Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Cosmosa 1000, bulwa nigdy nie mogłem sie oprzeć wyglądowi tej budy. Jak dla mnie 11/10.

 

pNIvZNF.png

 

Ktoś wie czy wchodzi do niej HPTX? SR-2 leży już od czasu kupna Ryża w pudełku i się kurzy.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssi eeb moze wejdzie

 

ale hptx wątpie bo hptx to taki XL-ATX + SSI EEB

 

wiec nie dosc ze szeroki to jeszcze 9 slot

a cosmos ma 7 slotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadl mi w rece P4 Prescott HT S.775 3.6GHz. Słyszałem historie że Prescotty to piekarniki ale 55-60*C w idlu trochę lipa, cooler gorący jak nie wiem :E :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zmiany węży na rurki 16mm/12mm w mojej TT Core P5... pierwszy raz będę robił LC oparte o akrylowe rurki. Chce je poprowadzić jakoś fajnie, ale brak doświadczenia nie pozwala mi przewidzieć, czy dam rade wykonać planowany układ rurek. Chcę użyć jak najmniej adapterów 90stopni (najlepiej to wcale) i przez to na jednej rurce mam więcej niż jedno gięcie, niektóre gięcia są blisko siebie, a od pompy do GPU mam jedno gięcie innym kątem niż pozostałe na tej rurce.

Możliwe, że użyję filportów i po ciemnej stronie chciałem poprowadzić wąż. Zostały mi złączki EK-ACF Fitting 10/13mm, które tam chciałem wykorzystać... i tu jest pierwsze pytanie... czy bardzo zbije flow płynu i wpłynie to na temperatury, jak użyję rurek 16/12mm i wąż 13/10mm? Zastanawiam się i wydaje mi sie, że nie powinno to mieć znaczenia, ponieważ "wąskim gardłem" i tak są złączki, które mają wszystkie taką samą średnicę wewnętrzną (w miejscu gwintu).

 

 

Druga sprawa... na początku miałem zestaw LC EK-KIT X360 (maj 2016) i używałem tam płynu DP Ultra RED. Zestaw sprzedałem a płyn zlałem do butelki. Następnie kupiłem osobno części LC (większa chłodnica -480mm, rezerwuar 400mm). Zmontowałem chłodzenie tymczasowo na rurkach, wlałem "stary" płyn i dolałem nowego (1/3 butelki). Teraz jak rozbierałem chłodzenie to zlałem znowu chłodzenie do butelek. Jak czyściłem rezerwuar to EK-RES X3 - Internal Tube 12/16 40mm mienił sie oraz jak wyczyściłem go razem z tubą rezerwuaru to na ręczniku papierowym był taki jakby brązowy osad. Zastanawiam się czy płyn nadaje się jeszcze do użytku czy może już sie z elementów układu wytracił metal (tak coś ludzie pisali, że dzieje się takie coś po czasie i płyn zaczyna tracić właściwość nieprzewodzenia prądu). Ciężko mi stwierdzić jak długo płyn był w użyciu, ponieważ często układ miałem rozmontowany przez zabawy z reklamowaniem grafiki, obudowy, samego zestawu EK-KIT X360, obecny zestaw kupiony w Black Friady montowałem jakoś dopiero chyba na początku roku.

 

W bloku CPU troszkę syfu było w tych "żeberkach", ale to było dość miękkie i możliwe, że to był włoski po wcześniejszym czyszczeniu części ręcznikiem papierowym.

Edytowane przez chytruseq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica rurek nie ma znaczenia jeśli chodzi o flow i temperatury.

 

W przypadku kilku gięć blisko siebie sprawdź czy uda Ci się w ogóle rurkę do formy wsadzić, bo jeśli, nie to musisz giąć drugi łuk w ręce, a wtedy bardzo prosto coś rozjechać. Generalnie musisz mieć przynajmniej te 3-5 cm odległości od końca jednego gięcia do początku drugiego gięcia, żeby dało się to wykonać (zerknij do mojego FrostyBoya, masz tam jedną rurkę, która ma dwa gięcia w odległości 3 cm od początków łuku, jej zrobienie to była mordęga). Jeśli dwa gięcia będą za blisko siebie, to robiąc drugie, gdy będziesz podgrzewał rurkę automatycznie zaczniesz 'topić' sobie pierwsze gięcie, które wykonałeś.

 

Płyn powinieneś zmieniać co rok. Koszt DP Ultra to nie kokosy, więc ja bym po prostu kupił nową butelkę.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat jest uczęszczany. Choć w chłodzeniu wodnym prym wiodą projekty DIY to potrzebuje słowa wsparcia w poszukiwaniu chłodzenia AIO.

- 240mm

- wysokość 55-60mm z wentylatorem(czyli do 30mm na radiator)

- możliwość rozszerzenia o blok GPU

- cicha pompka(nie wybijająca się na tle wentylatorów ustawionych na 1k RPM)

 

Opis zagadnienia:

Posiadam obecnie BeQuiet! Dark Rock Topflow jako jedyne rozwiązanie na powietrzu do mojej obudowy(M1 Ncase), lecz docisk oraz montaż u produktów tego producenta powoduje u mnie białą gorączkę. Z racji że warunki są niewielkie to każde grzebanie się w środku to utrapienie(ASUS w moim modelu płyty głównej kijowo rozwiązał przywracanie BIOSu nie montując żadnego przycisku, najlepiej jest wyciągnąć do tego CMOS a to nie jest takie proste.). Problemem jest również rezonowanie wentylatorów przylegających do obudowy przy większym RPM stąd pomysł na zastosowanie przerwy i oparciu ich o radiator.

 

Z racji że blok będzie nachodził o drugi slot na PCIe to montaż ewentualnej karty graficznej wymaga zastosowania do niego bloku wodnego a co za tym idzie - podpięcia go do reszty.

Wymagania do odprowadzania ciepła nie będą duże - podkręcony Broadwell(czyli jakieś 20W mniej niż Skylake i jeszcze mniej niż Kaby) plus karta o TDP 150W(zasilanie 1x 6pin) jeśli ktoś pokusi się na wydanie bloku na taką popierdółkę :E

 

Mam parę Silent Wings 3 i je zamontowałbym na blok.

 

Rozważałem Fractal Design Celsius S24 - układ ponoć jest bardzo cichy.

 

Jakieś za, przeciw, uwagi, inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lepszych aio jest jeszcze kraken x52 (wersja 240mm).

Co do fractala spotkałem się z mieszanymi opiniami odnośnie głośności pompki, a sam nie miałem, więc trudno mi powiedzieć.

Nie myślałeś o AC w ncase?ta miniaturowa noctua d15, albo któryś z dużych poziomych coolerów (to są chyba największe/najwydajniejsze jakie zmieszczą się do ncase). Nie będzie oczywiście tak wydajnie jak na aio, ale bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Noctua C14S? z tego co widzę wchodzi na styk z wentylatorem zaciągającym powietrze z zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od AC to staram się właśnie uciec :D

 

Dark Rock Topflow jest jedynym sensownym modelem która jako tako nie koliduje mi z resztą bo co inna płyta to zmienia się umiejscowienie wielu elementów które wpływają na siebie. U be quieta strasznie denerwuje mnie montaż któremu(słusznie) nie ufam ze stosownym dociskiem do układu

(AIO) LC jest rozwiązaniem dla mnie najbardziej zagospodarowania miejsca w obudowie w uwzględnieniem możliwości chłodzenia. Chcąc nie chcąc wykorzystanie wentylatorów na dole obudowy jest potrzebne, a w obecnej sytuacji słuchanie ich rezonowania podczas pracy przy 1k+ RPM jest uciążliwe :D

 

Wpierw myślałem o Silent Loop 240mm ale mają problemy z zapowietrzaniem się pompki, słabym backplatem i wszelakimi oszczędnościami be quieta. Fractal Design Celsius S24 w znanych mi testach wypada bardzo dobrze

Jak wspomniałem, mam swoje Silent Wingsy więc w w przypadku kultury zależy mi na jakości pracy pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie

 

gdzie i jaka tu pompke dać ?

 

tn_img_4030a2q5q.jpg

 

za duzo mam tego i niewiem na co sie zdecycowac

 

odrazu uprzedze ze klatki na dyski zostaja

 

2x cpu + gpu + 3x140 + 2x140

 

pozniej moze beda 4 bloki na ram i drugie gpu i blok na dysk m.2

 

 

no i czy lepiej dac gruba 60mm chlodnice na gore, czy nie lepiej 45mm + push/pull

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek Może zrobić niestandardowo i położyć większe combo na piwnicy? Albo nawet tą 5,25 tam przykręcić :E. "Po bożemu" to między piwnicą, a klatką na dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wibracje/hałas nie grają roli, najlepiej dać w 5,25'' rez+pompa combo, bo zatoki i tak się marnują. Jak dasz to na środku, to dodatkowo nie blokuje górnej chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piwnica odpada - bedzie tam druga karta, karta raid, audio, ssd z blokiem i sieciowka 10gbe :E

 

w zatokach jest chlodnica 280

 

kolo piwnicy mozna by dac, ale nie wiem czy daloby sie jakos sensowie poprowadzic węze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kilku gięć blisko siebie sprawdź czy uda Ci się w ogóle rurkę do formy wsadzić, bo jeśli, nie to musisz giąć drugi łuk w ręce, a wtedy bardzo prosto coś rozjechać. Generalnie musisz mieć przynajmniej te 3-5 cm odległości od końca jednego gięcia do początku drugiego gięcia, żeby dało się to wykonać (zerknij do mojego FrostyBoya, masz tam jedną rurkę, która ma dwa gięcia w odległości 3 cm od początków łuku, jej zrobienie to była mordęga). Jeśli dwa gięcia będą za blisko siebie, to robiąc drugie, gdy będziesz podgrzewał rurkę automatycznie zaczniesz 'topić' sobie pierwsze gięcie, które wykonałeś.

 

Z tego co widzę, to mam te same formy do gięcia Barrow co Ty. Przy ich pomocy raczej nie możliwe jest zrobienie dwóch gięć tak blisko jak potrzebuję.

Zrobiłem sobie takie listewki pomocnicze, które pozwolą mi zrobić ciaśniejsze (niż w formie Barrow) gięcia 90*. Jak przystawię sobie trzecią listewkę (jak na zdjęciu) to powinienem dać radę zrobić dwa gięcia 90* blisko siebie, ponieważ nawet jak będę podgrzewał też pierwsze gięcie wykonując drugie, to listewki powinny pomóc mi utrzymać kąty na obu gięciach. Muszę trochę rurki zmarnować i poćwiczyć... nawet widać na zdjęciu próbne gięcie.

 

6GWC2yIl.jpg

 

Płyn powinieneś zmieniać co rok. Koszt DP Ultra to nie kokosy, więc ja bym po prostu kupił nową butelkę.

Pewnie, że kokosy to nie są, ale szkoda bo zmarnowałem niepotrzebnie 3/4 butelki nieużytego płynu, zlewając tam część płynu.

Skoro muszę cały płyn nowy kupować to zastanawiałem się, czy może nie zmienić na jakiś czerwony pastel.

Tylko chyba pastele mogą po pewnym czasie zostawić przebarwienia na częściach takich jak bloki CPU i GPU?

 

 

 

Coś nie tak chyba jest z uszczelką mojego bloku CPU od EK. Po zlaniu płynu chciałem wyczyścić blok. Po rozkręceniu zauważyłem dziwną z=żółtawą substancję. Wyczyściłem blok i skręciłem. Dzisiaj zauważyłem, że substancja znowu zaczyna się pojawiać. Nie wiem czy to uszczelka jest źle wykonana i pod naciskiem coś się z niej wydziela? W poprzednim bloku od EK nie zauważyłem takiego problemu.

Napiszę do supportu EK, ponieważ jesze an gwarancji i kupowane bezpośrednio z sklepu EK i zobaczymy co odpiszą

 

 

 

a29FYyqh.jpg

zqi7E9Bh.jpg

sktax0wh.jpg

eSgZB2yh.jpg

3jnW14nh.jpg

upss0r6h.jpg

 

 

 

Mam combo pompa + rezerwuar z tubą około 40cm i chciałbym, aby płyn wpadał od góry i zabierany był od spodu. W tym celu kupiłem top multiport EK. Niestety jest zrobiony, ponieważ posiada wgłębienie o średnicy większej niż gwint, a sam gwint znajduje się nieco niżej, przez co wkręcając adapter 90* lub złączkę, uszczelka nie jest dociśnięta i są wycieki. Najprostsze rozwiązanie to, krótki adapter, ale nie wygląda to za dobrze i nie jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Myślałem czy nie kupić (jeśli znajdę taka o odpowiednich wymiarach) płaską gumową uszczelkę i wsadzić między top i złączkę lub silikonem (zostało mi wysokotemperaturowy K2 Bond po delidzie CPU) uszczelnić :P

 

 

 

iAC9fNTh.jpg

rPVt8Ith.jpg

HIqzfADh.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kątownikami spoko pomysł, tylko uważaj, żeby nie przycisnąć rurki zbyt mocno do nich, bo może Ci się krawędź kątownika odcisnąć. Ja po prostu pociąłem część kształtek, żeby zrobić ciaśniejsze łuki i tyle. Kształtki spokojnie mogą być mniejsze o 1/3.

 

Co do dziwnego nalotu, to ciekawa sprawa. Nie bardzo wiem o co może chodzić.

 

Z rezem dałbym po prostu dodatkowy oring G1/4 na gwint złączki kątowej. Sam miałem taki problem z pompą od EK, bo też mi ciekła przy złączkach Barrow. Dodanie drugiego oringu na gwint G1/4 załatwiło sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy próbnym gięciu nic z kątownika mi się nie odcisnęło, natomiast wewnątrz rurki odcisnął mi się wzorek z silikonowego insertu (Barrow z Alie) :/

 

Co do bloku CPU napisałem niedawno do EK. Zobaczymy co odpiszą. Może wymienia, ale mam nadziej, że nie na zasadzie wyślij swój, a my przyślemy nowy, bo znowu będę kolejne tygodnie bez PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy :)

 

Orientuje się ktoś, jaka firma oferuje dobre risery, oprócz LL i nie kosztują 350 zł? Czy ta zabawka zawsze tyle kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.com/itm/Sintech-PCI-e-express-16X-Riser-Extension-Card-with-25cms-Foiled-FPC-Cable-/222492332414?epid=824378299&hash=item33cd93917e:g:d2gAAOSwrhBZBC~z

 

http://www.ebay.com/itm/PCI-e-express-16X-Riser-Extender-Card-10-20cm-FPC-Cable-molex-4-bitcoin-miner-/321362866392?hash=item4ad2b830d8:g:iIIAAOxy0zhTM7Mg

 

 

ja mam ten drugi

 

w benchach nie widze roznicy w wynikach, na riserze nawet były lepsze :E :E :E (wiem wiem bład pomiarowy)

 

 

wybróbuj, jak nie to na allegro pogonisz lekko

 

 

EDIT

na sintechu bezpoosrednio wychodzi troche taniej

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakiś dinozaur który orientuje się czy na MSI 975X Platinum (nie PowerUP edition) można coś przerobić żeby łykała C2D?

Przyszla dzisiaj, bidulka miała o 180* zgięte 3 piny, całkiem w drugą stronę. Udało mi się je jakimś cudem naprostować, wsadzam C2D E6600 nic, potem Celeron 420, D352 i dalej nic. Już miałem ją wyrzucić ale spróbowałem jeszcze raz z P4 3.6 HT, odpaliła :E

 

ejtTIOj.png

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam obudowy pod lc , chciałbym coś "dwukomorowego" , jeśli takie coś istnieje... tzn graty w wyciszonej budzie , a chłodnice w meshu.

Podpowiecie po nazwach czego mam szukać? Chyba tylko piwnica z chłodnicami wchodzi w gre.

Corsair air 540 z zewnątrz jest fajny , ale w środku nie jest podzielony jak należy , a szkoda :P (na rzeźbienie nie mam ochoty)

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake X71

Thermaltake X9

Be Quiet Dark Base (Pro) 900

 

Do tysiaka chyba najfajniejsze pod LC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DB900 Pro sobie daruj, jak wszystkie skrzynki BQ nadają się do LC tak jak wcale przez uwalony air flow.

 

Byłoby miło gdybyś podał budżet jaki masz, bo równie dobrze można napisać coś w stylu Case Labs SMA8, Enthoo Elite czy Parvum L1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...