Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na mailu widzę screena co wkleiłeś, no masz tam CPU- 24W Pump-36W i po 12W na resztę ( 2-3-1 Amper ) Podepnij się pod pompę albo CPU :) 

Cały zestaw zjada z 8-10w max. A złącze ciągnie 24W albo 36W. To pod pompę pociągnie cztery takie AIO na raz :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podawany prąd na wentylach powinien właśnie dotyczyć się rozruchu, nie pracy ze stałym RPM. Ale że nie ma nigdzie testów obciążalności złączy na płytach to na takie chwilowe rozruchy trzeba patrzeć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wczoraj walczyłem z tym vertical mountem w O11D-XL, nie mam cierpliwości na to. GPU (3090 Strix) pasuje tylko w jednej, jedynej pozycji, tak że prawie styka się z bocznym panelem.
W miejscu którym chciałem żeby była karta, śledź karty nie wchodzi w otwory w ramce montażowej...

Edytowane przez Czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z cienkich chłodnic Nemesis GTS jest najlepsza chociaż stosunkowo restrykcyjna jeśli chodzi o przepływ cieczy.

Z grubych SR-2 Multiport, EK XE, Alphacool UT60 czy HW Labs GTX lub GTR, ale jak chcesz trzymać niskie RPM,to lepiej wziąć cienką chłodnicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Czolgista778 napisał:

Ale wczoraj walczyłem z tym vertical mountem w O11D-XL, nie mam cierpliwości na to. GPU (3090 Strix) pasuje tylko w jednej, jedynej pozycji, tak że prawie styka się z bocznym panelem.
W miejscu którym chciałem żeby była karta, śledź karty nie wchodzi w otwory w ramce montażowej...

No to tak średnio pasuje jak wentylami 3090 przykleiłeś do szyby. Jak pięść do oka bym powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo karta ani tak, ani srak nie pasuje na ten mount. 3090 Vision to samo. Teraz jest na ostatnich dwóch slotach, cofnięcie jej o jeden slot do tyłu powoduje że śledź karty nie pokrywa się z otworami (zaznaczyłem na niebiesko) a dalej już cofnąć się jej nie da bo riser PCI-E wygina headery na MB, boje się doginać ten kabel PCI-E jeszcze bardziej.

20211216-194604.jpg20211216-200157.jpg

550x465.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu wypierdol ten riser i zamontuj tę kartę normalnie. Szczególnie w tej budzie będzie to na plus

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero go kupiłem...trochę nagiąłem taśmę PCI-E i weszło. Verticala kupiłem też ze względu na nawiew z dołu obudowy - przy takim ustawieniu mam w bonusie wentylatory na spodzie owiewają też RAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Ocho napisał:

Po prostu wypierdol ten riser i zamontuj tę kartę normalnie. Szczególnie w tej budzie będzie to na plus

Ja bym zamknął szybkę obudowy, odpalił furmarka i sprawdził aktualny potencjał OC tego RTXa, bo wydaje mi się że jest więcej minusów niż plusów XD

Ciekawe czy szybka wymusi fan stopa na RTXach swoją siła docisku do wentyli?

Ten Riser ma tak wspaniałą konstrukcje, że przy okazji zatyka dolne wentyle w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weszło. Trzeba bardziej naginać ;) Boku obudowy nigdy nie używam także oprócz wyglądu to jeden pies. Wentylatory co jakiś czas na parę sekund się zakręcą ale w poziomym ustawieniu bylo tak samo.
W grach 60-66*C temp. rdzenia, zależnie od gry. Przy okazji mały UV 2000MHz .950mV

Oglądałem na YT porównania różnych riserów i tylko ten z LL do czegoś się nadawał, przy okazji ma dodatkowe wzmocnienie przykręcane bezpośrednio do obudowy. Wszystko inne rozgina się jak plastelina pod ciężką kartą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra, nie chce zakladac tematu o jedną pierdołe ale w koncu mam chwile zeby nawet napisac o tym 

chce zrobic prosty zewnętrzny "box" na chlodzenie wodne  (chłodnice + rez + pompa)

budowa szkieletowa cos jak na tym foto ponizej

2sx2kep.jpeg

chce to miec w orientacji pionowej,  o małej powierzchni podstawy , docelowo 4 chłodnice 360 bo poprostu takie mam wiec nie ma sensu wydawac dodatkowo kasy ale nie ukrywam ze 4x 480 siadły by lepiej bo przy 480 calosc miala byc wysokosc kolo 60cm

no i potrzebuje porady co lepiej zrobic - czy zrobic np chłodnice przod tył przod tył obok siebie, czy moze kazda w inną strone tylko jak wtedy z nawiewem wentylatorów, no i czy pompka z rezem moze byc jakos w samym srodku tego czy nie bedzie ograniczała airflowa

ta druga opcja cos na wzór airplex gigant, lekki szum jest akceptowalny nie musi byc mega ciche

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej skręcić te chłodnice razem, żeby wyglądało to jak MO-RA3, całość przykręcić za budą (od strony wyjść z GPU), zostawiając kilka cm na wentylację. Pompkę przykręcić od boku do chłodnicy na prostym brackecie typu L - najprostsze rozwiązanie, wszystkie chłodnice pracują na świeżym powietrzu, nic ich nie przesłania. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, zawisztheblack napisał:

Najlepiej skręcić te chłodnice razem, żeby wyglądało to jak MO-RA3, całość przykręcić za budą (od strony wyjść z GPU), zostawiając kilka cm na wentylację. Pompkę przykręcić od boku do chłodnicy na prostym brackecie typu L - najprostsze rozwiązanie, wszystkie chłodnice pracują na świeżym powietrzu, nic ich nie przesłania. 

to nie ma byc mocowane do tego stelaza tylko ma byc osobny BOX na same chlodnice + pompa + rez

wiem ze najleojej jak mora ale wtedy jest to wąskie i długie - same chlodnice obok siebie beda miec 50cm + jakbym wałnał obok d5 z rezem to sie robi 60cm

na szybko narysowalem

boxwcvkjx2.png

85mm to grubosc chlodnicy z wentylami czy te 80mm pomiedzy chlodnicami wystarczy? - mysle ze z boku dalby zasysac swieze powietrze, optymalne byloby chyba 120mm przerwy i na samym dole 2x 120mm wtłaczajace zimne powietrze z samej ziemi, ale nie wiem czy znajde az tyle miejsca na to

bo wysokosc w sumie nie gra tu roli - calosc na 360mm i tak bedzie dosc niska

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@duniek

A może spróbuj tak jak ja ? Jedna na drugiej ? To są chłodnice 480. W tle SPC x60 PB.

3.jpg,

Podstawa zrobiona z tego co mi zostało z innej roboty więc wiadomo, że elegancko to nie wygląda.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś namiary na wysyłkową sprzedaż aluminium? Potrzebuję formatkę 300x150x4mm

//edit: Trafiłem coś na allegro, zobaczymy :E

Edytowane przez Akei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.12.2021 o 20:43, duniek napisał:

bo wysokosc w sumie nie gra tu roli - calosc na 360mm i tak bedzie dosc niska

Może taki projekcik: :P

image.png.f96f7a4cf70ae9fd73879ca8fac69127.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, macie namiar na kogoś kto robi kable w oplocie do zasilaczy? Zależy mi na czarnym oplocie Techflexa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Piospi napisał:

Hej, macie namiar na kogoś kto robi kable w oplocie do zasilaczy? Zależy mi na czarnym oplocie Techflexa

@zawisztheblackjest naszym guru od kabelków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Ocho napisał:

@zawisztheblackjest naszym guru od kabelków

a ktoś inny? :) trochę mi zależy na czasie, a zawisza jest zajęty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Piospi napisał:

a ktoś inny? :) trochę mi zależy na czasie, a zawisza jest zajęty

emm no ktoś jeszcze robi ale nie jestem pewny kto.. @duniek to był może

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem że to coś takiego jak diy perks zrobił, a mechanizm będzie wtłaczał powietrze. A tutaj chodzi tylko o zamykanie i otwieranie XD Głupie jak chuj, bajer wizualny żeby buda mogła x razy więcej kosztować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Luźne przemyślenia:

Układ z dwiema chłodnicami, blokiem cpu, blokiem gpu, blokiem vrm, blokiem na ramy. Przyjmijmy 6 złączek 45 stopni i 4 złączki 90 stopni.

Jaka pompa bardziej nadawałaby się do takiego układu i co najważniejsze - dlaczego waszym zdaniem akurat tak? Jakie będą wady i zalety? Rozpatrujemy d5 vs ddc, nie mówimy o łączeniu pomp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam 4 bloki na gpu + mora 360 + ddc na 8,5V
daje rade ale poszedłbym w d5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi