Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja z frontem na mesh.

Airflow zamontowanych chłodnic. Obstawiam, że 50% wydajności jest w plecy na starej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzkra napisał:

Orientuje się ktoś jaka jest różnica pomiędzy Lian Li O11/ Evo vs XL jeżeli chodzi o montaż radiatorów? 

Stare o11d to tragedia jesli chodzi o airflow, XL troche lepiej, najlepsze jest EVO przez zoptymalizowany mesh. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby można było wymienić front na mesh i zamontować 360 chłodnice na froncie + 360 na górze i dole to bym się zdecydował, a z boku distro plate. Wydaje mi się że jednak nici z tego, bo na froncie już nie wejdzie 360 w takim układzie  

Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

Noctua to beżowa marka, tak jest rozpoznawana i całkiem z tym nie zerwą.

Chociaż w wersji all black, byłaby to najpiękniejsza karta serii 3xxx.

Mam Noctuę i nawet w beżu jest ładna.

Fajnie się prezentuje backplate niklowany na brąz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę. Jakie na dziś byście polecali 14cm wentylatory do MO-RA na push? Wciąż B14-PS rządzi? A może NF-A14 lub coś inszego jako niewiele gorsze a tańsza alternatywa? Ważne, żeby miał start-stop i kręcił się od jak najniższej ilości RPM... no i był oczywiście cichy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B14-PS u mnie sprawdzały się rewelacyjnie na MO-RA.
Z minusów: cena za sztukę :E i jeśli już masz grill pod normalne wentyle, to musisz go wymienić na taki, który pomieści B14-PS, bo one mają 29mm. 
Teoretycznie można rzeźbić z cieńszym grillem, ale eloopy nie lubią jak coś jest za blisko ich łopatek (potrafią dziwne dźwięki generować)

Ale ogólnie wracając do pytania, to dzisiaj kupiłbym Arctici :)
Co prawda 140mm nie miałem u siebie, ale 120mm jak najbardziej i montowałem je na kilku MO-RA dla klientów i byłem w szoku jak te wentyle dobrze działają, biorąc pod uwagę ich cenę. 

Arek @ThePunisher ma u siebie Arctici 140mm na MO-RA i z tego co wiem był z nich zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie bylem tylko nadal jestem zadowolony :) Nie zapowiada się na zmianę póki co bo wydajności dużo lepszej nie otrzymam a musiałbym celować w półkę wentylatorów 3x droższych od p14 :)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, heat napisał:

..

Ale ogólnie wracając do pytania, to dzisiaj kupiłbym Arctici :)
Co prawda 140mm nie miałem u siebie, ale 120mm jak najbardziej i montowałem je na kilku MO-RA dla klientów i byłem w szoku jak te wentyle dobrze działają, biorąc pod uwagę ich cenę. 

..;)

a w życiu Arctici 120mm zwykłe. Montujesz i jest spoko. Ale przychodzi wieczór, wentyle wrzucasz na 1000rpm i się zaczyna orkiestra. W sumie to tą orkiestrę słychać nawet na niższych obrotach jak wentyl przyspiesza. 

Fluctusy z czystym sumieniem można polecić na chłodnicę. 

Arctica tylko w westji 140mm lub RGB. 140 mam to są ciche chyba do około 1300rpm. A to sporo jak na 140mm więc jest OK. Nic nie bzyczy i nie kwiczy. RGB 120mm ponoć też dają radę i są wyleczone z tych dźwięków.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, heat napisał:

B14-PS u mnie sprawdzały się rewelacyjnie na MO-RA.
... już masz grill pod normalne wentyle, to musisz go wymienić na taki, który pomieści B14-PS, bo one mają 29mm.

Nie mam. Montowane na żywca, bez osłony.

 

4 godziny temu, heat napisał:

Ale ogólnie wracając do pytania, to dzisiaj kupiłbym Arctici :)

O masz... kolejny wentyl do wyboru ;) Ale dzięki za radę. Może po prostu kupię po sztuce każdego śmigła i posprawdzam którego charakterystyka mi odpowiada.

 

46 minut temu, ThePunisher napisał:

Nie bylem tylko nadal jestem zadowolony :) Nie zapowiada się na zmianę póki co bo wydajności dużo lepszej nie otrzymam a musiałbym celować w półkę wentylatorów 3x droższych od p14 :)

Możesz zdradzić pod jaki kontroler masz podpięte wentyle? Pracują cały czas, czy tylko jak woda się podgrzeje?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam je pod aquacomputer octo. Mam łącznie 41 sztuk p12/p14 u siebie. Wejdź w mój worklog to zobaczysz sam. 

Część obraca się cały czas, ale tylko 9 sztuk na MORZE na 450 rpm, a pozostała część tylko jak ciecz przekroczy ustawioną w software temperaturę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja z kolei nie mogę polecić zwykłych Arcticów P140 (nie mylić z tą nowszą wersją ze złączonymi łopatkami), przynajmniej dla kogoś kto chce je trzymać nisko. Na 5 sztuk 5 buczy/wyje w niższych (jakoś od 350-450 zależy od sztuki) czy średnich zakresach (750+), a i jest sztuka co w obu. Wszystkie chyba za to mają "sweet spot" między 700 a 750 obrotów, 38-40% pwm gdzie działają w porządku. Te wycie/buczenie ma takie natężenie, że jak obudowa stała 40-50cm od ucha, to było nawet słyszalne przez słuchawki zamknięte. Powyżej sweet spotu słychać je nawet teraz jak obudowa stoi po skosie metr dalej. Dopiero od ponad 950 obrotów znowu milkną, ale wtedy zaczyna się słyszeć wyraźny szum.

Edytowane przez SherrySherryLady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to ja nie spotkałem się z czymś takim u siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia zużycia. Na początku nie miałem w ogóle problemu z ocieraniem śmigła o obudowę, po ponad roku używania 2 śmigła nie są w stanie pracować do góry nogami bez wadzenia lub uniesienia o milimetr-dwa od kratki do której przylegają ramką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenie z tymi wentylami tylko na MO-RA, nie testowałem ich w innej pozycji, więc może rzeczywiście ich kultura pracy pogarsza się gdy są np. zamontowane na górnej chłodnicy.

Miałem w sumie 36szt. 120mm u siebie i zero problemów i tylko dlatego, że mówimy o śmigłach na MO-RA zdecydowałem się je polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ThePunisher napisał:

Hmmm, to ja nie spotkałem się z czymś takim u siebie. 

Problemy ze słuchem narastające z wiekiem moga być przyczyną ;)

 

łuUUUuuuu.....łuuUUUuuu.... łuuuUUUuuuu...

Miałem 7 sztuk tego. Każdy w nieco innym zakresie to robił. Jak ktoś miał 36 sztuk p12 i tego nie słyszał to no nie wiem... Poszukać inne recki z łuuUUUuuu, ??

 

 

Wiem, recka kolegi z forum :) 

 

 

 

 

Fluctusy robia mielonkę z P12. Jak ktoś chce bardzo, wręcz wybitnie dobrze a w przystępnej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nowa wersja z okręgiem łączącym łopatki naprawiła problem. Szkoda jednak, że przy okazji wedle specyfikacji nowa wersja ma ciut gorszą wydajność.

Swoją drogą, jeżeli dobrze pamiętam to marketingowo Noiseblocker chwalił się, że w łącząc ze sobą łopatki w eloopach uzyskał lepszą wydajność bo dzięki wyższej sztywności śmigła szpara między nim a ramką została zmniejszona. Ciekawe czemu Arctic nie zrobił tak samo? Chyba, że konstrukcja przez jakość materiału pod względem sztywności była dalej niewystarczająca lub proces produkcyjny na tyle niedoskonały, że bicie jest zbyt duże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Miałem 7 sztuk tego. Każdy w nieco innym zakresie to robił. Jak ktoś miał 36 sztuk p12 i tego nie słyszał to no nie wiem... Poszukać inne recki z łuuUUUuuu, ??

A miałeś je ustawione na sztywno poniżej 1000rpm? ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

Nie wiem czy to też czasem nie jest po prostu dziwny rezonans, a nie dźwięk łożyska. Aczkolwiek miałem te wentylatory kupione z ciekawości i bardzo szybko wróciły do sklepu. Rezonans po prosu totalna masakra.

Dla mnie pod chłodnice najlepszy phanteks T30 oraz noctua NF-A25x12. Noctua ma trochę lepsze łożysko, ale phanteks też ma bardzo dobre. Jako wentylator obudowy SW3.

Osobiście w tym momencie używam phanteksa T30 u siebie, bo jednak grubość robi swoje, a trzymam wentylatory na niskich rpm.

Co do fluctusa to jestem do niego dosyć sceptycznie nastawiony, aczkolwiek nigdy nie miałem okazji go testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Problemy ze słuchem narastające z wiekiem moga być przyczyną ;)

 

łuUUUuuuu.....łuuUUUuuu.... łuuuUUUuuuu...

Miałem 7 sztuk tego. Każdy w nieco innym zakresie to robił. Jak ktoś miał 36 sztuk p12 i tego nie słyszał to no nie wiem... Poszukać inne recki z łuuUUUuuu, ??

 

 

Wiem, recka kolegi z forum :) 

 

 

 

 

Fluctusy robia mielonkę z P12. Jak ktoś chce bardzo, wręcz wybitnie dobrze a w przystępnej cenie. 

Popieram. Fluctusy masakrują P12.

Arctici godne polecenia to tylko P14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcoSimone napisał:

Popieram. Fluctusy masakrują P12.

Arctici godne polecenia to tylko P14.

No chyba że chcesz 1300-1400 rpm na p14, to tam też wyje jak p12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem raz chłodnicę 3x140 i na niej P14 to nie latały w takim zakresie. Także były bardzo fajne.

Na LC nigdy nie miałem takiego rpm na wiatrakach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 1300-1400rpm to idealne obroty dla MO-RA, szkoda, że nie ma takich co 2000rpm robią albo 3000rpm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, DyndaS napisał:

@Minciu

Nie wiem czy to też czasem nie jest po prostu dziwny rezonans, a nie dźwięk łożyska. Aczkolwiek miałem te wentylatory kupione z ciekawości i bardzo szybko wróciły do sklepu. Rezonans po prosu totalna masakra.

Dla mnie pod chłodnice najlepszy phanteks T30 oraz noctua NF-A25x12. Noctua ma trochę lepsze łożysko, ale phanteks też ma bardzo dobre. Jako wentylator obudowy SW3.

Osobiście w tym momencie używam phanteksa T30 u siebie, bo jednak grubość robi swoje, a trzymam wentylatory na niskich rpm.

Co do fluctusa to jestem do niego dosyć sceptycznie nastawiony, aczkolwiek nigdy nie miałem okazji go testować.

Fluctus pasuje i na budę i na chłodzenie. Byle na ssaniu nie stykał się z kratką żadna. 

P12 jak ma luz to nie wieje względem SW3. Ale Fluctus tak i swe zbędny. Miałem wszystkie 3 modele. Po 7 sztuk. 

Zostawiłem jednego sw3 na wyciąg budy do p12.

Przy fluctusach p12 trafił do żyda. SW3 jednego do szafki schowałem.

Teraz, heat napisał:

No 1300-1400rpm to idealne obroty dla MO-RA, szkoda, że nie ma takich co 2000rpm robią albo 3000rpm ?

P14 wtedy zaczyna czasem buczeć

21 minut temu, heat napisał:

A miałeś je ustawione na sztywno poniżej 1000rpm? ;) 

Tak. Na 900 też jakiś bzyczal.

Każdą sztukę na sztywno na inny dopasowany rpm może by przeszło. Ale weź tak kombinuj? Najlepsze jest to, że nie zawsze wibrują czy tam bzyczą od strzała.. kręcą się półgodziny cicho i nagle coś odwala jednemu.. któremu.. niee dość

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, heat napisał:

Ja mam doświadczenie z tymi wentylami tylko na MO-RA, nie testowałem ich w innej pozycji, więc może rzeczywiście ich kultura pracy pogarsza się gdy są np. zamontowane na górnej chłodnicy.

Miałem w sumie 36szt. 120mm u siebie i zero problemów i tylko dlatego, że mówimy o śmigłach na MO-RA zdecydowałem się je polecić.

Na MO-RA spisują się rewelka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...