Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, SylwesterI. napisał:

co znaczy bez topu ?

Bez nakładki pod wodę. Same radiatory. Najlepiej z nadmuchem z wnętrza zimnego powietrza. Lepiej się sprawdzi niż znacznie cieplejsza woda. 

Bdie nie lubią temperatury. Im zimniej tym wyżej wejdą. 

4 minuty temu, ELDER napisał:

Zostaw jak jest,przy zamkniętych w budzie chłodnicach w pełni efektywnie ich wykorzystać nie da rady

bo tylko outside rads systemy mają efektywność wymiany gorącego powietrza z otoczeniem nie tłamszoną w kwestii airflow

Z radiatorami w budzie na wylot wnętrze będzie chłodne. Bo mało watów ma osprzęt jak GPU i CPU są na wodzie i wydmucha ciepło prosto na zewnątrz budy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że nie wpakowałeś się w Obsidiana 1000D lub podobny korpo beton bez polotu gdzie dwie chłodnice pakują masę gorącego powietrza do wewnątrz budy

a dwie na top montowane są podgrzewane przez te frontowe...no i kicha z ciszy i super niskich temp płynu w loop.

Testowałem to w 1000D zbudowanym kilka miesięcy temu,ta buda to zło.

 

20210527_092853kcjr2.jpg

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Minciu napisał:

Bez nakładki pod wodę. Same radiatory. Najlepiej z nadmuchem z wnętrza zimnego powietrza. Lepiej się sprawdzi niż znacznie cieplejsza woda. 

Bdie nie lubią temperatury. Im zimniej tym wyżej wejdą. 

no tak mam, teraz zdjąłem sam blok z ramu, radiatory zostawiłem na pamięciach bo to lepsze niż te blaszki klejone co były w oryginale

bd7662ea9778.jpg

ujowo to wygląda , ale temperatury są ok i cisza jest w miarę

przy okazji ten rez od cpu na który idzie powietrze z zewnątrz zawsze będzie taki zaparowany ?

oczywiście przy włączonym kompie , bo jak woda ostygnie to pewnie odparuje

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensację masz przy większej różnicy temp zwykle więc lejesz płynu do reza 5mm poniżej topu i z bani.

Efekt w mniejszym stopniu występuje w supersize układach CLC ale występuje,ta fota 1000D wyżej to układ po tygodniu pracy,zaparowane w rezach ale dolałem płynu niemal pod korek i spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brać pod LC budę z miejscem na 3-4 chłodnice i obsadzić to tak, żeby 1-2 mniej było zamontowane. Chłodnice dać na out a wentyle bez chłodnic na IN. 

W środku zimno. Chłodnice pracują efektywniej bo się wzajemnie nie podgrzewają. I w przypadku pamięci można je trzymać w zimnym otoczeniu, bliskim temperatury otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , na razie mam mało płynu , bo mi się butla odkręcona wywróciła i część musiałem mopowi na pożarcie oddać :boink:  a do sklepu już mi się nie chciało jechać w piątek. dokupię w tygodniu , ale też się zastanawiam czy do obiegu cepa niebieskiego nie wlać , nie wiem jak to będzie wyglądało

1 minutę temu, Minciu napisał:

Najlepiej brać pod LC budę z miejscem na 3-4 chłodnice i obsadzić to tak, żeby 1-2 mniej było zamontowane. Chłodnice dać na out a wentyle bez chłodnic na IN. 

W środku zimno. Chłodnice pracują efektywniej bo się wzajemnie nie podgrzewają. I w przypadku pamięci można je trzymać w zimnym otoczeniu, bliskim temperatury otoczenia.

to w przyszłym roku , w tym już budy nie chcę wymieniać , za dużo już na kompa w tym roku wydałem , w przyszłym przepakuje do białej 011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, żeby było cicho i wydajnie, to kup MO-RA3 i postaw koło kompa podłączając się na szybkozłączkach. Najlepsze rozwiązanie. Obudowa może być wtedy w zasadzie dowolna. W środku robi się tez sporo miejsca pod estetyczne połączenie wszystkiego, bo resztę chłodnic w zasadzie można wywalić, ewentualnie zostawić jedną dla estetyki i żeby ciecz z GPU nie leciała wprost na CPU, tylko najpierw przelatywała przez nią.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra zrobiłem kolejną zmianę i tak już w tej budzie zostanie , a mianowicie połączyłem oba układy i jest jeszcze lepiej , teraz obieg wygląda tak pompa D5>blok gpu>280/45> pompa spc classic>blok cpu>360/55>240/45>powrót do pompy D5

rewelacja , teraz w grach wentylki na max 800rpm , temperatura wody dochodzi do 45'C(delta 24'C) , ale co z tego jak temperatura GPU i CPU  to 60-63'C i jest cicho jak na wymagające gry (metro EE i inne z RT)- karta bierze 350-380W proc 80-150W

w grach bez rt (valhalla,RDR2) obroty 700rpm woda 39'C/gpui cpu max 55'C , karta bierze 250-320W proc 80-150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tymi 45°C chlodzisz ram?

Rozgrzej wodę do 45°C i wklej TM5 jak Ci idzie na profilu extreme anta777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

I tymi 45°C chlodzisz ram?

Rozgrzej wodę do 45°C i wklej TM5 jak Ci idzie na profilu extreme anta777

no przecież pisałem że zdjąłem monarcha z ramu teraz mogę dać 700-800rpm bo delta wody mnie już nie ogranicza , wcześniej trzymałem temperaturę wody 35'C kosztem obrotów wentylatorów

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To git. Bo na ciepłej wodzie LC na ramię chyba nic nie daje a wręcz odwrotnie. 

Ciekawe co by Ci wyszło z phanteksach t30. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

To git. Bo na ciepłej wodzie LC na ramię chyba nic nie daje a wręcz odwrotnie. 

Ciekawe co by Ci wyszło z phanteksach t30. 

Tak dokladnie , jak bym teraz mial monarcha założonego to bym podgrzewal pamięci , co prawda nie mam w pamieciach czujnika temperatury , ale czujnik temperatury podlaczany z płyty montowalem po wewnetrznej stronie radiatorow na pamieciach i pokazywal zawsze temperaturę podobną do temperatury wody , w spoczynku tę samą , a przy tm5 ,czyli pod obciazeniem ramu 1-2'c wyższą , ale wczesniej przy obecnych temperaturach pamieci by sypały błędami , ba, podejrzewam restarty by były Odnosnie wentyli: na phantexach , noctuach czy innych bylo by na pewno lepiej , nie ukrywam ze obecne kupiłem patrzac na wygląd\cena\wydajnosć , planuje kiedyś białe eloopy ale przy 9 sztukach to już jest wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zdjęcia bloku z GPU i założenia standardowego chłodzenia. Czy ktoś orientuje się jakiej grubości termopady stosuje ASUS w swoich Strixach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SylwesterI. napisał:

 , planuje kiedyś białe eloopy ale przy 9 sztukach to już jest wydatek

Ja z białego już się wyleczyłem. Ogranicza. Podbija koszta. Ciężko coś dobrać sensownego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która obudowa pod chłodnice 2x360mm lub nawet 2x420mm? Może być inna poza podanymi poniżej do 1000 zł,  (o11 - nie chcę) lub do 1500 ale to już musiałby być z wyższej półki (chociaż na wyższą półkę to chyba nadal za mało) Dobrze, żeby montaż był bez dodatkowych modyfikacji. 

Dysków poza m2 nie planuję żadnych. 

Takie coś wybrałem i powiem szczerze, że kolejność nie jest przypadkowa, bo 802 mi najbardziej podchodzi z tym, że ze zdjęć bo na żywo nie miałem okazji oceniać.

  • BQ 802
  • Phanteks P500a
  • Fractal meshify 2
Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enthoo Pro 2 - wsadzisz tam 2x360mm i 2x480mm jednocześnie jak się pokombinuje, a bez kombinowania 2x360mm + 480mm.

Co do obudów, które wymieniłeś, to do każdej wejdzie 2x360mm, ale do żadnej nie wejdzie 2x420mm, przynajmniej bez grubego kombinowania. Generalnie w każdej będzie już problem z 420+360mm.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt współpracy Asusa i Noctua :)

KBxJLWDFknBJ10tp.jpg

KpyXUXzaqgFcnupb.jpg

Generalnie standardowy radiator + 2 x NF-A12x25 PWM przymocowane do niego lepszą metodą jak na trytytkach :P.

  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiadomo, że nadal nie mają czarnych a12x25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiste. Teraz dłuższe śrubki i Phanteksy T30 trzeba wsadzić XD

A jak się wentyl spierdzieli to nie będzie problemu z wymianą na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ładnie wygląda ale na trytytkach chyba lepiej się sprawdzą wentylatory.

Szkoda, że to wszytko do kart widmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się teraz GPU 360mm ;) A właściwie radiator 360mm a Lamintat z GPU jakiś krótki żeby nie przeszkadzał ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu teraz są tak tanie jeszcze brakuje do podatku asusa dołożyć najdroższe możliwe wentylatory noctua :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie i ilość pamięci nie ma dzisiaj wpływu realnego na cenę kart XDprzy okazji oryginalne wentyle MSI na aliexpress do kart rtx3000 stoją po 400zl. Nawet noctua nie ma tutaj podejścia. Cena z dupy. Tak samo jak jakość, esencja gówna. Myślałem żeby kupić sobie ze dwie garście tego szajsu i zbinować najlepszy set. A tutaj niespodzianka XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...