Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Jeśli rez będzie pełny i płyn od góry będzie wpadał poniżej poziomu płynu w rezie, to nie będzie się pienić po odpowietrzeniu - mówiąc inaczej, musisz mieć tyle płynu w rezie, żeby wylot z tej górnej rurki był zakryty.

A kurde, to dupa, myślałem że to tak ładnie będzie w rezie się na boki rozpryskiwać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ahaed napisał:

 

Wiesz: jak to mówił mój dziadek: kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;).... a nie, pomyłka. Dziadek mówił: jak się nudzisz, to se w dupie pogrzeb ?.

Ogolnie nie wracaj do oryg chlodzenia na tej karcie, dopasować odpowiednie termopady to jest wyczyn. Na vram 0.6mm na vrm 0.8mm, czego nie włożysz co jest dostępne na vram to będzie zle :E . 0.5 to vram bedzie łapał 85*, dasz elastyczne 1mm to będziesz miał 100*+ na hot spocie :/. Wywaliłem 200zl na termopady i jako tako się udało ogarnąć.  Wzialem wrzuciłem na końcu phobya 0.5 i 1mm , hot spot spadl ponizej 100*, ale vram mial do 85* ... dlatego przy kartach mi się nie chce już nic grzebać :p. 

Za to ram oskalpowalem i pacjent żyje, widac ze termopady i radiator ek robi kozak robote, bo radiator jest gorący, gdzie na oryginalnych radiatorach od patriotow, były one chłodne :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, racesupport napisał:

A kurde, to dupa, myślałem że to tak ładnie będzie w rezie się na boki rozpryskiwać :)

Nie, wtedy będzie się pienić i będzie słychać plusk cieczy :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Nie, wtedy będzie się pienić i będzie słychać plusk cieczy :P.

A to nie tak, że jak kupi inny nie pieniący się płyn to będzie fontanna bez piany? 

Pomijam fakt dławienia flow przez tą fontannę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, novi napisał:

Ogolnie nie wracaj do oryg chlodzenia na tej karcie, dopasować odpowiednie termopady to jest wyczyn. Na vram 0.6mm na vrm 0.8mm, czego nie włożysz co jest dostępne na vram to będzie zle :E . 0.5 to vram bedzie łapał 85*, dasz elastyczne 1mm to będziesz miał 100*+ na hot spocie :/. Wywaliłem 200zl na termopady i jako tako się udało ogarnąć.  Wzialem wrzuciłem na końcu phobya 0.5 i 1mm , hot spot spadl ponizej 100*, ale vram mial do 85* ... dlatego przy kartach mi się nie chce już nic grzebać :p. 

Za to ram oskalpowalem i pacjent żyje, widac ze termopady i radiator ek robi kozak robote, bo radiator jest gorący, gdzie na oryginalnych radiatorach od patriotow, były one chłodne :). 

Wiesz co? Zmieniałem wcześniej pady na tej tej karcie. Wleciały gelidy 1mm. i ...

Było lepiej niż na serii.

Fakt. Dokręcanie tego rozłożyłem na dwa razy. Pady, dokręcenie. Poszedłem zapalić, po piwo do lodówki i dokręciłem po pół obrotu znowu. Dałem do tego Grizzliego na rdzeń.

I nie wiem czy chcesz screena jakie temp osiągnąłem na furmarku czy time spy.

Karta na biosie silent i w tle przeglądarka i inne gówna.

 

ps: Nie zamierzam wracać do serii. Nie po to zakładałem blok ;)

 

w1.jpg

 

 

w2.jpg

 

Edytowane przez ahaed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem gelidy 1mm nawet ultimate , ultra i inne, albo mialem inna rewizje karty i coś zmienili w chlodzeniu, albo sam nie wiem :). Dokręcanie na krzyż było po troszku, pasta smarowana, różna gryzlli, mx2, noctua h1, dc1 od bq. Potem Dokręcanie mocniej po wygrzaniu i nic nie pomogło:). Po wymianie termopadow z oryginału, na inne zrobiła się kupa ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zawisztheblack napisał:

Wrzuć Power Test w OCCT - obciąży Ci jednocześnie CPU i GPU.

Ło matko, to jest taka patelnia ten 10700k ? 1min i pod 100

dssss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo OC zrobione do bani na za wysokim napięciu albo źle blok zamontowany lub za niskie RPM na wentylatorach na chłodnicy, ale wtedy ciecz by Ci się już gotowała :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zawisztheblack napisał:

Albo OC zrobione do bani na za wysokim napięciu albo źle blok zamontowany lub za niskie RPM na wentylatorach na chłodnicy, ale wtedy ciecz by Ci się już gotowała :E.

Obstawiam te pierwsze bo to na szybciora 1.35v, ale i tak wydaje mi się że gorąc. Tak BTW, jaką temp proc zniesie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, podstawowa sprawa - do czego tego kompa używasz, bo w grach nie będziesz miał takich temperatur jak syntetykach, więc nie przejmowałbym się tym. W grach będzie lekko ze 20 stopni mniej, z resztą najlepiej ka sobie sam to poobserwujesz. Proc zniesie nawet 100 stopni, ale ja bym max 90 nie przekraczał. Generalnie im mniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może czy ramka Direct Die dla Skylake X od Der8auer pasuje również do Skylake X refresch i Cascade Lake X?

 

der8auer-skylake-x-direct-die_53239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zawisztheblack napisał:

Wiesz, podstawowa sprawa - do czego tego kompa używasz, bo w grach nie będziesz miał takich temperatur jak syntetykach, więc nie przejmowałbym się tym. W grach będzie lekko ze 20 stopni mniej, z resztą najlepiej ka sobie sam to poobserwujesz. Proc zniesie nawet 100 stopni, ale ja bym max 90 nie przekraczał. Generalnie im mniej tym lepiej.

głównie do gier jak już coś, bo samo budowanie to for fun i dla samej przyjemności budowy :)

tak mi to wyszło, z kilku zakrętów nie jestem zadowolony, może poprawie niebawem, no i chyba przepływomierz bykski padł bo alarm tylko wyświetla...

IMG-20210323-102347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sprawa z tym przepływomierzem :/.

Całość wygląda bardzo fajnie :thumbup:. Płyn to Mystic Fog od EK?

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Kiepska sprawa z tym przepływomierzem :/.

Całość wygląda bardzo fajnie :thumbup:. Płyn to Mystic Fog od EK?

tak dokładnie, zastanawiam się jak długo będzie mystic fog :D bo z tego co czytałem to lubią się odbarwiać na crystal clear hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, racesupport napisał:

głównie do gier jak już coś, bo samo budowanie to for fun i dla samej przyjemności budowy :)

tak mi to wyszło, z kilku zakrętów nie jestem zadowolony, może poprawie niebawem, no i chyba przepływomierz bykski padł bo alarm tylko wyświetla...

IMG-20210323-102347.jpg

Nie zamontowałeś przepływomierza na odwrót? Tam w środku się przekręca taki dings żeby zmienić in/out stronami.
EDIT: Z tego co pamiętam miałem go zamontowany tak samo jak ty teraz i ten właśnie dings musiałem obracać.
b8b6e513-b5a7-49c0-a170-05fd16145542_267

Edytowane przez Akei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Akei napisał:

Nie zamontowałeś przepływomierza na odwrót? Tam w środku się przekręca taki dings żeby zmienić in/out stronami.
EDIT: Z tego co pamiętam miałem go zamontowany tak samo jak ty teraz i ten właśnie dings musiałem obracać.
b8b6e513-b5a7-49c0-a170-05fd16145542_267

Obracałem obracałem, niestety nic nie pomogło :( Napisałem do bykski, kupiłem go w sierpniu 2020 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 07:22, ahaed napisał:

Asus ROG strix x-570 Gaming E.

Usunięcie wentylatora z chipsetu, zamiast niego blok heatkiller sb rev3.0

Poniżej zwodowany Aorus RX5700XT. Karta, na którą oficjalnie nie ma nigdzie bloku ?.

I na dole normalny blok od EK na CPU i VRM.

 

 

 

 

Po kilku dniach użytkowania bloku na chipsecie. Powiem tak.

Standard chłodzenie: przy przeglądarce, jakiś pierdołach w tle. 63-67 stopni.

Po założeniu bloku: jak napiszę, to mi nie uwierzycie. Więc dam screna.

Góra by udowodnić, że to x-570. Dół z temperaturą po kilku godzinach pracy kompa.

qDqUUz3.jpg

 

 Zejście o 30 stopni w stosunku do standardowego "wiatraczka".

Edytowane przez ahaed
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś w stanie sprawdzić, jakie wymiary ma mesh w caselabs SMA8? Chodzi mi o długość/szerokość tych otworów wentylacyjnych i odstęp między nimi. Ta buda jest tak ogromna że nie jestem w stanie stwierdzić po zdjęciach. A nie znalazłem żadnego pliku dwg z tą obudową, same 3d których nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dulu10 napisał:

jest ktoś w stanie sprawdzić, jakie wymiary ma mesh w caselabs SMA8? Chodzi mi o długość/szerokość tych otworów wentylacyjnych i odstęp między nimi. Ta buda jest tak ogromna że nie jestem w stanie stwierdzić po zdjęciach. A nie znalazłem żadnego pliku dwg z tą obudową, same 3d których nie znam.

Jedyną osobą na forum, która miała SMA8 był @niklot1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Podrzucam jako ciekawostkę:-) Na pewno ładną deltę T można uzyskać przy takim stadzie chłodnic...
ciekawostka_stadochotrj4q.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, to już raczej przerost formy nad treścią, lepiej było azotem chłodzić niż pakować się w 6 radiatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...