Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno ciężko wcisnąć 420mm na top Enthoo Pro 2, a mi się nawet udało razem z 480mm na boku. U góry GTS 420, a z boku ST30 480. Z tyłu normalnie wchodzi jeszcze wentyl 140mm.

To chyba najlepsze rozwiązanie w przystępnych cenowo seryjnych budach, żeby nie pchać ciepłego powietrza do środka.

jLdqSHI.jpg

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Post się zdublował.. Sory za spam

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.11.2021 o 21:47, Draco0 napisał:

420mm na top Enthoo Pro 2

Wszystko się da, tylko 420 mm na topie może kolidować z radiatorami na sekcji i przeszkadza w podmiankach RAM.

Sam chyba muszę zmienić chłodnice na boku na 480mm 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym wypadku wystarczyło zrobić mały offset na chłodnicy, przesunięcie ~3mm i takie TridentX (39mm) wchodzą elegancko, fakt do wymiany pamięci trzeba wentyle odkręcić, ale to nie jest duży problem.

Przy pamięciach tego typu nie musiał bym nic kombinować.

i-g-skill-ripjawsx-16gb-2x8gb-ddr3-1600m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś podpowie , mam zagwozdke.

3 wentylatory na chłodnice , nb-eloop 12cm biale + (EK-CryoFuel Solid Cloud White) czy phanteksy t30 szare i wtedy jaki kolor plynu do tego? Obudowa czarna ;) t30 wychodzi 50% drozej :/ warto?

Ktos ma t30? chodzi mi o to czy łożyszko jest bezgłośne?

edit:

Kable zasilacza obecnie mam czarne a zamowione biale(mozna zmienic zamowienie)

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim nie brałbym płynu od EK - ostatnio za dużo słyszy się o problemach z nimi. Jak robił je Mayhems to było ok, obecnie się popsuły, bo EK robi je samo / podleca komuś innemu. Problem jest taki, że jedyna sensowna alternatywa z płynów nieprzeźroczystych to Mayhems XTR, a średnio z jego dostępnością u nas. Ewentualnie starsze serie Mayhems jak Pastel.

Co do wentylatorów, to T30 są zdecydowanie lepsze, tutaj żadnej wątpliwości nie ma. Przy tej samej kulturze pracy będzie kilka stopni mniej lub tak samo pod względem temperatury, ale ciszej. Miałem T30 na testy kilka dni - łyżko pracowało bardzo dobrze, bez żadnych szmerów (porównywałem do B12-PS, które mi się akurat walały i Fluctusa, który był głośniejszy). Tylko weź sobie pod uwagę, że zajmują więcej miejsca jak zwykłe wentylatory. Spoko opcja to tez nowe NF-A12x25 PWM Chromax - są czarne w odróżnieniu od T30. Wypadają pomiędzy B12-PS, a T30.

Co do kolorystyki, to ciężko coś powiedzieć nie wiedząc jak wygląda cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawisza masz jakieś wyniki z testów tych wentyli? 

Jak daleko Fluctus odstawał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic konkretnego, nie miałem czasu na dokładne testy - miałem ten wentylator niecałe 48h u siebie tylko i jedyny system na powietrzu z i5 4570, bo reszta zwodowana na rurkach i nie chciałem tego rozbierać do testów :E. T30 były głośniejsze przy tych samych RPM od B12-PS i na poziomie Fluctusa, ale wiały wyraźnie mocniej (łożysko Flutcusa pracuje jednak gorzej od obu tych wentylatorach - przy niskich RPM rzędu 500-600 w moich dwóch egzemplarzach słychać jakieś szmery jak się zbliży głowę na 15-20cm do wentylatora). Nawet przy ograniczeniu RPM T30, żeby zrównać się kulturą pracy z B12-PS T30 nadal wiały wyraźnie mocniej. Wentylatory zapiąłem na NH-U14S, ale różnice na tym 4570 wyszły oczywiście żadne, bo ten procek nic nie ciągnie pod względem mocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

firma chłodnicy i FPI takie samo(360),rożnią sie tylko grubościa 27mm vs 45mm.

Czy 27 bedzie lepsza do układu nastawionego na cisze i wolnoobrotowe wentylatory? 

Chce dac 2 sztuki 360,które maja wystudzić max 150w.

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze gęstość tych blaszek jest ważna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Ocho napisał:

Jeszcze gęstość tych blaszek jest ważna 

Przecież napisał, że FPI takie samo 8:E.

Cieńszą chodnicę o tym samym FPI będzie prościej przedmuchać jak grubsza, więc do układu nastawionego na cisze bardziej się nada - 2x360mm pod 150W bez problemu wystarczą na bardzo niskim RPM.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Przecież napisał, że FPI takie samo 8:E.

Nawet nie wiedziałem że tak się to nazywa. Myślałem że to kolejny termin na rozmiar chłodnicy, nawet napisał w nawiasie 360 to już w ogóle mnie zmyliło.. No to tak, identyczną chłodnicę tylko cieńszą łatwiej przedmuchać. Oczywista oczywistość 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Nic konkretnego, nie miałem czasu na dokładne testy - miałem ten wentylator niecałe 48h u siebie tylko i jedyny system na powietrzu z i5 4570, bo reszta zwodowana na rurkach i nie chciałem tego rozbierać do testów :E. T30 były głośniejsze przy tych samych RPM od B12-PS i na poziomie Fluctusa, ale wiały wyraźnie mocniej (łożysko Flutcusa pracuje jednak gorzej od obu tych wentylatorach - przy niskich RPM rzędu 500-600 w moich dwóch egzemplarzach słychać jakieś szmery jak się zbliży głowę na 15-20cm do wentylatora). Nawet przy ograniczeniu RPM T30, żeby zrównać się kulturą pracy z B12-PS T30 nadal wiały wyraźnie mocniej. Wentylatory zapiąłem na NH-U14S, ale różnice na tym 4570 wyszły oczywiście żadne, bo ten procek nic nie ciągnie pod względem mocy.

Czyli jak cicha moc to t30 :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki płyn,który nie zasyfi układu?

https://www.angela.pl/p14877,ek-water-blocks-ek-cryofuel-power-pink-premix-1000ml.html

https://www.angela.pl/p12605,xspc-ec6-coolant-uv-green-1000ml.html

Ktos tam kiedys pisał,że ek nie ale to tylko dla pasteli czy wszystkie?

Czy poprostu brac dp ultra,to chyba bylo sprawdzone , tylko kolory jakies takie malo ciekawe ;)

https://www.angela.pl/p6746,aquacomputer-double-protect-ultra-1000ml-zielony.html

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz niesyfiące płyny to DP Ultra lub Mayhems - w zasadzie cokolwiek od nich poza serią Aurorą / Special Effects. Nowa seria XTR wypada bardzo dobrze, ale u nas nigdzie jej nie widziałem, a do tego cena sroga. 

EK syfi, tego bym nie ruszał. XPSC nie używałem. Kiedyś korzystałem z Liquid.Cool CFX, ale tu była loteria. Jeden kolor nie syfił, inny syfił tak, że szkoda gadać. 

Najlepiej wziąć białego Mayhemsa + barwniki od nich i zrobić sobie swój kolor. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

X1 jak najbardziej może być jak Ci taki kolor pasuje :).

Pastele od Mayhems są jak najbardziej ok, ale ciężko już je dostać, bo w zasadzie Mayhems zaczął je wycofywać po tym jak pojawiło się XTR, które ma zastąpić docelowo Pastele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, zawisztheblack napisał:

X1 jak najbardziej może być jak Ci taki kolor pasuje :).

Pastele od Mayhems są jak najbardziej ok, ale ciężko już je dostać, bo w zasadzie Mayhems zaczął je wycofywać po tym jak pojawiło się XTR, które ma zastąpić docelowo Pastele.

No nie wiem czy mi pasuje ten kolor :E 

Pink od EK mi pasował , zreszta monitor mam chyba z pokryciem gamutu srgb 200% :E

biere to , bo nie moge sie na nic zdecydowac https://www.angela.pl/p6746,aquacomputer-double-protect-ultra-1000ml-zielony.html

Ten pink mayhema u mnie na monitorze swieci masakrycznie,az oczy wypala.moze to jest juz barwa po uv ^^

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weź pod uwagę, że w cienkich rurkach płyn wygląda zupełnie inaczej, traci na intensywności koloru. 

Jak chcesz różowy, to ja bym wziął ten od Mayhems, a do tego przeźroczysty i w razie czego, jak będzie zbyt intensywny, to go zwyczajnie rozcieńczysz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki!

Podpowiesz jeszcze paste na cpu? Najlepiej zeby byla superrzadka bo mam słaby docisk ^^,na angeli widze jakies nowosci na 16w/mk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście używam GC-Extreme od wielu lat i jest bardzo zadowolony. Kryonaut rysuje IHS / podstawę chłodzenia i często słyszy się o problemach z nim. W przypadku Hydronauta nie słyszałem o takich problemach, to też dobra pasta. Ewentualnie Noctua NT-H1 czy NT-H2. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłodnica Dual-Flow od Alphacoola. W sumie ciekawe rozwiązanie, jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Może być pomocne w ogarnięciu połączeń w niektórych obudowach.

alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-dual-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dual loopa można w takim czymś ogarnąć nietypowo. Bo jako single loop w zależności od podłączenia wyjdzie albo zwykła chłodnica albo xflow. Tylko złączek pójdzie więcej. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TO niby rozwiązanie dedykowane od serwerów, ale faktycznie można dual loopa na jednej chłodnicy zrobić :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi