Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, chyba w to się zaopatrzę. Myślałem wcześniej, że kontroler obrotów dodawany do Phanteks Enthoo Luxe załatwi sprawę - najwyraźniej, jestem w błędzie. Miało być to takie proste :P

 

Panowie, kolejne pytanie, dla Was banalne, dla mnie niekoniecznie. Skoro kupiłem pompkę, która ma w nazwie "Laing D5", to czy kupując tubę/rezerwuar muszę koniecznie wybierać taką, co ma w nazwie "CTR Phase II for Laing D5"?

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=WC-258-PM&groupid=962&catid=2133

 

Bo strasznie zawęża mi to wybór...

 

No i złączki, ale to chyba na koniec wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć rezerwuar zintegrowany z pompką to musisz szukać takiego, który będzie miał takie wyjście( bardzo fajną opcją jest Photon od XSPC ). Jeżeli nie musi być zintegrowany to możesz szukać czegoś innego i łączysz go z pompką za pomocą węża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pogadam z oizo na ten temat, bo nie mam zielonego pojęcia, czy tak zintegrowany układ zmieści się w nowej budzie. Są jakieś plusy takiej integracji, bądź minusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus na pewno mniejsza ilość potrzebnych złączek, moim zdaniem wygląda estetyczniej i o ile mnie pamięć nie myli pompa powinna pracować delikatnie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciszej, to zdecydowanie dla mnie. Kobieta na tym kompie będzie czasami godzinami pracowała przy projektach animacji, więc im ciszej, tym lepiej :) Cholera, mały wybór takich rezów jest. Z tych tubowych prawie wszystko wykupione, chyba pójdę w taki:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=WC-139-XS&groupid=962&catid=2133

 

Pytanie tylko, czy te gwinty/łączenia są uniwersalne? Bo pomka, jaką kupiłem jest od EK, dokładnie to się nazywa jakoś "EK XTOP D5 Vario Laing D5 Pump and Acetal Pump Top Combo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz pompę już z zainstalowanym topem od EK. Jeżeli chciałbyś podłączyć tą pompę do w/w rezerwuarów musiałbyś ściągnąć top i dopiero wtedy podłączyć pompę do rezerwuaru.

 

Co do rezerwuarów zatokowych, osobiście nie miałem z nimi styczności, ale obiło mi się o uszy że lubią przenosić wibrację na obudowę. Mimo wszystko musiał by się wypowiedzieć jeszcze ktoś inny kto użytkował rezerwuary tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli jakie rezerwuary pasowałyby do tej pompy? Skoro już ją kupiłem, to teraz trzeba pod nią kompletować resztę :D Przepraszam ponownie za te głupie pytania, ale nie chcę kupić czegoś, co nie będzie pasowało do części już zakupionych. Jeśli dobrze rozumuję, to skoro jest top EK od rezerwuaru, to muszę kupić rez od EK? Pogubiłem się trochę. No chyba, że każda jedna tuba będzie pasowała i nie muszę kupować tych specjalnych, do d5, które na początku pokazywałem. W sumie,to byłby cholerny łut szczęścia, bo pompę kupowałem na oślep, akurat facet miał na sprzedaż nówkę za pół ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować rezerwuarów od EK. Właściwie to możesz wziąć prawie każdą zwykłą tubę( byle by weszła do obudowy ), a pompę równie dobrze walnąć do piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sogetsu- niedawno przerabiałem ten temat. Odezwij się na PW to chętnie spróbuję coś doradzić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sogetsu, Tas, w tym przypadku wcale nie musi kupować reza. Przecie to jest kombo, pompa, top i rez w jednym ustrojstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Wydaje mi się, że @Sogetsu zamówił to: Klik.

Combo pompa + rezerwuar ma bodaj oznaczenie XRES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już dojdzie, to rozpakuję i wrzucę zdjęcia. Póki co, jedyne od sprzedawcy, jest pudełko tylko widoczne. Na moje oko, nie zmieściłby się w nim rez:

 

rFu7Ckdh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg napisu na opakowaniu jest to pompka z topem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już to robiłem, później spojrzałem na to co w linku wyżej i panelu nie widzi. Napisałem do shoggiego na OCN a on stwierdził, że trzeba sprawdzić panel na innym kompie. Tu jest problem bo wszyscy mają laptopy.

Do panelu jest wszystko podłączone poprawnie, do mobo też (już na wszelkie sposoby do mobo podpinałem) i nic nie rusza.

 

Rozwiązałeś problem?

Jeśli nie masz jak podłaczyć to skombinuj sobie przewód usb wew-zew. Tzn w wersji 'ghetto' możesz np kupić przedłużacz usb i obciąc jedną wtyczkę i odpowiednie piny połączyć z przewodem od aquaero i podłączyć do laptopa.

Nawet jeśli podłączyłeś wtyczkę odwrotnie to nic się nie powinno stać (mi się zdażyło tak podłączyć i wszystko jest ok).

 

Jak już dojdzie, to rozpakuję i wrzucę zdjęcia. Póki co, jedyne od sprzedawcy, jest pudełko tylko widoczne. Na moje oko, nie zmieściłby się w nim rez:

 

rFu7Ckdh.jpg

 

Mam taką pompkę i jest to po prostu pompka + top do niej. Bez zbiornika. Masz tylko jedno wejście do pompki i dwa wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Modyfikator - dzięki za wyjaśnienie, bo bielas trochę zbił mnie z tropu.

 

Panowie, rozmawiam właśnie z oizo76, który niestety nie może się włączyć do dyskusji bo ma bana. Doszliśmy do tego, że mój projekt napotkał pewien problem. Chodzi o te nieszczęsne pamięci ram. Sam na pewno sobie z nimi nie poradzę, a wyglądać będą przy odsłonięciu całej platformy z AC po prostu obrzydliwie. Jeśli jest ktoś na tym forum, kto potrafiłby zrobić z nimi coś - cokolwiek, prosiłbym o pomoc. Same moduły mógłbym oczywiście wysłać. Inaczej będą psuły wygląd i wszelkie starania idą na marne.

 

Z ciekawostek - byłem dziś w dwóch firmach, chciałem sobie zamówić naklejki na wentyle. W obydwu spotkałem się z odmową, biorą robotę dopiero od rozmiaru dwóch cali, masakra :D

Edytowane przez Sogetsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie w sprowadzaniu częsci LC z USA? Jak celnicy patrzą na tego typu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

jak z każdym innym przedmiotem sprowadzanym spoza UE. To jest loteria. Sprowadzałem cos znajomemu z USA, to celnicy na dzień dobry dowalili opłatę, która wynosiła 75% poniesionych przez kumpla kosztów na sam przedmiot. Z drugiej strony - kobieta często wysyła mi paczki z Japonii i tutaj nigdy nie spotykam się z dodatkowymi opłatami, może dlatego, że są personalizowane. Zaniżanie wartości i wysyłanie jako gift, to częsta praktyka na ebay, ale ja bym się w to nie bawił - po prostu jest to nieuczciwe. Ile dokładnie jest cła i vatu, to często podają na stronach producentów.

Tu masz naszą polską witrynę rządową z informacjami:

http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/taryfa-celna/2014

 

a tu masz na ebayu odpowiedź na podobne pytanie:

http://community.ebay.pl/t5/Transakcje-międzynarodowe/Cło-i-vat-za-kupno-z-USA/qaq-p/50593

 

Kupując z USA należy się liczyć z tym, że może po drodze cena się zwiększy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-5 lat temu sprowadzalem duzo z usa, duze paczki wpisywalem 100$ wartosc

calosc oplat okolo 80-100zł

 

Jak bym wpisał realna wartosc przedmiotow (1000$) do zaplaty miałbym 800zł, wiecej niż cały zysk z tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie w sprowadzaniu częsci LC z USA? Jak celnicy patrzą na tego typu rzeczy?

 

Jak kupisz raz czy dwa za niewielkie kwoty, bodaj do 100$ możesz śmiało brać w ciemno, to nie będziesz miał problemów.

Zaczynałem kiedyś od płyt audio, u nas nie dość, że niedostępne to na zamówienie 200% ceny z US :E, i raz tylko zaglądano mi na celnym w paczkę.

Podejrzewam, że tylko z tego względu iż zamówiłem 2 paczki z tego samego sklepu w odstępie kilku dni.

Warto też na paczce umieścić info co w niej jest i ile mniej więcej kosztuje. Sklepy same często takie informacje umieszczają, sprzedający z ebaya też ale warto o tym poinformować sprzedającego.

Oczywiście ktoś powie, że wystarczy napisać "gift", to przejdzie ale jak będziesz wysyłać duże graty to też licz się z tym, że mogą sprawdzić co tam siedzi i czy nie jest to coś zbyt wartościowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Potrzebuję bracket do pompy DDC, który umożliwłby zainstalowanie jej na wentylach 120/140. Jedyne, co znalazłem, to coś takiego:

 

http://chilledpc.co.uk/shop/index.php?route=product/product&product_id=1679

 

byłoby idealne, tylko nie da się zamówić, bo ciągle problem, że nie ma dostępnej metody płatności :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie taki z czarnej pleksy. Dodatkowo pompa montowana na podkładce antywibracyjnej (kanapka z gąbki).

Mogę Ci podesłać projekt to sobie wytniesz w jakiejś agencji reklamowej w twoim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zmianę karty graficznej, którą będzie łatwiej zwodować. Mam na oku blok Aqua Computer.

 

Moje pytanie: wiadomo już coś o backplate do tych bloków na gtx980? Szukam i nie mogę nigdzie znaleźć :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz blok od AC to szukaj kart z referencyjnym pcb. Bloki do kart o autorskim pcb robi bardzo mało firm, głównie EK, a ta ostatnio robi przepaskudne bloki do tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bielas,

 

Wiem, dlatego pytam o backplate. Z Elderem doszedłem do wniosku, że GTX980 G1 jest za długi. Na kartę znalazłem już kupca i szukam już odpowiedniej karty. Blok Aqua Computer bardzo mi przypadł do gustu, tylko chciałem wiedzieć, czy są już do niego backplate dostępne. Normalnie,z tego co czytałem, Aqua Computer wypuszcza backplate'y do kart. Nie chciałbym znowu wtopić kasy i później szukać czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...