Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@up tak, karakorum idzie na oryginalny kosztyk. Wg specyfikacji ma 155mm wysokości, więc jak wejdzie, to na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe bloki na karty graficzne od Bitspower

 

EVGA GeForce GTX 970 SuperClocked ACX - BP-WBVGNGTX970ESACXNPAC

 

bitspower-evgagpublocwzud4.jpg

 

MSI GTX 970 - BP-WBVGNGTX970MGNPAC

 

bitspower-msigpublock2gu5j.jpg

Edytowane przez niklot1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Bitsy wygladaja prawie jak EK....

Może ta sama osoba projektowała...

 

 

Dodatkowo będą spore problemy z elementem z plexi gdzie są złączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział,jeśli nie to wybaczcie. Mam do was pytanie a raczej prośbe o porade, mianowicie posiadam zestaw jak w syg. obudowa to zalman z11 plus hf1, chce sie przesiąsc na chłodzenie cieczą, ponieważ bedzie to moje pierwsze wodowanie kompa, chce skorzystac z gotowego zestawu tak aby nie umknęla mi jakas czesc np.(( http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1_5_1188&products_id=88 ) wiem wiem sa z nimi problemy ale jesli sie upre za pobraniem to kaska nie przepadnie). Problem tkwi w tym ze nie ma gdzie upchnac rez. pozatym chlodnica tez musi byc na zewnatrz.Młodszy brat powyzszego zestawu( http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1_5_1187&products_id=86 ) ma natomiast chlodnice 2x120 i teraz pytanie czy wspomniana chlodnica 2x120 da rade schlodzic odpowiednio cpu 4690k 4,6Ghz vcore 1,28v ,vccin 1,8v. W obecnej chwili posiadam thermaltake hr-02 temp. idle ~30`C, OCCT ~70-75`C. Myslałem tez by zastosowac stand ( http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1_69_224&products_id=904 ) i dokupic chlodnice 2x120 lub pójsc wyzej i kupic pierwszy zestaw i stand 3x(3x120) nie ukrywam ze zalezy mi kolejno na wydajnosci,ciszy i wygladzie.Moze macie jakies pomysly,raczej nie chciałbym ciac, spawac itd obudowy,czy zew system chlodzenia to dobry pomysl?.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodowanie samego CPU i to jeszcze w imię "wydajności" to średni pomysł. Masz chłodny konfig + bardzo dobre temperatury na swoim Macho, więc jeżeli nie masz parcia na "grzebanie" i nie robisz tego dla wyglądu to odpuść sobie temat. Temperatur znacząco nie zbijesz a nawet jeśli to nie da Ci to kompletnie nic.

Ciszy również nie będzie, bo zamiast jednego wentylatora na macho będziesz miał trzy + pompkę, którą nie tak łatwo wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdaje sobie sprawe ze tempy sa ok,myslalem ze da rade jeszcze "urwac" kilka stopni co da mozliwosc w przyszlosci mocniejsze podkrecenie.Zapomnialem wczesniej dopisac ze po wodowaniu cpu dodam za jakis czas blok na gpu i dokupie chlodnice.Hmm poczytalem troche na pclabie o wydajnosciach,ciszy,ogolnie że AC nie umywa sie do LC.Jesli chodzi o glosnosc went. to nie jest tak ze np. te trzy wentyle sa mniej slyszalne na wolnych obrotach niz jeden na macho w wyzszych?,natomiast co do pompki co miales na mysli nie tak latwo ją wyciszyc(wibracje???), dzieki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nie te czasy, gdzie bez LC nie było OC. Obecne systemy AC są na tyle wydajne, że inwestowanie w jakiekolwiek LC jest sztuką dla sztuki, bo dla kilku stopni nie warto dopłacać w setkach złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pegasi_b

 

Po pierwsze zacznij od sprawdzenia max stabilnego taktowania dla Twojego CPU. To, że teraz lata na 4.6GHz i masz 70-75 stopni nie oznacza, że na wodzie będzie latać na 5.0GHz. Może się okazać, że masz ścianę na 4.7GHz i za te dodatkowe 100MHz zapłacisz 1300zł :thumbup:

Już pomijam fakt, że 4690k@4.6GHz to będzie wystarczający proc przez kilka dobrych lat i prędzej braknie Ci GPU niż CPU.

 

Kolejna sprawa: wodowanie 970'tki to też sztuka dla sztuki. Przecież Maxwelle są tak zmine, że nawet moja 980M ma problem przebić 70C w stresie i to w latopie, więc ciężko znaleźć jakiś racjonalny powód poza względami wizualnymi - i tutaj mamy drugie dno ;) Jeżeli chcesz mieć LC bo Ci się to podoba i nie szkoda Ci na to kasy (za którą mógłbyś np. kupić drugą 970'tkę do SLI i mieć rzeczywiście "odczuwalny przyrost wydajności") to wtedy jak najbardziej można w to inwestować, ale wtedy nie kupowałbym gotowych zestawów tylko składał swój od podstaw, bo to największy fun w tym hobby.

 

Jesli chodzi o glosnosc went. to nie jest tak ze np. te trzy wentyle sa mniej slyszalne na wolnych obrotach niz jeden na macho w wyzszych?,natomiast co do pompki co miales na mysli nie tak latwo ją wyciszyc(wibracje???)

 

Wszystko się zgadza pod warunkiem, że te trzy wentyle mają dobrej klasy łożysko, które na wolnych obrotach nie będzie terkotać. Tych od EK nie znam, więc się nie wypowiem, natomiast mam doświadczenie z innymi (markowymi) wentylatorami i nie jest tak kolorowo. Tak naprawdę chyba tylko Noctua i NB dają gwarancję tego, że nie trafi nam się "lipa"

Co do pompki to tak, chodziło mi oczywiście o wibracje.

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) przekonales mnie,nie jestem w sumie fanboyem million-dollar-pc i szkoda tej kasy tylko za wyglad,choc nie ukrywam fajnie to wyglada:) lepiej drugą 970 ale to tez temat dyskusyjny-mikroprzyciecia, wsparcie od strony sterow itd,lepiej jedna karta a mocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens LC poza wyglądem, jest gdybyś własnie miał SLI/CF (lub więcej), i chciał żeby to było ciche.

Jedną kartę typu maxwell da się zrobić bardzo cichą na AC, bo jest miejsce na duży aftermarketowy cooler. Fabrycznie dalej te karty są słyszalne pod obciążeniem, nie ma znaczenia czy asus strix czy inny wynalazek. Odpalasz furmarka i karta szumi. Duży cooler w stylu prolimatech mk-26, raijintek morpheus, accelero, są w stanie chłodzić w stresie takie gpu, przy obrotach wentylatorów (dobrej jakości), tylko np. 500rpm, i nie słychać w ogóle.

Za to przy kilku kartach takie chłodzenia się nie mieszczą, i wtedy bloki wodne, ciche wentyle na chłodnicach, cicha pompka, może dać rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nie te czasy, gdzie bez LC nie było OC. Obecne systemy AC są na tyle wydajne, że inwestowanie w jakiekolwiek LC jest sztuką dla sztuki, bo dla kilku stopni nie warto dopłacać w setkach złotych.

Ból jest taki ze proce wczesniej sie kończą niz chłodzenie.

Miałem i5 4,3ghz 1,3V temp na 60*C

(na 1,4V robił max 4,6) i temp 75*C

 

Wrzucilem go na zimną wode z lodem, temp 35*C, ale oc sie nie zmienilo.

 

LC ma sens jesli bedziesz składał na spokojnie, polując na uzywane czesci. Po calej zabawie zawsze można sprzedac praktycznie bez strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z wodowaniem gpu to tez temat na chwile,cpu wymieniamy co kilka lat tak jak napisal HEAT,natomiast grafa,tylko patrzec jak wyjdzie cos lepszego od amd w odpowiedzi na 970/980 i bloki wodne do szuflady bo podejrzewam ze tak szybko by sie nie sprzedaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na 970, pasują stare full covery z 670, na pcb referencyjne, z tego co wiem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie a jak to jest z degradacją cpu, nasuwa sie następny temat,rozumiem ze procek nie osiąga max temperatur i max taktowania podczas codziennej pracy i nawet grach,ale wiadomo podkręcony wydziela więcej ciepła i chodzi mi o to by jak najbardziej to możliwe schłodzić go by posłużył dłuzej stąd to załe zamieszanie w sprawie LC

 

niestety posiadam niereferenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko od referentów pasują, do strixa pasuję blok od 670dcu2. W przypadku 970 jest to chyba lepsza opcja jak montowanie bloków z tymi blaszkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie a jak to jest z degradacją cpu, nasuwa sie następny temat,rozumiem ze procek nie osiąga max temperatur i max taktowania podczas codziennej pracy i nawet grach,ale wiadomo podkręcony wydziela więcej ciepła i chodzi mi o to by jak najbardziej to możliwe schłodzić go by posłużył dłuzej stąd to załe zamieszanie w sprawie LC

 

niestety posiadam niereferenta

 

Jeżeli nie będziesz przesadzał z napięciem czyli powiedzmy max 1.3v do ustawień 24h to nic mu się nie stanie (nie powinno ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra dzieki wam wszystkim za pomoc,nie bede juz przynudzał bo za chwile mnie ktoś pogoni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEAT fajnie to wygląda 'spoiler', muszę osobiście zabrać się za oploty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie można gdzieś w PL dostać to chłodzenie "Swiftech H220-X"?

Edytowane przez PanMisiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czym pomaluję radiatory od RAMów ?Chodzi mi o czarny kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje biały płyn do LC.

Czy jest jakaś alternatywa dla Mayhems Pastel Ice White?

150zł z przesyłką za 2l to jednak przegięcie...

 

Ktoś testował kombo: demineralkę i barwnik spożywczy biały? Wyjdzie 10zł za 5l. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje biały płyn do LC.

Czy jest jakaś alternatywa dla Mayhems Pastel Ice White?

150zł z przesyłką za 2l to jednak przegięcie...

 

Ktoś testował kombo: demineralkę i barwnik spożywczy biały? Wyjdzie 10zł za 5l. :E

 

Sprawdź ICE DRAGON COOLING

 

http://icedragoncooling.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Niemcy nie nikluja podstaw blokow?

 

mam kryos XT nickel editon - spod miedz bez niklu

 

watercool heatkiller 3.0 nickel edition - spod miedz bez niklu

 

WTF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...