Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, robus1974 napisał:

Czy muszę stosować filtr w układzie jeżeli wszystko wyczyściłem mayhem blitz kitem porządnie i zalałem Double Protect Ultra?

moj uklad mial juz 3 razy zmieniany plyn i nie uzylem ani jednego fitra. Jesli wyszystko dobrze wyplukales to nie ma potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz używać żadnego filtra jeśli wszystko dobrze wypłukałeś. Z resztą większość filtrów na rynku to i tak pic na wodę, bo żeby je wyczyścić trzeba spuścić płyn i rozebrać pętle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze chłodzenie wodne,popełniłem wiele błędów,kupiłem masę niepotrzebnych rzeczy ale w końcu chodzi,działa,chłodzi i nawet wygląda.Jeśli chodzi o czyszczenie i przygotowanie układu to sugerowałem się jedną z wypowiedzi kolegi ELDER gdzie mówił właśnie o Mayhems Blitz Kit Cleaning System i rodzaju płynu więc się zastosowałem i przyłożyłem do tego procesu.Jak będę miał siłę to spróbuję się pochwalić nowym sprzętem,ten ze sygnaturki jeszcze mam ale jest do rozebrania i sprzedania,też spróbuję jakieś info wstawić jak opanuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też z grubsza czyściłem, a po roku:

ODhteRY.jpg

Ponad połowa przytkana i flow dosyć na tym cierpiał. Taki filtr to świetna sprawa, żeby kilka dni przed docelowym zalaniem wpiąć w układ (najlepiej w pobliżu korka spustowego) i puścić na kilka dni z demineralką na max obrotach pompy, żeby wyłapał większość syfu. Teraz tak zrobiłem i mimo wszystko też sporo się nazbierało. O ile masz prostą pętlę to po dobrym płukaniu nie ma się co martwić, ale przy rozbudowanym układzie warto się zaopatrzyć w taki filterek bo przy kilku blokach zaoszczędzić to może sporo roboty ;) 

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mam wszystko na sztywnych rurkach więc nie jest to proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w takiej sytuacji nie ma co się bawić z filtrami. Jeśli wypłukałeś wszystko, a potem jeszcze użyłeś kitu Mayhemsa i zalałeś właściwą cieczą, to wszystko będzie bez problemu śmigać długi czas (pod warunkiem, że użyłeś dobrego płynu :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, robus1974 napisał:

Czy muszę stosować filtr w układzie jeżeli wszystko wyczyściłem mayhem blitz kitem porządnie i zalałem Double Protect Ultra?

Twoje bloki wodne to filtry. Jeśli dasz dodatkowy filtr to jest niewielka szansa, że wyłapie on coś z chłodnicy zanim wyłapie to blok. No bo filtr można wsadzić zaraz za chłodnicą. Tylko jak to wyjmiesz? Zabity filtr zamiast bloku i tak nic nie zmieni bo zablokuje przepływ. A jak zabije filtr, to i tak pewnie bloki też pozatyka bo niezłe bagno będzie musiało być w układzie. A jak będzie bagno to wracamy do punktu wyjścia i czyszczenie samego filtra nic nie da, trzeba robić generalne porządki.

 

33 minuty temu, robus1974 napisał:

Tylko że mam wszystko na sztywnych rurkach więc nie jest to proste.

No to tym bardziej przyłożyć trzeba się do płukania chłodnic. Ja polecam węża z prysznica. Odkręcasz słuchawkę i idealnie z uszczelką pasuje pod 1./4" do przyłorzenia. Raz jedna, raz druga dziura. Mocniej pierdyknąć może już tylko kompresor. Trochę wody, kompresor, woda, kompresor - wszystko poodrywa co luźne w chłodnicy.

Rurki jak do nich nie nakruszysz to są idealnie czyste, klarowne i nie parcieją jak węże z gównolitu po taniości kupione w intermarche. Bloki wodne? Można sobie w nich jajca przeglądać a nawet je wylizać bo nie wiem czy do kompa coś jeszcze można kupić tak wychuchanego jak bloki wodne ;)  Zostają wspomniane chłodnice - śiedlisko zła, zarazy i syfu - dosłownie ;) 

2 godziny temu, Draco0 napisał:

Ja też z grubsza czyściłem, a po roku:

Ponad połowa przytkana i flow dosyć na tym cierpiał.

To albo "czyściłeś" albo chłodnice wewnątrz wręcz grzechotały po zakupie? :D Pewnie przed montażem jakby przeschły to wciąż by grzechotały po tym z grubsza czyszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było dobrze wypłukane na czas jak wtedy myślałem (4 bloki rozebrane i wyczyszczone, chłodnice osobno płukane + całość), a i tak się nazbierało ;) kto nie założy takiego filtra przy mocno rozbudowanym układzie się nie przekona ile może się w rok syfu nazbierać ;) kilkadziesiąt złączek też robi swoje i pomimo płukania całego układu nie zleje się do końca wody/płyny wraz z całym syfem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego nie jestem zwolennikiem plukania ukladu przez wymiane plynu i liczenie na farta ze sie wyplucze w loopie. 

Kiedys w aucie chlodnice z majonezu i uszczelniacza  do chlodnic plukalem. Woda z powietrzem z kompresora wyrywa wszystko. Ale te male chlodnice z LC dobrze ogarnia woda z sieci.

Po sieci nic mi w ukladzie sie nie osadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co warto uważać przy wodowaniu karty graficznej? Blok już czeka od dawna na montaż, ale przy obecnej sytuacji na rynku, ewentualne uszkodzenie karty to katastrofa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy sprawdź sobie czy dałeś dobre termopady w dobrych miejscach, bo jak się pomylisz i dasz w złe miejsce termopady o różnej grubości, lub dasz je tam, gdzie nie powinno ich być, to możesz mieć spore problemy z temperaturami. Ewentualnie uważaj na drobne elementy SMD w rejonie rdzenia jak będziesz go smarował pastą, bo objedzie Ci trochę szpatułka do smarowania i prosto coś urwać. Blok oczywiście wypłucz porządnie przed montażem na karcie. Przede wszystkim czytaj manual i stosuj się do tego co jest tam napisane - poza manualami Barrow czy Bykski, które są tragiczne i najczęściej nic z nich nie wynika :E.Poza tym montaż bloku GPU to raczej prosta sprawa, 5-10 minut roboty, nie spiesz się, sprawdzaj wszystko dwa razy.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2020 o 22:16, zawisztheblack napisał:

Estetyka rzecz indywidualna. Ja jestem zachwycony Watercoolem, bo pod względem jakości wykonania EK może szorować mu buty :P. Osobiście bardzo podobają mi się też rezerwuary Singularity Computers Protium - jakość wykonania najwyższa, co odzwierciedla cena.

Okazało się, że od niedawna mam pęknięcie  (nawet nie wiem jak powstało) w rezerwuarze EK i za Twoją namową kupiłem sobie tego Singularity Computers Protium. Jednak mam małą wątpliwość, rezy EK mają dodatek w postaci plastiku, który zapobiega wirom w środku. Twój Watercool Heatkiller też nie posiada takiego bajeru, czy takie wiry to jakiś problem w układach LC?

Może dziwne pytanie, ale od samego początku miałem rezy EK i nie miałem takich dylematów ?

Edytowane przez Piospi
dodatkowa myśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rezów nie ma takiego plastiku - SC, Watercool, Aquacomputer, Alphacool, BitsPower. Generalnie zbędny bajer. Bardziej jak z wirami pomaga to raczej w niezaciąganiu bąbelków powietrza ponownie do pętli - tak samo niektóre rezy mają perforowaną siatkę na dnie, żeby temu zapobiegać przy odpowietrzaniu układu (np. Alphacool czy Watercool). Wir w rezie może powstać jak będziesz miał bardzo wysoki przepływ - ale do tego najczęściej potrzeba flow na poziomie ~200l/h, a takiego przepływu nie ma sensu utrzymywać, bo nic nie daje. Przy standardowej pętli spokojnie wystarcza 80-90l/h.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, moje dwie D5 pracują na pierwszym biegu, a przepływ mam w okolicach 80 l/h ;) Dzięki za wyjaśnienie.

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek od tych 80-90l/h stanowi układ równoległy, gdzie przepływ się dzieli, wtedy potrzeba więcej, ale w standardowej pętli 80-90l/h jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na znalezienie gdziekolwiek wyników wydajności i porównania między MORA 360 a 420? Nie widzę nigdzie żadnego testu w którym te 2 chłodnice byłyby ze sobą zestawione jednocześnie a jest mi to niezwykle potrzebne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ThePunisher napisał:

Czy jest szansa na znalezienie gdziekolwiek wyników wydajności i porównania między MORA 360 a 420? Nie widzę nigdzie żadnego testu w którym te 2 chłodnice byłyby ze sobą zestawione jednocześnie a jest mi to niezwykle potrzebne :(

Klik :).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superaśnie ❤️ ❤️

 

EDIT:

widać, że różnica między tymi chłodnicami w wydajności jest naprawdę bardzo minimalna. Przy wyższym RPM wentylatorów praktycznie różnica się zaciera.

Co mi się nie podoba o fakt, że to test sprzed 15 lat :E

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 18:25, robus1974 napisał:

To moje pierwsze chłodzenie wodne,popełniłem wiele błędów,kupiłem masę niepotrzebnych rzeczy ale w końcu chodzi,działa,chłodzi i nawet wygląda.Jeśli chodzi o czyszczenie i przygotowanie układu to sugerowałem się jedną z wypowiedzi kolegi ELDER gdzie mówił właśnie o Mayhems Blitz Kit Cleaning System i rodzaju płynu więc się zastosowałem i przyłożyłem do tego procesu.Jak będę miał siłę to spróbuję się pochwalić nowym sprzętem,ten ze sygnaturki jeszcze mam ale jest do rozebrania i sprzedania,też spróbuję jakieś info wstawić jak opanuję.


Z którego korzystałeś? Na angeli jest jakby stara wersja, a na stronie producenta jest wersja "V2".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców.

Rozebrałem mojego miętusa i okazuje się, że MSI fabrycznie pakuje termopady o grubości 2.5 mm. Niestety nic normalnego o tej grubości nie da się kupić i stąd moje pytanie czy mogę użyć 3 mm termopadów Gelid-a? Te oryginalne nie mają funkcji "pamięci" i po miesięcznym leżeniu w kanapie nie widać na ich powierzchni żeby były do czegokolwiek wcześniej dociśnięte :lol2: Może użyć dwóch różnych grubości? 2 mm + 0.5 mm vs 1.5 mm + 1 mm :hmm:

Dawać Pany bo czas użyć RTX 3080 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części do lc prawie w domu ... jutro maja przyjść kolanka, blok cpu, zaślepki 1/4 i coś jeszcze, ale pompe kolega zza granicy wysłał po 20 dniach i 23 i pół h, pol godziny później miałbym zwrot kasy za pompe... swieto odbiło się opóźnieniem wysyłek niestety. Wiec na pompe poczekam jeszcze z 2tyg :/ . Dzis odebrałem chlodnice, tez z chin i o dziwo nie ma nawet ryski, a wgniecen tymbardziej. Jestem zdziwiony, że przyszla w takim stanie. Może będę pod wode wrzucał plyte z monoblockiem, na razie nie zdradzam jaka to plyta bo nie wiem czy wypali :). Jutro sobie dorobię redukcję z blaszek home made do chlodnicy, mocowanie chlodnicy 360 do wentylatorów 3x140mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Finac Rok temu zakładałem pady na swoim GPU z blokiem Bitspower - też musiałem dać grubość 2,5mm - zrobiłem kanapkę z 1,5mm + 1mm i u mnie temperatury poniżej 50 stopni na  padach GP-Ultimate z 2080 Ti.

Edytowane przez Meistero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączyć termopady jak najbardziej można, sklejasz je i uzyskujesz wymaganą grubość.

Można też spróbować innej grubości i zobaczyć czy jest na nich odcisk, ocenić w ten sposób czy się nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki cpu na tym chipsecie pójdzie bez jakichś modów płyty?  7700k max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...