Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, możesz użyć tego korka z tyłu do montażu zaworu, pod warunkiem, że wszystko Ci się upchnie w obudowie. Najlepiej byłoby użyć tam złączki kątowej i do niej przykręcić zawór przy pomocy złączki obrotowej z gwintem male-male.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie hydraulicy, w jaki nowy bloczek na CPU się zaopatrzyć na obecne czasy? HEATKILLER IV PRO, czy coś innego polecacie? Biorę pod uwagę raczej to co jest dostępne na naszym rynku. Interesuje mnie wydajność. Wygląd nie ma znaczenia, a jakieś świecidełka to już zupełny zbytek. Wiem o istnieniu EK Magnitude, ale z oczywistych powodów nie biorę go pod uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HK IV pro to moim zdaniem najładniejszy blok na CPU, dodatkowo mega jakość wykonania i jeden z najlepszych pod kątem wydajności.

Cena też rewelacyjna, wiec moim zdaniem nic lepszego nie znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz co Ci się podoba, bo wszystko ma w zasadzie tą samą wydajność +/- 2 stopnie. Heatkiller IV Pro to akurat czołówka - jest też super wykonany (tylko w przypadku Intela trzeba osobno backplate brać, bo HK poskąpiło go w zestawie :E). Spoko pod względem wydajności jest też Alphacool Eisblock XPX, Aquacomputer cuplex kryos NEXT czy EK Velocity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prawie używany kupiłem nawet, ale jak zobaczyłem ile liczą za bracket na AM4, 2 blaszki 100zł, to się rozmyśliłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heatkiller IV Pro to akurat czołówka - jest też super wykonany (tylko w przypadku Intela trzeba osobno backplate brać, bo HK poskąpiło go w zestawie :E).

 

Dzięki za uwagę, bo bym nawet nie zauważył. Patrząc w kwestii ECONO, to najkorzystniej wychodzi Eisblock XPX - w Angeli za około 220PLN i w zestawie jest też blaszka pod AMD, choć nie ma plecków na płytę. No ale jednak HEATKILLER najbardziej mnie kusi... mam nad czym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eisblock XPX na AMD korzysta z fabrycznego backplate, który masz na płycie. Pod Intela dostajesz backplate.

 

Watercool ma zupełnie osobne zestawy montażowe pod Intela i AMD (sprzedawane osobno - z Alphacool masz zestaw pod obu producentów od razu w zestawie), backplate jest tylko do Intela (dokupowany osobno), bo przy AMD korzysta się tez z fabrycznego backplate.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ktoś zmieścił chłodnice 420 slim wraz z wentylatorami? na topie obudowy Fractal Define s2 przy płycie Gigabyte Aorus x570 master?

Edytowane przez Darkolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciasno, szczególnie jeśli chodzi o przestrzeń między wentylatorem, a coverem I/O.

Ja u siebie miałem slim 360 i gdyby nie seryjny offset w topie dla 120mm, to nie byłoby możliwości zmieszczenia chłodnicy idealnie nad płytą.

 

Teraz na szybko spojrzałem na top Define 7XL i otwory pod 140mm zlewają się idealnie z linią, w której wypada cover I/O w Masterze, więc będzie na styk.

Jeśli kupujesz nową w sklepie, to po prostu zaryzykuj, zamontuj delikatnie chłodnicę żeby jej nie zniszczyć i najwyżej odeślesz gdy się okaże, że nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby to cokolwiek zmieniło, bo miejsce mocowania wentylatora będziesz miał dokładnie w tym samym miejscu, więc jeśli teraz się nie da przykręcić wentylatora, to w węższej będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najmniejsza chlodnica 420mm na rynku jest Corsair XR5 - rebrand HWLabs OEM, ale akurat 420tki jako oem nie sprzedaja. Ma dokladnie 140mm szerokosci i raptem 450mm dlugosci. Nie ma mniejszej, ja taka musialem kupic do mojego ITXa :E

 

https://cenowarka.pl/corsair-hydro-x-series-xr5-420mm-cx-9031003-ww-a2066906.html

 

Wydajnosciowo mniej wiecej to samo co HWLabs GTS(poprawili troche te OEMy w stosunku do np. Bitspower Leviathan) - ciut mniej, za to napewno bardziej restrykcyjnie.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze bykski slim jest podobnie mała

 

450 x 141.5 x 28

 

mam taką inny rozmiar, i wykonanie jest bardzo ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to raczej nic nie zmieni, bo sama chłodnica się spokojnie zmieści nad płytą i coverem I/O :)

Problem w tym, że wentylator koliduje z I/O, a wentylator będzie zawsze wypadał +/- w tym samym miejscu czy dasz chłodnicę o szerokości 150mm czy 141mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś miał taką sytuację i jakoś z niej wybrnął?? :hmm:

 

img_20200516_185814tvj6m.jpg

img_20200516_185745ssk4q.jpg

 

Plastik z gniazda USB 3.0 wyszedł razem z wtyczką podczas jej wyciągania :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasuwasz z powrotem to na piny i nic się złego nie stało :)

miałem podobne akcje ale zorientowałem się zanim całkiem zeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam wrażenie że te dziurki w plastiku są tak malutkie że na 100% pognę końcówki próbując wsunąć.

 

Inna sprawa jak ten plastik ma się póxniej trzymać? :hmm:

Edytowane przez Zizu32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On się trzyma na ścisk :P Każde takie złącze takie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest już cały komplet. Będzie zabawa. Blok Bykski idealnie pasuje do Aorusa MAster.

 

Reszta w worklogu.

 

img_20200529_191346hokyb.jpg

 

img_20200529_1913301zkui.jpg

 

img_20200529_190300xgkun.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś miał taką sytuację i jakoś z niej wybrnął?? :hmm:

 

https://abload.de/img/img_20200516_185814tvj6m.jpg

https://abload.de/img/img_20200516_185745ssk4q.jpg

 

Plastik z gniazda USB 3.0 wyszedł razem z wtyczką podczas jej wyciągania :kwasny:

nie znasz zycia, usb3.0 to mi tak wyszlo kilkanascie razy, raz nawet sloty z ramem wyszly albo pci-e karta ze slotem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie używał ktoś z Was bloków na CPU Phanteksa? Warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem zestaw Cablemoda, musialem wziac ten najcienszy bo inaczej nie wejda do In Wina, podlaczam wszystko - tylko to duza ATX nie wchodzi od strony zasilacza, ta szersza czésc. Sprawdzam na stronie - SE Series = Prime Platinum 1300. Jednak nie pasuje.

 

Kupilem CableMod SE-Series XP2 / XP3 / KM3 / FL2 / XFX Pro Cable Kit - BLACK / YELLOW - CM-SS3-FKIT-KKY i dupa a jest na liscie kompatibilnych...WTF scratchhead.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem zestaw Cablemoda, musialem wziac ten najcienszy bo inaczej nie wejda do In Wina, podlaczam wszystko - tylko to duza ATX nie wchodzi od strony zasilacza, ta szersza czésc. Sprawdzam na stronie - SE Series = Prime Platinum 1300. Jednak nie pasuje.

 

Kupilem CableMod SE-Series XP2 / XP3 / KM3 / FL2 / XFX Pro Cable Kit - BLACK / YELLOW - CM-SS3-FKIT-KKY i dupa a jest na liscie kompatibilnych...WTF scratchhead.gif

 

To nie wolisz dac ich do zawiszy żeby Ci zrobił jak należy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...