Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakwitnąć frędzlowatymi nitkami i zatkać blok. Chyba rozkwitowi sprzyja przerwa w używaniu kompa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ocho napisał:

zakwitnąć tzn.? Ja na destylowanej jadę już z 2 miesiące i ubyło jakieś 1/1.5cm z rezerwuaru. Poza tym bez zmian, aż zaczynam podważać sens specjalnych płynów XD

Btw bawił się ktoś w inne płyny do kompa? Np. od spryskiwaczy, chłodniczy ale do aut itp

To troche duzo. Plyn nie powinien tak szybko parowac z ukladu.

Co do innych plynow to nie bo i po co :E Przeciez masz AQ PD Ultra :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, amsztel napisał:

Co do innych plynow to nie bo i po co :E

$$$$$$$$$$$$$$$$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, Ocho napisał:

$$$$$$$$$$$$$$$$$

No dobra ale ile tego plynu zuzywasz? 1-2 litry na rok? :E Oszczedzisz moze 20-30zl rocznie a bedziesz zalewac uklad jakims badziewiem :E 

Edytowane przez amsztel
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

 Oszczedzisz moze 20-30zl 

Jak wodę wlejesz i zakwitnie to nie Oszczedzisz. Ile kosztuje płyn do czyszczenia układu? XD

2 godziny temu, Ocho napisał:

zakwitnąć tzn.? Ja na destylowanej jadę już z 2 miesiące i ubyło jakieś 1/1.5cm z rezerwuaru. Poza tym bez zmian, aż zaczynam podważać sens specjalnych płynów XD

Btw bawił się ktoś w inne płyny do kompa? Np. od spryskiwaczy, chłodniczy ale do aut itp

Został ci miesiąc i jest szansa na eksperyment na biologie.

Płyn do układu kosztuje kilka dyszek. W promocji może nawet 15zl.

Jeżeli płyn i LC jest za drogie to polecam AIO. 

Co do okresowej wymiany, śmiało normalny płyn można przeciągnąć w układzie tak samo jak te w AIO całe lata siedzą a nic w nich nie wyrośnie. 

Za to na wodzie Nie znasz dnia ani godziny.

 

 

 

9 minut temu, amsztel napisał:

1-2 litry ? :E 

2 chłodnice 280 i 360 plus dwa bloki i rez zjadało mi chyba 0.7litra. na upartego można by wody dolać i na dwie wymiany mieć butelkę litrowa 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

2 chłodnice 280 i 360 plus dwa bloki i rez zjadało mi chyba 0.7litra. na upartego można by wody dolać i na dwie wymiany mieć butelkę litrowa 

Zalozylem hardcorowy wariant wymiany plynu w ukladzie co 4 miesiace :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że zaoszczędzę mało to wiem. Lepiej, DP ultra leży mi w szafie XD ale no za niecały miesiąc będę zmieniał troche loopa więc wtedy zmienie płyn i jak zawsze przeczyszczę wszystko, zaleje pewnie znowu destylke bo za jakiś niedługi czas znowu będę zmieniał i tak w kółko. Wiem że mogę zlać płyn i użyć podobnie aaale jakoś tak czuje że to jeszcze nie ten czas.. No i moje 3x360, monoblock i 20cm rezerwuar zżera troszke powyżej jednego litra

Hmm a nie ma jakiś dodatków do wody które zapobiegną jakimś glonom itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monoblok na płycie nie otworzysz bo stracisz gwarancję. Jak się zagłosuje XD

 

Zacytuję nowego mikrobiologa komputerowego "Nie moge bloku rozebrać bo bez gwarancji będę"

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Monoblok na płycie nie otworzysz bo stracisz gwarancję. Jak się zagłosuje XD

 

E tam, mnie to nie boli. A nawet jeśli chciałbym gware nadal mieć to bym bieżąca wode podłączył i na full'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zalać układ LC tanim płynem, to kup sobie borygo / petrygo i rozcieńcz je z wodą destylowaną. Będziesz miał sensowny i tani płyn.

Co do destylki, to jak za długo na niej zostaniesz, to gluty wszystko zatkają i będziesz siedział kilka godzin i to czyścił. Bloki to jeszcze pikuś, bo idzie je rozebrać i porządnie wyszorować. Jak zbiorą Ci się gluty w chłodnicy, to masz przerypane, bo wypłukać to bardzo ciężko. Zostaje tylko rozpuszczanie kwasami jak Mayhems Blitz.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zawisztheblack napisał:

Jak chcesz zalać układ LC tanim płynem, to kup sobie borygo / petrygo i rozcieńcz je z wodą destylowaną. Będziesz miał sensowny i tani płyn.

Co do destylki, to jak za długo na niej zostaniesz, to gluty wszystko zatkają i będziesz siedział kilka godzin i to czyścił. Bloki to jeszcze pikuś, bo idzie je rozebrać i porządnie wyszorować. Jak zbiorą Ci się gluty w chłodnicy, to masz przerypane, bo wypłukać to bardzo ciężko. Zostaje tylko rozpuszczanie kwasami jak Mayhems Blitz.

Mowa o czystej destylce? Czy również takiej z pm-nuke? Ma ktoś doświadczenia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o czystej destylce. Rozcieńczałem borygo w stosunku 1:1 z destylką i śmigało dobrze. Borygo zawiera już wszystkie potrzebne dodatki, do tego w roztworze glikolu nic nie ma szans Ci urosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu o mnie wspominal.
Wczoraj odkryłem, że w bloku od cpu zebrały mi się pajeczyny. Układ zalany wodą demineralizowana. Wcześniej ta sama wodą mialem zalany układ z d5 na czele, tam mialem dłużej i nie było nic, totalnie czysto.
Dzis zacząłem czyścić układ tak szczegółowo, bez rozbierania bloków, bloki bez problemu wyczyściłem na błysk, ale odkryłem że w jednej chlodnicy jest grubo, niebieski szlam byl w niej wszechobecny. Prawdopodobnie z niej mi się pourywały te pajeczyny. Zalałem ją octem, sokiem z cytryny+ sól, do tego gotowana woda. Zostawiłem ta miksturę na 30min, zalewając chlodnice od zewnątrz wrzątkiem, żeby utrzymać wysoką temperaturę miksturki. Potem słuchawka od prysznicu i przelałem pod ciśnieniem wode zmieniając wyjścia, żeby wypłukać jak najwięcej. Potem demineralizowana, i układ zamknięty, dorzucony filtr do pompy, pasuje od pistoletu lakierniczego... teraz obie chlodnice dam na koniec układu, dodatkowo sitko w pompie, wiec juz w blokach nie powinno się nic stać. Mam plyn dp ultra, ale nie miałem czasu zalac ...
Aaa i najważniejsze, komp stoi nie uzywany okolo 3tyg i od tego czasu uroslg pajeczyny ^^.
Do pompy 250ml+ chlodnic 360/50mm + 280/30mm wchodzi 800ml plynu, podłączone calkiem długie weze , wiec do bloku cpu, gpu I ramu dojdzie max z 100ml, a nawet mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te pajęczyny najczęściej (tylko?) się pojawiają od braku przepływu w loopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ocho napisał:

Czyli te pajęczyny najczęściej (tylko?) się pojawiają od braku przepływu w loopie?

Jak w akwarium. Brak przepływu: gnicie wody.

Rzeka płynie i jest czysta. A staw zarasta wszystkim co mozliwe ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalewa sie demineralizowana to tak sie wlasnie moze dziac :E Sam kiedys sie bawilem w takie rzeczy i doszedlem do tych samych wnioskow co @Minciu. Lepiej zalac uklad czyms porzadnym i po prostu miec spokojna glowe ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No na to wychodzi ^^.
Minciu mnie przestraszył, że wytworzyły się bakterie i wszystko do czyszczenia, a weze nawet do wymiany, okazało się że rez i weze są czyste. Teraz układ popracuje jeszcze 2 doby na demineralizowanej, i zalewam plyn. Mając wyjeta plyte, mocno się zastanawiam nad zmianą budy :).
Ja nie zalałem plynu, bo wiedziałem że będę przerabiał układ, a że nie miałem czasu to tak zeszło :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź zostaw wodę znowu w układzie. Jak dobrze umyłeś to może nic nie wyrośnie. Albo z wnętrza węży szybko coś wykwintnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką granulacją matowi się aluminium przed matowym lakierowaniem proszkowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby, chyba że powierzchnia jest mega zajechana i ma mocne wżery 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PatrykT napisał:

Nie ma takiej potrzeby, chyba że powierzchnia jest mega zajechana i ma mocne wżery 

A jeżeli jednak mam takie elementy gdzie dla pewności chciałbym zjechać tą 1/10mm? Jest jakaś dolna/górna granica która mogłaby coś zepsuć? Wstępnie myślałem nad lekkim zeszlifowaniem kółkiem 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz elementy które po lakierowaniu muszą mieć odpowiedni wymiar to ja bym się skonsultował z lakiernikiem i dopytał jaką grubość lakieru kładzie. Jeden sypnie więcej proszku, drugi da go mniej i już masz rozjazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
1. Co myślicie o montażu pompy na chłodnicy ?
Samemu coś dorobić czy są jakieś adaptery ? Wszystko co dostałem z pompom Barrow jest raczej do montażu na bokach obudowy.
2. Wentylatory w ustawieniu PUSH są ok ?
3. Tak dla pewności przy TEJ POMPIE wejście sobie zaślepić, bo będzie przez rezerwuar. Przez te rurkę, a otwór na środku jest do uzupełniania płynu? 
Sorry za głupie pytania i słabe światło przy zdjęciu ?

img_20210516_2121274zjmk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz montować pompę do chłodnicy, nie ma z tym problemu, tylko musisz użyć jak najwięcej gumy przy montażu, żeby nie przenosić wibracji - np. spróbować zaadaptować ten zestaw.

Adaptery zazwyczaj są dedykowane do danego modelu combo konkretnego producenta. Możesz próbować przerobić taki czy taki adapter, żeby podpasował pod Twoją pompę, ale nie wiem czy Ci się to uda. Prościej może być wystrugać coś samemu.

Wentylatory w konfiguracji push są ok.

Jeśli chcesz robić powrót cieczy od góry reza, to musisz go puścić tak, żeby ciecz wracała przez tą krótką rurkę, którą masz zamocowaną w górnym korku. Dzięki tej rurce ciecz będzie wpadać poniżej jej poziomu w rezerwuarze i nie będzie słychać plusku. Musisz oczywiście zalać rez powyżej dolnej krawędzi tej rurki, żeby było cicho i nie było słychać przepływu cieczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te śruby z gumami mam. W takim razie muszę się jutro wybrać do marketu i samemu coś wystrugać. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...