Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, racesupport napisał:

No tyle że tam skacze ten przepływ, wystarczy obejrzeć film ;) Ogólnie jak był nowy to pokazywał 3.1l przy 4000rpm, teraz jest 4900rpm i jak skoczy to pokazuje 4l

@zawisztheblack ciężko znaleźć ten przepływomierz z AC używkę, może coś masz ? :)

Mam dwa high-flow :E. Nie wiem tylko kiedy trafią na sprzedaż, bo musze najpierw kompa rozebrać, a ekstremalnie nie mam na to czasu.

1 minutę temu, amsztel napisał:

Jesli chodzi Tobie o AQ "high flow" to ciezko bedzie zdobyc uzywki, gdyz te sensory wyszly kilka miesiecy temu z tego co pamietam.

Pierwotne high-flow wyszły lata temu. Nowe high-flow 2 i high-flow NEXT wyszły niedawno :) 

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zawisztheblack napisał:

[...]

Pierwotne high-flow wyszły lata temu. Nowe high-flow 2 i high-flow NEXT wyszły niedawno :) 

Wlasnie skorygowalem kiedy odpisales :) Tych starszych nie da sie np. pod quadro/octo podlaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zawisztheblack napisał:

Mam dwa high-flow :E. Nie wiem tylko kiedy trafią na sprzedaż, bo musze najpierw kompa rozebrać, a ekstremalnie nie mam na to czasu.

Pierwotne high-flow wyszły lata temu. Nowe high-flow 2 i high-flow NEXT wyszły niedawno :) 

no to czekam :D ja muszę i tak zaopatrzeć się w chłodnice, w pon będę miał wydrukowane uchwyty ale z tym się ogólnie nie spieszy :) jak już będę miał wszystko prócz przepływki to będę atakował do skutku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, amsztel napisał:

Wlasnie skorygowalem kiedy odpisales :) Tych starszych nie da sie np. pod quadro/octo podlaczyc...

Jasne, że się da. Trzeba tylko odpowiedni kabelek od AC dokupić i wszystko śmiga :).

6 minut temu, racesupport napisał:

no to czekam :D ja muszę i tak zaopatrzeć się w chłodnice, w pon będę miał wydrukowane uchwyty ale z tym się ogólnie nie spieszy :) jak już będę miał wszystko prócz przepływki to będę atakował do skutku :D

Tak jak mówię, nie wiem kiedy to ogarnę. Miałe to ogarniać w tym tygodniu, ale nie miałem nawet wolnej minuty, żeby zacząć to rozbierać :E.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zawisztheblack napisał:

Jasne, że się da. Trzeba tylko odpowiedni kabelek od AC dokupić i wszystko śmiga :).

[...]

O, dzieki za te informacje, myslalem ze sie nie da :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zawisztheblack napisał:

Tak jak mówię, nie wiem kiedy to ogarnę. Miałe to ogarniać w tym tygodniu, ale nie miałem nawet wolnej minuty, żeby zacząć to rozbierać :E.

ok, ja raczej ten miesiąc odpuszczam inwestycje, szukam na spokojnie 480ki ;)

a jeszcze jedno pytanko mam... mam sterownik quadro i do niego wpięte 8 wentyli, 4x formula mod i przez rozgałęźnik 4x P12 PWM, każdy jest sparowany odpowiednio formula mod -> P12, nie wiem dlaczego aquasuite pokazuje mi na 2 wentylach 1300rpm a na pozostałych dwóch 1700rpm ? 

Bez-tytu-u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amsztel napisał:

O, dzieki za te informacje, myslalem ze sie nie da :D 

Potrzebujesz taki kabel i śmiga

8 minut temu, racesupport napisał:

a jeszcze jedno pytanko mam... mam sterownik quadro i do niego wpięte 8 wentyli, 4x formula mod i przez rozgałęźnik 4x P12 PWM, każdy jest sparowany odpowiednio formula mod -> P12, nie wiem dlaczego aquasuite pokazuje mi na 2 wentylach 1300rpm a na pozostałych dwóch 1700rpm ? 

Bez-tytu-u.jpg

Nie rozumiem sposób podpięcia wentylatorów. Masz pod jeden kanał różne wentylatory podpięte? W sensie, że na jednym kanale wiszą P12 i te Formula Mod?

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Potrzebujesz taki kabel i śmiga

Nie rozumiem sposób podpięcia wentylatorów. Masz pod jeden kanał różne wentylatory podpięte? W sensie, że na jednym kanale wiszą P12 i te Formula Mod?

 

tak :D pytałem tutaj kiedyś czy mogę tak zrobić bo to dwa różne wentyle o różnych parametrach ale uznałem, że i tak to jest sterowane napięciem więc pójdzie takie samo, jedynie mogą się różnić wtedy obroty, chyba że coś się tam gryzie i przez to ma złe odczyty ;)

i tak chyba będę musiał w octa zainwestować bo jak jeszcze jedna 480 wleci z 4 wentylami to czymś to trzeba wysterować...

a i jeszcze jedno, leży mi luzem czujnik temp od quadro ten co dodają w komplecie, jest sens go gdzieś przyklejać ? czy zbędna rzecz ?

Edytowane przez racesupport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadro nie steruje napięciem tylko sygnałem PWM :). Sterowanie napięciem ma tylko Aquaero (można przełączać złącza między DC, a PWM w Aquaero 6). 

Jeśli masz dwa różne wentylatory na jednym kanale, to mogą mieć one różne obroty. W przypadku rozdzielaczy raportowane są obroty tylko jednego wentylatora - tylko jedna z wtyczek rozdzielacza ma pin odpowiedzialny za RPM, więc w zależności od tego który wentylator jest tam wpięty, z tego raportowane są obroty. Pewnie raz masz wpięty w tą wtyczkę z zaaportowaniem RPM P12, a raz Formula Mod.

Tylko po co Octo? Quadro ma 4 kanały, bez problemu pod każdy można podłączyć po 4-5 wentylatorów, a takich P12 jak nic nawet po 8 na kanał.

Jak masz czujnik temperatury cieczy, to ten luźny nie ma moim zdaniem sensu. Co innego w zamkniętej obudowie, gdzie można mierzyć deltę między temperaturą otoczenia, a temperaturą wewnątrz obudowy. W Core P5 obie te wartości będą praktycznie identyczne. Generalnie jak chcesz, to możesz sobie z tego zrobić termometr pokojowy :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zawisztheblack napisał:

Quadro nie steruje napięciem tylko sygnałem PWM :). Sterowanie napięciem ma tylko Aquaero (można przełączać złącza między DC, a PWM w Aquaero 6). 

Jeśli masz dwa różne wentylatory na jednym kanale, to mogą mieć one różne obroty. W przypadku rozdzielaczy raportowane są obroty tylko jednego wentylatora - tylko jedna z wtyczek rozdzielacza ma pin odpowiedzialny za RPM, więc w zależności od tego który wentylator jest tam wpięty, z tego raportowane są obroty. Pewnie raz masz wpięty w tą wtyczkę z zaaportowaniem RPM P12, a raz Formula Mod.

Tylko po co Octo? Quadro ma 4 kanały, bez problemu pod każdy można podłączyć po 4-5 wentylatorów, a takich P12 jak nic nawet po 8 na kanał.

Jak masz czujnik temperatury cieczy, to ten luźny nie ma moim zdaniem sensu. Co innego w zamkniętej obudowie, gdzie można mierzyć deltę między temperaturą otoczenia, a temperaturą wewnątrz obudowy. W Core P5 obie te wartości będą praktycznie identyczne. Generalnie jak chcesz, to możesz sobie z tego zrobić termometr pokojowy :P.

Czyli kupić 3x rozgałęźnik 4pin pwm -> 4x 4pin pwm np taki, i wrzucić te wszystkie 12 wentyli łącznie pod 3 kanały, ok przyjąłem :D

Edytowane przez racesupport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, racesupport napisał:

Czyli kupić 3x rozgałęźnik 4pin pwm -> 4x 4pin pwm np taki, i wrzucić te wszystkie 12 wentyli łącznie pod 3 kanały, ok przyjąłem :D

Tak, możesz tak zrobić, będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zawisztheblack napisał:

Quadro nie steruje napięciem tylko sygnałem PWM :). Sterowanie napięciem ma tylko...

PowerAdjust/PowerAdjust2 + Aquaero  :) 

https://allegro.pl/oferta/sterownik-wentylatora-pompy-do-laing-ddc-d5-30w-10429141329

1 godzinę temu, racesupport napisał:

Czyli kupić 3x rozgałęźnik 4pin pwm -> 4x 4pin pwm np taki, i wrzucić te wszystkie 12 wentyli łącznie pod 3 kanały, ok przyjąłem :D

https://pl.aliexpress.com/item/1005001890005505.html - albo tak, były jeszcze chyba na więcej wentyli. Jeden sygnał PWM steruje wszytkimi wentylami. Grunt żeby były wszystkie wentyle z jednej parafii. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złączki z ali

Jak myślicie, ile to ma wysokości, bo chinole nie majo pojęcia a muszę dobrać długość przedłużki. :E . Jakoś tak nie chce mi się bawić z starymi choinkami z bitsa, chociaż z wężem ZMT mogłoby to wyglądać całkiem znośnie.  Chcę utrzymać budżet w ryzach, ale koszt śmieszny w sumie.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, panzar01 napisał:

złączki z ali

Jak myślicie, ile to ma wysokości, bo chinole nie majo pojęcia a muszę dobrać długość przedłużki. :E . Jakoś tak nie chce mi się bawić z starymi choinkami z bitsa, chociaż z wężem ZMT mogłoby to wyglądać całkiem znośnie.  Chcę utrzymać budżet w ryzach, ale koszt śmieszny w sumie.

ale co dokładnie? cała złączka a może bez gwinta a może podstawa a może podstawa bez gwinta? Mogę Ci zmierzyć bo mam kilka niewykorzystanych u siebie tylko zdefiniuj dokładniej co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ocho napisał:

ale co dokładnie? cała złączka a może bez gwinta a może podstawa a może podstawa bez gwinta? Mogę Ci zmierzyć bo mam kilka niewykorzystanych u siebie tylko zdefiniuj dokładniej co

zapomniałem tu napisać o tym, proste że wszystko co ponad gwintem. W sumie to i szerokość też się przyda. Z góry dzięks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu masz 21mm ale jak dokręcisz (dociśniesz oring) to schodzi do 20. Z pominięciem tego "dzióbka" wystającego co jest w wężu wychodzi 17.

20210408_022256.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gxI7C00.png

no to mi jakoś tak wyszło suwmiareczką XD no i szerokość to 22m a szerokość tego dziubka z drugiego zdjęcia to niecałe 12mm

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag.

Kupiłem ALF II 280 rev.3 i kuźwa nie da się zamontować.

1. płytka montażowa pod R3000/5000 zahacza o elektronikę sekcji zasilania.

2. a nawet jakby nie zahaczała, brakuje śrubeczek M3 x5 jak do montażu dysków 2,5".

Potrzebny zestaw z rev.4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny system chłodzenia składa się z jednej chłodnicy 360 Magicool Slim z wentylatorami Arctic P12 w konfiguracji Push.

Dokładam drugą chłodnicę i chciałbym przy okazji założyć na niej trochę lepsze wentylatory.

Póki co stawiam na:

1. https://www.angela.pl/p10965,magicool-g2-360-slim.html

2. Plus 3x te wentyle: https://www.angela.pl/p10068,alphacool-120mm-nb-eloop-1200rpm-bionic.html

Co myślicie o takim zestawie? :D

Jak coś to mogę sterować DC z płyty, raczej nie planuję przekraczać 1200 rpm, a żeby było ciekawiej priorytetem jest dobry airflow w obudowie, a nie jak najniższe temperatury podzespołów podpiętych do wody (W obudowie jest jeszcze druga karta chłodzona powietrzem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamykaj obudowy aż nie skończysz zabawy w kopanie krypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest jak najbardziej ok. Te eLoopy robione dla Alphacoool / Phobya to całkiem niezła okazja do kupienia super wentylatorów w racjonalnej cenie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale warto dodać, że te lepsze eloop'y nie będą lepsze od P12 jeżeli trafi się sprawny :) Gwarancja lepszego wentyla pod względem ciszy i przedmuchu to chyba tylko Noctua. Ale tutaj też różnice nie są jakieś ogromne. Sprawny i cichy Arctic walczy na równi z Noctua :) Tylko że ostatnio to najlepiej kupić 5cio pak arcticów aby wybrać z nich 2-3 sprawne. Nieraz żaden się nie trafi i trzeba kolejnego packa dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...