węży 10/16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To śmiało zmieniaj, ciekaw jestem jak układ będzie się zachowywał gdy pompka będzie pchała ciecz prosto do reza a zasysała powietrze.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz jak byś chciał odpowietrzyć układ, otwierając rezerwuar ?:)

Edytowane przez mroczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MPC350 trzeba zamocować top tak? Gdyż czytam w opisie na Cooling.pl, że ma ona króćce do węży o średnicy wewnętrznej 8mm (będę używał węży 10/16)

Tak, trzeba zamontować top i do tego złączki np. skręcane 1/4". Jak jeszcze nie kupiłeś, to zerknij do angela.pl, tam jest 25 zł tańsza.

Edytowane przez charon12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem w Brutusie pare rzeczy.

 

WIecie jak zakoloryzować krawędzie ? Po wycinaniu zostały srebrne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To śmiało zmieniaj, ciekaw jestem jak układ będzie się zachowywał gdy pompka będzie pchała ciecz prosto do reza a zasysała powietrze.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz jak byś chciał odpowietrzyć układ, otwierając rezerwuar ?:)

nie musze zmieniać bo miałem kiedyś tak podłączone

pump > radiator >reservoir > CPU > radiator > GPU >

rez by za pompką w środku układu, wymóg jak zawsze wyżej niż pomka a res to MCRES Micro jak nie pomieszałeś wlotów z wylotami bezproblemowo się odpowietrzał.

 

Res zazwyczaj jest na końcu nie z tego powodu że go nie odpowietrzysz a z tego by pompki nie spalić na sucho.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba_w11

 

farbką modelarską czarny mat, tylko wybierz czy tworzywo sztuczne, czy metal. Nie schodzi od lekkich otarć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej podświetli zielone wentylatory? 12cm aimaxx'y 10cm zielona katoda nad/pod wentylem czy 10cm pasek zielonych led?

za 2 katody 10cm ~26zł, a za 10cm pasek led z kablem zakończonym molexem 10zł(2 dychy za 2 paski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej podświetli zielone wentylatory? 12cm aimaxx'y 10cm zielona katoda nad/pod wentylem czy 10cm pasek zielonych led?

za 2 katody 10cm ~26zł, a za 10cm pasek led z kablem zakończonym molexem 10zł(2 dychy za 2 paski)

 

Myślę że co wybierzesz będzie dobrym rozwiązaniem. Katody są sztywne więc musisz w razie czego odmierzyć czy na pewno wejdą tam gdzie chcesz je zmieścić. Taśmy led są giętkie więc można je przyklejać na rogach bądź według uznania. Sam będę niedługo kupował taśmy led do oświetlenia biurka bo to tańsza opcja a katody są raczej do oświetlenia komputera. To i to będzie dobre moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rez moze byc spokojnie za pomka ,skad sie koledze ubzduralo ze musi byc przed to niewiem.

 

Nic mi się nie ubzdurało bo nie napisałem, że musi! Napisałem, że powinien a to jest różnica.

Jest to pożądane, ale nie jest to absolutny wymóg do działania układu. Zwykle tak jest poprostu najwygodniej.

Szczególnie, że kolega który o to pytał prawdopodobnie nie posiada fillportu (a przynajmniej o tym nie napisał). :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki kamil te dwa słowa mi sie po prostu zlewają do kupy w tłumaczeniu (rozumowaniu). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad fillportem myślałem ale nie za bardzo wiem o co z nim chodzi i jak go obsługiwać ;E

 

Duża różnica w głośności jest między wentylatorami 140 a 120?

 

I jeszcze ostatnie pytanie czy taka chłodnica 3x120 + 2x140 schłodzi i5 2500k i gtx580 lub 7970 albo Keplera? z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad fillportem myślałem ale nie za bardzo wiem o co z nim chodzi i jak go obsługiwać ;E

 

Duża różnica w głośności jest między wentylatorami 140 a 120?

 

I jeszcze ostatnie pytanie czy taka chłodnica 3x120 + 2x140 schłodzi i5 2500k i gtx580 lub 7970 albo Keplera? z góry dzięki za pomoc.

 

Fillport służy do napełniania układu. To coś jak "wlew" paliwa jak w samochodzie :D

Nie musisz nic rozkręcać żeby napełnić układ. Umieszczasz go w wygodnym miejscu i w razie potrzeby dolewasz płynu odkręcając korek.

 

Generalnie takie chłodnice sobie poradzą. Tylko, że w zależności od konkretnego modelu chłodnic będziesz się musiał liczyć z tym, że wentylatory mogą już hałasować żeby utrzymać temp cieczy w stresie na odpowiednim poziomie. Oczywiście tolerancja na hałas generowany przez kompa to kwestia indywidualna. Ja bynajmniej składałem LC żeby mieć ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy do reza dolać- lejek, na lejku wąż- też odkręcasz korek z reza i dolewasz- tym bardziej że nie robisz tego codziennie. Wg mnie to bardziej estetycznie wygląda bez dodatkowego fillportu to dolewania. Ale o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej skromnej opinii wolałbym Bitfenixy, że już nie wspomnę o darmaczowych kabelkach, niż te sztywne korsarzowe kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te piękne długie czarne termokuczki na białym oplocie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te piękne długie czarne termokuczki na białym oplocie... ;)

 

Pasują, jak róża do kożucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie nowy flowmeter BP z trzema wersjami adapterów, black matt(jak na foto) silver shinny, black sparkle.

 

 

 

 

BP-FI-CLBKMBK--600X400.jpg

 

Jak dla mnie zbedny gadzet, który do tanich nalezec nie bedzie, a pozwala jedynie na odczyt flow "na oko"

 

Niema wbudowanej jakiejkolwiek elektroniki, co wyklucza go z zakupu przez osoby majace kosztowne układy,

 

gdzie podstawa jest precyzyjny odczyt na wyświetlaczach lub monitorze, na podstawie impulsów elektrycznych.

 

Niewiem jaki był cel wypuszczania na rynek czegos, co nawet nie może byc ozdoba układu, gdyz wyglada jak GMR w wersji z czarnym smigłem,

 

i załozonymi redukcjami 1/2 na 1/4, które do pieknych nie naleza.

 

Szkoda, że wypuscili takiego bubla, a liczyłem na cos w stylu Koolance z elektronika

 

ins-fm17_p0.jpg

 

Tylko zblizone stylistycznie do zaworków BP

 

BP-MVV-BKSL--600X400--200X200.jpg

Edytowane przez darmacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie bezużyteczne, ktoś może budować high-endowy układ bez przepływomierza, paneli, tylko umieścić coś takiego jako ozdobę/wskaźnik. Minimalistyczny układ np. z jednym blokiem ale cały na częściach od bitsa. Teraz ma wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w EU ok. 30-40 Euro

 

Szkoda, że tegp czegos nigdy nie zakupie, gdyz dla mnie nic pieknego, tak jak i przepływomierze GMR z załozonymi takimi redukcjami, które ozdoba beda watpliwa, gdyz ich srednica znacznie odbiega od srednicy złaczek BP.

 

 

 

Widze, ze niektórym sie tylko podoba dlatego, że nosi logo Bitsa, które nic nie zmienia w samym wygladzie.

 

Zapewne wyladuje w jakims układzie jako ozdoba, ale raczej tylko ze wzgledu na producenta niz swój wyglad.

 

Chowam takie przepływomierze, nie z uwagi na nie, a z uwagi na obrzydliwy wyglad tych ogromnych redukcji.

 

Dodam, że uzywam złaczek o najwiekszym rozmiarze i pomimo tego wygladaja okropnie.

 

I jestem fanem układów opartych o jednorodne czesci od jednego producenta. Nawet strzykawke do płynu mam Bitsa i rózne najdrobniejsze szczegóły, ale to niestety w jakikolwiek sposób jako ozdoba nie przemawia do mnie.

 

Reasumujac: dalej jestesmy w ciemnej ........ poniewaz nadal brak przepływomierza, który nie tylko bedzie ozdoba, ale i nie bedzie walił po oczach pleksianym wygladem i przerosnietymi redukcjami, a na to wielu liczyło, a nie kolejna odmiane GMR-a

 

2 dni temu pojawiła sie kolejna nowośc (tzn. tylko kolor)

 

BP-D5MA-BL--600X400--200X200.jpg

 

 

 

 

ale cieszy mnie pojawienie sie juz w sprzedazy nowych dual topów z pompami w komplecie

 

Swiftech MCP35X2 Pump

 

MCP35X2-H-BKx300.jpg

 

MCP35X2-H-WTx300.jpg

 

Aż szkoda by było chowac pompek z takimi topami.

 

 

 

 

 

Edytowane przez darmacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr przeciwkurzowy polecacie na spód obudowy do wentylatora 140mm żeby dobrze zatrzymywał kurz i był w miarę przewiewny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...