Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie planujesz użycia 10 metrów przewodu to nie sądzę by były jakieś straty.

Jest to zwykły czujnik termistorowy, dobrze zalutuj i nie powinno być żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało przedłużać. Przez ten przewód płynie mikroskopijny prąd więc długość przewodu nie ma praktycznie wpływu na wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej chodzi centy'emu o opór stawiany przez lut, który i tak jest pomijalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie bardziej mi chodziło o cynę(czy nie będzie "przeszkadzać" w prawidłowym odczycie) niż długość,

dzięki panowie za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zamierzam wlasnie zwodowac swojego kompa, poczytalem to i owo w sieci i tak wyglada moj zestaw wedlug mojego projektu.

- Corsair obsidian 900D

 

- Bitspower Water Tank Z-Multi 150

 

- Bitspower D5 MOD TOP V2 (POM Version)

 

- Aquacomputer D5 pump motor with USB and aquabus interface

 

- Chlodnica Magicool Slim 420 MC

 

- Laing threaded rim for D5/VPP655

 

- EK Water Blocks EK-Supremacy Clean CSQ - Full Nickel

 

- TYGON R3603 9.5x15.9 mm przeźroczysty

 

- Wentylatory NB PK-2

 

- Aquacomputer czujnik temperatury internal/external G1/4"

 

- Aquaero

 

- BP-MBCPF-CC3 - 5 sztuk

 

- BP-MB90R3CPF-CC3 albo BP-MB90R2LCPF-CC3 - 2 sztuki

 

- BP-MB45R2CPF-CC3 - 1 sztuka

 

- BP-MBWP-C08 - 2 sztuki

 

- BP-MBTMB - 1 sztuka

 

- BP-MVV-MBK - 1 sztuka

 

- Plyn od AC (2litry)

 

 

Co myslicie o takim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tylko blok na cpu?

Dziwna chłodnica do tej obudowy, nie musisz slima dawać do niej.

W ogóle do takiego kolosa jak 900d pakować jedną chłodnicę 420mm, to są mniejsze i tańsze budy który pomieszczą to i to z rezerwą na kolejną chłodnicę 2x140/120.

900D to potwór do którego bez dwóch albo trzech dużych chłodnic nie ma co podchodzić, będzie wiało pustką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie cos zrobic z mojej obudowy ciekawego ? Zastanawialem sie nad wymiana grafiki plus wieksze oc procka na wc... tylko problem w tym ze boje sie zdjac czape z procka zeby wymienic paste... jestem w anglii na chwile obecna i kompa nadal mam w polsce ale zamierzam przysiasc nad nim i zrobic cos czarno czerwonego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec LCX-01B-B-SL?

Kawałek historii :)

 

Da się zrobić trochę z tymi obudowami, ale konieczne są modyfikacje w postaci wycinania.

 

Sam miałem taki plan kupić dragona full tower i zrobić w tym lc odpowiadające dzisiejszym standardom. Może kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial możesz wytłumaczyć mi co oznacza "lc odpowiadające dzisiejszym standardom"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cały bling, bloczki na gpu za 4 stówy, złączki 80/sztuka itp, mocne pompy.

Nie znajdziesz praktycznie takich układów w tych starych chiefach, to zabytki. Królowały w czasach w których układy wyglądały zupełnie inaczej.

Sama buda wymagałaby oczywiście sporo pracy, wycinania otworów na kable, malowania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli dzisiejsze standardy to jak najdroższe elementy, do tego covery robione na zamówienie, to samo oplatanie kabli. Jedyna ingerencja użytkownika to wsadzenie tego do budy i ładne poukładanie kabelków. Idealnie obrazuje skale tego sytuacja z Darmarczem.

 

Piszę tak bo jestem przyzwyczajony do robienia czego mogę samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak najdroższe to niekoniecznie, ale drogie to niestety już tak. Takie są ceny za najtańszy full cover, są takie po 700zł też jak ktoś chce. Złączki różnie. Chodzi generalnie o ten przełom w postaci stosowania kolanek 45 stopni obrotowych, żeby to ładnie wyglądało, muszą być dobrej jakości = drogie.

Jak chcesz poskładać układ w starym stylu, typu proste złączki nk, bloki na sam rdzeń gpu, jakaś np. używana podrapana chłodnica, to wtedy szkoda w ogóle to pokazywać w obudowie. Funkcjonalne będzie, ale my tutaj mówimy o moddingu, a w tym licz się przede wszystkim efekt wizualny.

 

Co do ograniczonej ingerencji użytkownika to się zgadzam, takie czasy nastały. Nawet jak chcesz coś zrobić sam, np. wycinać jakieś elementy, to jak masz np. aluminiowe panele, to nie dasz rady tego tak zrobić w domowych warunkach, nie uzyskasz takiego efektu jak po wysłaniu danego elementu do obróbki do firmy która wytnie ci to wodą/laserem.

Dlatego też tak a nie inaczej wygląda dzisiaj większość worklogów. Pokazanie zdjęć paczek ze sprzętem który doszedł, a potem gotowego efektu po włożeniu tychże części do obudowy. Nazwa jest tutaj dość myląca, bo nie ma za dużo tego "work" w worklogach. To by się mogło nazywać cashlogi :)

 

Oczywiście ktoś by się mógł spierać, że trzeba mieć jednak jakieś wyczucie żeby poskładać ładny układ z gotowych kupionych części. Nie każdy to potrafi, co widać szczególnie na jakichś zachodnich galeriach z lc, gdzie ludzie dysponują bardzo wysokiej klasy sprzętem, a to co z niego budują wygląda często kiepsko. Ale tak jak mówię, wkład użytkownika dzisiaj ogranicza się właśnie do tej inwencji (nie jest to mało, ale chciałoby się więcej).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że spora część logów jest "sponsorowana", a później jeden Nowak czy drugi Kowalski chcę takie coś kupić, bo ładnie to wyglądało na zdjęciach w sieci i wywali całą wypłatę na dwie części, przy czym efekt już go nie zadowoli.. "This is bisnes". 8:E

Edytowane przez MOROZAW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając projekty na bit-tech jednak znajduję wiele takich gdzie jest włożona ogromna ilość pracy i inwencji.

Worklog nie buylog.

Przykład to Attila i projekty Arrakis,Cygnus X1 czy Cor Leonis.

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=204512&viewmode=author

Nie on jeden tworzy tak niezwykłe konstrukcje...jest wiele takich osób

lecz fakt że bez odpowiednich środków finansowych zaawansowany i dopracowany w każdym detalu układ nie powstanie.

Nie ma mowy.

 

 

019.jpg

 

 

 

040.jpg

Edytowane przez ELDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, takie kwiatki się zdarzają, ale mi raczej chodziło o ich % udział wśród wszystkich tematów na poświęconych tej tematyce forach. Dużo tego nie ma delikatnie mówiąc.

I dla jasności, oglądanie dobrego buyloga z fajnymi zdjęciami nie jest wcale złym doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bude oczywiacie moge pociachac :) zna ktos moze osobe ktora byla by w atanie za kase wymienic paste pod czapka i7 ? Druga sprawa to to ze chcial bym zeby moj komp wygladal bardzo elegancko bez swiecidelek ramy mam czarno czerwone plyta jest bodajze zloto czarna, karte jaka bym kupil pod wodowanie to albo gtx780 byc moze z dopiskiem ti lub r9 290x wszystko zalezy od ceny. Kwestia druga ile kosztowalo by okno z pancernego szkla? Na dzien dzisiejszy mam jakies 1200 funtow z przeznaczeniem na kompa jednak wydaje mi sie ze moze to byc za malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1200 funtów się obawiasz, że Ci braknie na "mody"? :D

po co Ci aż pancerne szkło? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymasz budę z oknem pod biurkiem i obawiasz się że przypadkiem kopa dostanie i szyba pęknie to daj poliwęglan nie szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z worklogami jest tak że trzeba jednak mieć na nie trochę czasu i przydał by się dostęp do narzędzi. Sam ostatnio zastanawiałem się czy przerabiać mojego CM HAF X pod duże chłodnice czy skompresować gdzieś mniejsze bez ingerencji. Wybrałem drugą opcję bo niestety ale czymś trzeba rzeźbić w tej budzie, a bez narzędzi to wiecie w czym można rzeźbić ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym temacie piszę, ale może tutaj ktoś odpowie na moje pytania.

1.Chciałbym zakupić kontroler do sterowania wiatrakami np jakiegoś lamptrona, do tego chciałbym podłączyć tradycyjnie 6 wiatraków + taśmę LED, czy za pomocą takiego kontrolera mógłbym zmieniać natężenie oświetlenia i/lub całkowicie je wyłączyć jeśli zaszła by taka potrzeba.

2. Kolejną kwestią jest LC - czy do schłodzenia samego procesora i5-4670k (na razie nie kręcona ale w przyszłości planuję się pobawić OC), wystarczy jedna gruba chłodnica 2x120mm np EK Water Blocks CoolStream RAD XTX 240, czy też nie będzie ona wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co wiem to możesz sterować ledami.

2. Nie pchałbym się w grube chłodnice, chyba, że chcesz na prawdę specjalnie mocniejsze wentylatory kupować.

Do procka w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że do cpu nie warto raczej się pakować w takie małe lc, lepiej kup jakiś normalny cooler, będzie podobna wydajność, wyjdzie znacznie taniej.

Gruba chłodnica o niskim fpi nie wymaga mocnego nawiewu, wręcz przeciwnie, są one stworzone do słabego nadmuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...