Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, jeśli doliczyć wypust od śledzia, to będzie 30 cm. Jednak moja karta ma długość 305mm według specyfikacji i jest to długość bez tego wypustu. Upewnij się jaką masz.

Edytowane przez hugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatycznie, wydawało mi się zawsze, że długość karty jest podawana z wypustem do śledzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hugas - układ rurek fajny, zwłaszcza połączenie GPU - górna chłodnica z gięciem 180 stopni, ale każdy odcinek z 3 gięciami będzie koszmarem w precyzyjnym wykonaniu. Zacznij od najdłuższych odcinków, bo jak Ci nie wyjdzie, to wykorzystasz te fragmenty na krótsze odcinki. Zamów sobie od razu więcej extenderów różnej długości, bo na bank się przydają.

 

Miejsce na zawór nie jest idealne, ale ciężko wykombinować tutaj coś lepszego. Przewrócisz kompa na bok, to płyn z dolnej chłodnicy zejdzie. Ultitube będzie wisiał, nic się nie bój. Widzę, że masz zestaw montażowy pod 120mm. Trzymają go 4 śruby, więc nigdzie Ci nie ucieknie :P.

 

BTW: Przy eLoopach ARGB przygotuj się na porywisty start. Te wentylatory od razu po starcie wskakują na 1500 RPM i dopiero schodzą do docelowych obrotów. Nie nadają się pracy półpasywnej. Z drobnych rzeczy - masz różnie ustawione eLoopy, widać to po napisach na ramkach. Wiem, że zrobiłeś to, żeby prościej kable wyprowadzić, ale mnie by to irytowało :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz tego zrobić bardziej efektywnie, montując chłodnicę na boku i górze jako OUT?

A dołem po prostu wrzucać zimne powietrze? + ewentualnie jeszcze wentylem z tyłu budy?

 

Chłodniej będzie na każdym podzespole w budzie, a chłodnice będą mieć znacznie większą sprawność pracując na zimnym powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabiałem już takie konfiguracje i tak jak pisze Minciu, dział to naprawdę ok, ale z tymi różnicami bym nie przesadzał. Dolna chłodnica ma dostęp do świeżego powietrza. Dwa boczne wentylatory będą go też pchały dosyć dużo do środka, więc będzie ok. Wizualnie chłodnica na spodzie i topie wygląda też po prostu lepiej 8:E. Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo efektywnie, albo efektownie. Chociaż wydaje mi się, że nawet z chłodnica z boku wciąż może komputer wyglądać ponad przeciętnie dobrze :)

 

Dolna chłodnica w tej budzie ma dostęp do świeżego powietrza, ale chyba ktoś ostatnio wycinał otwór w biurku pod taką lianli, aby wentyle sprawniej przerzucały powietrze przez chłodnicę. Bo ten przepływ jest przytkany lekko, a chłodnica go tylko dopycha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadl mi w rece stary P6T Deluxe V2, nie chce ruszyc z podlaczonym kablem EPS, ani 4 ani 8 pin. Bez EPS rusza, wywalilo VRM?

 

 

Dobra poszly iskry, VRM wybuchl xD Nawet bez CPU w sockecie. Rozwalilo jeden kondensator FP5K przy VRM, tego jeszcze nie widzialem zeby te FPcapy tak szly.

Pytanie tylko dlaczego...dupny kondensator czy poszedl mosfet i puscil 12V na kond 6.3V?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie mechaniczne? U mnie kiedyś ścieżka była uwalona od spodu mobo i sekcja fajnie zaskwierczała :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam 12V na kondensator, które wygotowało elektrolit szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...na PCB nic nie widzę ale mobo przyszło kiepsko spakowane. Ciekawe że najpierw normalnie wstała na pająka, wszedłem do BIOSu, zapisalem ustawienia AHCI i PSU sie wylaczyl. Sprawdzalem 2 i oba od razu szły w OCP, bez wpietego kabla EPS odpalał.

 

Kond wybuchl dopiero jak wyjalem CPU (i7 950) i wtedy sprobowalem ja odpalic, moze przypadek?

12V faktycznie najbardziej prawdopodobne. Smród nie z tej ziemi, jak palone opony z dodatkiem siarki szczerbaty.gif

 

Najlepsze ze gdzies wsiąkła mi druga SR2, zasilacz i ta Lian Li P80...od 4 dni niby na sortowni w niemczech.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh właśnie ktoś kupił mojego RTX-a na allegro. Nie dadzą kompa złożyć :lol2: No nic, wleci stara grafika bez LC, do czasu premiery nowej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie CO TO robi, i DO CZEGO jest?

 

 

corsair Analog to USB Dongle 75-010740

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.corsair.com/uk/en/Categories/Products/Accessories-%7C-Parts/PC-Components/Power-Supplies/CORSAIR-Link-Analog-to-Digital-Bridge-Cable-for-RM-Series%E2%84%A2-PSU/p/CP-8920119

 

Jakieś sensory z zasilacza na 99%. Była jakaś seria co potrafiła wysyłać temperaturę przykładowo do kompa. Pewnie to to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.corsair.com/uk/en/Categories/Products/Accessories-%7C-Parts/PC-Components/Power-Supplies/CORSAIR-Link-Analog-to-Digital-Bridge-Cable-for-RM-Series%E2%84%A2-PSU/p/CP-8920119

 

Jakieś sensory z zasilacza na 99%. Była jakaś seria co potrafiła wysyłać temperaturę przykładowo do kompa. Pewnie to to :)

to jest na pewno to, Corsair Link dla serii RM

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten układ obsługuje to, co dzieje się po pierwotnej stronie zasilacza. Ten facet jest odpowiedzialny za sterowanie PFC (korekcja współczynnika mocy), sterowanie PMW (modulacja szerokości impulsu), monitorowanie napięcia wejściowego prądu przemiennego, prądu i mocy oraz logiczne sterowanie włączaniem / wyłączaniem, takie jak wyłączanie przy rozruchu, przerwy w dostawie prądu itp.

 

en układ obsługuje również magistralę zarządzania energią PMBus oraz monitorowanie termiczne i sterowanie wentylatorem. MCU I monitoruje również włączanie zasilania (łagodne włączanie / wyłączanie) i zasilanie dobrych sygnałów pochodzących z płyty głównej. Ponadto MCU I monitoruje również wyjście prądu stałego pod kątem spadku napięcia, tętnień i szumów oraz komunikuje się z powrotem do DSP, aby rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy.

 

MCU II to układ, który umożliwia użytkownikowi włączanie / wyłączanie zasilania pojedynczego / wielokrotnego + 12V zasilacza AXi za pomocą oprogramowania Corsair Link. Funkcja autotestu jest również kontrolowana przez ten układ.

 

Ponieważ DSP gromadzi wszystkie informacje na temat zasilacza i robi to w czasie rzeczywistym, możemy dostarczyć je użytkownikowi końcowemu za pośrednictwem naszego oprogramowania Corsair Link. Zasilacze próbowały w przeszłości dostarczać użytkownikom końcowym podobne informacje o zasilaniu; albo za pomocą oprogramowania lub wyświetlanego na 5,25-calowym wyświetlaczu LCD. Ale ponieważ informacje o zasilaniu w tych starszych urządzeniach były gromadzone przez kontroler PFC / PWM i układ scalony nadzorcy, przed wyświetleniem musiały zostać przekonwertowane na sygnał cyfrowy. Zwiększa to koszty i zapobiega dostarczaniu informacji możliwie jak najbliżej czasu rzeczywistego.

 

 

Za pomocą Corsair Link możemy monitorować wszystko, od napięcia wejściowego AC, mocy wyjściowej ... nawet prądu dostarczanego do kontrolera PCIe każdej karty graficznej! Powyżej widać, że włączyłem OCP na każdym złączu modułowym (zasadniczo czyniąc AXi zasilaczem wielokrotnym na szynę + 12V) i obniżyłem wszystkie limity do 20A.

 

Możemy również śledzić temperaturę wewnątrz zasilacza i szybkość obracania się wentylatora

 

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Accessories-%7C-Parts/PC-Components/Power-Supplies/CORSAIR-Link-Analog-to-Digital-Bridge-Cable-for-RM-Series%E2%84%A2-PSU/p/CP-8920119#tab-faqs

 

 

faq_Understanding-the-Corsair-AXi-Series-Digital-Power-Supplies-Content-9.jpg

 

 

faq_Understanding-the-Corsair-AXi-Series-Digital-Power-Supplies-Content-8.jpg

 

Podsumowując, zasilacze cyfrowe AXi to znacznie więcej niż przeciętny zasilacz biurkowy na tak wielu poziomach.

 

Przy okazji, corsair link jest porzucony. Teraz jest iCUE zajmujący chyba 500MB na dysku. Syf i pożeracz zasobów co nie miara :E Nawet testy były robione wpływu takich gówien na wydajność kompa. Corsair był najlepszym niszczycielem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak d5 nie pompuje to jaka może być przyczyna? Ma wpięte sata i usb. Samo urządzenie sie włącza i można skakać po menu. Pokazuje pump 100%, power 5W, flow - -. Próbowałem wypiąć już z niej usb i wentylatory.

 

817689e2414d4dffmed.jpg

Edytowane przez hugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działała wczesniej? Może ktoś testował ją na sucho i się zatarła.

 

Dzisiejsze nabytki:

 

 

RFgJMMj.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuke. Na sucho nie odpalałem. Dodatkowo wyłączyłem dźwięk alarmu, ale dalej wyje przez kilka sekund po wyłączeniu kompa xd

Edytowane przez hugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz dziala, chyba była zapowietrzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zdążyła się porysowac.

 

Na sucho d5 ulega szybkiej destrukcji. Tam nie ma wirnika na patyku tylko jakby kula w tulei, która plywajac nie ma z nią kontaktu. Jak nie pływa to skrobie się wszystko.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pod 2011 tanszy ram bo ddr3 ecc mozna kupic, za to pod 2011-3 ram troche drozszy ale tansze procki i nawet 22 czy 24 core mozna wsadzic (razem 44/48)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu, z calym szacunkiem ale to sa elektrosmieci z demontazu na amatorskich BIOSach i dziwacznych chipsetach, ogladalem juz o nich mase filmików m.in na kanale PhilsComputerLab i tym podobnych.

Nie rajcuja mnie takie platformy po 2.5-3.0GHz ktore nadaja sie tylko do renderowania i benchmarków multi core. Niektóre rzeczy nie dzialaja albo sa wybrakowane jak polowa kanalow pamieci, ethernet po 100Mbit i inne kwiatki.

Do tego nie dosc ze antyczne to zaladowane buforowanymi ECC bedzie mialo dramatyczna wydajnosc single thread.

 

Osobiscie poluje na Skulltraila D5400XS i 2x QX9775 albo EVGA SR-X i te mityczne odblokowane Xeony pod LGA2011 lub z egzotyków to jakis GB SOC-Force.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z linków wyglądają OK XD

 

Ale nie zaglebialem się co tam jest wyczarowanie w biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
    • @Rico650  Rdr 2 potrafi wywalić grę na pulpit bez modyfikacji grafiki. Co do programu to  Speed Way jest dość czuły na UV . Inne benchmerki u mnie przechodzą po kilka razy a Speed Way już nie.  Rdr 2  ostatnio nie chce mi się za każdym razem ładować i pokazuje mi błąd  że mam za mało pamięci.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...