Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Masketta Man napisał:

No tu na oko to co najmniej dwóch 480-ek brakuje :E

Zagalopowałeś się Panie Kolego ;-)

Nie mniej, karta grzeje układ. Chociaż i tak efektywność oddawania ciepła na blok jest taka sobie, bo 7nm proces rdzenia GPU ma swoje ograniczenia.
Wystarczy jak @novi dorzuci drugą 360 i gites.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x420 lub 2x460 by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze od razu chlodnica od Jelcza pod biurko :E ? Mial ktos problem z schodzeniem plynu z bloku po wylaczeniu pompy ? Podłączenie takie jak na foto 

e8b45e9c9f19a333.jpg

 

Blok poprawiony jest , bo się zamotałem i pomylilem in z out ... w sumie z pośpiechu bo na wczoraj pilnie potrzebowałem kompa :E

 

 

Po dialogu z Zawiszem doszliśmy do wniosku, by spróbować zaślepić rez, a wpiąć sie bezposrednio in w topie , wtedy zawor zamontowac na trojniku, i zobaczyć czy będzie oki .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka nieszczelna jak Ci pisałem. 

Przy topie tam gdzie jest wkrecona puszcza wodę bokiem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaślepienie góry i podlaczenie się tylko na Dolnym zlaczu in ogarnie temat ? Bo nie wiem czy jest sens cudować, chociaz graty mam załatwione ma poniedzialek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musi, wedle lcd i7 ma po 25-29* i narzeka ze jej zimno :E . Dzis wieczor kolejne podejscie ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnić rurkę z topem i testować. Naczynia muszą być szczelnie połączone. Pascal to potwierdza.

Novi doświadczenia dla Ciebie.

 

Zobacz wodą z rurki się nie wylewa sama.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co dzis zrobie to uszczelnie rez, dzis juz bym chciał sobie pograć w male dane :E . Nawet i lepiej jesli temat zostanie ogarnięty bez przekładania wezy, bo akurat tak jak mam to całkiem pasuja :).

 

Hmm uszczelnienie rurki nic nie da , bo w zakrętce są kanały...

5725008ffda127fd.jpg

 

Zaslepić gore, i wpiac się na dole ? 

aaa i co może mieć znaczenie, jak pompa chodzila z 30min to w rezie nad poziomem wody paruje szkło .

 

 

Temat chyba ogarniety, petla sobie pracuje z 3h-4h i wszystko wydaje się oki ... zobaczymy, po uruchomieniu pc jak to wygląda:) . Ale mam jeszcze z pol godzinki składania wszystkiego do kupy :).

ps tak to na chwile obecną wyglada, odpuszczam juz sobie dzis , bo za dużo browarków siadlo :). 

bff18535a4f4b200.jpg

 

Komp złożony, działa , temperatury nieco niższe niż na navisie :E . Tutaj mam zbiór fotek https://drive.google.com/drive/folders/1JS8njovpEgqsf7LG20-rZOvUWQMYGgWL

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Panowie zestrugałem taki zestaw na 9600kf@5ghz/avx-0/1.35V

IMG_20200808_214619.jpg.ce0e6b9d5394c8109f1d8720ce1813b6.jpg

układ idzie tak :

EK-Classic pompreservoir 160 SPC PWM D-RGB > blok EK-Classic CPU-waterblok > radiator 1 EK-CoolStream Classic PE 240 miedziany gr 45mm na topie > radiator 2 EKWB EK-CoolStream SE 280 miedziany gr 30mm na froncie > z powrotem pompa

płyn to EK-CryoFuel Solid Fire Orange (Premix)

to jest poprostu zestaw  EK Classic Kit P240 D-RGB + dodatkowy radiator 280

temperatura cieczy w rezerwuarze to 30'C w spoczynku do 34'C po obciążeniu

temperatura proca w teście occt zestaw małych danych +avx2 to ~85-90'C na rdzeniach 1,3,5,6 i 98'C na rdzeniach 2 i 4 , te rdzenie zawsze mają wyższa temperaturę o 10'C nie ważne jakie chłodzenie było - albo skopane czujniki , albo skopany lut

problem jest taki ze nie ważne czy wentylatory chodzą na 1000 rpm czy 2000 rpm temperatury cpu to nie zmienia , no i chyba temperatury cpu w ogóle jak na wodę za wysokie  , co prawda w pokoju teraz 30'C ale podobne temperatury mam na deepcool assasin III

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej obudowie to wszystko trzymasz? BQ 500DX? Wentylatory na wszystkich chłodnicach oczywiście są?

Temperatura skacze od razu do 90 stopni, czy powoli rośnie i osiąga taką wartość? Jeśli skacze nagle, to jest problem z transferem ciepła. Sprawdziłbym montaż bloku CPU - powinien być konkretne dokręcony, bo docisk jest bardzo ważny. Możliwe, że masz krzywy IHS, ale z tym niewiele zrobisz chyba, że weźmiesz się za lapping. Z drugiej strony bloki EK miały krzywiznę, żeby odpowiednio pasować pod IHS Intela, ale różnie z tym bywało.

Generalnie przy obecnych temperaturach za oknem nie spodziewaj się cudów. To, że masz 32 stopnie temperatury cieczy w układzie w spoczynku wiele mówi (zakładam, że dołożyłeś czujnik temperatury cieczy). Pompka leci na 100%, czy zmniejszyłeś jej obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to ta buda , temperatura skacze od razu , pompka leci na 100% , tak wentylatory na 1i 2 radiatorze po 2  czujnik temperatury - ? to termometr wstawiony do zbiorniczka na pompie

blok już zdejmowałem i zakładałem  kilka razy  , zawsze pasta i docisk wydawały się ok , zastanawiam się czy ten mój 9600kf to nie jakiś rebrandowany 8600 z glutem pod kapeluszem

 

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklad masz dobrze odpowietrzony? Nie siedzi tam zaden pęcherz powietrza w bloku ? Szczerze na 8700k takiego zjawiska nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, novi napisał:

Uklad masz dobrze odpowietrzony? Nie siedzi tam zaden pęcherz powietrza w bloku ? Szczerze na 8700k takiego zjawiska nie mam ;)

ale pewnie tego 8700 delidowales i zmieniłeś glut pod ihs ?

jakie masz temperatury w occt z avx2 / mały zestaw danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od razu skacze, to jest problem z transferem energii. Możliwe, że trafiłeś na jakąś tragiczną sztukę tego 9600k. Jak Ci się chce, to możesz go wyciągnąć z socketu i przyłożyć linijkę do IHS. Będziesz widział, czy jest prosty, czy krzywy.

Z drugiej strony skoro płyn grzeje się do 40 stopni, to znaczy, że jednak blok odbiera ciepło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic jakis fajny kontroler do Artcic P14 PWM? 2 wentylatory, ma utrzymywać temperaturę poniżej 80, idealnie żeby chodził w okoliach 1000 rpm. To nie będzie w kompie, więc zależy mi na czymś samodzielnym, ale bez fajerwerków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SylwesterI. napisał:

ale pewnie tego 8700 delidowales i zmieniłeś glut pod ihs ?

jakie masz temperatury w occt z avx2 / mały zestaw danych

Proc byl delidowany, ale nie wiem kiedy bo juz go takiego kupilem :). 

Zalezy po jakim czasie, po 2min mialem okolo 85* na najcieplejszym rdzeniu, tylko mam w pokoju po 35-40* :). Ciecz przy starcie pc ma okolice 34*. Tylko u mnie pobór prądu to ponad 200w w tym teście, na i5 będziesz mial ciezko przekroczyć 160w :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, novi napisał:

 Tylko u mnie pobór prądu to ponad 200w w tym teście, na i5 będziesz mial ciezko przekroczyć 160w :).

hwinfo czy occt podaje ze w czasie tego testu proc pobiera na max 202,76W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.35v i 200w poboru :o ? Coś dziwne, to ja mam też 20x w poboru, ale mam 6/12 ... Limity mam zdjęte jakby coś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam zdjęte limity , tyle pokazuje pobór mocy Package

 

zastanawia mnie 1 , teraz w pokoju mam 33'C , na początku testu temp. płynu to 34'C czyli o 1'C wiecej jak powietrze , Ty piszesz ze masz w pokoju 35-40'C  i tez 34'C cieczy , jak to możliwe ze ciecz masz chłodniejszą od powietrza ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo pokazuje, ale mniejsza . 

Bo komp u mnie chodzi od rana jak jeszcze jest 30-34* w pokoju a jeszcze go nie wylaczalem na dłużej, caly czas tak chodzi . Ciecz dobija do 35* po testach itp.

33* w pokoju, test dużych danych, max pobór pod 180w podchodził momentami, napięcie 1.34v, Max 78* na jednym rdzeniu hwinfo wyłapało . 

bfb6dc8c877af873.jpg 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no temperatury masz piękne , ale widzę ze i układ wc wypasiony , moja pompka to porażka przy Twojej , zaledwie 2500 rpm

 

obejrzałem filmik  der8auer'a

zamówię maszynkę do delidu 9600k tylko muszę się upewnić który model  i go oskalpuję , bo wg filmiku intel niby dał luta ale zmienił wymiary pod ihs i dalej lipa na 9xxx z przewodnością cieplną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 w pomieszczeniu? jak wy tam wytrzymujecie? :E

tu jest kilma potrzebna a nie LC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw ocieplenie i markizy zewnętrzne na okna dachowe.  Później Klima bo zbankrutuje przy rachunkach.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...