Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, ThePunisher napisał:

Dostępne 30 sztuk? :D Gdzie to leżało tyle czasu? XD 

złe pytanie - nie "gdzie?", tylko pewne leżało z ceną "dlaczego tak drogo" :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy D5 na najwyższych obrotach wyją? Czy szumią jak wentyle na wyższych obrotach? Wczoraj odpaliłem swoje dwie D5 na najwyższych obrotach i słyszałem dźwięk pokroju "łłuułłuułłuu" przez cały czas. 

 

Czy to normalne? Coś się zaczyna dziać? Na najniższych obrotach nie zaobserwowałem problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5 na max obrotach (4800 RPM) wyraźnie słychać i robi się głośna. Dźwiek wydawany przez nią powinien być jednolity, ale można go opisać jako takie "łuuuu". Najlepiej nagraj dźwięk pompy i wrzuć tutaj :).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest mocna pompa, fizyki się nie oszuka

w praktyce nie ma sensu ich tak wysoko trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu to nagram i wrzucę :)

 

aerial - odpaliłem je tylko na chwilę i dlatego się zdziwiłem, bo przez 99% czasu chodzą na pierwszym biegu ?

 

Jeszcze mam pytanie czy VP755 v3 jest faktycznie lepsza od D5? Bo być może będę musiał kupić D5 do drugiego kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem VPP755 V1 i V2 - obie umarły. V3 już kijem nie tykałem po wcześniejszych wtopach. Obecnie ponoć już to poprawili i osoby, które mają VPP755 chwalą je sobie. Poza tą wada VPP755 jest naprawdę ok - kultura pracy trochę lepsza jak D5. Tylko nie do wszystkich topów pasuje, bo potrafi o nie obcierać (wymiary są minimalnie inne jak D5), więc jesteś w zasadzie skazany tylko na rozwiązania Alphacool lub eksperymentowanie (z topem Aquacomputer VPP755 na bank się gryzło, bo to akurat sprawdzałem).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższe obroty raz na jakiś czas dobrze puścić aby układ się odpowietrzył trochę. I tyle ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przepraszamy, nie znaleziono pożądanej strony :("

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zawisztheblack napisał:

D5 na max obrotach (4800 RPM) wyraźnie słychać i robi się głośna. Dźwiek wydawany przez nią powinien być jednolity, ale można go opisać jako takie "łuuuu". Najlepiej nagraj dźwięk pompy i wrzuć tutaj :).

Nagrałem i mam nadzieję, że słychać dostatecznie te "łuułuułuu" :-D

https://streamable.com/aquq5y

Tak BTW. jak już rozmawiamy od VPP755, a je miałeś to powiedz mi czy ona jest sporo mniejsza od tradycyjnej D5? Widziałem wymiary, ale nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda. Czy jest szansa, że ona podpasuje do Bitspower Mod Kit? W internetach piszą, że top od Bitsa pasuje do niej, ale ciekaw jestem jak z tym "ubraniem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ahaed napisał:

"Przepraszamy, nie znaleziono pożądanej strony :("

Bykski CP-DDC-X-TK220-V2 - to jest model reza z pompką, głównie chodzi mi o tą pompkę- czy jest znośna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak bardziej jak chrobotanie, a nie "luuuu". Tak najczęściej brzmi zapowietrzona pompa.

Co do wymiarów VPP755, to to zdjęcie chyba najlepiej je obrazuje:

UqNhUfpMVyQh8SXNYA8oBo.jpg

Średnica jest ta sama. VPP755 jest niższa, więc wejdzie z luzem pod ubranko BP, może aż ze zbyt wielkim i ten dolny panel będzie luźno latał:

oa8LdEy.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Cosmosa do nowopowstającej budy. Będzie kolos wagi ciężkiej :) 

 

157269557_284580747569sjkt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zawisztheblack napisał:

Brzmi jak bardziej jak chrobotanie, a nie "luuuu". Tak najczęściej brzmi zapowietrzona pompa.

Co do wymiarów VPP755, to to zdjęcie chyba najlepiej je obrazuje:

 

Średnica jest ta sama. VPP755 jest niższa, więc wejdzie z luzem pod ubranko BP, może aż ze zbyt wielkim i ten dolny panel będzie luźno latał:


Zgadza się, chrobotanie jest, mam pęknięcie w rezerwuarze i mam sporo bąbelków w układzie. Jednak w tle słuchać takie wycie i zastanawiam się czy to normalne dla tej pompy na najwyższym trybie pracy.

Dzięki za zdjęcia, ten panel da się jakoś "zamontować" żeby nie latał ;) Będę składał drugiego kompa na LC, więc może ze swojego głównego wywalę D5 od EK i zaryzykuję pompy w postaci VPP755, chociaż mocno się waham. Niby poprawili V3, ale niesmak pozostał po przeczytaniu wielu negatywnych opinii na temat poprzednich wersji :D

Dziękuję zawisztheblack, na Ciebie zawsze można liczyć w kwestii LC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalny odgłos - D5 robi takie "łuuu" przy wysokich obrotach.

Ja tam VPP755 kijem nie tykam :E.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pompy alphacoola mają średnie opinie. Były bardzo problematyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 VPP775 V2 i w obu ten sam problem/hałas, jednak kupione używki i obie były źle poskładane (jedna dopiero po czasie się odezwała), ale na 1 biegu obie ciche, jedna na 2 też w zamkniętej budzie cicha, ale druga gdzie ktoś przykleił złą podkładkę już hałasuje, ale do testowego setu nie przeszkadza. 

Żeby wszystko działało jak należy muszą być 3 podkładki - pod wirnikiem, nad + plastikowa trzymająca

VPP755-415.jpg

 

Co do przepływu względem VPP655 to wychodził taki sam (na chińskim przepływomierzu :E)

Generalnie jeśli V3 jest już ok to spoko opcja bo jest znacznie ładniejsza niż standardowe 655 (mniejsza, ładniejsza obudowa + przewody w oplocie), ale dużą zaletę mają D5 PWM EK bo można zejść do 800RPM względem ~2000 w innych.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ten maximus z270.. pytanie tylko czy ten monoblok podszedłby pod zmodowany procek z alie.. ehh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest inna wysokość IHSa, to może być problem z kontaktem - jak IHS jest niższy od fabrycznego, to będzie problem z kontaktem na CPU, jak jest wyższy, to może być problem z kontaktem na VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubością termopadów na vrm nie dało by się tego zniwelować? no i pytanie ile te termopady mają grubości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grubością padów można manipulować, ale jeśli masz sporo wyższy procek jak standard, to będzie trzeba dać bardzo grube pady lub robić kanapkę co odbiję się na temperaturze VRM (co nie będzie problemem, bo ta płyta i tak ma bardzo mocną sekcję zasilania), a jak masz niższy procek, to może się okazać, że nawet bez padów na VRM podstawa bloku nie dotyka procka. Co do grubości fabrycznych padów, to kij wie.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak sam nie sprawdze to nikt nie sprawdzi XD zamówiłem jedną, najwyżej zwrócę. A no i na allegro pare złotówek taniej + smart: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asus-maximus-ix-extreme-ddr4-1151-10195670553

Ktoś mi wskaże gdzie ta płytka ma kość biosu bo chyba jestem ślepy, myślałem że asusy mają wyjmowane i szukam takiej wyjmowanej właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie przyszedł blok na 3060 Ti z ali :) Jestem pozytywnie zaskoczony czasem dostawy, jak zamawiałem to przewidywali ok 25 marca, a przyszło w niecałe 2 tygodnie. Wersja rgb+backplate za 93$ :D

20210305-111425-HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...