Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z używających Aquaero może mi wytłumaczyć do czego jest opcja "Startup temperature"? Używam różnych wersji już z 10lat i nigdy ta funkcja nie działała mi tak jak się spodziewam że powinno być. Tzn że wentylator ma startować dopiero od temperatury ustawionej na start. U mnie zawsze zaczyna działać od początku wykresu, a nie od startu. Czy ja coś źle pojmuję, albo czegoś nie włączam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ile mogą być warte te graty ze zdjęcia? Są 100% nowe, dodatek do przekozackiej plyty głównej od asrocka. Zlaczki na sztywne 14mm . Po wstępnej weryfikacji wydaje się, że sa to graty firmy xspc , bynajmniej tak twierdzę po zaworze. Ale może się mylę. Za ile realnie mogę odprzedać ten stuff ?

040cb858fd224c3a.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Logo na złączkach jest Asrocka (Aqua), a poza tym to typowo chińskie złączki - wzór standardowy, widoczny na wielu chińskich złączkach (tak jak graty XSPC - ich złączki to rebrandowana chińszczyzna produkowana przez Bykski). Generalnie biorąc pod uwagę, że to chińszczyzna, to super wiele to nie jest warte, ale ludziom nie chce się tego z Ali ściągać, więc 14-16 zł złączki proste, kątówki ze zintegrowanymi złączkami prostymi 30-35 zł, zawór 35-40 zł, korki 5 zł. Razem jakieś 240-290 zł. W takiej kasie spokojnie to powinno pójść.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, brzoza11 napisał:

A mi właśnie przyszedł blok na 3060 Ti z ali :) Jestem pozytywnie zaskoczony czasem dostawy, jak zamawiałem to przewidywali ok 25 marca, a przyszło w niecałe 2 tygodnie. Wersja rgb+backplate za 93$ :D

 

Sam mam blok BYKSKI w swoim 1080 TI AMP Extreme i bardzo sobie chwalę. Za takie pieniądze nie mam ani grama powodów do narzekań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że co może być lepsze pod względem wydajności? 

3x180 xt45 czy 4x140 ut60 ? 

wydaje mi się że wydajność może by zbliżona ale 3x180 jest tańsze o jakieś 40%. 

 

Zimny-rz-d-pe-na-mied-grzejnik-Alphacool

 

35386.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorów nie ma dobrych do 3x180. Myślałem o takiej chłodnicy, mam airpenetratory od Silverstone 181 i są głośne, zawsze. W ramach testów wyposażyłem się też w 182 i 183, również są głośne. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2021 o 15:27, Piospi napisał:


Z którego korzystałeś? Na angeli jest jakby stara wersja, a na stronie producenta jest wersja "V2".

Kupiłem z angeli ale teraz są dwa inne,miałem bez okularów i dwa duże jednakowe preparaty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisze kolega powyżej - nie ma dobrych wentylatorów 180mm na rynku. Ta chłodnica została stworzona do RV02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 22.01.2021 o 11:59, Draco0 napisał:

Grube chłodnice na niskim rpm są w większości mniej wydajne niż cieniasek ;) Sytuację poprawia push-pull w takim wypadku.

Tak też zrobiłem :) Te śmieszne FormulaMody + Arctic P12 PWM

IMG-20210306-171942.jpg

W dniu 22.01.2021 o 10:52, zawisztheblack napisał:

Rotor wydaje się strasznie mały jak na wentylator 120mm. Nie wróżę temu dobrej wydajności przy niższych obrotach, ale mogę się mylić - daj znać jak się spisuje ten wentylator :).

Tutaj masz porównanie do P12. Sporo mniejszy, ale p&p powinno to dać rady

IMG-20210306-173909.jpg

 

A pytanko mnie się takie nasuwa :) Mam sterownik PWN AC Quadro na 4 wentyle, jak podłączę do niego przez rozgałęźnik 4x FormulaMod i 4xArctic P12 to będzie się to jakoś gryźć ze sobą ? Bo jednak to dwa różne wentyle.

Edytowane przez racesupport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko. 

Jaki plyn jest najlepszy cena/jakość? Kolor chyba niebieski byłby Oki. 

Mam jeszcze druga opcje, zakupić biały/czarny waz, i jechać na wodzie demineralizowanej. Ogolnie chciałbym aby nie robił się syf w ukladzie, bo monoblok asrocka ma plombe  , i nie będę mógł go rozebrać 3 lata ... 

Czym najlepiej to będzie zalać? Ogolnie zlaczki mam czarne, plyta jest srebrno/biała , buda czarna, chlodnica czarna. Zastanawiam się czy najlepszym wyjściem nie będzie kupić białego węża. Przy okazji jakiej firmy 10/16 wychodzi tanio i jest dobry? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi wiem nie ze swojego doświadczenia tylko z tego wątku, że dobry i tani jest Aquacomputer Double Protect Ultra. Ja do tej pory używałem borygo z auta z wodą demineralizowaną 1:1, ale na dniach będę przebudowywał układ i zaleję go w/w płynem.

Woda też podobno da radę jeśli dodasz do niej biocyd żeby uniknąć tworzenia się glonów. 

Swoją drogą będzie jakaś różnica (oprócz obrotów pompy i oporu z jakim jest tłoczony płyn) pomiędzy samą wodą, a płynem na bazie lepkiego glikolu? 

 

A co do węża to mój układ przez rok pracował z Mayhems Ultra Clear (najtańszy z angeli za 17 zl metr) i po roku wąż stał się lekko matowy i jakby mniej przejrzysty, ale nie wiem czy to normalne, czy ten wąż jest taki słaby, czy to wina borygo? W każdym razie i tak go wymieniam, w sumie kupiłem ten sam, tylko jak wspomniałem teraz będzie z normalnym dedykowanym płynem, a nie borygo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac, chyba zainwestuje w ten plyn, i tak waz musze zamowic i tu przychodzi z pomocą angela, więc przyjdzie ze smartem. 

Lecialem pare miesięcy na demineralizowanej, ma wczesniejszym clc, wszystko po demontażu wyglądało jak nowe, nie wiem jak na dłuższą metę by to wyglądało. Chcę uniknąć rozkręcana bloku, pewnie przesiedzę rok minimum na tej płycie, a nie chciałbym rozbierać bloku bo się zabrudzi. 

Zapewne pompa będzie podobnie działała, d5 zalewałem płynem thermaltake i demineralizowana , różnic w pracy układu nie widziałem, ale się przestraszyłem bo miałem pianę i myslalem ze plyn byl popsuty, i przeskoczyłem z powrotem na demineralizowaną. 

Pewnie borygo zrobił swoje. Wcześniej tez mialem mayhems ultra clear, i przy odsprzedaży byl bardzo ładny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquacomputer Double Protect Ultra jest świetnym płynem, a używam go już z ok 8 lat.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piospi napisał:

Aquacomputer Double Protect Ultra jest świetnym płynem, a używam go już z ok 8 lat.

Jakbyś jeszcze teraz napisał że bez wymiany z gumiakami i masz zero osadu to byłaby niezła rekomendacja :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demineralka i coś na porost glonów to nie wszystko, bo dobrze jak jest jeszcze jakiś inhibitor korozji. Z płynów najlepiej DP Ultra lub Mayhems X1 Clear - sprawdzone płyny. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie jak kombinowanie z jakimiś wynalazkami żeby 20 zł oszczędzić. DP Ultra czy Mayhems to pewne rozwiązanie. Oczywiście bardzo ważne jest samo przygotowanie pętli.

Białych węży nie testowałem. Z czarnych bardzo fajny jest EK ZMT czy Watercool EPDM.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy do Seasonica Prime Platinum dostane jakiś lepszy zestaw oplatanych kabli niż te od Cablemods? Nie mówię tu o stricte customach na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o gotowce, to tylko Cable Mod - moim zdaniem nie warte swojej ceny i wcale nie piszę tego bo sam robię kable. Po prostu to tania chińszczyzna na kiepskim oplocie, wyglądająca jak cienkie makarony. Ich zestawy w wersji "Pro" są już lepsze - oplot plastikowy ma dobrą jakość i sensownie wygląda, ale cena robi się chora jak za takie gotowce.

Jeśli masz miejsce w obudowie i nie przeszkadza CI odrobina bajzlu za tacką mobo, to osobiście kupiłbym po prostu zestaw przedłużek, a nie pełnych kabli. Po widocznej stronie będzie wyglądać równie dobrze, a wyjdzie sporo taniej.

Edit: Jeśli masz D-Frame, to faktycznie zostają tylko pełne kable, żeby to sensownie wyglądało :E.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No własnie te szmaciane Cablemody raz że sie brudzą, dwa to z czasem się po prostu prują i są cieniutkie.
Myślisz że przedłużki są lepszej jakości? W D-Frame jest kiepsko bo kable PSU widać już od samego początku.
Zaraz zobaczę ile kosztuje PRO zestaw do tego Seasonica, widzę że mają plastikowe, ModMesh i szmaciane ModFlex.

InWina raczej muszę zmienić bo karta mi protestuje w ułożeniu pionowym, gotuje się rdzeń. Teraz cała buda leży na plecach i wygląda to "średnio".
Podoba mi się ta nowa Silent Base 802 of Bequieta, fajnie by wyglądała w bieli.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy D-Frame wszystko jest na wierzchu i widoczne, więc jeśli to ma sensownie wyglądać, to faktycznie zostają Ci tylko pełne kable, najlepiej zrobione pod wymiar, żeby nigdzie nic nie wisiało.

Przedłużki są tej samej jakości - standardowe są średnie, wersja Pro jest ok.

802 w ustawieniu pod przepływ powietrza jest jak najbardziej ok. Zerknij sobie też na nowego Corsair 5000D Airflow - jest też w białej wersji. Ewentualnie LIan Li O11Dynamic, bo idzie uzyskać bardzo fajne temperatury na GPU wrzucając wentylatory bezpośrednio pod kartę.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O11D miałem i uważam że to bardzo fajna buda ale tak jakby....musi mieć podświetlenie. Pamiętam że wtedy załadowałem ją masą Corsairów RGB i wyglądała bardzo fajnie ale kingpin 2080Ti nie wszedł do niej w poziomie (panel przygniatał węże) i sprzedałem.
Muszę uważać z wysokością coolera bo Liquid Freezer II jest grubszy od aseteków. PushPulla zresztą raczej nigdzie nie upchnę oprócz tego In Wina albo 1000D :)

Te zestawy Cablemod Pro ModMesh nawet ciężko dostac pod Seasonica, kurcze 130 euro z wysyłką z niemiec.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, przy wysokich kartach, zwłaszcza z AiO z wężami wystającymi od góry jest problem w O11D. Zawsze masz jednak O11D XL, gdzie jest więcej miejsca pod wysokie karty. Jeśli chodzi o AiO, to sporo miejsca na topie masz też w Meshify 2XL, bodaj 100mm, więc spokojnie wejdzie na top ALF II w push-pull :). Ewentualnie Enthoo Pro 2 i montaż AiO na boku. 

Środek budy fajnie można podświetlić anodowanymi profilami aluminiowymi z LEDami, nie trzeba wtedy pakować do środka miliona wentylatorów LED i męczyć się z ich okablowaniem. Robiłem coś takiego wiele razy, elegancko to wygląda, lepiej jak gole paski LED. 

Średnio jest z dostępnością gratów Cable Mod u nas, to fakt. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Patrzyłem u siebie w Holandii ale mają tylko zestawy do Corsairów HXi / AXi a znowu zmieniać zasilacz 1300W dla kabli, trochę bez sensu ;) W meshify jakoś kompletnie nie podoba mi się ten 'pogięty' front.

W InWinie mam podświetlone dwie A12x25 Phanteksami Halos LUx, imo też całkiem fajnie to wygląda...gdyby nie kosztowało prawie tyle co sam wentyl.
O11D XL ROG Edition wygląda fajnie, pasowała by do mobo. tylko nie wiem co z AiO. P-P LF może wszedłby z boku ale nie wiem czy blok nie wyjdzie wyżej od chłodnicy.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W O11D XL ALF II 260 w push-pull wejdzie spokojnie na bok i będzie się go dało ustawić tak, żeby góra chłodnicy była wyżej od blokopompki.

W O11D XL masz 169mm na GPU, w zwykłym O11D było 159mm. W przypadku super wysokich GPU problem rozwiązuje też montaż w pozycji pionowej na dedykowanym brackecie - karta jest odsunięta od bocznego panelu, więc nie ma to wpływu na jej temperatury, a całość ładnie wygląda. Pojawiają się też w końcu risery PCI-E 4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak klasykę- mayhems ultraclear + Aquacomputer Double Protect blue. Pozostaje poczekać na pompe, moze do końca tygodnia będę miał ja w domu :). Reszta gratów juz czeka w gotowości do montażu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...