Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czujnik temp cieczy też można ogarnąć budżetowo, ale wymaga to abyś miał na płycie gniazdo do podpięcia sondy temp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, IceMan75 napisał:

No nie mam :) Układ miał być budżetowy więc ten element został pominięty.

 

Nie no - luz. Choc mam dysonans kiedy piszesz, ze uklad mial byc budzetowy a na pokladzie jest 3080Ti :E Cena czujnika to pewnie 30zl :P Przeplywomierza ok 120-250zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, amsztel napisał:

Nie no - luz. Choc mam dysonans kiedy piszesz, ze uklad mial byc budzetowy a na pokladzie jest 3080Ti :E Cena czujnika to pewnie 30zl :P Przeplywomierza ok 120-250zl.

 

Z przepływomierzem to nie taka prosta sprawa, przerobiłem ich sporo od najtańszych chinśkich przez bitspowera czy te modne wpinane w układ od razu z ekranem i najlepiej, najstabilniej i naj mniej problematycznie działa mi do tej pory aquacumputer high flow w parze z aquaero 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, PatrykT napisał:

 

Z przepływomierzem to nie taka prosta sprawa, przerobiłem ich sporo od najtańszych chinśkich przez bitspowera czy te modne wpinane w układ od razu z ekranem i najlepiej, najstabilniej i naj mniej problematycznie działa mi do tej pory aquacumputer high flow w parze z aquaero 

100% racji. Nie do konca precyzyjnie sie wyrazilem ale wlasnie Aquacomputer mialem na mysli piszac slowo "dobry przeplywomierz" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, jak nazywał się ten ogólny programik do wyłączania rgb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :)

Lian LI  O11 Dynamic EVO

https://lian-li.com/product/o11-dynamic-evo/

Producent podaje, że można zainstalować trzy chłodnice 360 o maksymalnej grubości z wentylatorem 87mm - mam zamiar zastosować na górę i dół Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 360mm, a bok pewnie coś cieńszego ?? Nie mam rozeznania, czy wejdą trzy sztuki XT 45 ? a pompę DDC 3.2PWM gdzie dać ??

 

Akurat ta budka pasuje mi pod względem wielkości z tym, że dodatkowo chciałbym wymienić przednie szkło na siatkę i dać trzy wentylatory zaciągające świeże powietrze i tylko nie wiem, czy to wszystko się zmieści biorąc poprawkę na zakup w przyszłości np. RTX 4090 z blokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, zresztą to najbardziej oklepana buda na reddicie (nic dziwnego, bo jest ładna i cenowo w miarę) możesz przebierać w tematach. 

Wejdzie Ci 3x360 rads i wejdą Ci z przodu wentylatory z 4090 w bloku. Tak czy owak, ciasno w .. :D  no i kwestia oceny, na ile robi się to estetyczne wtedy. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sniper76 napisał:

Panowie :)

Lian LI  O11 Dynamic EVO

https://lian-li.com/product/o11-dynamic-evo/

Producent podaje, że można zainstalować trzy chłodnice 360 o maksymalnej grubości z wentylatorem 87mm - mam zamiar zastosować na górę i dół Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 360mm, a bok pewnie coś cieńszego ?? Nie mam rozeznania, czy wejdą trzy sztuki XT 45 ? a pompę DDC 3.2PWM gdzie dać ??

 

Akurat ta budka pasuje mi pod względem wielkości z tym, że dodatkowo chciałbym wymienić przednie szkło na siatkę i dać trzy wentylatory zaciągające świeże powietrze i tylko nie wiem, czy to wszystko się zmieści biorąc poprawkę na zakup w przyszłości np. RTX 4090 z blokiem.

Z mojego doswiadczenie mieszcza sie bez problemu 3x360x60mm(EK XE). Tutaj wersja z Z EK XE na boku i dwoma nalesnikami:

DSC01212.jpg

A tutaj tymczasowo wersja z EK XE obok CPU(tylko tutaj jest ogarniczenie i opiera sie juz o radiatory na sekcji(tymczasowy uklad w oczekiwaniu na blok do 4090):

20221014-135000.jpg

Tylko to wersja extreme, bo Phateksy maja 30mm :)

Ale miesci sie wszystko i 3x XE wchodza.

 

 

Edytowane przez srekal34
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Przyznam, że niewiele znam się na LC, ale postanowiłem wystartować z takim lajtowym projektem i potrzebuję porady.

W blasze 1-1.5mm w Silverstone LD01 (piwnica) potrzebuję wywiercić 13mm otwory na złączki choinkowe, tak by zakręcić w nich gwint g1/4

Następnie chcę puścić ciecz 180 stopni z powrotem do góry. I teraz..... nie wiem jak to zrobić. Głowiłem się chwilę nad kombinacją złącz i w zasadzie wychodzę do Was z takim pomysłem:

Brak opisu.

Czy to ma sens? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie? A co jeśli zakręcę gwint choinek do końca w blasze tak, żeby wystawał na dole i do niego przykręcę kątowe?

EDIT: Musiałyby być to wtedy złączki kątowe 90 FEMALE->FEMALE

EDIT2: Ogólnie jak wkręcę gwint choinek w blachę do końca, to już raczej nimi nie pokręcę :E Dobra Patryk, zrobimy po Twojemu ;)

Edytowane przez Ender˟

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy 2x 360mm chlodnica od EK bedzie wystarczajaca do RTX 3090ti plus 12900k? Nie znam sie na tym wiec prosze o wyrozumialosc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mrow napisał:

Hej, czy 2x 360mm chlodnica od EK bedzie wystarczajaca do RTX 3090ti plus 12900k? Nie znam sie na tym wiec prosze o wyrozumialosc. 

Moim zdaniem to za mało, ale wszystko zależy od tego jak grube będą chłodnice, jakie wentylatory na nie wrzucisz i z jaką prędkością je puścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mrow napisał:

Hej, czy 2x 360mm chlodnica od EK bedzie wystarczajaca do RTX 3090ti plus 12900k? Nie znam sie na tym wiec prosze o wyrozumialosc. 

Duzo za malo. Zeby bylo cicho potrzebujesz przynajmniej trzech, najlepiej 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Mrow napisał:

Hej, czy 2x 360mm chlodnica od EK bedzie wystarczajaca do RTX 3090ti plus 12900k? Nie znam sie na tym wiec prosze o wyrozumialosc. 

pomyśl nad chłodnicą zewnętrzną min 1080 (3x360) bo 2x 360 to za mało.

taka 45/1080 wychodzi tanio , a temat ogarnie , wywalenie chłodnicy z budy , też poprawia wydajność

https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/chlodnice/radiatorychlodnice/custom-sizes/

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2022 o 17:52, Mrow napisał:

Hej, czy 2x 360mm chlodnica od EK bedzie wystarczajaca do RTX 3090ti plus 12900k? Nie znam sie na tym wiec prosze o wyrozumialosc. 

budowałem układ dla klienta dla 12900k oraz 3080ti i 2x420 grubości 45mm z eloopami, zamknięte w 7000d airflow i ciecz potrafiła dobić pod 40st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2022 o 22:00, Ender˟ napisał:

Koniecznie? A co jeśli zakręcę gwint choinek do końca w blasze tak, żeby wystawał na dole i do niego przykręcę kątowe?

EDIT: Musiałyby być to wtedy złączki kątowe 90 FEMALE->FEMALE

EDIT2: Ogólnie jak wkręcę gwint choinek w blachę do końca, to już raczej nimi nie pokręcę :E Dobra Patryk, zrobimy po Twojemu ;)

W Twoim punkcie widzenia brakuje uszczelki po drugiej stronie, ktorej nie dasz miedzy choinke a kolanko... zrob z fillportami jak polecali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Najmniejsza budka co pomieści chłodnicę 480mm/45mm - preferowany montaż na top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna do glowy mi nie przychodzi,tzn jakas mala ) z 480 na topie to juz wieksze budy.

 

Pany,mam problem-juz kiedys uzyskalem pomoc.

Zrobilem przesiadke z amd na intela-tam mialem zamontowane aquacomputer,tutaj tez chce miec.

Chodzi o aqua suite-na starej platformie mialem to zainstalowane,wiem ze skads sie sciagalo oprogramowanie-bo na stronie aq chce aby placic,kiedy chce zainstalowac-podczas instalacji niby nie widzi mojego 5 le na usb...dziwne,bo wtyczke przekladalem na wszystkie sposoby :?

mam stare ac 5 le,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem brak wsparcia dla chipsetu X570 ale to tylko moje przypuszczenia...

U mnie jak na razie 6 LT działa prawidłowo :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oizo76 napisał:

Pany,mam problem-juz kiedys uzyskalem pomoc.

Zrobilem przesiadke z amd na intela-tam mialem zamontowane aquacomputer,tutaj tez chce miec.

Chodzi o aqua suite-na starej platformie mialem to zainstalowane,wiem ze skads sie sciagalo oprogramowanie-bo na stronie aq chce aby placic,kiedy chce zainstalowac-podczas instalacji niby nie widzi mojego 5 le na usb...dziwne,bo wtyczke przekladalem na wszystkie sposoby :?

mam stare ac 5 le,

5 le czy raczej LT? 

Link do Aquasuite: https://aquacomputer.de/software.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadlem sie na z690,na x570 dzialalo wszystko ok.

to oczywiscie model 5 lt

dziwne,tak jakby instalator nie widzial aquaero i nie chce zainstalowac oprogramowania hmmm

probowalem wlasnie wczesniej instalowac z powyzszego linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, oizo76 napisał:

przesiadlem sie na z690,na x570 dzialalo wszystko ok.

to oczywiscie model 5 lt

dziwne,tak jakby instalator nie widzial aquaero i nie chce zainstalowac oprogramowania hmmm

probowalem wlasnie wczesniej instalowac z powyzszego linku

Czyli aquasuite smiga tylko nie widzi aquaero? Wczesniej dzialalo wszystko cacy na najnowszej wersji aquasuite X.58? Czy miales jaka starsza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aguaro podlaczylem i pamieta chyba ustawienia jakie zrobilem na poprzednim kompie,za cholere nie pamietam jaki numer aquasuite tam byl :/ ,ale mysle ze jakie starsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...