Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma leżeć rezerwuar niski , do podłączenia na złączkach nie bezpośrednio na top :)? 

Przy okazji niebawem będę miał na sprzedaż combo bykski 10w ddc z rezerwuarem 15cm jeśli się nie mylę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, m@rcinpl napisał:

@Wleciał bloczek Bykski na 3060TI 8:E

Nie liczy się...nie założone ?

xFxvtfe.jpg5Th4yz6.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne takie małe, ale ten mostek mógłby być mniej 'gejmingowy' 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej wyczyścić w środku AIO? Najlepiej bez cięcia węży, wymiany ich itp boo, bo kurczę podobają mi się te stockowe w oplocie. Chłodzenie to o LIQMAX III RGB VERSION 240mm. Wyczyściłem z podstawy i wierzchu czy tam spodu pompki cały syf jaki był ale zapewne jest go więcej głębiej. Podejrzewam tak bo jeden wąż nagrzał się no bardzo a drugi wręcz w ogóle. No i oczywiście procesora to zbytnio nie chłodzi, trzy rundki w R15 i temperatury rzędu 95 stopni, a to przecież tylko i5 6500. Na intelowskim boxowym ma 65 stopni max. Tak to wyglądało https://imgur.com/a/osu6KLM
d3FdmlX.jpg
yQGTxW3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jebać, rozebrałem wszystko do ostatniej śrubki, przepłukałem pod prysznicem. Zaleje uwu borygo i jakoś to będzie. Sporo tam śmieci było i jak tak patrzę po netach to często jest problem z jakimiś enermaxami. cusz ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - posiadam AIO Corsair H60 120 mm (ver. 2018). Ostatnio podskoczyły mi temperatury z 50-60C na 90+ oraz throttling i spory hałas. Zdjąłem AIO, i podczas potrząsania wyraźnie słychać pluskanie. Po ponownym nałożeniu problem pojawił się po 1-2 dniach. Na zakupionym na szybko bQ Dark Rock 4 temperatury są ponownie ~50C. Czy w AIO jest za mało cieczy, próbować ją uzupełnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie jak zamontowałeś chłodnicę? Pewnie wylotem do góry ;)  I na front. 

Daj wylotem w dół (wężami) albo na top. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz zamontowaną chłodnicę? Jest ona powyżej blokopompki? Jeśli jest w prawidłowej pozycji, to prawdopodobnie ciecz odparowała i pompa się zapowietrza przez co nie pracuje. Uzupełnienie cieczy w takim AiO jest mocno upierdliwe, bo nie masz żadnego portu przez który dałoby się to zrobić. Musiałbyś odkręcić podstawę chłodzenia i w ten sposób wymienić ciecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica jest zamonowana z tyłu na wylocie, powyżej blokopompki, węże na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj wężami w dół ;) 

 

Tak jest dobrze w obu przypadkach

bzahxw4t0th51.jpg?width=2372&format=pjpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informację. Jak będę montował AIO to będę o tym pamiętał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/wklad-do-filtra-gabka-35x30x1cm-10ppi-czarna-9433515882

Taki filtr bardzo mocno zaburza airflow? Kiedyś dokładnie taką gąbkę stosował fractal w obudowach core 1000 i 3000, tylko tam była dosyć cienka, a ja potrzebuję grubości 10mm. Oczek mniejszych niż 10ppi nie zauważyłem na aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry gąbkowe są zdecydowanie bardziej restrykcyjne jak siateczkowe i czyści się je ciężej.10mm takiej gąbki kompletnie ubije przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącza zasilania do nowych GPU zgodnych z PCI-E 5.0:

uJeNIeWjtW7P5fVh.jpg

cqajbyLc0ls8IfQC.jpg

lAwx66VtiVcTlosq.jpg

12+4-pin, do 600W. To złącze to koniec oplatanych kabli co wynika ze specyfikacji technicznej:

etNbmiwOE1aAx8VK.jpg

capture-png.220310

Raster 3.0mm z przewodem AWG16 o zewnętrznej średnicy 2.2mm, gdzie wiele przewodów AWG18 ma tamą średnicę = żaden oplot na to nie wejdzie. Do tego te cztery małe piny pod głównym złączem - będzie to źle wyglądać :E. Jeszcze gorsze rozwiązanie jak ten tragiczny konektor nV.

Oploty zbiorcze wrócą do łask.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zawisztheblack napisał:

żaden oplot na to nie wejdzie

 daje ~moderom~ trzy dni aż zrobią jakieś oplociki do tych wtyczek, wszystko jest możliwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to takie proste. W przypadku nV dało się to obejść, bo nV używała przewodu AWG18 w złączu rastrowym 3.0mm (nie jest to złącze Micro Fit 3.0 - nV oczywiście zrobiła swoje, nietypowe, które mega ciężko dostać), więc było jeszcze miejsce na oplot (na Teleiosie 2.0mm da się to opleść). W tych nowych złączach przy przewodzie AWG16 nie zostanie miejsce na oplot. Na przewodzie AWG18 będzie się to dało ogarnąć, ale nadal zostaje zabawa z tym 4-pin pod główną wtyczką - tam oplotu we wtyczce nie schowasz. Generalnie kicha i kombinatoryka.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie w całości to faktycznie dupa. Może jednak producenci zasilaczy będą te 4 pin stosować na podobnej zasadzie jak była wtyczka 10+2 gdy wychodziły nowe zasilacze a trzeba było je podłączyć do starych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze specyfikacją to złącze w ogóle nie jest kompatybilne ze starymi 6+2-pin PCI-E, więc mogą być niezłe cyrki związane z wymuszaniem zmiany PSU, bo tutaj mogą nie wystarczyć proste przejściówki, właśnie ze względu na te cztery dodatkowe przewody sygnałowe. Zobaczymy jak to wyjdzie, ale generalnie całość nie za bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...