Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś jest nie tak z tym blokiem skoro nie ma kontaktu na rdzeniu nawet bez padów a VRM i VRAM. Możesz zrobić tak jak sugeruje @Minciu.

Co do pasty i padów, to pasta jest wydajniejsza, bo jej warstwa jest cieńsza :P. Pad jest grubszy i mimo, ze ma lepsza przewodność cieplną, to przez jego grubość sporo się traci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są zalety i wady dual topow do pomp D5 i oddzielnych poza kwestiami wizualnymi? Podejrzewam, że dual top jest wydajniejszy niż takie dwa pojedyncze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche jak wybór miedzy turbo plus kompresor vs biturbo. Co jest szybsze w sprincie po bulki ulice dalej.

W zasadzie to z pojedynczym turbo i tak dojedziesz tam szybciej niż potrzeba XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok jest prosty, ale rzeczywiście tuleje na śruby mogą być odrobinę za długie, albo chińczyk trochę za dużo zeszlifował z miejsca nad rdzeniem :D Takie jedno zdjęcie mu zdążyłem zrobić od strony styku. Z tej perspektywy bardzo widać niedoskonałości obróbki, jak montowałem to się to aż tak nie rzucało w oczy.

Zdjęcie

Ogólnie źle z temperaturami nie jest, ale pozostaje lekki niedosyt. Chyba zrobię jak Minciu wspomniałeś i przypiłuję mu odrobinę te tuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liznij jeszcze blok gdzie styka sie z rdzeniem jakimś papierkiem 2000 jesli masz tarke pod paznokciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dostałem części do custom loopa :

1. Blok GPU Alphacool Eisblock Aurora Plexi do ventusa 3080

2. Blok CPU Heatkiller IV PRO

3. Chłodnica 1080 mm Nova Alphacool

moje pytanie jest takie, czy płukać wodą z octem bloki przed pierwszym użyciem ? czy płukać tylko chłodnicę ?

Będę zalewał Aquacomputer Double Protect Ultra bezbarwny.

Dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko przepłukałem a i tak jakiś syf został, na szczęście niedługo będę to rozbierał. Drugi raz fuszery nie na robie raczej. Także imo wszystko powinieneś przeczyścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ocho napisał:

Ja wszystko przepłukałem a i tak jakiś syf został, na szczęście niedługo będę to rozbierał. Drugi raz fuszery nie na robie raczej. Także imo wszystko powinieneś przeczyścić

Ok czyli gorąca woda destylowana + ocet a drugie płukanie bez octu i zimna woda ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takich tajemnych technik to ja nie znam XD bieżącą wodą wszystko robiłem

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dsstylowana do ostatecznego plukania aby nie bylo kamieniu z osadu.

Kranowka moze isc wstepnie. Najlepiej pod rurke z prysznica i w obie strony lac wode. Powyrywa waszelki syf.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak teraz zrobię, wejście od prysznica pasuję bez żadnych przejściówek czy trzeba coś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam uszczelkę do słuchawki, przytykasz ją do otworów w chłodnicy na przemian In/Out :) Ciśnienie 4-6bar jest w sieci i dobry przepływ. Jak prysznic nie wyrwie jakiś śmieci, to pompa w LC też nie powinna. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

Masz tam uszczelkę do słuchawki, przytykasz ją do otworów w chłodnicy na przemian In/Out :) Ciśnienie 4-6bar jest w sieci i dobry przepływ. Jak prysznic nie wyrwie jakiś śmieci, to pompa w LC też nie powinna. 

 

Ok ale mam tak twardą wodę, że boję się o jakiś syf z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego potem jeszcze musisz wypłukać całość przy pomocy destylki / demineralki przynajmniej ze 3-4 razy. Płukanie pod prysznicem wyrwie większy syf, którego w gratach Alphacool i Phobya często jest dużo, bo te firmy fabrycznie nie płuczą chłodnic. 

Jeśli chcesz mieć wszystko ogarnięte perfekcyjnie to kup sobie zestaw Mayhems Blitz, najlepiej w wersji pro, gdzie masz silną chemię do płukania chłodnic oraz słabszą do płukania układu po złożeniu. 

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Banka 5l destylki to 5zl.

Chemia ktora powinna wytrawic chlodnice od srodka ze 100zl? Nie pamietam. Swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blitz dwuczęściowy na Angeli kosztuje 115 zł. Nie ma co jednak porównywać destylki do Blitza, bo to rozwiązanie innej klasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepłukaniu chlodnicy slyszalem, ale nowe bloki też trzeba czyścić? Mam ta z490 aqua i ten monoblok jest z jakimiś bajerami, i nie chce go uszkodzić,  dodatkowo ma przyklejone termopady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy plyn DP ULTRA miesza sie z demineralka czy lepiej wlac czysty roztwor, ewentualnie wymieszac przezroczysty z kolorowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś kupić sam klips od slotu pcie asusa albo cały slot? Interesuje mnie tylko i wyłącznie ten kolor ze zdjęcia (transparentny szary) albo może ktoś ma uszkodzoną płytę i zechce mi odsprzedaż za parę złotych :) 

safeslot.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, novi napisał:

O przepłukaniu chlodnicy slyszalem, ale nowe bloki też trzeba czyścić? Mam ta z490 aqua i ten monoblok jest z jakimiś bajerami, i nie chce go uszkodzić,  dodatkowo ma przyklejone termopady :)

Ja zawsze płuczę wszystkie bloki i złączki. Blok na płycie akurat prosto przepłuczesz. Zrób mu małą pętle na wężach i samej pompie i będzie ok. 

 

9 godzin temu, Rafalxxx napisał:

Czy plyn DP ULTRA miesza sie z demineralka czy lepiej wlac czysty roztwor, ewentualnie wymieszac przezroczysty z kolorowym?

DP Ultra to gotowy płyn, z niczym go nie rozcieńczasz. Jak wymieszasz kolorowy z przezroczystym, to kolor mocno straci na intensywności. Możesz sobie kupić bezbarwny i barwniki, żeby uzyskać taki kolor jak chcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mi coś grozi jeśli żadnego bloku nie płukałem przed pierwszym użyciem tylko przedmuchałem sprężonym powietrzem? ?

Pompkę (nową) i chłodnicę (używaną) można powiedzieć, że płukałem, bo chodziły parę godzin same na destylce. 

Rok minął odkąd zbudowałem pierwszy układ i w sumie nic się złego chyba nie stało :D

 

@ThePunisher Nieźle :) W pełni własny projekt czy coś odwzorowujesz/modyfikujesz? Co będzie w środku i co cię skłoniło do budowy własnej budy? 

Edytowane przez brzoza11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, brzoza11 napisał:

@ThePunisher Nieźle :) W pełni własny projekt czy coś odwzorowujesz/modyfikujesz? Co będzie w środku i co cię skłoniło do budowy własnej budy? 

Zajrzy do Worklogu :) Robię swoją wersję Raijintek Eris Evo, większą i bardziej rozbudowaną, ale wszystkie elementy projektuje od podstaw, wzoruję się tylko designem :) 

KLIKNIJ TUTAJ

 

David i Goliat :E

 

160088507_29450931258iej4w.jpg

 

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą chłodzenia CPU z Aio  (ARCTIC Liquid Freezer II 360) na wodne z prawdziwego zdarzenia :E  Czy jest sens takiej operacji tzn można liczyć  niższe temperatury? Przykładowo  w Cinebench R20 80-82°C procesor R7 5800X może pobawiłbym się w OC

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy custom LC urwiesz jeszcze kilka stopni (max ze 4-5). Ekonomicznie nie ma to sensu, ale jeśli chcesz się pobawić, to czemu nie.

5800X to najcięższy do schłodzenia procek z serii 5000 ze względu na jego budowę (jeden mały chiplet z rdzeniami i to nie na środku IHSu). Nie ważne co tam wrzucisz i tak będzie gorąco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...