Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś pewien że chcesz pastela? Z czasem syfią bloki...

p.s
Sprawdziłem z ciekawości ile bierze SR-2 po OC z 2x5690 4.3 1.34V...o w morde :E 210W idle i 540W w P95 i to z malutkim GT1030 i jednym dyskiem NVMe w adapterze. Jeszcze SmallFFT nie weszlo, pewnie pobije 600W.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, czolgista778 napisał:

Jesteś pewien że chcesz pastela? Z czasem syfią bloki...

p.s
Sprawdziłem z ciekawości ile bierze SR-2 po OC z 2x5690 4.3 1.34V...o w morde :E 210W idle i 540W w P95 i to z malutkim GT1030 i jednym dyskiem NVMe w adapterze. Jeszcze SmallFFT nie weszlo, pewnie pobije 600W.

A co jest teraz na topie z płynów chłodzących? aktualnie lecę na wodzie destylowanej, świeżo po złożeniu

Edytowane przez Fusion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayhems aurora to raczej tylko pokazówka na kilka dni pracy i czyszczenie układu. PrimoChill VUE pewnie też. Przy okazji z czasem robi się chyba z nich zwykły pastel jak pompka już wszystko zmieli :)

 

Musisz się liczyć z tym, że po takich płynach może być sporo do czyszczenia. Już lepiej zalać zwykłą pastelę, ale też nie ma gwarancji czy sie nie osadzi :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że AiO może działać 2 lata bez problemu czy jest ryzyko wycieku, bzyczenia pompy itp? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie jak podłączyłem powrót cieczy do pompy to nie chciało mi popchnąć płynu. Jakby ciągnęło powietrze z chłodnicy (ostatni element przed pompą) zamiast zassać płyn z reza dlatego na szybko podłączyłem na topie reza i poszło jak burza.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Czy przyczyną może być nie zatkany korkiem otwór na topie reza aby uzupełniać płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompa miała ustawione max obroty przy napełnianiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ThePunisher napisał:

Myślicie że AiO może działać 2 lata bez problemu czy jest ryzyko wycieku, bzyczenia pompy itp? 

 

Długo potrafią działać. Na gamernexus mają sztuki co po 5-6 lat chodziły 24/7 bez zmian w kulturze pracy. 

Zresztą dają dość długie gwarancje, np. nzxt, jakby to tak padało to by dawali krótsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Fusion napisał:

A co jest teraz na topie z płynów chłodzących? aktualnie lecę na wodzie destylowanej, świeżo po złożeniu

Nie polecam żadnych pasteli oraz kolorowych EK Cryofuel.Destylka jest w porządku jak dodasz parę kropli tego: https://www.mayhems.net/products/mayhems-biocide-15ml
Poza destylką to raczej Mayhems X1, sprawdzona formuła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nowe zasilacze maja jakies zabezpieczenia zeby puszczac wentyle na napieciu 8,7V? (+ do 12V a GND jako 3,3V?)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pastel przypadkiem nie wycisza pompki? Moja wydaje jakieś dziwne hałasy - rezonans, nawet na 9V. Mam swiftech mcp355

Edytowane przez Fusion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, heat napisał:

A pompa miała ustawione max obroty przy napełnianiu?

Tak. Zworka na wtyczce 20 pin zasilacza i pompa podłączona do molexa.

Jaki mniej więcej powinien być optymalny przepływ cieczy w L/H? U mnie jest w tej chwili 2800 obrotów i przepływ 120L/H.

@Minciu

Po zdjęciu przedniego panelu w obudowie i podkręceniu wentylatorów na 800 obrotów temperatura cieczy spadła w spoczynku do 29-30 stopni pod obciążeniem 32-33 stopnie przy temperaturze w pomieszczeniu 25-26 stopni.

Edytowane przez Chomik911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda temperatura z panelem przednim na 800rpm? 7*C DeltaT to spoko wynik, ale pewnie obciążony był tylko CPU czy to wynik z gier?  

 

Jakby Ci się chciało sprawdzić CPU pod obciążeniem i front zamknięty i zdjęty + CPU i GPU pod obciążeniem z frontem zamkniętym i otwartym. Z takich danych można by ocenić co będzie później jaj dodasz mocniejsze GPU do układu.

U mnie w każdym razie front panel robi tragedię w Corsair 570x, gdzie buda przy chlodzeniu powietrznym uchodzi za przewiewną. Ale niestety szkło+filtr+chłodnica daje ostry zjazd na przepływie powietrza i temperatura cieczy rośnie chyba o około 7-8*C przy mocniejszym bucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

A jak wygląda temperatura z panelem przednim na 800rpm? 7*C DeltaT to spoko wynik, ale pewnie obciążony był tylko CPU czy to wynik z gier?  

 

Jakby Ci się chciało sprawdzić CPU pod obciążeniem i front zamknięty i zdjęty + CPU i GPU pod obciążeniem z frontem zamkniętym i otwartym. Z takich danych można by ocenić co będzie później jaj dodasz mocniejsze GPU do układu.

U mnie w każdym razie front panel robi tragedię w Corsair 570x, gdzie buda przy chlodzeniu powietrznym uchodzi za przewiewną. Ale niestety szkło+filtr+chłodnica daje ostry zjazd na przepływie powietrza i temperatura cieczy rośnie chyba o około 7-8*C przy mocniejszym bucie. 

OCCT tryb Power (włączone AVX2). Karta niezwodowana. Temperatura pomieszczenia 24 stopnie. Wentylatory obroty 800 rpm. Pompa obroty 2800 rpm, przepływ 120 L/H. Bios wszystko stock/auto.

Panel założony. Po 1 godzinie:

CPU max 79.9

GPU max 75

Pompa max 35.9

Panel zdjęty bez przerywania testu. Po 30 minutach:

CPU max 74.9

GPU max 73

Pompa max 31.6

Edytowane przez Chomik911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Chomik911 napisał:

OCCT tryb Power (włączone AVX2). Karta niezwodowana. Temperatura pomieszczenia 24 stopnie. Wentylatory obroty 800 rpm. Pompa obroty 2800 rpm, przepływ 120 L/H. Bios wszystko stock/auto.

Panel założony. Po 1 godzinie:

CPU max 79.9

GPU max 75

Pompa max 35.9

Panel zdjęty bez przerywania testu. Po 30 minutach:

CPU max 74.9

GPU max 73

Pompa max 31.6

Jakie to GPU? Spora roznica jak slabe, z niskim TDP CPU z taką ilością chłodnic.

 

Jak się domyślasz buda nędza jak moja.

Co ciekawe zabudowany front  przy powietrzu nie stwarza takich problemów jak  przy chłodnicach . Chyba w komplecie opory za bardzo rosną. 

 

I jeszcze jedna ciekawostka, zabudowany TOP już nie ma takiego wpływu. Pewnie dzieki wsparciu konwencji. Albo po prostu łatwiej jest wepchnąć powietrze na pod szkło niż je zassac zza szkla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak testowałem z AVX2 + Furmark to wyszło mi :

Proc ustawiony na x45/x30 ~ 9SW3 - 1080RPM

CPU: 77~85*C

GPU: 47~51*C 

VRM: 33~40*C 

LC: 43,5*C 

W grach

CPU: 55~65*C

GPU: 45~51*C

VRM: 36*C

LC41,5*C 

Do takiego sprzętu jaki ja mam 2x360 to troszkę mało ? Myślę że 4x480+2x360 styknie do tej kombinacji 2+1/2+1 xD Mora będzie się mogła schować ?

 

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam model CPU (i9-7920X delid) spokojnie wyrabia u mnie na dwu chłodnicach 480mm (HWLabs SR2 Multiport) +8xEloop PWM skręcone na 800rpm.

4.8GHz z 1.30V...graty w benchu a chłodnice obok na szafce więc mają lepsze warunki pracy jak w budzie zatkanej filtrami.

OFC gry to żadne wyzwanie,dopiero w Blender 4K renderach procek wali do 85*C przy takim OC bo w grach poniżej 50*C.

 

4x480 chłodnice fat +16szt wentylatorów to ludzie pakują pod stacje renderujące z 18-core i9-7980XE wywalonym na 4.6GHz plus dwa Titany w SLI.

Nie ma wyjścia,sam 18-core CPU po OC do 4.6GHz all core żre ponad 500W,dodaj dwa Tytany i masz ponad 1000W w full load.

 

Cały problem z stadem chłodnic 4x480+2x360 to rozmiar budy,full alu custom budkę strugamy na CNC=perfekcyjnie dopasowaną do potrzeb co wygeneruje konkretne koszty

albo polowanie na Case Labs Magnum TH10a za które takie ceny walą na Ebay że opad szczeny...do tego zwykle nie wysyłają,tylko odbiór osobisty jak ta w UK.

https://www.ebay.co.uk/itm/CaseLabs-Magnum-TH10a-PC-Case-RARE-no-longer-in-production/153795970930?hash=item23cef44772:g:UtYAAOSwjYleHZL7

 

Jak już idziesz w full custom alu case to taka propozycja,extended wersja tego co Brian Kingma zrobił.

2x480mm od widocznej strony nad i pod mobo plus 2x480mm chłodnice po ciemnej stronie,OFC buda będzie sporo szersza jak ta z fotek

ale to prosta konstrukcja...tafle alu +łączniki ze sklepu V-Slot tego rodzaju

https://www.v-slot.pl/pl/p/Zlacze-narozne-katowe-OpenBuilds-90-stopni/219

https://www.v-slot.pl/pl/p/OpenBuilds-3-stronna-kostka-polaczeniowa-V-Slot/221

i bez topienia kasy mamy supertower budę custom.

 

83302656_28353947531917ki4.jpg

 

83336481_283539747985asj7d.jpg

 

81645691_283539759652l6k4s.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Kjubb napisał:

Panowie, kupował ktoś coś od Barrow z Aliexpress? Znalazłem fajny sklep z bardzo dobrymi cenami, 800 pozytywnych opinii to chyba nie jakiś scam? https://www.aliexpress.com/store/5080419?spm=a2g0o.cart.0.0.3ad83c00XuC2fF

Ja mam prawie wszystkie podzespoły (patrz parę postów wcześniej) od Barrow (oprócz chłodnic od Bykski) i prawie wszystkie z tego właśnie sklepu. Nie miałem żadnych problemów ani ze sklepem ani z częściami. Bardzo dobra jakość. Szczególnie pompa mnie zaskoczyła. Przez blok CPU i dwie chłodnice 360+420 na 2800 obrotów przepływ 120L/H i naprawdę jej nie słychać. Dopiero od około 4000 obrotów przebija sie delikatnie przez wentylatory. Czasami poczta szwankuje ale to norma z Aliexpress. Jak coś mam drugą taką samą nieużywaną (podłączoną tylko do sprawdzenia czy działa jak przyszła) pompę z rezem od nich i drugi blok CPU. Pierwsza zamówiona w innym sklepie przyszła po ponad 3 miesiącach jak zwrócili kasę a druga w 3 tygodnie zamówiona po zwrocie kasy z tamtej właśnie z Barrow Deputize Store.

10 godzin temu, Minciu napisał:

Jakie to GPU? Spora roznica jak slabe, z niskim TDP CPU z taką ilością chłodnic.

 

Jak się domyślasz buda nędza jak moja.

Co ciekawe zabudowany front  przy powietrzu nie stwarza takich problemów jak  przy chłodnicach . Chyba w komplecie opory za bardzo rosną. 

 

I jeszcze jedna ciekawostka, zabudowany TOP już nie ma takiego wpływu. Pewnie dzieki wsparciu konwencji. Albo po prostu łatwiej jest wepchnąć powietrze na pod szkło niż je zassac zza szkla.

Gigabyte GTX 1070 Windforce OC. Generalnie są mniejsze temperatury i dużo ciszej nawet z założonym panelem niż na NH-D15 która wchodziła na obroty 1300-1400 w tym teście żeby utrzymać takie temperatury a wentylatory w obudowie na ponad 1000. W tej chwili w grach 45-55 stopni z pikami do 60-62. Czekam do jesieni co pokaże Ampere, Big Navi i Ryzen 4000. Jak nic wielkiego to pewnie zawita w obudowie jakiś RTX 2070 albo RX5700 a procek zostanie.

@Minciu

Mam tą samą płytę MSI x570 Gaming Edge WiFI. Najnowszy HWinfo pokazało wczoraj podczas testu OCCT Power Deviation 85% pod obciążeniem, czyli płyta karmi procek ponad miarę. A jak u Ciebie? Jak zrobie UV na procku -0.0625 to temperatury spadaja a wynik w CB20 jest taki sam. Procek dalej trzyma takie same zegary. Większy UV wywala BSOD-y.

Edytowane przez Chomik911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam pewien problem z D5 Next. Po wyłączeniu kompa włącza się na kilka sekund alarm 12V out of range.

Wygląda jakby dostawała jeszcze przez chwilę napięcie z USB.

Płyta to Gigabyte x570 Aorus Pro. ERP w biosie mam włączone.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez hugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoczki że się tak wtrącę :-)  nie w temat :-) które przedłużki  są najlepszej jakości które można nabyć w sklepie nie chodzi mi o wygląd a jakość użytych materiałów chodzi mi o eps 8pin ,24pin,6+2pin pcie ???  swego czasu  bubel  dorzucony do obudowy (eps8pin) przytopił mi końcówkę w zasilaczu temu pytam o jakość a nie o jakie koszulki termo.... jaki kolor itd.  tylko jakość przewodów pinów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz top jakościowy, to uderz do zawiszy z forum.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YLb7PQ.jpg

Panowie,co to za ustrojstwo?

 

Kolega kupil uzywki,mialy byc alphacool zlaczki do rurek.To niby jest do rurek,ale nic sie nie dokreca,po prostu mozna rurke tylko wlozyc na wcisk i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób to sobie może w lian li o11d, o wiele lepsza buda z lepszą cyrkulacją powietrza. Zasilacza nie bierz białego, bo kable i tak będą okropne. Weź czarny + osobno kable.  https://proline.pl/koszyk/b99dc54c albo vision https://proline.pl/koszyk/28a04b4a Jak chcesz możesz dać https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 Zasilasz masz taniej o 50 w promo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-atx-3-0-80plus-gold-750w-p8118216 Jeszcze bardziej biało na mobo z argb https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-x670e-steel-legend-am5-p8115587 https://proline.pl/plyta-glowna-gigabyte-x670e-aorus-pro-x-am5-p8120648 GPU wszystko zależy od hajsu, poniżej 4070 Ti Super / 7900 XT pod 4K bym nie schodził https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n407tsaero-oc-16gd-p8120650 https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4080-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n408saero-oc-16gd-p8120682 A jak chcesz mieć bajer ARGB https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-7900-xtx-nitro-vapor-x-gaming-24gb-pci-e-gddr6-11322-01-40g-p8118816 to i nawet to z wielkim pasem po całej długości - dla mnie to najładniejsza GPU na rynku  Popatrz sobie tutaj, bo ostatnio masę mają takich zestawów ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook
    • Zamienię RX 7900xtx pulse karta używana 2 miesiące pozostało 34 miesięcy gwarancji zamienię za coś w przedziale dopłaty około 1000zl najchętniej rtx 4070 ti.
    • adashi jest mocno antyukraiński nie bierz go na poważnie. Jest szansa, że Polska szybko wpląta się w konflikt ale Rosja raczej tego nie chce. Ruskie rakiety spadną przypadkowo na bloki w Polsce i już. Ale to musiałby być wielki pech. Na razie dalej to samo. Prognozy pesymistyczne dla Ukrainy. Rusza kroplówka z USA ale może celowo to robią tak żeby nie wplątać krajów nato w konflikt. Sam już nie wiem i pewnie przez najbliższe 20 lat się nie dowiem.
    • Bo jest łatwiej? Teraz jak już grałem setki razy na każdej mapie, to wolę widzieć mniej, a przez to więcej 😉
    • Korzystam z One Drive już jakieś 10 lat. Ostatnio padł mi 12 letni dysk zewnętrzny WD MyPassport na którym miałem dane, które miałem skopiować na drugi dysk. No niestety nie zdążyłem bo przestał działać a jak zadziałał przerysował głowicą po talerzach. Odzyskanie danych? Może możliwe, ale koszt sięgałby kilku tysięcy zł. Dzięki one drive mam zdjęcia i część dokumentów, ale starsze dane, które były na tym dysku przepadną jeżeli nie uda się ich odczytać z płyt, które gdzieś tam trzymam. Tylko na płytach była inna organizacja danych, a na dysku miałem wszystko poukładane po nowemu. Zatem znów trzeba poświęcić czas na zgranie o ile płyty zadziałają i na porządkowanie. @debek Zatem tak, skłaniałbym się ku chmurze na dane typu zdjęcia czy jakieś mniej istotne pliki. Jakieś ważne dokumenty, czy takie zawierające jakieś dane wrażliwe trzymaj na kilku różnych dyskach zewnętrznych tylko tak jak Ci radzono wcześniej, dysk + stacja dokująca, bo gotowe dyski zewnętrzne nie mają złącz SATA tylko jak napisał @Bono[UG] interfejs USB jest połączony z dyskiem, co w razie awarii mocno ogranicza jakiekolwiek możliwości.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...