Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, ELDER napisał:

Użyj do płukania Mayhems part2 i ponownie zalej układ DP Ultra clear,będzie ok.

 

Płukałem tak każdy układ,głównie po to aby przywrócić neutralne Ph loop i płyn max długo bez degradacji pracował

no i z winy oleju maszynowego wewnątrz monobloków czy bloków GPU po procesie produkcji w fabryce.

Nie ważne jakiego producenta są bloki,temat dotyczyć może każdej z firm,w blokach Bitspower do TitanX było tłusto od oleju maszynowego co gorsza nie tylko wewnątrz

ale i między akrylem a częścią bloku w której nie płynie płyn LC były plany oleju maszynowego...trzeba było pruć nowe bloki i myć.

Tzn teraz to już i tak nie aktualne bo uszkodziłem monoblok. Pomyliłem jedną śrubę i po prostu pękł. Nie rozbierałem go by ocenić czy w istotnym miejscu czy nie bo i tak nie miałem czasu więcej grzebać. Na razie zostaję przy AC. Na ebay są po około 300zł więc w sumie tragedii nie ma ale i tak musiałbym trochę zmienić układ bo bez puszczania płynu przez rezerwuar był spory problem z odpowietrzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ma ktos z was Ultitube od Aqiacomputers? Chcialbym wiedziec jakie to jest "szerokie" liczac tez z montazem na radiatorze, chodzi mi o to ile wystaje od radiatora przy montazu oryginalnym bracketem do montazu na radiatorze/wentylatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, bo zaczynam przekombinowywać przy wymyślaniu filtra. chiałem już wymyślać jakieś ramki sramki między którymi miałby być tiul. Krótko - potrzebuje w miare sztywnego filtra (ma być wsuwany), który będzie można przyciąć na wymiar i żeby miał grubość 2mm. Jest coś takiego? Jakaś siatka mesh? Albo coś podobnego do tych filtrów magnetycznych które są w miejscu zasilacza niektórych obudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma filtrować? generalnie i siatkę mesh metalową i nylonową można kupić w różnej gęstości

nylonowa jest dobra na kurz ( potrzebuje ramy/stelaża), a metalowa na większe/stałe  zanieczyszczenia  (jest sztywna),

obie zapewniają dużo lepszy flow niż te perforowane plastiki, ale nylon ma swoje właściwości elektrostatyczne dzięki którym lepiej zatrzymuje kurz

metalową kupiłem tu 

mesh 0,5mm

a nylon jest taniutko na alie. niedługo przyjdzie dam znać

nylon 0,4mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie weźcie mi doradźcie proszę.

Jakiś czas temu pisałem że kupiłem gotowy płyn ek cryofuel.

Zalałem...jeden dzień układ pochodził i pompa przestała działać (laing ddc 18w pwm )

Otworzyłem pompę wyczyściłem zalałem pochodziła 2h do wyłączenia kompa i to samo.

Dobra sobie myślę pompa ma że 4 lata zdarza się.

Kupiłem nową zalałem przezornie destylka plus borygo i fika 3 miesiące.

2 dni temu kupiłem nowe większe złączki i grubszy wąż i kupiłem biały barwnik xspc ...zalałem...komp pochodził jeden dzień...chcę odpalić stoi pompa.

2 razy rozbierałem czyściłem to samo.

Ponowna rozbiórka czyszczenie.

Zalałem ponownie destylką i borygo i 2 dni chodzi bez problemu.

Aaa...dodam jeszcze że pierwszy barwink miałem biały maychem nano i tam loop chodził bez problemu ale w angeli akurat nie mieli.

Generalnie wygląda to tak że wirnik wchodzi na "trzpień" w pompie.

W miejscu w wirniku który obraca się na tym "trzpieniu zbiera się osad który uniemożliwia obracanie się wirnika             ( chodzi bardzo ciężko) jak go usunę to wirnik obraca się ponownie lekko tak jak powinien.

Czy ja robię coś źle czy pewne rodzaju płyny mają jakiś osad który blokuje wirnik...fak.

 

A drugie pytanie bo nie wiem czy chce eksperymentować z nowym płynem jest takie czy mogę dodać do demineralki i borygo jakiś niebieski barwnik( niebieskie borygo) I będzie to grało ?

 

Tak to wyglądało z białym więc całkiem schludnie a teraz jest kupa  jakaś...

 

20220507_124417h8j7y.jpg

 

20220509_18142603j2n.jpg

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

D5 od EK + płyn biały mętny od EK chodził ponad rok nie ruszany. Zero widocznych zmian. Wszystko z Angela.pl.

Rozebrane, brak zanieczyszczeń i osadów w zakamarkach. Tip top jakbyś wlał mleko i wylał po chwili. A nie zostawił aż zrobi się śmietana ;)

 

 

To tak zanim ktoś napisze że nie ma prawa to działać. Może DDC nie lubią matowych płynów.

https://photos.app.goo.gl/Jf1oukgdpM843bgJA

51da01384aa3963042b23163d2d1

bc546f444d158d23aa41b31e4a9e

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie powinieneś używać nieprzezroczystych płynów, bo właśnie z ich powodu gromadzi się osad na trzpieniu pompy. Strasznie mi sie podoba nieprzezroczysty płyn ale na wielu filmach widze jak zasyfia szybko układ i zapycha bloki itd. dlatego jade na przezroczystych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Trybcio86 napisał:

może nie powinieneś używać nieprzezroczystych płynów, bo właśnie z ich powodu gromadzi się osad na trzpieniu pompy. Strasznie mi sie podoba nieprzezroczysty płyn ale na wielu filmach widze jak zasyfia szybko układ i zapycha bloki itd. dlatego jade na przezroczystych

D5 nie ma trzpienia, to może nie ma dla tego problemu ;)

Nie wiem ale ja nie miałem dosłownie nigdzie w blokach itp zgromadzonego osadu. 
Ja dzisiaj jestem zwolennikiem jednak czarnych matowych węży, względnie białych plus dyskretnej pompki najlepiej w niewidocznym miejscu i minimalistyczny design.. Najbardziej podoba mi się wejście z góry zza płyty dwóch węży idących do CPU później do GPU i koniec (równolegle). Ewentualnie od strony GPU (z dołu) to nie potrzeba nawet trójników ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wypłukanie układu alkoholem typu wyborowa to dobre rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zareaguje alko z akrylem bo szkoda by bylo go zmatowic takim zabiegiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie zmatowi raczej, ale na pewno przyczyni się do mocnego przesuszenia materiału, przez co będzie bardziej podatny na pęknięcia. Lepiej tego nie robić ;) Wiltogć to elastyczność, bez niej lubi pękąć.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To barwnik w tym przypadku niebieski czy płukanko i clear?

Ew. dolać więcej borygo.

Tak mi się nie chce tego znowu rozbierać i rozkręcać bloków  ?

 

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz do śmieci tubę reza z akrylu wywalić to myjesz alkoholem typu Wyborowa (mikropęknięcia),nie chcesz to myjesz wodą z płynem do mycia naczyń i płuczesz destylką.

Borygo/Petrygo z destylką to w CLC i 4-5 lat będzie pracować bo płyny do chłodnic mają dodatki płucząco-czyszczące

i specyfikację do pracy w układach chłodzenia aut gdzie temperatury są drastycznie wyższe a mają tam 2 lata wytrzymać minimum.

Drugi płyn co 4 lata pracuje no teraz pięć lat to DP Ultra (projekt TechNoir w FT-02)

Cryofuel,XSPC pastele to nędza i tyle,dopóki Mayhems robił pastele dla EK to były ok ale sami sobie teraz robią te płyny i to nie ta jakość.

Mayhems Pastel White starej serii był bdb jakości i u mnie 9 miesięcy przepracował i czysto,zmieniłem go nie z winy płynu bo nic się z nim nie działo a upgrade hardware.

Tyle że zmiana na kolejny płyn to Mayhems Part2 do płukania i przywrócenia neutralnego Ph układu potem demineralka 3 płukania i dopiero nowy płyn...

a potem minimum 2 lata spokoju albo mniej bo upgrade GPU albo inne takie wjadą.

Gruntownie przygotowany loop i dopiero zmiana płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to chyba zostawię taki lipny kolor narazie bo mayhem pastel nano wite niegdzie specjalnie nie ma.

W sumie i tak będę zmieniał grafę procka i płytę do końca roku to się przemęczę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borygo z destylką będzie pracować,masz pozostałości białego płynu w układzie (chłodnice/monoblok) których wypłukiwanie może powodować ponowne blokowanie pompy DDC

ale nie chcesz teraz tego czyścić...jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no dobrze wyczyszę :-)

z bloku gpu zdejmuję tylko akryl z góry...monoblok jest opierdliwy bo musze go zdjęć z płyty i dopiero rozkręcić...

Elderku a powiedż Ty mi jakie mniej więcej proporcje borygo destylka?

Bo rozumiem że same borygo może być za gęste dla pompy?

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borygo z destylką w moim przypadku było 50:50,miałem duży układ pięć bloków wodnych i dwie chłodnice 560mm i to super pracowało z pompą D5.

Dasz nieco więcej Borygo to gęstość płynu wzrośnie wtedy pompa nieco ciszej pracuje lecz nie ma to większego wpływu na sprawność odbierania ciepła z bloków i wydajność chłodnic

chyba że w pogoni za głębią koloru przesadzimy z ilością Borygo.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Ten tunel na wentylatorze tylnej ścianki do nadmuchu na vrm to drukowany czy gdzieś kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukowany. Na google są gotowe dane CAD do druku ;)

AirDuct VRM szukaj.

Dobre przy nieco słabszych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9cBb8uw.jpg

blacha ameliniowa 1,5mm na backplate i frontplate jest :E teraz tylko zrobić pomiary, wyciąć atrapę z tektury, nanieść szkic na blachę, wyciąć, pomalować założyć termopady i powinno spełnić swoje zadanie we wspomaganiu odprowadzenia ciepła. Także weekend mam z głowy :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Trybcio86 napisał:

blacha ameliniowa 1,5mm na backplate i frontplate jest :E teraz tylko zrobić pomiary, wyciąć atrapę z tektury, nanieść szkic na blachę, wyciąć, pomalować założyć termopady i powinno spełnić swoje zadanie we wspomaganiu odprowadzenia ciepła. Także weekend mam z głowy :E 

A co to za rzeźba ma być ostatecznie? Custom budka czy jakiś element?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ocho napisał:

A co to za rzeźba ma być ostatecznie? Custom budka czy jakiś element?

backplate i frontplate do rx570 bo to kur...sie potrafi niezłe nagrzać :P Miałem gtx 960 ed evga obudowany fabrycznie aluminium i tam nie trzeba bylo nawiewu na karte a tu z nawiewem tak srednio

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi "wyszło" :E biorąc poprawkę na to że dziś 13 piątek i od zawodówki nie spędziłem tyle czasu z pilnikiem wkrętarką i kątówką to aż cud że sobie krzywdy nie zrobiłem. Natomiast dzisiejszy feralny dzień dał mi się we znaki tym że nagle jeden bank pamieci mi przestał działać. Kupiłem płyte na szybko bo sobie mysłe ze obecna leci na serwic i nagle po 2 godzinach sam z siebie po ponownym podłaczeniu ramu zaczął działać... :P Fatum. Na karcie po OC zbiłem tymi ameliniowymi blaszkami 5 st. 

gOQgVeL.jpg

aXX2qPZ.jpg

wKmUrxl.jpg

kmHwBFU.jpg

Nastepnym razem nie robie niczego w pt 13 bo dzis ino dwa otwory wywierciłem dobrze reszta jakos tak pomierzyłem ze wszedzie o 5mm sie rypłem :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaka jest różnica pomiędzy Lian Li O11/ Evo vs XL jeżeli chodzi o montaż radiatorów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Krzkra napisał:

Orientuje się ktoś jaka jest różnica pomiędzy Lian Li O11/ Evo vs XL jeżeli chodzi o montaż radiatorów? 

żadna

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...