Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam , namieszałem , spojrzałem teraz w historię zakupów :

biała baza to był : EKWB EK-CryoFuel Solid Cloud White i do tego dodawane EKWB EK-CryoFuel Blood Red (korzystałem przez 1,5 roku) , teraz koncentrat zmieniłem na EKWB EK-CryoFuel Navy Blue

powaga w blokach po przepłukaniu czystą kranówą  , zero śladów koloru , węże zakupiłem nowe też od ek 10/13 bo byłem pewien że będą czerwone w odcieniu , ale nic takiego , czyste

raz węże musiałem wymieniać jak kiedyś zalałem zwykłą destylką bez koncentratów , sama destylka , to po 2 tygodniach pożółkły węże , podejrzewałem że zaczyna mi flora rosnąć w układzie

 

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie destylka taka ze stacji zalewales - znamy ten temat :E Niestety z destylowana woda to nie ma nic wspolnego - takie rzeczy tylko w aptece albo ze szpitala jesli masz znajomego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płukanie "czystą kranówką" układu.

Wstępne to owszem ale końcowe płukanie to woda demineralizowana bo "czysta kranówka" to pobożne życzenie,

jony metali zanieczyszczenia z sieci wodociągowej itd co w końcu widać w postaci osadów jak taką "czystą kranówkę" gotujesz w czajniku elektrycznym.

Układ przygotowany Ph Neuralizerem Mayhem będzie pracował i 4-5 lat ale kto na to wydaje kasę i o to dba?

No dobra,jak robię stacje graficzne to Ph Neutralizer obowiązkowo ale nie dlatego że klient wymaga tylko ja na nim to wymuszam

bo nie mam zamiaru płaczu słuchać po roku czy dwu i serwis i czyszczenie molocha do renderingu "bo Panie nie moja wina tylko speca co składał CLC"

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, amsztel napisał:

Pewnie destylka taka ze stacji zalewales - znamy ten temat :E Niestety z destylowana woda to nie ma nic wspolnego - takie rzeczy tylko w aptece albo ze szpitala jesli masz znajomego ;) 

z Gammy :E , a najlepsze że mogłem z pracy z laboratorium przynieść , taką prawdziwą destylkę , co tylko do badań używają , nawet całe wiadro , ale mi się nie chciało :boink:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SylwesterI. napisał:

z Gammy :E , a najlepsze że mogłem z pracy z laboratorium przynieść , taką prawdziwą destylkę , co tylko do badań używają , nawet całe wiadro , ale mi się nie chciało :boink:

Leniuch :E Ale tez prawda jest taka, ze przezroczyste weze zawsze beda zolknac z czasem. Nie ma na to rady... Najlepiej uzywac czarnych :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ELDER napisał:

DP Ultra nigdy nie zawiódł,clear red czy blue nie istotne bo trzyma wysoką jakość od lat...

No mnie niestety zawiódł bo do dziś nie udało się ustalić skąd pojawił się syf w układzie. Czy wszedł w reakcje z jakimś oringiem czy WTF :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie spostrzeżenie.

Bitspower niby profi firma a olej maszynowy był wewnątrz w blokach...dwu nowych blokach GPU do Titanów więc zwykłe płukanie destylką to raczej by go nie wymiotło

a jak to popracuje z DP Ultra dłuższy czas to efekty są znane.

Gorzej był nie tylko w kasecie bloku ale i między akrylem a częściami bloku które nie pracują z płynem,w kanałach uszczelek też.

Przestałem wierzyć komukolwiek,Watercool czy Bits czy inne bloki GPU czy CPU wszystko jest Ph Neutralizerem traktowane w cyklu 6 godzinnym i 3 cykle płukania destylką zanim DP wleję.

No dobra,można to olać jak non stop zmieniamy komponenty,ciągle zlewamy płyn i nowy wlewamy albo demo kompa budujemy który po sesji foto po tygodniu w proszek rozbierzemy.

Tematu syfu w chłodnicach szczególnie tych w Chinach produkowanych to już nie poruszam,znacie go doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ELDER napisał:

Takie spostrzeżenie.

Bitspower niby profi firma a olej maszynowy był wewnątrz w blokach...dwu nowych blokach GPU do Titanów więc zwykłe płukanie destylką to raczej by go nie wymiotło

a jak to popracuje z DP Ultra dłuższy czas to efekty są znane.

Gorzej był nie tylko w kasecie bloku ale i między akrylem a częściami bloku które nie pracują z płynem,w kanałach uszczelek też.

Przestałem wierzyć komukolwiek,Watercool czy Bits czy inne bloki GPU czy CPU wszystko jest Ph Neutralizerem traktowane w cyklu 6 godzinnym i 3 cykle płukania destylką zanim DP wleję.

No dobra,można to olać jak non stop zmieniamy komponenty,ciągle zlewamy płyn i nowy wlewamy albo demo kompa budujemy który po sesji foto po tygodniu w proszek rozbierzemy.

Tematu syfu w chłodnicach szczególnie tych w Chinach produkowanych to już nie poruszam,znacie go doskonale.

O ile się nie mylę to właśnie Bitspower robił blok do maximusa IX extreme. Nie grzebałem przy nim wcześniej i w sumie przez "matowy" cover gówno widać więc może w nim coś było. Syf pojawił się po kilku/nastu tygodniach i dopiero widać go było w rezie jak się go trochę nazbierało.

Edytowane przez D3Fcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu złożyłem swoje pierwsze LC. Nawet nie patrzyłem w stronę tych wszystkich dziwnych płynów. Jako że pracuje w branży motoryzacyjnej, od razu poszedł płyn chłodniczy samochodowy mocno rozrzedzony wodą demineralizowaną. W autach chłodnice są alu, reszta elementów z różnych metali i to działa latami - zalecana wymiana w aucie co 5-10 lat. Do tego zwykłe wężyki silikonowe do ukł. chłodzenia za normalne pieniądze, a nie za miliony dedykowane do LC. Płyny samochodowe też występują w różnych kolorach, więc jak komuś zależy na ładnym wyglądzie to też idzie to jakoś ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez uklad zalac wódka :E W koncu to mieszanina etanolu z woda (czesto potrojnie destylowana w dobrej jakosci wodce). Etanol lepiej przewodzi cieplo niz woda. Teoretycznie mozna by uzyskac minimalnie lepsze temperatury w ukladzie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, amsztel napisał:

Mozna tez uklad zalac wódka :E W koncu to mieszanina etanolu z woda (czesto potrojnie destylowana w dobrej jakosci wodce). Etanol lepiej przewodzi cieplo niz woda. Teoretycznie mozna by uzyskac minimalnie lepsze temperatury w ukladzie :E 

Mam resztki taniej brandy, też można :E?

Poza dyskusją na temat płynów, bardzo w pamięć zapadł mi post zawiszy, o czyszczeniu układu ręcznikami papierowymi. Też warto zwrócić na to uwagę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 obecnie mam d5 2 letnią od ekwb

https://www.alternate.nl/EKWB/EK-Quantum-Kinetic-TBE-200-D5-PWM-D-RGB-Acetal-pomp/html/product/1620807

, ale ponad 2300RPM jest już słyszalna ( jeszcze w przedziale 2400-3000rpm) strasznie rezonuje buda i nie mogę tego do końca usunąć , czy nowa będzie cichsza ? bo wydaje mi się że ta kiedyś była taka , albo czy jest sens zmieniać ją na 

https://www.alternate.nl/Aquacomputer/ULTITUBE-D5-150-reservoir-plus-D5-PWM-pomp/html/product/1770840

https://www.alternate.nl/Aquacomputer/Aquastream-Ultimate-pomp/html/product/1770869

https://www.alternate.nl/Aquacomputer/ULTITUBE-D5-100-PRO-reservoir-met-D5-NEXT-Pump-pomp/html/product/1695322

proszę o szybkie info , to na weekend będę miał u siebie w domu i będzie co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SylwesterI. napisał:

Panowie

 obecnie mam d5 2 letnią od ekwb

https://www.alternate.nl/EKWB/EK-Quantum-Kinetic-TBE-200-D5-PWM-D-RGB-Acetal-pomp/html/product/1620807

, ale ponad 2300RPM jest już słyszalna ( jeszcze w przedziale 2400-3000rpm) strasznie rezonuje buda i nie mogę tego do końca usunąć , czy nowa będzie cichsza ? bo wydaje mi się że ta kiedyś była taka , albo czy jest sens zmieniać ją na 

https://www.alternate.nl/Aquacomputer/ULTITUBE-D5-150-reservoir-plus-D5-PWM-pomp/html/product/1770840

https://www.alternate.nl/Aquacomputer/Aquastream-Ultimate-pomp/html/product/1770869

https://www.alternate.nl/Aquacomputer/ULTITUBE-D5-100-PRO-reservoir-met-D5-NEXT-Pump-pomp/html/product/1695322

proszę o szybkie info , to na weekend będę miał u siebie w domu i będzie co robić

Temat poruszany wielokrotnie w tym watku ;) Po pierwsze jesli chcesz miec ciche D5 to 2-2.2k RPM max. Po drugie EKWB robi slabe mocowania combo rezow i przez to rezonuja na obudowe. Dlatego sama wymiana D5 nic Tobie nie da gdyz to nie jej wina.

Rozwiazaniem problemu jest kupno lepszego reza z mocowaniem pod D5: najlepsze sa te od Watercoola lub AquaComputer (Ultitube).

PS. Poza tym pamietaj, ze praktycznie zawsze istniec bedzie taka konfiguracja RPM pompy i wentylatorow w obudowie, ze lekki rezonans bedzie wystepowal - nawet z najlepszymi rezerwuarami. Musisz dopiescic RPM wentylatorow na chodnicach, zeby zakres obrotow wentylatorow nie byl ciagly a dyskretny (skokowy).

Edytowane przez amsztel
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SylwesterI. napisał:

chłodnica 1440 z 24x p12 jest poza budą , w budzie są wentyle - 6 szt. na 600rpm stałe

więc zamówię wtedy

https://www.alternate.nl/Aquacomputer/ULTITUBE-D5-150-reservoir-plus-D5-PWM-pomp/html/product/1770840

To bedzie dobry wybor. Choc sam osobiscie najbardziej polecalbym https://shop.watercool.de/HEATKILLER-Tube-150-D5-MP (bez pompy) jesli chcesz musisz domowic - wg mnie raczej nie trzeba skoro masz juz D5.

EDIT. No i jeszcze trzeba dokupic odpowiedni akcesoria montazowe (nie wiem do czego bedziesz to mocowal). Tak czy siak Ultitube tez bedzie bardzo spoko.

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pompa niby maa bracketa w zestawie

Aquacomputer_ULTITUBE_D5_150_reservoir__

 

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to ten decoupling kit, ktorego foto wstawiles to kiedys trzeba bylo dokupic osobno (za 5€ czy cos takiego). Ale glowy za to sobie nie dam uciac :E Czlowiek zawsze wszystko hurtem zamawial i ciezko mi sobie przypomniec co dokladnie bylo czescia zestawu a co nie :E 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze bedziesz zadowolony - jakos wykonania gratow Watercoola to poziom wyzej niz EKWB.

No i pamietaj - ostateczne rozwiazanie wszystkim problemow zwiazanych z LC jest tylko jedno (I've learnt this hard way :E

IMG_0273.jpg

 

Edytowane przez amsztel
literowki
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SylwesterI. napisał:

To ja wiem

?

teraz już  na prawde jest cicho i chłodno

Poezja :cool3:

Nie myslales, ze pompe przeniesc na chlodnice?

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie  mam taki plan zeby jednak pompę i aquacomputer quadro dać  jednak na chłodnicę,  zawsze to 3 metry dalej , może wtedy d5 ekwb zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej tak czytam to aż sobie myślę że powoli czas na poważnie wystartować z komputerkiem. Tak jak panowie wyżej, sam też chce umieścić chłodnice poza obudową, w innym pokoju. Tak więc zacznę od pytanie o chłodnice właśnie, wiadomo że mora mora najlepsza ale czy na pewno? Patrzyłem jedynie na stronce angela i znalazłem tak takie cuś https://www.angela.pl/p15540,alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-1260mm-supernova.html Tańsze niż mora 360, a wielkością bardziej odpowiada 420'tce, tylko jak z wydajnością? I drugie pytanie, czy mora 420 pro jest sporo wydajniejsza od 360 pro? Chciałbym coś w miarę najlepszego kupić za w miarę dobre pieniądze, lubie overkill. No i jako że radiator, pompa, rez będą w inne pokoju to myślę że mógłbym oszczędzić na wentylach, wleciały by wtedy jakieś P12/14 PWM, więc pod takie wentyle szukam jak najlepszej chłodniczki. Iiii jeszcze jedno, czym w sumie różnią się modele LT od PRO oraz stainless steel od zwykłych kolorków black/white? (pytam o jakiś wpływ na wydajność)

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Moment, chwila. A niby czemu nie? Może akurat trafi się na przemiłą w skali Jaskra.  e: Jakby ktoś nie wiedział ocb:  
    • https://www.eurogamer.pl/kingdom-come-deliverance-2-oficjalnie-zapowiedziane-zobaczcie-zwiastun-i-poznajcie-wszystkie-szczegoly Trzeba odpalić jedynkę, odpalę czeski dubbing, to się pośmieję, na pewno zrozumiem z 90%, nawet w Biedronce, Kauflandzie czy na basenie bywa pełno Czechów, najważniejsze to nie mówić do Czeszki "szukam" bo dostanie się po pysku
    • Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne. Może się natomiast zdarzyć tak, że te na iOS zmuszą Cię do zapłacenia za nie. Jak wyżej. Na iOS masz AdGuard, który świetnie działa zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Elegancko się integruje z Safari. Z innymi przeglądarkami może być gorzej, ale i tak Safari na iOS zostawia w tyle Chrome i inne. Tak to już jest z Apple. Robisz po ichniemu, korzystasz z ich ekosystemu, który jest bardzo spójny w swojej ideologii, albo masz pod górkę. Obsługa gestami jest super, integracja z MacBookiem prima sort. Siri również miażdży asystenta Google. Jedyne, co w Apple mnie nie przekona, to ich bieda-chmura. Wciąż korzystam z Gmail i GDrive na iPhone i powiem szczerze, że googlowe aplikacje na iOS ssą. Podobnie jak jabłkowa aplikacja do kontaktów, dzwonienia oraz budzika. Nie ma ideałów. Najlepiej spróbować samemu i wyrobić sobie własne zdanie. Zawsze można sprzedać i wrócić do Androida.
    • Nie chodzi o niski fps, tylko zapchanie Vramu. Po takim chrupnięciu nie da się grać. Ale znowu zainstalowałem grę i bym zapomniał, że wyszły nowe sterowniki do Nvidii. Albo mam zwidy, albo sterownik poprawił działanie gry, za to CPU dostaje okropnie mocno po wątkach, czego wcześniej nie było. Vram pod korek, zdarzają się chrupnięcia, ale w moment całość wraca do normy i można grać dalej. Coś się zmieniło na lepsze dla grafiki kosztem ogromnego obciążenia CPU.
    • Ja sprawdzę jutro, bo właśnie zakończyłem na dziś.  Ogólnie nie wiem czy coś nie jest nie tak z czyszczeniem w standby. Według filmu Gigabyte o ochronie panelu, powinien po 60 minutach się odpalać. Ale się nie odpalił. Zobaczę jak będzie po nocy. Może moje 60 min i ich 60 min to jakieś inne minuty.  Ogólnie czekałem kilka lat na ogranie Cyberpunk bo chciałem to zrobić w najwyższej możliwej jakości. Dziś zacząłem. Oled 4k 32, patch tracing i to jest chyba jedno z najpiękniejszych doświadczeń wizualnych w życiu. Odpalałem Cyberka na Asus i to jak on wygląda tutaj, a jak na Asus to jakby 2 różne generacje ekranów. Nie wiem jak można dostać świetną matryce od Samsung i tak to spierdolić... Teraz świeci to cudownie w jasnych scenach. Ahhhh, no pierwszy raz od nie wiem kiedy jaram się tak ekranem i wyglądem gierki. Nawet na 77 calach w C1 nie robiła takiego wrażenia, bo tam ta jasność była w okolicach bodaj 700 nit i od razu widać różnicę.  Jak ktoś się zastanawia nad 4k 32 to zdecydowanie nie powinien brać pod uwagę nic innego. Niby 6500, ale no kurwa warto w uj. W monitorach to jest nowa jakość. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...