Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Elder, wybór gotowych puszek pod HPTX jest prawie zerowy./ciach/

 

Grafiki będę szukał z demobilu za grosze, max €50 za sztukę i ew. kupował stare blaszaki, sprzedawał na części a co ciekawsze to sobie zostawię.

/ciach/

Jest też EVGA 1600T2 za €200 (ba, nawet do Threadrippera bym taką wstawił) ale facet nie raczy odpisać na wiadomości.

 

EVGA 1600T2 mam i nie polecam,przy wysokim obciążeniu ma głośny wentylator.

W tym modelu też trafiały się problemy z oksydacją na lutach od spodu pcb.

Nie marudzę bo nówkę sztukę za tysiąc zł kupiłem ponad rok temu i mam po rejestracji 10 lat gwary na ten PSU.

Czekam na zapowiadany Seasonic PRIME TX-1600 ale dalej cisza w temacie.

Jedyny PSU idealnie dopasowany do alu full custom budy BI Mk3 więc warto czekać.

 

 

 

16527_seasonic_prime_tx-1600.jpg

 

 

 

Słusznie,nie ma sensu pakować się w zakup czterech starych GTX 780Ti z blokami wodnymi.

Chociaż różne kaprysy ludzie mają.

Titany Maxwell jeden z klientów któremu stacje renderujące wodowałem zbierał w wersji z blokami EK wręcz obsesyjnie...prosz...

 

 

 

20190910_073456tijdn.jpg

 

 

 

20191206_2331273vj03.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto chodziło, super że odradzasz mi tą EVGA bo własnie miałem zamiar kupić, T2 albo G2.

Mam też opcję na Silverstone'a Strider 1300W Titanium. Corsaira AX1500i niestety ani widu ani słychu, najczęściej trafiają się tylko pokoparkowe EVGA, LEPA czy CM.

 

Ceny używanych są kompletnie porozrzucane. Ten Seasonic 1300W chyba najciekawszy za te pieniądze, nowe po €280, taki sam mam we własnym setupie. Ta EVGA T2 za €200 to wał, facet nie odpisuje na maile.

 

nUjwDlI.png

 

Ze starymi grafikami może być zonk przy montażu bloku, zmęczone PCB, coś naciśniesz, wygniesz i cyk artefakty albo karta trup. 

Niestety dalej muszę szukać budy bo jednak nie są w stanie zrealizować zamówienia na DS6.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li miało dużo modeli HPTX.

Lian Li PC-A75 przykładowo,tu masz nówkę w sensownej cenie.

https://www.ebay.de/itm/Lian-Li-PC-A75-Big-Tower-Leergehause-mit-Terra-Logo/124223106930?hash=item1cec462f72:g:rhcAAOSwu7Jex-dS

Masa miejsca.

 

a75-08.jpg

 

Hmmm...jeszcze Lian Li PC-P80 Armorsuit ale to ciężko dostać.

https://www.ebay.de/itm/Gaming-PC-EVGA-SR-2-Intel-Xeon-5650-2X-24GB-DDR3-SSD-256-Windows-7-Asus-Matrix/184327587752?hash=item2aeac7c7a8:g:SBMAAOSw3hBe3iSJ

Edytowane przez ELDER
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieprzyłem sprawe, taniej byłoby mi kupić za 800 euronów to od Niemca razem z budą i zasilaczem...za poprzednią SR-2 dałem 570 z 2x5660 i 24GB RAMu nachętniej kupiłbym czerwonego Armorsuita, tego z logiem ATI ale nie idzie ich dostać.

Facet pisze że wysyła tylko na terenie niemiec ale może zmięknie jak dam mu od ręki €800 + wysyłka a wtedy resztę sobie odsprzedam jak tego Matrixa i drugą SR-2. Facet ma fajne Dominatory GT na niej. Mimo tego coś nie mam do niej przekonania, zobacz że na zdjęciach sloty na RAMie przy CPU0 są puste...chociaż jeśli dobrze pamiętam to SR-2 nie ruszy bez RAMu w którymkolwiek ze slotów dla każdego CPU.

+

Nie ma problemu z wysyłką do NL ale angielski mocno kuleje, ciężko doczytać o co chodzi, €50 wysyłka Hermesem. Na szczęście te budy LL są lekkie bo z alu. 

 

 

Gdyby ktoś miał na zbyciu Core2Quada QX6800 to chętnie przytule ;)

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na poprzedniej stronie zobaczyłem te EK Vardary i mam pytanie - jaki hub trzeba do nich mieć? Ten hub jednocześnie je zasila i steruje LEDami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na poprzedniej stronie zobaczyłem te EK Vardary i mam pytanie - jaki hub trzeba do nich mieć? Ten hub jednocześnie je zasila i steruje LEDami?

 

Te wentylatory mają zwykłe wtyczki 4-pin PWM odpowiedzialne za sterowanie obrotami i 3-pin ARGB odpowiedzialne za sterowanie oświetleniem. Kupujesz po prostu rozdzielacze jak chcesz podłączyć kilka wentylatorów pod jedno złącze na płycie głównej i sterujesz sobie z poziomu softu płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

SR-2 chcesz kupić? Na forum możesz przecież dostać cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, kolega high sprzedaje. Nawet z nim pisałem ale bliżej było brać z Niemiec. W sumie to kupiłem 2 sztuki...jedna to płyta z RAMem i CPU a drugi to cały komputer. 

Zobaczymy czy przyjdą czy popłynę na 5k, znając życie opcja 2 :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wysłana :o idzie z Braunschweig. Szkoda że ma taki kiepski setup, 24GB w kostkach po 2GB, stare dominatory z 'kolcami', niebieskie. Kostek po 2GB nie idzie odsprzedać. Druga ma 6x4 na 2000 9.

 

Gość wysyłał dzisiaj screeny drugiego peceta, wsio ładnie z zegarkiem z datą na foto :D Oby tylko mi jej nie rozwalili w transporcie bo szkoda Lian Li PC P80. Cały spec tego blaszaka to 2x 5650, 6x4 2000C9, 256GB SATA, ASUS Matrix GTX580, Lian Li PC-P80heartpump.gif, EVGA 1300G2, 2x Noctua D14. 

Szkoda że nie zobaczyłem go wcześniej to nie kupowałbym tej drugiej SR2 z Braunschweig....tamta wyszła €570 a kompletny PC €850 z wysyłką.

Dzisiaj przyszły Xeony X5675, oba ten sam batch. Powalcze niedługo z Ryzenem 3600lol2.gif.

 

Ktoś orientuje się co stało się z DDR3 na Elpidach Hyper? Wymarły czy produkowali potem nowe rewizje?scratchhead.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 na Elpida Hyper to były w swoim czasie drogie kostki dla fascynatów OC szczególnie ta wersja ... CMGTX2 2250

 

https://forum.pclab.pl/topic/717748-KANDO-rzecz-o-egzotycznych-DDR2-i-DDR3/page__st__740

 

Dorwanie np Dominatorów EH obecnie to wyjątkowo ciężki temat...jak są to jedynie po kolekcjach DDR3

np takich jak ma Kubuś (blabla123) czy Ivanov.

Tylko oni nie sprzedadzą tych perełek :)

 

Miałem tego opór ...

https://abload.de/gallery.php?key=j1qDghJ2

 

 

 

p1210833sduwq.jpg

 

 

...ale jak skończyłem temat zabaw z ram to chłopaki z forum rozdrapali moje ddr3

więc pozamiatane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to Hypery już chyba dawno ludziom się powysypywały...ogarnęli kiedyś ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH ze wzgl na potencjał do OC były katowane = zabijane częściej jak padaki ddr3 z zerowym potencjałem do OC.

Z drugiej strony jak chcesz napakować tam stado kostek ram we wszystkie sloty = serio IMC CPU obciążyć to pakowanie się w podkręcane kostki średnio ma sens.

 

Jeśli już pod SR-2 coś bym specjalnie brał to Xeony X5690 bo na niskim V to 4.5GHz spox u mnie pracowało z R3E Black Edition

Chłodne po OC wzgl i7-990X który miałem później i mile je wspominam.

OFC jak im przywalisz V to i 5Ghz pójdą obydwa na SR-2.

https://hwbot.org/submission/3267946_oj0_cpu_frequency_2x_xeon_x5690_5057.32_mhz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od sztuki, x5670 robily max 4 45GHz u mnie. Powyzej byl problem z BCLK i zaczynaly sie kwiatki typu zacinajacy sie dzwiek.

X5690 sa narazie kompletnie nieoplacalne, ponad 100 euro za sztuke kiedy pare X5675 z tego samego batcha kupilem za 27,50 sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na koszty zakupu pary Xeonów patrzymy to słusznie,nadal X5690 jest drogi.

 

Wracając do kostek ram.

Podstawowe pytanie to jaką łączną pojemność ram potrzebujesz

bo ciekawostką jest potencjał SR-2 po tym względem.

https://forums.evga.com/8GB-RAM-sticks-on-SR2-m1538509.aspx

Mimo to im mniej slotów w mobo masz obsadzonych kostkami ram tym lepiej dla OC CPU

więc czekają Ciebie kompromisy tak czy inaczej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 24GB, w całym blaszaku jest 6x4 2000 CL9 XMS3. Fajnie by bylo znalezc cos na EH ale nie wiem czy byly w kitach 3x4?

Ogolnie oba zestawy z SR-2 sa w drodze, teraz gdzies kolo Essen. Drugi sprzedawca (ten od peceta) dziwnie to zapakowal, jedna paczka to coolery, grafiki itp. idzie DHLem a buda z MB Hermesem, ponoc byla za duza dla DHL.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądry człowiek,mobo przeżyje ten transport bo z GPU wpiętym w slot PCIE i coolerami nie zdemotowanymi to byś gruz odebrał nie kompa.

Na sortowni kilka kopów paczka by dostała i gonga o glebę i adios.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie holder GPU od BYKSKI i przyznam że w porównaniu do tego od cooler master a który kosztuje około 200 zł to jest inna liga, a kosztował z przesyłką 55 zł.

 

Solidna blacha 1,5mm, ciężki, duży, nie ma szans żeby jakąkolwiek grafika go wygięła, świetny zakup.

 

Naprawde zaczynam bardzo lubić Bykski.

 

Martwi mnie tylko to że będę musiał chyba znowu układ rozbierać żeby go zamontować... Damn it...

 

img_20200619_1644136bjka.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam holder, z riserem 130 zł, nadal tanio :)

 

Riser mam fractala to mi kolejny niepotrzebny.

 

Zobacz ile kosztuje cooler master bez risera z mizernej blachy i bez jakiegokolwiek zabezpieczenia przed wygięciem.

 

Na zdjęciach jest riser ale potem jest dopisek że to sama ramka montażowa a Riser trzeba dokupić oddzielnie za 120 zł.

 

 

https://www.x-kom.pl/p/523255-akcesorium-do-obudowy-cooler-master-vertical-graphics-card-holder-kit.html

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten zestaw Cooler Master, który linkujesz jest z riserem :E. Miałem go jakieś 2-3 tygodnie temu u siebie :P.

 

Tak czy siak 55 zł za dobrej jakości holder, to spoko cena :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądry człowiek,mobo przeżyje ten transport bo z GPU wpiętym w slot PCIE i coolerami nie zdemotowanymi to byś gruz odebrał nie kompa.

Na sortowni kilka kopów paczka by dostała i gonga o glebę i adios.

Tak, tu oczywiście gość ma rację, 3-slotowy GTX580 Matrix przy pierwszym uderzeniu urwał by slot PCI-E. Nie wiem tylko czy facet nie leci w kulki bo podał 2 numery przesyłki, DHL i Hermes a właśnie a ten od mobo i budy nie działa lol2.gif

 

+

Dziala, po 2 dniach od wysylki :E Kurde teraz złożyć bydlaka na SR-2, drugiego sprzedać (nie wiem jakie coolery zostawie, D14 czy Megahalemsy, Mega dużo ładniejsze) i ew. zamienić drugą SR-2 na Skulltraila D5400XS ale to biały kruk.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten zestaw Cooler Master, który linkujesz jest z riserem :E. Miałem go jakieś 2-3 tygodnie temu u siebie :P.

 

Tak czy siak 55 zł za dobrej jakości holder, to spoko cena :).

 

 

Hm, to chyba coś zmienili bo jak ja go chciałem kupić rok temu to był za 200 zł z wyraźną informacją że riser nie jest w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie holder GPU od BYKSKI i przyznam że w porównaniu do tego od cooler master a który kosztuje około 200 zł to jest inna liga, a kosztował z przesyłką 55 zł.

 

Solidna blacha 1,5mm, ciężki, duży, nie ma szans żeby jakąkolwiek grafika go wygięła, świetny zakup.

 

Naprawde zaczynam bardzo lubić Bykski.

 

Martwi mnie tylko to że będę musiał chyba znowu układ rozbierać żeby go zamontować... Damn it...

 

To jest ten ? :D

https://linkd.pl/4frf

Edytowane przez Amci3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...