Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Weszło. Trzeba bardziej naginać ;) Boku obudowy nigdy nie używam także oprócz wyglądu to jeden pies. Wentylatory co jakiś czas na parę sekund się zakręcą ale w poziomym ustawieniu bylo tak samo.
W grach 60-66*C temp. rdzenia, zależnie od gry. Przy okazji mały UV 2000MHz .950mV

Oglądałem na YT porównania różnych riserów i tylko ten z LL do czegoś się nadawał, przy okazji ma dodatkowe wzmocnienie przykręcane bezpośrednio do obudowy. Wszystko inne rozgina się jak plastelina pod ciężką kartą.

Edytowane przez Czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie chce zakladac tematu o jedną pierdołe ale w koncu mam chwile zeby nawet napisac o tym 

chce zrobic prosty zewnętrzny "box" na chlodzenie wodne  (chłodnice + rez + pompa)

budowa szkieletowa cos jak na tym foto ponizej

2sx2kep.jpeg


chce to miec w orientacji pionowej,  o małej powierzchni podstawy , docelowo 4 chłodnice 360 bo poprostu takie mam wiec nie ma sensu wydawac dodatkowo kasy ale nie ukrywam ze 4x 480 siadły by lepiej bo przy 480 calosc miala byc wysokosc kolo 60cm


no i potrzebuje porady co lepiej zrobic - czy zrobic np chłodnice przod tył przod tył obok siebie, czy moze kazda w inną strone tylko jak wtedy z nawiewem wentylatorów, no i czy pompka z rezem moze byc jakos w samym srodku tego czy nie bedzie ograniczała airflowa

ta druga opcja cos na wzór airplex gigant, lekki szum jest akceptowalny nie musi byc mega ciche

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skręcić te chłodnice razem, żeby wyglądało to jak MO-RA3, całość przykręcić za budą (od strony wyjść z GPU), zostawiając kilka cm na wentylację. Pompkę przykręcić od boku do chłodnicy na prostym brackecie typu L - najprostsze rozwiązanie, wszystkie chłodnice pracują na świeżym powietrzu, nic ich nie przesłania. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zawisztheblack napisał:

Najlepiej skręcić te chłodnice razem, żeby wyglądało to jak MO-RA3, całość przykręcić za budą (od strony wyjść z GPU), zostawiając kilka cm na wentylację. Pompkę przykręcić od boku do chłodnicy na prostym brackecie typu L - najprostsze rozwiązanie, wszystkie chłodnice pracują na świeżym powietrzu, nic ich nie przesłania. 

to nie ma byc mocowane do tego stelaza tylko ma byc osobny BOX na same chlodnice + pompa + rez

wiem ze najleojej jak mora ale wtedy jest to wąskie i długie - same chlodnice obok siebie beda miec 50cm + jakbym wałnał obok d5 z rezem to sie robi 60cm

na szybko narysowalem

boxwcvkjx2.png

 

85mm to grubosc chlodnicy z wentylami czy te 80mm pomiedzy chlodnicami wystarczy? - mysle ze z boku dalby zasysac swieze powietrze, optymalne byloby chyba 120mm przerwy i na samym dole 2x 120mm wtłaczajace zimne powietrze z samej ziemi, ale nie wiem czy znajde az tyle miejsca na to



bo wysokosc w sumie nie gra tu roli - calosc na 360mm i tak bedzie dosc niska


 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek

A może spróbuj tak jak ja ? Jedna na drugiej ? To są chłodnice 480. W tle SPC x60 PB.

3.jpg,

Podstawa zrobiona z tego co mi zostało z innej roboty więc wiadomo, że elegancko to nie wygląda.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na wysyłkową sprzedaż aluminium? Potrzebuję formatkę 300x150x4mm

//edit: Trafiłem coś na allegro, zobaczymy :E

Edytowane przez Akei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 20:43, duniek napisał:

bo wysokosc w sumie nie gra tu roli - calosc na 360mm i tak bedzie dosc niska


 

Może taki projekcik: :P

image.png.f96f7a4cf70ae9fd73879ca8fac69127.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, macie namiar na kogoś kto robi kable w oplocie do zasilaczy? Zależy mi na czarnym oplocie Techflexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Piospi napisał:

Hej, macie namiar na kogoś kto robi kable w oplocie do zasilaczy? Zależy mi na czarnym oplocie Techflexa

@zawisztheblackjest naszym guru od kabelków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ocho napisał:

@zawisztheblackjest naszym guru od kabelków

a ktoś inny? :) trochę mi zależy na czasie, a zawisza jest zajęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piospi napisał:

a ktoś inny? :) trochę mi zależy na czasie, a zawisza jest zajęty

emm no ktoś jeszcze robi ale nie jestem pewny kto.. @duniek to był może

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to coś takiego jak diy perks zrobił, a mechanizm będzie wtłaczał powietrze. A tutaj chodzi tylko o zamykanie i otwieranie XD Głupie jak chuj, bajer wizualny żeby buda mogła x razy więcej kosztować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźne przemyślenia:

Układ z dwiema chłodnicami, blokiem cpu, blokiem gpu, blokiem vrm, blokiem na ramy. Przyjmijmy 6 złączek 45 stopni i 4 złączki 90 stopni.

Jaka pompa bardziej nadawałaby się do takiego układu i co najważniejsze - dlaczego waszym zdaniem akurat tak? Jakie będą wady i zalety? Rozpatrujemy d5 vs ddc, nie mówimy o łączeniu pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 bloki na gpu + mora 360 + ddc na 8,5V
daje rade ale poszedłbym w d5

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dulu10 napisał:

Luźne przemyślenia:

Układ z dwiema chłodnicami, blokiem cpu, blokiem gpu, blokiem vrm, blokiem na ramy. Przyjmijmy 6 złączek 45 stopni i 4 złączki 90 stopni.

Jaka pompa bardziej nadawałaby się do takiego układu i co najważniejsze - dlaczego waszym zdaniem akurat tak? Jakie będą wady i zalety? Rozpatrujemy d5 vs ddc, nie mówimy o łączeniu pomp.

zdecydowanie radziłbym D5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 15:40, Piospi napisał:

Hej, macie namiar na kogoś kto robi kable w oplocie do zasilaczy? Zależy mi na czarnym oplocie Techflexa

W Polsce chyba nikt inny. Za granicą z czystym sumieniem mogę Ci polecić PexonPCs - miałem okazje oglądać ich roboty i są na świetnym poziomie. Na stronie mają tylko MDPC-X, ale jak do nich napiszesz, to ogarną Ci kable na Techflexie czy paracordzie.

Je niestety mam urwanie głowy i ostatnio mało czasu na kable za co przepraszam :(.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź fabrykę do budy i ustaw się w kolejce bo warto, jak chcesz coś porządnego od wkręconego wariata. ;)  @Piospi

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Minciu napisał:

Wsadź fabrykę do budy i ustaw się w kolejce bo warto, jak chcesz coś porządnego od wkręconego wariata. ;)  @Piospi

 

W dniu 10.01.2022 o 09:17, zawisztheblack napisał:

W Polsce chyba nikt inny. Za granicą z czystym sumieniem mogę Ci polecić PexonPCs - miałem okazje oglądać ich roboty i są na świetnym poziomie. Na stronie mają tylko MDPC-X, ale jak do nich napiszesz, to ogarną Ci kable na Techflexie czy paracordzie.

Je niestety mam urwanie głowy i ostatnio mało czasu na kable za co przepraszam :(

Nie masz za co przepraszać, zaczekam jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

długo mi się nie chciało nic napisać :P

 

W dniu 1.12.2021 o 09:50, Minciu napisał:

A może nawet na jakieś zabezpieczenie przed kondensacją bo zima idzie ? Weźnie i chłop zaleje całego kompa zanim skończy się zima, zobaczycie ;) 

jakby kto był ciekaw, czy mnie rosa nie zniszczyła sprzętu... To nie :)

Aquasuite porządnie trzyma mi temperaturę cieczy 20C wchodzącą do mieszkania, regulując obroty wentylatorów na balkonie.

Gdy było -10C (na balkonie ok. -5C), to uruchamiając na max wentylatory temperatura wody schłodziła się do ok. 14C.

Temperatury-przy-14-C-4x-D5.jpg

 

Jakiś czas temu też poradziłem sobie z niskim flow u siebie,  przed Świętami zlałem 1l płynu i dolałem 1l wody demineralki i flow wzrosło z ok. 1 l/min do ok. 1,5 l/min.

Potem po Świętach zamieniłem tą swoją starą D5 na nowe podwójne D5 i flow znów wzrosło do ponad 2 l/min. teraz nawet 2,3 l/min, bo jest bliżej zera na zewnątrz.

Także teraz na balkonie mam 2x podwójna D5, z czego pierwsze dwie są 18W chińskie a kolejne dwie 23W VPP655

IMG-20211227-134218-2.jpg

Dodatkowo w całym układzie jedynym zbiornikiem poziomującym jest ten w PC a na balkonie zbiornik przy D5 jest tylko do napełniania układu.

zb.jpg

Dzięki szybszemu flow zmniejszyła się też delta miedzy schłodzoną a ogrzaną wodą - teraz 6C a wcześniej wynosiła ona chyba ponad 12C (nie pamiętam dokładnie). 975W jest obecnie chłodzone.

 

W dniu 1.12.2021 o 08:53, Rafik7 napisał:

obraz.png.59da712dc401e542c60ccb2b1696ae19.png

Rafik, miałem w planach 2 pompy dorzucić do PC między Aorusem a Gamingami, jak zaproponowałeś a na balkonie wywalić starą D5 ale jednak pozostanę przy wszystkich czterech nowych D5 na balkonie - dla ciszy :) Efekt już mam zadowalający a jak po zimie jeszcze bardziej rozcieńczę borygo (teraz mam 50%), to flow mi jeszcze bardziej wzrośnie. 

 

Edytowane przez Precc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo chcę pochwalić chłodnice black ice nemesis gts 360/30

w tygodniu wymieniłem w kompie 3 chłodnice i przebudowałem układ:

- pierwsza z wywalonych to ekwb 280/30mm chłodzona była przez 2x alpenfohn wing boost 3 140mm + 2 x be quaiet pure wings 2 140mm (na topie)

- druga to ekwb 240/45mm chłodzona przez 2x arctic P12 + 2x ekwb vardar 120mm (ta była w piwnicy)

- trzecia to 140/60 chłodzona alpenfohn wing boost 3 140mm,

dodatkowo w kompie jest chłodnica corsair xr7 360/54mm chłodzona 3x arctic p12 + 3x alpenfohn wing boost 3 120mm ( wcześniej była na froncie)

 

po zmianach na top i front poszła black ice nemesis gts 360/30

top chłodzona przez 3x alpenfohn wing boost 3 120mm (push wywala powietrze z budy)

frontowa przez 3x arctic p12 white ( pull wciąga powietrze z zewnątrz)

a do piwnicy powędrowała corsair xr7 ta jest chłodzona przez 6x arctic p12 (push/pull wciąga powietrze do budy)

z tyłu został sam wentyl wing boost 3 wywalający powietrze na zewnątrz

teraz wygląda to tak   :

f2d659d38cb0.jpg

oczywiście przy normalnym korzystaniu chłodnica na dole zasłonięta maskownicą oryginalną z budy i zamknięta szyba

na poprzednim ustawieniu łączna powierzchnia chłodnic to było 1020mm ( w różnych grubościach ) i chłodziło to 15 wentyli z obrotami 800-900rpm , delta T wody wynosiła 23'C (zależało mi na w miarę cichym kompie i bezpiecznych temp. podzespołów - niekoniecznie najniższych) , w dzień to było cicho , w nocy w miarę cicho

obecnie jest  1080mm , chłodzi to 12 wentyli z prędkością 500-600rpm , delta t wynosi 22'C ,  teraz nawet w nocy jak dla mnie jest cichutko

edyta : delta przy 500-600rpm teraz wychodzi 19'C , zmieniając układ , na grubasie w piwnicy wentylatory z jednej strony ustawiłem przeciwnie niż te z drugiej strony :szczerbaty:

edyta 2: i w Argus Monitor - swoją drogą zarąbisty program , ustawiłem 2 profile , dzień z wentylami na 800rpm i delta wody 13-14'C i noc 500-600rpm/delta 19'C

testy w pierwszym i drugim przypadku wykonywałem zapuszczając w pętli 2 test time spy i odczytując po ustabilizowaniu temperatury wody , komp bierze z gniazdka 500-530W

więc ze swojej strony mogę polecić te gts , niestety błędy początkującego , myślałem że jak na wstawiam chłodnic grubasów w kanapkach z wentylami po obydwu stronach będzie cicho i wydajnie , a okazało się tylko że wywalone pieniądze , więcej wentylatorów - większa kasa i same chłodnice grubasy kosztowały więcej kasy , dodatkowo było głośniej

prawdopodobnie wkrótce wywalę też tego grubasa z piwnicy , jestem przekonany że kolejny gts przy tych obrotach będzie wydajniejszy

Edytowane przez SylwesterI.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, heat napisał:

A gdzie dałeś PSU? ;)

ZNALAZŁEM
gAJ9Hip.png
 

Edytowane przez Ocho
nie interesuj sie
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , na kablach mam przedłużki więc były dostatecznie długie aby zasilator dać z tyłu z boku za obudową (całkowicie modularny , więc do transportu ciach , pach i odpinam ) a jeszcze muszę podskoczyć do leroya/obi coś w tym stylu i kupić taką białą siateczkę do owinięcia ich razem i pospinania do kupy paskami , bo na razie tylko pospinałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, choc moze kogos zaciekawi. 

Uzywam zewnetrznej chlodnicy podlaczonej na quick-disconnectach. Do tej pory uzywalem QDC od Bykski. Naczytalem sie, jak to tylko Koolance sie liczy, bo reszta zabija przeplyw.

No wiec kupilem QD4, a wiec te najwieksze, najmniej restrykcyjne. No i roznica wzgledem chinczykow jest niemal nie zauwazalna :D

20220120-184523.jpg

W moim ukladzie:

Blok cpu

Blok gpu

3 chlodnice

Pompa ddc

Pompa d5

Roznica zawiera sie w ~15l/h.

Na chinczyku:

163l/h

Na Koolance QD4:

178l/h

Zatem nie warto przeplacac :D

 

Mierzone na Aquacomputer Highflow 2, wiec w miare mozliwosci dokladne.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...