Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a co sądzicie o Black Ice Nemesis GTS 480 dla kolegi sniper76 ?

kosztują niecałe 500zł (503zł wersja xflow) i 385zł za 360 , mam takie u siebie w kompie 3 szt. 360 (1 chłodnica push z 3 wentylami , pozostałe 2 w kanapce z 12 wentylami). Przy jednoczesnym obciążeniu GPU i CPU na łączny pobór mocy 500-550W z tanimi wentylami arctic p12 PWM PST skręconymi na 800-900rpm delta t wody po ustabilizowaniu przy 20-22'C w pokoju mieści się w 10'C , ja mam ustawione na 600-700rpm wtedy delta T to 12-13'C , a że chłodnice nastawione głównie na niskoobrotowe wentyle , to zwiększenie rpm do max wartości daje deltę T "tylko" na poziomie 8'C , czyli różnica pomiędzy 700rpm a 1800rpm to tylko 5'C w delcie T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy ta chłodnica jest na już. Jeśli nie ma czasu niech bierze coś co będzie się mieścić w jego budżecie. Jeśli sniper76 masz trochę czasu to poobserwuj olx'y, allegro czy nawet tutejszy dział sprzedam. Ja trafiłem na olx'ie st30 480 nowa za 200zł. Nie szukałem ale żal było nie kupić w takiej cenie.

 

EDIT: Na allegro lokalnie widzę że jest st45 480 używana za 300zł.

Edytowane przez fart hack
Allegr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno o kompleksowe testy 480tek ale bardziej popularne 360tki dają obraz sytuacji.

 

https://www.techpowerup.com/review/hardwarelabs-black-ice-nemesis-gtr-360/5.html

https://www.xtremerigs.net/2015/02/11/hardwarelabs-nemesis-360-gts-radiator-review/5/

 

Miałem SR1 potem SR2 bo super niska restrykcja flow płynu serii SR przy zestawach kilku chłodnic i mocno rozbudowanym (czytaj restrykcyjnym) LC była dla mnie istotna.

No i miałem wielkie budy gdzie grubasy chłodnice 60mm wchodziły więc były grubasy o ogromnej wydajności cieplnej na low rpm fan (9FPI wersje chłodnic bo nie zapychają się szybko kurzem jak 16FPI)

 

GTS ma wyśmienita wydajność na low rpm fans bo ma 16FPI i wąskie kanały wodne...i jest za to cena do zapłacenia,

GTS ma wysoką restrykcję przepływu cieczy.

 

liquid-flow-restriction.png

 

Masakrycznie wysoką w zestawieniu z SR2.

To mnie ostudziło.

 

To bdb chłodnica ale do prostych układów LC z małą ilością bloków wodnych,bez psujących flow płynu distroplate itp wynalazków

gdzie 2 góra 3 GTS wpakujemy...pompa D5 to udźwignie.

Jak w HEDT ktoś walczy o bardzo wysoki flow (bo do 18core SKL-X bloki wodne lubią szybki flow co widać w Behemocie Arka)

to niestety nie GTS potrzebuje a coś o mniejszej,zdecydowanie mniejszej restrykcji flow.

 

Nie patrzysz na testy,nie analizujesz restrykcji flow,skuteczności airflow,wydajności w konkretnych scenariuszach bo to drugorzędne a cena jest decydująca

to bierzesz co ma lepszą cenę i z bani.

 

Edytowane przez ELDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za mocne zainteresowanie moim zapytaniem ?

Nie mam ciśnienia do zakupu chłodnic gdyż jeszcze nie kupiłem budy, a obecny system nie pozwala zamontować GPU z blokiem (mam 28cm od śledzia do pompy) a obecne karty mają ponad 30cm. Na spokojnie chcę skompletować graty :) Teraz już wiem co odpowiada za cenę Black Ice SR2 - niskie ciśnienie dla przepływu cieczy i duża sprawność oddawania ciepła. Będę obserwować portale aukcyjne, może coś wskoczy w atrakcyjnej cenie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo się dzieje w temacie chłodnic,co dziwne przy ciężkiej sytuacji w produkcji (Hardware Labs ma ogromne problemy z dostawami miedzi i mosiądzu na Tajwanie) ale warto się zainteresować testami w Techpowerup.

Jako ciekawostka,bdb flow płynu i bdb wydajność nowych chłodnic EKWB slim 30mm (a w slim to pogodzić to mało kto potrafi)

https://www.techpowerup.com/review/ek-quantum-surface-s360-radiator/5.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciekawie...

 

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się z wywaleniem wszystkich trzech chłodnic poza budę , wynik był co najmniej satysfakcjonujący ( delta T wody spadła do 9'C przy obciążeniu cpu i gpu na 550W wg. programów - z gniazdka komp ciągnie wtedy 650-670W  - przy prędkości wentyli na poziomie 600rpm )

A że ostatnio męczyć mnie zaczyna mój Behemot na biurku to ubzdurałem sobie wsadzić graty w jak najmniejszą budę , a chłodnice zamontować ukryte pod biurkiem

i tu zwracam się o pomoc / propozycje jak najmniejszej budy ale spełniającej warunki:

-biała

-z oknem

- rozmiar płyty i zasilacza ATX

opcjonalnie mogła by być na płytę ITX ( ale to ostateczność , obecny proc mi w zupełności wystarcza bez oc , a wydawanie ekstra kasy teraz na małego mobasa , nie jest zbyt rozsądne) ale zasilacz dalej atx ( po filmiku zlinkowanym przez ELDERA i zapowiedziach apetytu na papu nowych kart nie będę ryzykował z małymi gabarytowo zasilaczami)

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


No z itx'em mógłbyś poszaleć.. A co do ATX to nie wiem, O11 air mini?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O11 air mini to na razie mój typ , fajna też jest intertech c-702 diorama ( nawet troszkę mniejsza od lian li) ale jest tylko czarna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak male ATX to może Thetis? mam na dzialce, poza delikatnością paneli i odwróconym designem jest b. ładna i przede wszystkim  mała

a sec, srebrna...

na alternate obniżka na fractale , może  może define compact, ale to wielkości 4000D

Edytowane przez bofff
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a/ Hyte y60

b/ Fractal Torrent Compact 

O11 już jest tyle wszędzie, że aż nudno 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyte y60 - bardzo fajna , muszę tylko poszukać sklepu z dostępnością w PL albo NL

srebrną Thetis też będę brał pod uwagę

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała Hyte

W PL ciężko, ale w NL pewnie będzie taniej nawet niż 1200 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SylwesterI. napisał:

O11 air mini to na razie mój typ , fajna też jest intertech c-702 diorama ( nawet troszkę mniejsza od lian li) ale jest tylko czarna :(

jak chcesz podrubke lian li to krux ma za ok 300zl https://www.x-kom.pl/p/659531-obudowa-do-komputera-krux-anta.html

Edytowane przez Trybcio86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko że same czarne , ale może się z Dyndasem dogadam na Hyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być piec , skoro i tak ciepło z GPU i CPU zostanie odtransportowane pod biurko do chłodnic , a tyle co z vrm , ssd to sobie poradzi jak mu wrzucę 3x120/140

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki scenariusz budy z PSU 1600W zamontowanym na front budy do setu CLC pod zewnętrzne 4 chłodnice quad sam rozważałem

i jako leń zamiast robić custom alu budę pod taki build kupił bym do ATX mobo z RTX 4XXX po prostu UMX4 i miał wywalone.

 

Chłodnice z Heatkiller combo 150 D5 pod blat biurka podwieszone albo w stojak montowane i obok biurka na podłodze ustawione

czy tam MORA3 420 PRO na ścianę podwieszona jak ma Zizu...nevermind.

 

Dlaczego UMX4?

Jest aluminium jest szkło budka mała zgrabna i tania jak na takie materiały i jakość wykonania.

Powietrze wchodzi dołem wychodzi górą ... PSU najdłuższe możliwe mi tu wejdzie na front budy w kasetę i zero jazdy z kablami

jedynie GPU z blokiem wodnym nie może być dłuższe jak 310mm.

 

Obudowa Jonsbo UMX4 Tempered Glass Silver - Hard-Pc.pl

 

W sumie to majstruję obecnie z projektem który 4x560mm SR-2 będzie miał outside

plus midi buda na blat biurka postawiona a w środku to...

 

20220622_023714xik14.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pinout od zasilacza bitfenix whisper BWG750M, w sumie interesuje mnie tylko 24pin. Ktoś ma albo potrafi takowy znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu poszedłem w lian li o11 air mini bialutką , wiem oklepane , ale co zrobię jak mi się podoba :E

c29cf13b06c33cb6m.jpg

do tego jutro dojdzie Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 1080mm Nova Radiator

, albo zastąpi , albo będzie działał w pętli z tymi 3 radami 360 co mam , na początek planowałem zrobić jakiś test tej chłodnicy pod obciążeniem rtx 3080 i 10850k , bo mało tego z realnego używania w sieci , ale przy przesiadce do nowej budy uwaliłem z490 mastera , całe szczęście że za 89 ojro mieli promkę na z590 tomahawk wifi , tylko to ustrojstwo nie ma wyjścia na czujniki temperatury , więc w piątek dojdzie Aquacomputer QUADRO , i w weekend potestuję i coś przedstawię ( bo co to za testowanie bez pomiaru delty t wody) , tam gdzie wychodzą wężyki będzie zaślepka z przepustami

 

i szybkie pytanko , jakie szybkozłączki na węże 10/13 które nie ograniczą przepływu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś na zbyciu jakiś mały rez tubowy ? Bo jak widze ceny i brak dostepnosci totroche sie włos na głowie jeży :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...