Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzę sobie powoli customowe kabelki w zasilaczu EVGA BR450. Wtyczka ATX24 ma jeden pin do którego idą dwa przewody. Mogę jeden uciąć i ten ucięty podpiąć (zlutować) w zasilaczu pod drugi? Wyjdzie na to samo ale nie wiem czy nie zakłóci to jakieś rezystancji czy kij wie czego. Jest to ostatni pin po prawej, górny (od strony zacisku wtyczki) 

HumJEs5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj zawór barrow i zastanawia mnie jedna rzecz. Czy to normalne że zawór można kręcić w koło ? Nie ma jednej pozycji zamkniętej/otwartej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, D3Fcon napisał:

Dostałem dzisiaj zawór barrow i zastanawia mnie jedna rzecz. Czy to normalne że zawór można kręcić w koło ? Nie ma jednej pozycji zamkniętej/otwartej.

Mój Bykski tylko o 90 stopni. Wydaje mi się, że coś jest z Twoim nie tak. Chociaż spotkałem się z przemysłowymi zaworami które kręcą się w koło, z tym, że były stare i nie wiem czy w pełni sprawne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Akei napisał:

Mój Bykski tylko o 90 stopni. Wydaje mi się, że coś jest z Twoim nie tak. Chociaż spotkałem się z przemysłowymi zaworami które kręcą się w koło, z tym, że były stare i nie wiem czy w pełni sprawne :E

To faktycznie chyba lipa. Do tego zawór ma luzy i jakieś 20stopni kręci się nie przekręcając kuli w środku.

Edytowane przez D3Fcon
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, D3Fcon napisał:

To faktycznie chyba lipa. Do tego zawór ma luzy i jakieś 20stopni kręci się nie przekręcając kuli w środku.

tak ma. Ale trzyma zamkniecie wiec nie wydziwiaj.

uwazaj tylko na pokretlo bo chyba przyklejone glutem i juz mi odpadlo jak zahaczylo o chlodnice;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rafalxxx napisał:

tak ma. Ale trzyma zamkniecie wiec nie wydziwiaj.

uwazaj tylko na pokretlo bo chyba przyklejone glutem i juz mi odpadlo jak zahaczylo o chlodnice;p

Tak ma być ? Trochę lipa ale faktycznie raczej nie będzie większego problemu. Jedyna lipa to że poskąpiłem na wersje z metalowym uchwytem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, D3Fcon napisał:

Tak ma być ? Trochę lipa ale faktycznie raczej nie będzie większego problemu. Jedyna lipa to że poskąpiłem na wersje z metalowym uchwytem ^^

Dla bezpieczenstwa i tak powinienes tam zakretke jeszcze wsadzic ale moj nie przeciekal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rafalxxx napisał:

Dla bezpieczenstwa i tak powinienes tam zakretke jeszcze wsadzic ale moj nie przeciekal:)

Tak zrobię. O szczelność się nie martwię bo wewnątrz wygląda na super spasowane tylko martwi mnie bardziej dobre ustawienie bo faktycznie ten luz rączki jest trochę niepokojący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2021 o 17:21, Ocho napisał:

Tworzę sobie powoli customowe kabelki w zasilaczu EVGA BR450. Wtyczka ATX24 ma jeden pin do którego idą dwa przewody. Mogę jeden uciąć i ten ucięty podpiąć (zlutować) w zasilaczu pod drugi? Wyjdzie na to samo ale nie wiem czy nie zakłóci to jakieś rezystancji czy kij wie czego. Jest to ostatni pin po prawej, górny (od strony zacisku wtyczki) 

HumJEs5.jpg

Zrób to w formie rozdzielacza typu Y. Od strony mobo jeden przewód, który rozchodzi się na dwa od strony PSU i będzie ok.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę możliwie najtańszy uchwyt pod d5 z topem? taki że ma podstawkę z jakimiś otworami na śruby, a pompa jest zamocowana poziomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 14:14, MarcoSimone napisał:

Z całym combo tego typu niet, ale identyczne Ddc miałem w zwykłym rezie. 

Co mogę powiedzieć, nawet na najniższych obrotach była lekko słyszalna, na wyższych wiadomo że też było ją słychać. Teraz mam ten sam typ pompy, ale wersja 10w, pompa bezgłośna ... Nawet na max rpm się zastanawiam czy ona działa . Fakt, że ma lekkie wibracje, więc warto ją jakoś zamortyzować żeby była bezgłośna.. 

Co do budy ... Kupiłem tj07 od silverstone, praktycznie kompletna. Leżała już jakiś czas, aż w końcu się za nią wziąłem. Wczoraj dorobiłem 2 blachy aluminiowe w piwnice pod chłodnice 280/240 + 420/360/280/240 . Wiadomo, że od strony zasilacza musiałem poświęcić miejsce. Na front dodatkowo dorobiłem dwa kątowniki do montażu wentylatorów, 2x 140 lub 2x120. Na front przyjdzie drobna siatka aluminiowa, zamiast zaślepek na napędy. Nie chce jej ciąć, bo bym górę przerobił na 3 wentylatory, zamiast na 2 ... Szkielet chce zostawić OEM. Wszystko wykonuje samodzielnie, nie mam CNC ani tokarki, jedynie narzędzia ręczne + głowa . Na koniec elementy będą lakierowane ... Stelaż do płyty chciałem dać w jasny niebieski, coś w odcieniu dp ultra protect blue . Wnętrze, bynajmniej ramki na napędy, spod, tylna płyta na biało. Z zewnątrz raczej zostawię czarna, ze względu, że boczne panele mają efekt szczotkowanego aluminium, a takiego efektu pod pistoletem nie uzyskam ... Więc, byłoby za mocno oczojebne, jak by cały szkielet był biały, a czarne panele boczne. Nie wiem kiedy koniec, na razie przygotowuje pełną parą elementy do lakierowania + dorobione elementy, mam akurat auto do lakierowania to sobie wrzucę podkłady w międzyczasie :)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie BEHEMOT 1.0 skończony. Jeśli ktoś chciałby na tapetę to proszę bardzo, full rozmiar :D

 

FULL SIZE

 

foto25qj3c.jpg

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który bloczek na GPU wybrać, bo nie mogę się zdecydować. Barrow czy Byksky?

Za Barrow przemawia nieco mniejsza szerokość, kanały lepiej doprowadzające wodę w okolice zasilania, możliwość łatwiejszego ułożenia termopadów nad cewkami oraz cena. Niepokoi mnie natomiast duża ilość oringów i dziurawień akrylu (nie lubię akrylowych bloków, ale ponad 8-stów za EK nie dam) i zapewne większe opory w bloku przez te liczne kanały poprowadzone do zasilania.

Z kolej Bykski raczej będzie miał mniejsze opory i ogólnie prostszą konstrukcję co uważam za plus. Wadą jest gorsze doprowadzenie wody nad zasilanie i konieczność zakładania bardzo grubego pada na cewki, bo blok w tych okolicach jest wyfrezowany bardzo wysoko - aż na poziom kondensatorów. Barrow ma frez na cewki (nie chodzi mi o ich chłodzenie, ale bez padów cewki są bardziej słyszalne, bo pady tłumią część dźwięku - przetestowałem już to).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto pomyśleć nad padami 7-12W zamiast fabrycznych 2-3W ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością, ale wpierwej warto blok zakupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Było chłodzenie wodne na BackPlate.. ale to EK miało?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Lancer napisał:

Panowie, który bloczek na GPU wybrać, bo nie mogę się zdecydować. Barrow czy Byksky?

Za Barrow przemawia nieco mniejsza szerokość, kanały lepiej doprowadzające wodę w okolice zasilania, możliwość łatwiejszego ułożenia termopadów nad cewkami oraz cena. Niepokoi mnie natomiast duża ilość oringów i dziurawień akrylu (nie lubię akrylowych bloków, ale ponad 8-stów za EK nie dam) i zapewne większe opory w bloku przez te liczne kanały poprowadzone do zasilania.

Z kolej Bykski raczej będzie miał mniejsze opory i ogólnie prostszą konstrukcję co uważam za plus. Wadą jest gorsze doprowadzenie wody nad zasilanie i konieczność zakładania bardzo grubego pada na cewki, bo blok w tych okolicach jest wyfrezowany bardzo wysoko - aż na poziom kondensatorów. Barrow ma frez na cewki (nie chodzi mi o ich chłodzenie, ale bez padów cewki są bardziej słyszalne, bo pady tłumią część dźwięku - przetestowałem już to).

jaka karta?

na gigabyte 3080 gaming oc zaluje ze wzialem barrowa. Oryginalnie karta z potrojnymi wentylami jest duzo dluzsza niz powinna byc (z 10cm jak nie wiecej). Blok od barrowa jest wielkosci jej chlodzenia - plytka pcb konczy sie i dalej masz pusta przestrzen z kablami

natomiast jak kupisz bykski + backplate(koniecznie komplet) to dostaniesz duzo krotsza karte z przejsciowkami na PCIE

Edytowane przez Rafalxxx
..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Minciu napisał:

Fakt. Było chłodzenie wodne na BackPlate.. ale to EK miało?

 

Ja mam BYKSKI bo EK nie byla laskawa zrobic blokow dla Inno3D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bykski akceptowalny z wyglądu Barrow nie.

Inna sprawa że dokopanie się w necie do obszernych testów porównawczych Chińskich bloków Barrow/Bykski do 3080/3090 vs bloki EK,Bits,Watercool to mrzonka

a podsumowanie wydajność/restrykcja flow/wyniki chłodzenia core i VRM GPU były by mile widziane.

Stren takie mega testy robił kiedyś,niestety to przeszłość.

 

Na pewno kanapki od EK w przypadku 3090 są najlepszą opcją (obowiązkowo z padami GC Extreme a jak kogo stać Fujipoly albo Sarcon a nie tymi śmieciami co w serii z blokiem dostajemy)

a po zapowiedziach next gen GPU nvidii z jeszcze większym poborem mocy to już widzę jakie będą jazy ze schłodzeniem i utrzymaniem stałego wysokiego boost bez bloków dual side.

Więc dual side waterblocks w 3090 to prawdopodobnie nie jednorazowy wyskok.

 

Poza tym ładnie to wygląda (i nieładnie kosztuje ? ).

 

EK unveils active GPU backplate cooling solution - VideoCardz.com

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok ląduje na Aorusie 3080 Ti Master. Nie przewiduję bloku na spodnią stronę, metalowy backplate w zupełności wystarczy.

42 minuty temu, Rafalxxx napisał:

jaka karta?

na gigabyte 3080 gaming oc zaluje ze wzialem barrowa. Oryginalnie karta z potrojnymi wentylami jest duzo dluzsza niz powinna byc (z 10cm jak nie wiecej). Blok od barrowa jest wielkosci jej chlodzenia - plytka pcb konczy sie i dalej masz pusta przestrzen z kablami

natomiast jak kupisz bykski + backplate(koniecznie komplet) to dostaniesz duzo krotsza karte z przejsciowkami na PCIE

Tak, wiem. Przewidziałem to. Akurat długość mi nie przeszkadza, bardziej szerokość. W razie czego pleksę w przypadku bloku Barrow na Aorusa za wtyczkami można obciąć i założyć krótszy backplate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja pleksy bloku czy skracanie backplate wymaga CNC aby estetycznie to wykonać i nie zniszczyć elementów

a to kosztuje plus mało (w sumie nikt) z wykonawców zleceń CNC w to pójdzie z gwarancją że jak coś się uszkodzi (pęknięcia pleksy w procesie obróbki) to zwróci Tobie kasę za blok.

Podaj kto na forum taki mod zrobił bo sam jestem ciekaw efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flexem pójdzie XD ale ja bym w to jednak nie szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A-die to generalnie kości z największym potencjałem w DDR5, jeśli kręci CIę podkręcanie, to nie ma lepszego wyboru Tylko trudno je trafić w tańszych zestawach, bo zazwyczaj na nich robi się najmocniejsze pamięci w ofercie.
    • Dzień dobry, Pojawił się problem u mnie ze sterownika mi nvidia, otóż nie mogę zmienić ani kontrastu, ani gammy, ani nasycenia. Nie jestem pewien, czy wcześniej mogłem, ale teraz nie działa. Mam te opcje na szaro. https://ibb.co/jfy9BdN Czy mógłby ktoś dopomóc?  
    • i jak ta gra chodzi faktycznie słabo nawet na 4090?
    • @leven Tak, masz sporo racji co do tego Vram'u. Mam już za sobą ponad 50 godzin gry i grając w 1080p na "słabeuszu" RTX'ie 2060 w wersji 12GB nie odczułem żadnych spadków w żadnym momencie. Nie muszę przy tym resetować gry ani nic. Mogę grę włączyć i przez całą sesję grania (2-4h) mam identyczną wydajność. Po prostu do 1080p na wysokich + tekstury na bardzo wysokie + anizo x16 wystarcza właśnie 12GB Vram'u oraz odpalony DLSS. Vram w porywach potrzebuje niecałych 10GB, ale przeważnie oscyluje w okolicach 8600 - 9000MB, czyli przy 8GB często robiłby się problem i taki RTX 3060TI/RTX 3070 będzie cierpiał z tego powodu. Być może właśnie to jest głównym powodem spadków u @luk21pl Ustawienia na jakich gram na RTX'ie 2060 12GB: ... Chwilę temu przetestowałem na szybko GTX'a 1080 i chociaż w teorii wydajnościowo jest to bardzo podobna karta do RTX'a 2060, to nic powyżej ustawień średnich nie wchodziło w grę. Brak DLSS'a oraz tylko 8GB skutecznie ograniczyły potencjał tej karty. System, sterowniki oraz wersja gry była ta sama. Osobiście mnie to zaskoczyło jak wielki przeskok w wydajności/jakości jest możliwy właśnie dzięki nowszej technologii oraz pojemniejszej pamięci na karcie. Ustawienia na GTX 1080: (wizualnie oraz wydajnościowo jak najbardziej zbliżone do tych z RTX'a 2060, aby przyjemnie i bez spadków dało się grać) Pierwotnie gra zaproponowała AMD FSR 2.2, ale jakościowo była to kupa w porównaniu do DLSS'a, który i tak przez większość czasu wygląda u mnie jak rozdzielczość natywna. Dodać muszę jeszcze fakt, że RTX 2060 zadowolił się poborem ~120W, gdzie GTX wciągał 150W w tych samych miejscach testowych. Oba GPU dobijały do 100% obciążenia.
    • Dobra zobaczymy jak to lata...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...