Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To eksperyment for fun z zerową użytecznością,podłą wydajnością i absurdalnymi gabarytami ale chciało mu się eksperymentować i za to plus.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Arctic liquid freezer ii 240 Argb

Sg7v evo Argb

Z490 plus tuf gaming

Jak ogarnac podswietlenie na aioni obudowie tak zeby to gralo ze soba

 

 

#edit

ok

alf wpinam w kontroler obudowy a kontroler w mobo

Edytowane przez kacpi278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kojarze ze byl juz tu temat znikajacego plynu w ukladzie ale nie mam sil na przeczesywanie poprzednich 100 stron;p

A wiec przez ponad 3 miesiace mialem zestaw z dwoma chlodnicami 480slim - https://pl.aliexpress.com/item/32978447684.html?spm=2114.13010708.0.0.3a995c0fsBSC2T

oraz plyn DP ultra blue - flaszka 1litr

 

W zeszla srode dolozylem  480 fat do zestawu https://pl.aliexpress.com/item/1005002303522064.html?spm=2114.13010708.0.0.3a995c0f5IMCTK

Zmienilem tez miejsce wlotu do pompki - z dedykowanego na dole (obok wylotu) teraz wezyk wrzuca wode od gory (chinska pompka zaczela duzo lepiej chodzic:P) 

i zalalem plynem DP ultra blue - tym razem z 5litrowego baniaka - kosztuje tyle co 3 flaszki po litrze, mozliwe ze jakis rozwodniony czy cos?

 

Jak juz pochodzilo kilka godzin i zebralo tyle powietrza ile sie dalo(w zadnym widocznym miejscu nie bylo pecherzykow) to zrobilem dolewke plynu na maxa.

Po tygodniu z zapelnionego do konca baniaka w wysokosci 30cm zostalo jakies 60% plynu. Wyglada jakby codziennie regularnie ubywala mi podobna ilosc, komp chodzi 24/dobe.

Pod komputerem polozylem papierowe reczniki i zaden z nich nie ma nawet sladu zalania, na zaslepkach i złączkach do ktorych moge sie dostac tez nie ma sladu plynu

Czy jest taka mozliwosc ze w jakis sposob plyn sobie wyparowuje czy nie ma co panikowac i to po prostu caly czas powoli ale regularnie wychodzi powietrze schowane gdzies w chlodnicach? Nie wytrzepalem komputra bo to nieporeczny klocek o wadze 30kilo:P

Edytowane przez Rafalxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Normalna sprawa przy rozbudowanym układzie - rozbudowany układ LC może się odpowietrzać nawet do miesiąca. W zakamarkach siedzi powietrze, które powoli jest usuwane. Zalej rez na nowo, teraz ciecz powinna już bardzo powoli schodzić, po dwóch tygodniach zejdzie pewnie jeszcze kilka cm z reza, potem powinno przestać. W ciągu kolejnych miesięcy trochę cieczy jeszcze ubędzie, ale to przez jej parowanie z układu (mimo, że jest zamknięty).

DP Ultra 5L to to samo co zwykłe DP Ultra, tylko w większym baniaku i dlatego jest tańsze.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafalxxx masz jakieś porównanie tych chłodnic z ali do chłodnic uznanych marek? 3 chłodnice 480 to już konkretny loop, możesz powiedzieć skąd taki wybór a nie sprawdzony sprzęt? Czy wyznacznikiem po prostu była cena? Sam się przymierzam do kupna 3x480 i z propozycji tutajeszych nikt nie wspominał nawet o chłodnicach z ali, myślałem że to po prostu badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fart hack napisał:

Rafalxxx masz jakieś porównanie tych chłodnic z ali do chłodnic uznanych marek? 3 chłodnice 480 to już konkretny loop, możesz powiedzieć skąd taki wybór a nie sprawdzony sprzęt? Czy wyznacznikiem po prostu była cena? Sam się przymierzam do kupna 3x480 i z propozycji tutajeszych nikt nie wspominał nawet o chłodnicach z ali, myślałem że to po prostu badziewie.

nie mam porownania, glownym czynnikiem byla cena:P

Markowe chlodnice kosztuja ponad dwa razy tyle wiec doszedlem do wniosku ze szkoda doplacac (zreszta cale moje LC to chinczyk:P)

14 minut temu, zawisztheblack napisał:

Normalna sprawa przy rozbudowanym układzie - rozbudowany układ LC może się odpowietrzać nawet do miesiąca. W zakamarkach siedzi powietrze, które powoli jest usuwane. Zalej rez na nowo, teraz ciecz powinna już bardzo powoli schodzić, po dwóch tygodniach zejdzie pewnie jeszcze kilka cm z reza, potem powinno przestać. W ciągu kolejnych miesięcy trochę cieczy jeszcze ubędzie, ale to przez jej parowanie z układu (mimo, że jest zamknięty).

DP Ultra 5L to to samo co zwykłe DP Ultra, tylko w większym baniaku i dlatego jest tańsze.

Ok dzieki. Na razie jeszcze nie bede robil dolewki. Poczekam z tydzien i zobacze ile jeszcze zejdzie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było - spoko pomysł na ogarnięcie plątaniny kabli z wentylatorów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było. Arctic ma podobne coś. Te nowe pewnie 140mm bo wcześniej tylko 120mm puścili ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies pomysły/linki na zewnętrzny box do chłodzenia wodnego?

mam pare czesci luzem i zlozyłbym cos z rączką zeby łatwo przenosic, w srodku 2x 360mm + ddc + rez , ewentualnie cos na 2x 240 tez bo mam chyba takie dwie chlodnice

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie kombinuj...klatka z kilku profili aluminiowych jak masz pod koparki zrobione i z bani...sam zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ELDER napisał:

Michał nie kombinuj...klatka z kilku profili aluminiowych jak masz pod koparki zrobione i z bani...sam zrobisz.

wiem, ale nie mam czasu wszyzstkiego wymyslac, szukam inspiracji, i czy zrobic box tak jakby pod spod obudowy czy moze chlodnice obok siebie na płasko
czy moze jeszcze cos innego,

Dodatkowo jakby to było ładne to pod sprzedaz bym to zrobił bo mam pełno chlodnic i pompek a docelowo poluje na takie cos https://www.angela.pl/p15330,aquacomputer-airplex-gigant-3360-copper-fins.html , kiedys było uzywane na ebayu i poszlo za 1/2 ceny 




360+240 box  - 42x20x15cm 
360+360 na płasko 42x38x8cm

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stock z chłodnic robiłem na custom tackach ale z płaskowników klatka wychodzi taniej i szybciej się ja robi a to samo daje.

Combo rez pompa na boku montujesz na plate i z bani.

 

To co widzisz poniżej tylko obrócone i 4 chłodnice można zamontować.

 

20191231_153457ebjom.jpg

 

20190916_154639ypjl2.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kazdy miernik przeplywu cieczy 'cyka' jak zegar scienny? Kupilem Highflow 2 i jest sprawny - mierzy temperature i przeplyw, ale 'cyka' im wyzszy przeplyw tym glosniej. To normalne? Spokojnie to slychac jak komputer stoi na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakąś ciekawa buda pod minimum 2 chłodnice do 500zl i do tego przewiewna ? Enthoo pro2 niestety poszła mocno w górę. O11 dynamic mini odpada, ze względu na mus zmiany zasilacza na mały. 

Aktualnie bym zapakował 280 slim i 360 50mm . Płyta ATX. Musi zmieścić się 340mm karta + pompa . Ogólnie z tego co patrzę, to każda buda ma jakieś małe ale w tym budżecie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, srekal34 napisał:

Czy kazdy miernik przeplywu cieczy 'cyka' jak zegar scienny? Kupilem Highflow 2 i jest sprawny - mierzy temperature i przeplyw, ale 'cyka' im wyzszy przeplyw tym glosniej. To normalne? Spokojnie to slychac jak komputer stoi na biurku.

Każdy przepływomierz z wirnikiem łopatkowym będzie wydawał takie odgłosy. Ciche są tylko przepływomierze z wirnikiem turbinowym - np. Koolance takie ma.

 

25 minut temu, novi napisał:

Jest jakąś ciekawa buda pod minimum 2 chłodnice do 500zl i do tego przewiewna ? Enthoo pro2 niestety poszła mocno w górę. O11 dynamic mini odpada, ze względu na mus zmiany zasilacza na mały. 

Aktualnie bym zapakował 280 slim i 360 50mm . Płyta ATX. Musi zmieścić się 340mm karta + pompa . Ogólnie z tego co patrzę, to każda buda ma jakieś małe ale w tym budżecie 

Phanteks P500A? Sporo miejsca na topie i froncie pod chłodnice i długie GPU.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 5000 AirFlow. Jako minimum sensowne pod LC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Corsair 5000 AirFlow. Jako minimum sensowne pod LC. 

Nie wchodzi 2x360mm bo chłodnice kolidują o siebie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Nie wchodzi 2x360mm bo chłodnice kolidują o siebie.

280 + 360 chyba zmieści.

Ja bym brał coś co może działać bez podgrzewania chłodnic wzajemnie. 

A tak serio to 280mm ogarnie samo CPU z palcem w oku. 2x360 jedynie ograniczy przepływ powietrza wewnątrz budy kiedy GPU leci z powietrza to bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Phanteks P500A? Sporo miejsca na topie i froncie pod chłodnice i długie GPU.

Dzięki, właśnie teraz widzę, że na froncie w piwnicy ma wycięcie dość spore, wcześniej to pominąłem a była że zwrotu w bardzo dobrej kasie ... Cóż, będę polował , obecny przepływ powietrza przez chłodnice jest tragiczny, bo wentylator drugi nie zmieścił się do budy ... Więc leży na budzie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat jak szukałem obudowy pod przyszłe LC z dwiema chłodnicami 360 i wybór padł na Lian Li O11 Air. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Ziomki :D

Miał może ktoś z forum do czynienia z tym combo od Barrow?

https://pl.aliexpress.com/item/4001351543628.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4f202ceaDW3XLN&algo_pvid=dfc0bd52-61b7-4f16-914b-82865647d494&algo_exp_id=dfc0bd52-61b7-4f16-914b-82865647d494-36

Chodzi mi o to jak to jest głośne.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Zobacz sobie test:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 14:14, MarcoSimone napisał:

Miałem niedawno i na szczęście dostałem zwrot. Ta pompka to nie jest prawdziwe DDC, tylko coś bardzo podobnego. Bardzo dużo egzemplarzy jest wadliwych i przez to strasznie hałasują. Na priv mogę Ci podesłać nagranie jak to u mnie brzmiało, ale gdzieś na yt też takie widziałem. Do tego wcale nie jest to takie kompaktowe. Jak uwzględnisz wysokość złączek kątowych, to robi się naprawdę wysokie. Jest coś podobnego od firmy Nouvulo i nazywa się AQUANAUT. Jest niższe i sprzedają to jako sam top/blok, także montujesz własną pompkę ddc. Myślę, że może być lepsze, chociaż do jakości obróbki i wykończenia tego bloku od Barrow nie miałem żadnych zastrzeżeń, wręcz powiedziałbym, że wiele firm mogłoby się od nich uczyć. Problemem jest tylko ta nieszczęsna pompka.

Edit: Zapomniałem jeszcze dodać, że przez tak sztywne połączenie z płytą drgania strasznie się przenoszą. Przekonało mnie to, żeby jednak poszukać miejsca na osobną pompę i zadbać o jakąkolwiek amortyzację.

Edytowane przez MalyBimbrownik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu to mnie skutecznie wyleczyłeś  z tego wynalazku :(

Dziękuję Ci za bardzo cenną opinię, która jest więcej warta niż film powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób jeszcze raz UV, ale na rozgrzanej karcie. Właśnie dzisiaj tak zrobiłem i widzę całkiem pozytywne odczyty. Czyli uruchamiasz jakiś program do obciążenia karty np. CpasViewer i bench Fury Cube w natywnym 600/600 i rozgrzewasz kartę do osiągnięcia stabilnej maxymalnej temperatury. Teraz przywołujesz krzywą UV i ustawiasz dla próby np. 2700mhz/0.950V,  zatwierdzasz i zapisujesz profil. Teraz wychładzasz kartę do powiedzmy 35stC i uruchamiasz obciążenie. W czasie obciążenia monitorujesz taktowanie i napięcie. Taktowanie 2700mhz powinno się utrzymywać, aż do osiągnięcia jakiegoś progu temperaturowego i od tego progu podnieść się o 15mhz i utrzymywać, aż do osiągnięcia maxymalnej temperatury karty. Spróbuj, u mnie to działa, co prawda na Ampere, ale spróbuj. Capsviewer: https://www.geeks3d.com/20240212/gpu-caps-viewer-1-63-released/
    • A jak to jest z utrata ogolna jasnosci z biegiem czasu? Ile taki panel traci nitow po 1 roku lub 2 latach? Moj s10+ stary ma 5 lat i jak przyloze go do s23u to bialy w nim jest zolty.... 
    • Zapomniałem dodać, że Pavilion Plus nie ma metalowej obudowy, dopiero ZenBook ma. Jest jeszcze Vivobook Flip z funkcją dotykowego ekranu oled odwracanego na drugą stronę.  Mniejszy ultrabook 13-14 będzie lżejszy niż laptop do gier 15-17. Procesory AMD ryzen były kiedyś dawane ze względu na niższą cenę danego modelu z tym procesorem, natomiast na obecną chwilę całkiem dobrze sobie radzą. W cenie Pavilion Plus na intelu otrzymasz metalowego zenboka 14 UM3402YA R5-7530U/16GB/512/Win11 OLED 90Hz z Ryzenem 5, który będzie nieznacznie tylko różnił się od Intela przy codziennym użytku. W dodatku jest procesorem u niskonapięciowym, to dłużej można go używać na jednym ładowaniu baterii. Tak ogólnie wszystkie propozycje z tematu są ok. https://versus.com/en/amd-ryzen-5-7535hs-vs-intel-core-i5-12450h porównanie bardziej wyrównane procesorów h. 
    • Ciekawostka: po ponownym wejściu do gry, skrzynie są ponownie do otwarcia Wszędzie potrzebne są klucze, w wiele miejsc nie da się wejść, więc utknąłem
    • Jak maly jak na 100% masz ledwo 100 nitów?   Cytat z rtings The firmware update allows small highlights to get extremely bright, but there's an aggressive ABL that causes large highlights to be very dim, and the changes in brightness can be noticeable even while gaming. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...