Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, forum napisał:

Ktoś coś brał z ekshopu do PL? Towar in stock , dostawa est 8 Dec.

Kiedy się spodziewac? Przyjdzie wcześniej? ;)

 

Przeciez wystarczy ich zapytac ;) Support maja calkiem kompetentny.

3 godziny temu, Rafik7 napisał:

Rób jak chcesz :) Jak masz za dużo kasy to ja Ci przeszkadzać nie zamierzam ? BTW ja 520W chłodzę jedną chłodnicą 480/60, wszystko stoi w domu i nie ma problemu z temperaturami

Na pewno zima nie musisz wlaczac ogrzewania w tym pokoju :P To na plus :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Rafik7 napisał:

Rób jak chcesz :) Jak masz za dużo kasy to ja Ci przeszkadzać nie zamierzam ? BTW ja 520W chłodzę jedną chłodnicą 480/60, wszystko stoi w domu i nie ma problemu z temperaturami

Widzę, że masz rtx Waterforce. Jakie temperatury masz na memory na tej karcie ? Znaleźć jakąś recenzje/test graniczy z cudem , a akurat kupiłem taką wersję i nie wiem czy trzeba kombinować z termopadami jak w innych Gigabyte . Na razie będzie wrzucona pod 280/30 i 360/50 , poniżej 500w będzie do schłodzenia, więc powinny sobie poradzić tymczasowo te chłodnice . Ale i tak chce dać zewnętrzna chłodnice tzn alphacool supernova 1260mm , więc powierzchnia 3x420 powinna na bardzo niskim rpm sobie radzić z tyloma watami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, novi napisał:

Widzę, że masz rtx Waterforce. Jakie temperatury masz na memory na tej karcie ? Znaleźć jakąś recenzje/test graniczy z cudem , a akurat kupiłem taką wersję i nie wiem czy trzeba kombinować z termopadami jak w innych Gigabyte . Na razie będzie wrzucona pod 280/30 i 360/50 , poniżej 500w będzie do schłodzenia, więc powinny sobie poradzić tymczasowo te chłodnice . Ale i tak chce dać zewnętrzna chłodnice tzn alphacool supernova 1260mm , więc powierzchnia 3x420 powinna na bardzo niskim rpm sobie radzić z tyloma watami :)

Nic nie trzeba wymieniać. Wadliwa jest wersja z chłodzeniem AIO. Tam bez podmiany padów jest ponad 100C na pamięciach. U mnie jak komputer 'tylko pracuje' (ETH na 3080 ~102,8 MH/s i RTM na 5900x ~3,55 kH/s) to mam 450 W do schłodzenia. Ze względu na niskie temp. na zewnątrz mam zamknięte okno, więc w pokoju robi się bardzo ciepło i wtedy mam takie temp. jak poniżej.

obraz.png.83dcf3d11e0ea0680df98e56f7073467.png

Jak gram na 980Ti to do schłodzenia jest 520W i wtedy temp są odrobinę większe: ~43C core i ~68C mem.

Przyniosłem termometr do pokoju. Dam Ci znać później jaka jest temp. otoczenia.

Chłodnicę postawiłem obok obudowy. Moja buda nie zmieści nic poza chłodnice slim.

Edytowane przez Rafik7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno :)

wielkie dzięki, jestem spokojniejszy , jakbym miał wymieniać termopady w karcie za 6k to możliwe że bym ją odpuścił . 

temperatury względem rtx3080 air i tak są świetne , w pełni takie wyniki mnie satysfakcjonują :) . Fakt, mam trochę do dokopania eth żeby mieć wypłatę , od lutego w kopalni zalega niewypłacone eth, nawet nie pamiętałem o tym, do póki parę dni temu nie sprawdziłem  :) . Fakt, kliknąłem wersję lhr, ale w tych czasach nie ma co wybrzydzać.  Na 6800xt nie kopałem niestety, gdybym wiedział że zalega mi eth to bym dokopał, a tak karta odpoczywała w najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że @Precc ma drugą sztukę na forum. On ma trochę wyższe temp. na pamięciach, ale to i tak nic w porównaniu do kart chłodzonych powietrzem. Poszukaj jego wpisów. Wrzucał screeny z temperaturami.

BTW Wystarczy, że uchylę okno i temp. spadają do 35C core, 58 mem :P

58 minut temu, novi napisał:

Ale i tak chce dać zewnętrzna chłodnice tzn alphacool supernova 1260mm

Zastanów się nad tym. Jak planowałem układ to kupiłem 2x 480/60. Druga leży w pudełku. Nigdy jej nie założyłem. Nie widzę potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko poniżej 90* na memory jest dobre ? . Moze uda mi się znaleźć to obadam . Loo, to już jest petarda niesamowita ... 

Przemyśle, zakup budy co pomieści duże chłodnice to też jednak jest drogi , a jak mam dawać na zewnątrz to taka supernova można dać, tym bardziej że mam sporo wentylatorów 140mm :) . Sprawdze jak sobie poradzą dwie chłodnice te co mam, to już da jakiś zarys w co celować . Mam tj07 , dorobione mocowanie na chłodnice 480 w dół i 280 w dół po przeciwnej w piwnicy. Chyba coś grubszego niż slim nawet się zmieści . Dorobiłem blachy tak, że wentylatory przyjdą bezpośrednio od boków , a chłodnice od środka . Niestety z drugiej zbytnio większej nie zmieszczę, bo kable od zasilacza będą wadzić . Blacha jest dorobiona większa, jak zamontuje zasilacz do mogę dociac na 360tke otwór , chociaż nie wiem czy mi się to ułoży żeby mocować 140 lub 120, wymyśliłem tak, żeby się nie ograniczać :) . Od biedy można dać jeszcze na front jakaś 280, bo wywalam zaślepki napedow 5.25 i wstawiam siatkę , do stelażu od napędów dorobiłem kątownik do mocowania wentylatorów 140mm X2 , możliwe że na upartego da się jeszcze jedna chłodnice upchnąć, ale nie próbowałem.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia. MI nie zależy na ciszy. W mieszkaniu w dzień jest głośno, więc delikatnie szumiący PC nikomu nie przeszkadza. Wieczorem/w nocy siedzę ze słuchawkami (zamknięte) i mam wywalone czy on tam sobie szumi czy nie. Pompa (VPP 655 PWM) pracuje z prędkością 4300 obr./min., wentylatory (Arctic P12 PWM) ustawiłem na 1600 obr./min. Przy takich obrotach nie są głośniejsze niż fabryczne wentylatory SPC, które mam w obudowie (SPC Gladius X60 PB). Podejrzewam, że dla osób wrażliwych na punkcie hałasu generowanego przez PC mój setup może być niczym suszarka. Dla mnie jednostajny, delikatny szum jest całkiem przyjemnym dźwiękiem :P

Dla zainteresowanych pompa Bykski była cichsza. VPP 655 ma  charakterystyczny pisk, który może irytować. Możliwe, że mam taką sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ogół montując clc powinno być cicho , na razie i tak kręcę Arctici p14 PWM na 60% (ze względu na kartę air i na niższych rpm zalega mi gorące powietrze w budzie, szybą jest gorąca ) , co daje okolice 1050rpm , jakoś super głośno nie jest, ale jakoś ultra cicho też nie.  

Mam nadzieję że u mnie nie będzie tak ... Jutro wrzucam vpp655 przy okazji zmiany karty w zamian za bykski ddc, które aktualnie posiadam . Ddc 10w jest mega ciche, nawet na fullrpm (okolice 2600-2800rpm) , miałem wcześniej barrowa ddc 18w i niestety nawet na minimalnych obrotach była głośniejsza od D5 next, który do najcichszych nie należy :) . Jutro zdam relacje pod koniec dnia, jak te vpp u mnie się sprawuje :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj znać. 

Temperatura pamięci poniżej 90C to dla nich niebo :-)

A gdyby zmienić pady w 3080 waterforce'ach - można śmiało gp Ultimate 15wmk 2mm na pamięci i jakiekolwiek 2,5mm na backplate. 

Ale jeśli trafią Ci się tak zajebiście chłodne sztuki, jak Rafikowi, to nie musisz grzebać :-P

Ja już swojej zakomunikowałem, że w weekend będę grzebał w pc, żeby sobie vpp655 wrzucić i wyrzucić chińszczyzne XD

Ja już nie mogę wrócić do chłodnic w mieszkaniu, bo jak w lato miałem i chłodziłem 3080 i 2080, to po pierwsze, miałem przez to 33C w mieszkaniu XD i nonstop użalanie, że jest głośno XD Ja  w zimę mam nonstop 26C przez sąsiadów, nie muszę kaloryferów odkręcać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi Temp. w pokoju dla tego screena wyżej to 26*C (termometr na biurku, odczytane po 4h - pod biurkiem temp. na pewno wyższa) . Jak zostawiłem okno uchylone na noc to w pokoju zrobiło się 21.5*C (pokój ogrzewany wyłącznie przez PC :D), a temp. GPU prezentują się tak jak poniżej:

obraz.png.1209d5df840d5b70a2120984a249b286.png

Chłodnica stoi jakieś 15 cm nad podłogą, więc przy uchylonym oknie wentylatory dostają świeże, chłodne powietrze.

Jakbym dał chłodnicę na balkon tak jak tu jeden magik kombinuje ( @Precc ? ), to bym chyba wszystko zamroził :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury bardzo fajne jak na taką temperaturę w pokoju :) . Zobaczymy na jaką ja sztukę trafię :). 

Ale wtopa z mojej strony ... Chyba jednak dziś nie wrzucę D5 do budy ... Zamówiłem złączki kątowe z alie, z 3 miesiące temu 4szt i chyba jeszcze nie dotarły ... Mam tylko jedną złączkę kątowa i raczej nie ogarne bez drugiej podłączenia reza ... postaram się wąż puścić przepustka od tyłu i spróbuję wpuścić przez otwór wąż na prostą złączkę ..  ale może się to nie udać, muszę zobaczyć jak są kanały w rezie out,in . Flow będę miał : gpu->cpu->chłodnice->rez , chyba będzie oki ? 

Coś czytałem że flow ma znaczenie, chyba najlepiej byłoby mieć : gpu->chłodnica->cpu ->chłodnica ? 

Tak wygląda mój zestaw D5

1ee1430834467e18.jpg

 

edit . Przymiarkę zrobiłem i niestety jak na złość kanały są odwrotnie niż bym chciał ... Ale pójdzie drut i trytytka i zamontuje D5 dziś.  Niestety rez wysune na maxa do szyby , tyle wąż się wywinie ... Przykrece go do blachy od piwnicy, podłoże pod niego taka fajna gąbkę całkiem twarda, powinna dobrze wytłumić drgania . Pod mocowania bezpośrednie do budy będą przyklejone taśmy dwustronne , bez odklejania strony, która będzie miała styk z buda . Taśma dwustronna powinna też wyeliminować wibracje , chociaż nie wiem czy w sg7v da się je wyeliminować, patrząc na jakość blachy :E . Wieczorem podrzucę jakieś zdjęcie Frankensteina , i zdam relacje jak z głośnością D5 względem obecnej ddc . Pompę ustawie na 3 bieg, jest to wersja Vario, nie PWM, więc muszę regulować pokrętłem rpmy, według producenta będzie to 3300rpm, chyba powinna sobie poradzić z tym układem na takich rpm. Zestaw widoczny na foto wyszedł mnie 250zl, więc całkiem dobrze według mnie , przeskok z chińskiego ddc będzie mnie kosztował dosłownie grosze . Rez celowo kasetowy, a nie tubowy. Jeśli graty trafia do tj07 , to chce subtelnie ukryć D5 z rezem w piwnicy , ewentualnie dać niski rez na piwnice :) . Ale raczej plan nr1 zostanie wdrożony jeśli dojdzie do przerzucenia gratów do tej budy :) .

@Rafik7

Wrzucona 3080 do budy, niestety D5 musi poczekać, zabrakło mi 10cm węża ... Niestety ddc 10w już ma bardzo ciężko po dorzuceniu GPU . Ale temperatury karty wyśmienite . Memory 64* max przy 26* w pokoju , +1200mhz , jak wychodziłem do 21* to już memory spadlo do około 55* . Teraz dałem memory +1500 , temperatury niezauważalnie się podniosły . W kopaniu oczywiście . Wieczorem zobaczę co średnio się pokazało. Mam wersję lhr oczywiście.  

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś domowe metody na pozbycie się białego osadu z wnętrza chłodnic miedzianych? Osad ten powstał na wskutek zbyt długiej pracy układu na samej destylce. Wiem że jest zestawik od mayhems ale zanim ja złożę ten mój układ to minie ho ho ho. Więc do tego czasu chętnie pobawię się jakimiś domowymi sposobami na walkę z tym ustrojstwem. W najlepszym wypadku zaoszczędzę stówkę, a w najgorszym nic się nie stanie ᶘᵒᴥᵒᶅ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasek cytrynowy z wodą, zatkać i taniec szamana :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi Jaką masz finalnie kolejność w układzie ?

U mnie 3080 lata na +1600. Max co wycisnąłem to 1650.

Natchnąłeś mnie do działania. Stwierdziłem dzisiaj, że skoro graty mam to bez sensu by leżały w szafie. Założyłem drugą chłodnicę 480/60 :)

3.jpg 4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa -> GPU blok -> cpu blok -> chłodnica -> chłodnica -> rez . 

Te 2 chłodnice ogarniają super temat, ale chyba wrócę do GPU AMD.  Moja ulubiona gra ma braki wydajności , na 0.95v 2000mhz , zaczyna się robić nie słodko .. gram 90% czasu w tą grę, więc dla mnie to porażka . Myszka mi stutteruje . Zweryfikuje jeszcze solidnie UV , jeśli dalej będzie chrupać to idę po 6900xt w wersji wodnej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po czym rozpoznać nowszy, PCIE 4.0 vertical mount do O11D-XL? SKU jest taki sam dla obu...

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, huudy napisał:

Kwasek cytrynowy z wodą, zatkać i taniec szamana :E

serwować na ciepło? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, novi napisał:

Pompa -> GPU blok -> cpu blok -> chłodnica -> chłodnica -> rez . 

Te 2 chłodnice ogarniają super temat, ale chyba wrócę do GPU AMD.  Moja ulubiona gra ma braki wydajności , na 0.95v 2000mhz , zaczyna się robić nie słodko .. gram 90% czasu w tą grę, więc dla mnie to porażka . Myszka mi stutteruje . Zweryfikuje jeszcze solidnie UV , jeśli dalej będzie chrupać to idę po 6900xt w wersji wodnej 

WTF ?! Co to za gra ?

Zrób tak jak ja: RTX 3080 pracuje, GTX 980Ti giercuje ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apex legends 1440p, zszedłem na niskie bo na średnich nie da się grać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę weryfikował UV . Może tak być, ale patrząc na 85% obciążenia średniego GPU i ponad 200w średnio, podejrzewam, że wszystko jest tak , tylko po prostu AMD akurat sporo lepiej ogarnia tą grę :) . Na 6800xt średnio 60% obciążenia i na max UV 90w poboru średnio. A FPS skala były :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Rafik7 napisał:

To chyba masz coś nie tak z PC. Tutaj masz Ryzen 3600 + RTX 3060Ti z avg. fps 100+ z dropami tylko do około 75 na ultra. 3080Ti z 10900k na ultra robi 180+ fps.

w APEX LEGENDS NV ssie pałkę już od czasów 1080TI vs 5900XT :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, zabawa w małego chemika. Trzy różne chłodnice zalałem trzema różnymi cieczami.
1. ocet + wrząca woda
2. kwasek cytrynowy + wrząca woda
3. soda oczyszczona + wrząca woda

Można obstawiać która najlepiej z tego wyjdzie a która najgorzej do wygrania zero złotych! 
Wyniki jutro rano/południe zależy jak wstane

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor i butelka wody wygrywa XD nic nie przebije wody z bumbelkami powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ocho napisał:

Okej, zabawa w małego chemika. Trzy różne chłodnice zalałem trzema różnymi cieczami.
1. ocet + wrząca woda
2. kwasek cytrynowy + wrząca woda
3. soda oczyszczona + wrząca woda

Można obstawiać która najlepiej z tego wyjdzie a która najgorzej do wygrania zero złotych! 
Wyniki jutro rano/południe zależy jak wstane

Ocet z wrzątkiem używałem do płukania swoich chłodnic, jak zielone roztocza w nich były po zakupie :E . Sporo tego usunąłem, ale zamontowałem filtr od pistoletu lakierniczego, idealnie pasuję pod złączkę w pompie, i wyłapał jeszcze sporo "piasku zielonego" . Ale chłodnice są drożne, a raczej nie były przed płukaniem ;) . Po zalaniu wrzątkiem, wąż od prysznica dałem do wyjścia, i płukałem w jedną i w drugą stronę, potem deminerazliowaną zalałem, poszedłem na kompresor, 10bar przedmuchałem , znów wąż od prysznica , demineralizowana, kompresor i podłączyłem do kompa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...