Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od Aquanauta trzymaj sie z daleka. Coldplate tam uzyty jest bardzo zly, na 9900k mialem 7-8 stopni wyzsze temperatury niz na Raystorm Pro.

Ma byc pod koniec roku nowa edycja na coldplacie porownywalnym z Magnitude - wtedy bedzie warto, ale nowa edycja bedzie w cenie ~150USD

W Barrow zawsze mozna wymienic pompke na normalne DDC - moim zdaniem wciaz lepsza opcja niz aktualny Aquanaut.

Lub poczekac na podobne rozwiazanie od Wahaha360(tworca FormD1 i Meshilicious), ma sie tym zajac do konca roku.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, srekal34 napisał:

Od Aquanauta trzymaj sie z daleka. Coldplate tam uzyty jest bardzo zly, na 9900k mialem 7-8 stopni wyzsze temperatury niz na Raystorm Pro.

Ma byc pod koniec roku nowa edycja na coldplacie porownywalnym z Magnitude - wtedy bedzie warto, ale nowa edycja bedzie w cenie ~150USD

W Barrow zawsze mozna wymienic pompke na normalne DDC - moim zdaniem wciaz lepsza opcja niz aktualny Aquanaut.

Lub poczekac na podobne rozwiazanie od Wahaha360(tworca FormD1 i Meshilicious), ma sie tym zajac do konca roku.

Tylko weź kup Barrow'a za ponad 450 zł i od razu dokupuj nowe DDC :P

W ogóle się tym interesuję, nie ze względów miniaturyzacji PC, ale mam pewien koncept w mojej custom budzi pod ATX.

I do tego konceptu takie rozwiązanie byłoby idealne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, cenowo juz sie robi nieprzyjemnie.

Niemniej jednak moze poczekaj na nowego Aquanauta. Ten stary niewarty zachodu, tym bardziej jesli miniaturyzacja nie jest priorytetem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego biocide używacie i gdzie kupujecie?
Muszę coś zrobić z loopem, bo mam kosmiczne temperatury jak na 480+360 i 3600XT/RTX2080, a nie chce mi się bawić już w gotowe, kolorowe płyny.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jest sens pchać się w custom loopa na sam cpu? Myślałem o 2x360. Czy może wystarczy porządne AIO? Mam teraz Prolimatech Megashadow na i7 9700kf. Procek padaka bo robi 4.8GHz z -2 AVX offset przy 1.33V. Musze go mocno dovoltować, ale trzyma mnie temperatura.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobre AIO. Chyba, że lubisz się pobawić, to dla sportu można składać ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o AiO Alphacool Eisbaer 360 z dołożoną chłodnicą 360? W sumie uzyskałbym 2x360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że szkoda zachodu. 280mm albo 360 obrabia CPU z palcem w oku.

Najlepsze AIO to Arctic. Ale po fan swapie XD trzeba doliczyć np 3x120 Fluctus

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Że szkoda zachodu. 280mm albo 360 obrabia CPU z palcem w oku.

Najlepsze AIO to Arctic. Ale po fan swapie XD trzeba doliczyć np 3x120 Fluctus

Arctic ma najlepszy stosunek cena/jakosc :) Jesli jednak wykluczymy dywagacje cenowe to zdecydowanie EK. Posiada miedzy innymi  o wiele lepsza pompe oraz wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Czy te wszystkie płyny do czyszczenia chłodnic to detergenty ? Mam już prawie kompletny układ i pora wyczyścić chłodnice. Zastanawiam się czy jest sens wydawać kasę na tego typu wynalazki ? Może macie jakieś inne sprawdzone sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, D3Fcon napisał:

Panowie mam pytanie. Czy te wszystkie płyny do czyszczenia chłodnic to detergenty ? Mam już prawie kompletny układ i pora wyczyścić chłodnice. Zastanawiam się czy jest sens wydawać kasę na tego typu wynalazki ? Może macie jakieś inne sprawdzone sposoby?

Ciepła woda z kranu. Jay około 11 minuty bierze się za czyszczenie używanej chłodnicy:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, amsztel napisał:

Arctic ma najlepszy stosunek cena/jakosc :) Jesli jednak wykluczymy dywagacje cenowe to zdecydowanie EK. Posiada miedzy innymi  o wiele lepsza pompe oraz wentylatory.

Jeśli arctic ma bezgłośną pompę, to w czym zdecydowanie lepsza będzie ta od EK? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy ktoś na forum posiada tokarkę ? Skompletowałem już prawie całe chłodzenie wodne (brakuje jedynie zaworu) jednak potrzebuję zrobić prostą złączkę która połączy mój rez z topem pompy. Niestety nie ma takich gotowych rozwiązań i jestem zmuszony coś takiego zlecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skeeper ... ale jest teraz na urlopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ELDER napisał:

Skeeper ... ale jest teraz na urlopie.

Pisałem kiedyś do niego w sprawie reza to nigdy nie odpisał więc nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Bartek(Skeeper) i Marek(Iksmodiw) na forum mają priv maszyny CNC z czego Marek nie ma tokarek w warsztacie (Bartek ma)

więc cierpliwość albo idziesz do lokalnej firmy która ma tokarki.

Przy czym oni w lokal firmach zwykle nie tykają zleceń tego rodzaju bo z hurtowych zleceń spłacają kredo na maszyny i to dla nich nie opłacalne.

Przerabiałem to wielokrotnie.

70 zł roboczogodzina na tokarce u mnie w mieście (nie teraz,dwa lata temu takie stawki mieli) więc jak wycenę zobaczysz indywidualnego zlecenia to słabo Ci się zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Noctua nic nie wyczaruje przy kartach, ktore pobieraja 300-400W (jesli chodzi o temperatury). Na pewno bedzie ciszej i ewentualnie troche chlodniej. Chyba, ze wsadza tam dwu-trzyslotowy radiator z czystej miedzi + 3 wentylatory Noctua na to wszystko :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx Noctua Gelid GP-Extreme i byłaby torpeda XD. 

4 minuty temu, amsztel napisał:

 Na pewno bedzie ciszej i ewentualnie troche chlodniej. 

Dużo ciszej jak z randomowymi chinolami. Te wentyle chińskie na GPU to porażka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, takich to w ogole nie bralem pod uwage ;) W mojej glowie zalozylem, ze taka karte z chlodzeniem Noctuy bedziemy raczej porownywac do kart pokroju Strixa, FTW czy Nitro+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszędzie random z wentylami i ogólnie i tak jest lipa, bo nawet dobrze trafione nie umywają się do cichych wentyli :) Wersja NOCTUA zrobi robotę. Ale fajnie jakby pady dostała tez lepsze niż z gównolitu termoizolacyjnego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na szczescie ten problem nie dotyczy gdyz zrezygnowalem z wentylatorow na GPU pare ladnych lat temu ale oczywiscie zycze kolaboracji Asusa z Noctua jak najlepiej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...