Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@oizo76  coś kojarzy mi się, że tam odkręcało się specjalnym kluczem (stąd te 2 wcięcia), wkrecało na wcisk i dokręcało kluczem... Ten zestaw był w takiej skrzyneczce. 

to nie z alphacoola, a z moonsona są, compression fittings, z tego co pamiętam to całkiem dobre jakościowo ale chyba farba łatwo się zdrapywała.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam nie brakuje uszczelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hugas napisał:

A tam nie brakuje uszczelek?

mówisz o oringach w środku?

@oizo76 z AC to chyba tam są tylko te kątówki :E ale moge się mylic, ostatni raz złączki w rękach miałem lata temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pan Elder wszedł i jak zwykle wyjaśnił całe towarzystwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki plan...na upały w lipcu :)

20200702_164534ajkpb.jpg

20200530_164745bnj2p.jpg

20200530_164932fik02.jpg

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, huudy napisał:

pan Elder wszedł i jak zwykle wyjaśnił całe towarzystwo

No ale to ma dzialac po prostu na wcisk..i tyle??

 

slawek jak zwykle,grube pajdy zapodaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

obczaj jakieś filmiki najlepiej - bez tego kluczyka może być problem je rozkręcić. tutaj od 6:54 masz nowszą rewizję

 

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obudowę polecacie do LC? Najlepiej żeby weszły chłodnica 420+360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteks 719 albo phanteks Luxe2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Minciu napisał:

Phanteks 719 albo phanteks Luxe2

Jest jeszcze Define 7 XL

Pany  pytanie mam. Jakie thermal pady polecacie? Grafe będę wodował i się zastanawiam jakie kupić. Ktoś coś poleca? 

Edytowane przez amarokiee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Phanteks 719 albo phanteks Luxe2

Front i top nie będzie za bardzo restrykcyjny dla airflow? Phanteks zapowiedział pół roku temu wersję z meshem i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos mial na zbyciu zapinki do wentylatorów na Megahalemsa to chetnie przygarne, 4 lub 8 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, czolgista778 napisał:

Gdyby ktos mial na zbyciu zapinki do wentylatorów na Megahalemsa to chetnie przygarne, 4 lub 8 sztuk.

Chyba mam kilka sztuk, zaraz fotkę wrzucę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Super, to chyba cos takiego, na standardowe wentylatory 25mm: http://www.prolimatech.com/en/products/detail.asp?id=162&page=1

+

Ale ta SR-2 jest delikatna, podczas p95 nawet lekkie przesunięcie jej na biurku powoduje freeze całej platformy...

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Chomik911 napisał:

Front i top nie będzie za bardzo restrykcyjny dla airflow? Phanteks zapowiedział pół roku temu wersję z meshem i cisza.

Tam jest dość sporo przestrzeni. Znacznie więcej niż w większości bud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia wymiany przednich gniazd słuchawkowych w obudowach ?

Mam teraz Dark Base 700 i miałem podpięte na front słuchawki, ale nastąpił mały wypadek.

Nadepnąłem na kabel od słuchawek jakoś nieszczęśliwie tak, że zadziałała zasada dźwignie wygięło wtyk jack w słuchawkach ,a z obudowy dobiegł jakiś trzask ze środka.  Teraz jak podpinam drugie słuchawki w tego samego jacka to nic nie słychać, natomiast drugie gniazdo od mikrofonu jak się pod nie podepnę i zmienię ustawienia w karcie dźwiękowej to działa normalnie.

Tylko jest jeden problem - MSI w swoich płytach daje wyjście ze wzmacniaczem słuchawkowym na front panel czyli ten który nie działa.

Czy to da się jakoś naprawić albo może da się coś zrobić by podłączyć front panel na odwrót do płyty głównej tak by wyjście ze wzmacniaczem szło na port "mikrofonu" ?

Albo może da się dokupić jakieś wyprowadzenie panelu front audio z płyty np. w miejsce jednej z tylnych zaślepek tam gdzie wyjścia gpu i całej reszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie napisać maila do BeQuiet wyjaśniając sytuację. Powinni Ci podesłać płytkę z front panelem (o ile nie jest przyklejana do obudowy, a przykręcana) - albo bezpłatnie albo odpłatnie.

Twoja płyta ma standardowy zestaw złącz audio na tylnym panelu, więc zawsze możesz się tam podłączyć słuchawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udalo mi sie dostac jeden zestaw zapinek do Megahalemsa, w Holenderskim sklepie mieli na stanie za €3,50 :E Zastanawiam się czy może nie sprzedać tych coolerów i nie kupić czegoś nowszego...moze Mugeny 5 PCGH? To chyba wszystko jeden pies. Do zabawy to najlepiej jakieś wielkie AiO ale temat upakowania 2x240/360mm już przerabiałem, a co dopiero jeszcze MB HPTX :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 19:17, zawisztheblack napisał:

Najprościej będzie napisać maila do BeQuiet wyjaśniając sytuację. Powinni Ci podesłać płytkę z front panelem (o ile nie jest przyklejana do obudowy, a przykręcana) - albo bezpłatnie albo odpłatnie.

Twoja płyta ma standardowy zestaw złącz audio na tylnym panelu, więc zawsze możesz się tam podłączyć słuchawkami.

Tak ale tylny nie ma wzmacniacza słuchawkowego w torze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 18:17, zawisztheblack napisał:

Najprościej będzie napisać maila do BeQuiet wyjaśniając sytuację. Powinni Ci podesłać płytkę z front panelem (o ile nie jest przyklejana do obudowy, a przykręcana) - albo bezpłatnie albo odpłatnie.

Twoja płyta ma standardowy zestaw złącz audio na tylnym panelu, więc zawsze możesz się tam podłączyć słuchawkami.

Apropo BeQuieta miałem kiedyś ciekawą historię. Potrzebowałem jakichś specjalnych śrubek które mają w BQ900 i pisałem z serwisem. Okazało się, że mijałem ich serwis jedyny na Polskę, codziennie chodząc do pracy :D Zaszedłem do nich, mega fajni goście mnie obsłużyli, jeszcze dostałem jakieś dodatki w postaci zapasów śrubek i innych pierdół :D Pisz do nich, mają fajne podejście do klienta. Przynajmniej mieli jakiś czas temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanko do fachowców. Po tym jak sobie wrzuciłem do kompa alphacool eisbaer 360. Spodobało mi się w jaki sposób chłodnice odbierają i wydalają ciepło itd. Więc po powoli planuję coś dodawać do mojego PC, na początku skręcać na gumki od majtek :E do treningu, ale docelowo aby wyszło coś konkretnego.

Na razie mam pytanie odnośnie układu radiatorów i jakiej wielkości/rozmiaru byście polecili do mojej budy enthoo 719.

Docelowo coś w takiej konfiguracji jak niżej na obrazku sobie wyczaiłem. U mnie by było na top 360/30,  na front poszła by chłodnica 420mm/30mm z 3x 140mm wentylami, a na spód mogła by pójść chłodnica 360mm gruba na 45 lub nawet 60mm w systemie ułożenia wentyli push-pull. Ma to sens ? Jakieś uwagi/rady bardzo mile widziane. Bo sam przeglądam, czytam i się gubię w tym powoli :E

 

phanteks-enthoo-719-liquid-build-0.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

719 to świetna obudowa pod LC. Do sprzętu z sygnaturki wystarczy 2x360mm lub 360+420mm. Jeśli chcesz mieć super kulturę pracy, to możesz dorzucić jeszcze dodatkowe 360mm. 2x360mm+420mm ładnie tez wypełni wnętrze, bo jest tam sporo miejsca, które trzeba zagospodarować jeśli to ma wyglądać. Spoko wyglądałaby też karta montowana w pionie (oczywiście wodowana). Ważniejsza od grubości chłodnic jest ich powierzchnia - front i top raczej 30mm, żeby nie wadziły o nic, a na spód możesz dać coś grubszego. Przy pierwszym układzie LC raczej nie pchaj się w rurki, tylko zrób go na wężach, bo skala trudności jest znacznie, znacznie niższa. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No w rurki na początek nie będę się pchać. Plan jest taki, aby na raz nie wywalać kasy to stopniowo dokupować elementy. Jako, że to moje  AiO ma normalne wejścia to będę na nim eksperymentował i na razie dołożę drugą chłodnicę, pobawię się w łączenie i następnie pójdzie reszta czyli normalna pompa, rezerwuar, blok na cpu itd.

Po zmianie GPU na ampere też pójdzie pod wodę, czy w pionie to jeszcze nie mam wizji, zastanowię się.

Tylko najbardziej mnie zastanawia czy jest sens tutaj właśnie na spód myśleć o grubej chłodnicy z wentylami push-pull. Miejsce jest więc jak to przyniesie jakieś korzyści to fajnie było by wykorzystać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...