Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@orange99 korzystałeś kiedykolwiek z ciekłego metalu na tym procku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak się prezentuje osad niewiadomego pochodzenia w płynie DP ultra. Rozebrałem układ i nie mam pojęcia skąd on się wziął. Wszystkie elementy wyglądają jak nowe, żadnych śladów korozji czy czegokolwiek.

IMG-20220326-104858.jpgIMG-20220326-104852.jpgIMG-20220326-104215.jpg

Edytowane przez D3Fcon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyściłeś coś w układzie ręcznikami papierowymi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Akei napisał:

Czyściłeś coś w układzie ręcznikami papierowymi?

Nie wydaje mi się. Jedynie podkładałem je w budzie w razie wycieków przy zmianach węży i położenia pompy bo po zmianie z 3080fe na 3060tistrix musiałem trochę zmienić układ by wsio pomieścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Układ przed zalaniem DP Ultra clear był przygotowany/wypłukany i odkwaszony Mayhems Blitz part2 czy też przygotowany w inny sposób?

Kilka loop z DP Ultra robiłem,wyłącznie nowe chłodnice bloki złączki węże czy tam rurki akrylowe i nigdy po przygotowaniu MB part2 nie spotkałem się z takim osadem.

Nie ważne czy dwa czy pięć lat pracy układu bo TechNoir projekt bez zmiany DP Ultra już ponad pięć lat pracuje i luzik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przy DP Ultra Clear to niespotykane. Jedno z leprzych mieszanek nawet na kolorowych nie mialem problemu red czy blue.

Po mi przychodzi do glowy to gdzies w ukladzie siedzi aluminium.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Układ składa się z dwóch chłodnic hwlabs, złączek barrow,oryginalnego monoblocku i combo koolance+pompa D5. Rezerwuar jest marki freezmod i tam prawdopodobnie była aluminiowa rurka ale nigdy jej nie zamontowałem w obawie przed tym że faktycznie tak jest. Jedyny niepewny element to łącznik reza z pompą - widać go na zdjęciach. Jest to rzekomo mosiężna rurka która kupiłem w Chinach a następnie odciąłem zbędny fragment. Całość była tylko wypłukana bez żadnych blitzow. Tak na prawdę to chyba tylko chłodnice mogą mieć taki syf chyba że ktoś spotkał się z problemem śmieci po frezowaniu monoblocku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też cały czas używam DP Ultra Clear i przy pierwszym podejściu również miałem problem z osadem - pojawił się na wężach i rezerwuarze.

Powodem było to o czym wspomina @ELDER wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Dagedy napisał:

Ja też cały czas używam DP Ultra Clear i przy pierwszym podejściu również miałem problem z osadem - pojawił się na wężach i rezerwuarze.

Powodem było to o czym wspomina @ELDER wyżej.

Używałem ek zmt więc na wężach nic nie było widać. Właściwie przez przypadek zobaczyłem osad po tych kilku miesiącach działania układu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyj do płukania Mayhems part2 i ponownie zalej układ DP Ultra clear,będzie ok.

Płukałem tak każdy układ,głównie po to aby przywrócić neutralne Ph loop i płyn max długo bez degradacji pracował

no i z winy oleju maszynowego wewnątrz monobloków czy bloków GPU po procesie produkcji w fabryce.

Nie ważne jakiego producenta są bloki,temat dotyczyć może każdej z firm,w blokach Bitspower do TitanX było tłusto od oleju maszynowego co gorsza nie tylko wewnątrz

ale i między akrylem a częścią bloku w której nie płynie płyn LC były plany oleju maszynowego...trzeba było pruć nowe bloki i myć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, ELDER napisał:

Użyj do płukania Mayhems part2 i ponownie zalej układ DP Ultra clear,będzie ok.

Płukałem tak każdy układ,głównie po to aby przywrócić neutralne Ph loop i płyn max długo bez degradacji pracował

no i z winy oleju maszynowego wewnątrz monobloków czy bloków GPU po procesie produkcji w fabryce.

Nie ważne jakiego producenta są bloki,temat dotyczyć może każdej z firm,w blokach Bitspower do TitanX było tłusto od oleju maszynowego co gorsza nie tylko wewnątrz

ale i między akrylem a częścią bloku w której nie płynie płyn LC były plany oleju maszynowego...trzeba było pruć nowe bloki i myć.

Tzn teraz to już i tak nie aktualne bo uszkodziłem monoblok. Pomyliłem jedną śrubę i po prostu pękł. Nie rozbierałem go by ocenić czy w istotnym miejscu czy nie bo i tak nie miałem czasu więcej grzebać. Na razie zostaję przy AC. Na ebay są po około 300zł więc w sumie tragedii nie ma ale i tak musiałbym trochę zmienić układ bo bez puszczania płynu przez rezerwuar był spory problem z odpowietrzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktos z was Ultitube od Aqiacomputers? Chcialbym wiedziec jakie to jest "szerokie" liczac tez z montazem na radiatorze, chodzi mi o to ile wystaje od radiatora przy montazu oryginalnym bracketem do montazu na radiatorze/wentylatorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomocy, bo zaczynam przekombinowywać przy wymyślaniu filtra. chiałem już wymyślać jakieś ramki sramki między którymi miałby być tiul. Krótko - potrzebuje w miare sztywnego filtra (ma być wsuwany), który będzie można przyciąć na wymiar i żeby miał grubość 2mm. Jest coś takiego? Jakaś siatka mesh? Albo coś podobnego do tych filtrów magnetycznych które są w miejscu zasilacza niektórych obudów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co ma filtrować? generalnie i siatkę mesh metalową i nylonową można kupić w różnej gęstości

nylonowa jest dobra na kurz ( potrzebuje ramy/stelaża), a metalowa na większe/stałe  zanieczyszczenia  (jest sztywna),

obie zapewniają dużo lepszy flow niż te perforowane plastiki, ale nylon ma swoje właściwości elektrostatyczne dzięki którym lepiej zatrzymuje kurz

metalową kupiłem tu 

mesh 0,5mm

a nylon jest taniutko na alie. niedługo przyjdzie dam znać

nylon 0,4mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie weźcie mi doradźcie proszę.

Jakiś czas temu pisałem że kupiłem gotowy płyn ek cryofuel.

Zalałem...jeden dzień układ pochodził i pompa przestała działać (laing ddc 18w pwm )

Otworzyłem pompę wyczyściłem zalałem pochodziła 2h do wyłączenia kompa i to samo.

Dobra sobie myślę pompa ma że 4 lata zdarza się.

Kupiłem nową zalałem przezornie destylka plus borygo i fika 3 miesiące.

2 dni temu kupiłem nowe większe złączki i grubszy wąż i kupiłem biały barwnik xspc ...zalałem...komp pochodził jeden dzień...chcę odpalić stoi pompa.

2 razy rozbierałem czyściłem to samo.

Ponowna rozbiórka czyszczenie.

Zalałem ponownie destylką i borygo i 2 dni chodzi bez problemu.

Aaa...dodam jeszcze że pierwszy barwink miałem biały maychem nano i tam loop chodził bez problemu ale w angeli akurat nie mieli.

Generalnie wygląda to tak że wirnik wchodzi na "trzpień" w pompie.

W miejscu w wirniku który obraca się na tym "trzpieniu zbiera się osad który uniemożliwia obracanie się wirnika             ( chodzi bardzo ciężko) jak go usunę to wirnik obraca się ponownie lekko tak jak powinien.

Czy ja robię coś źle czy pewne rodzaju płyny mają jakiś osad który blokuje wirnik...fak.

A drugie pytanie bo nie wiem czy chce eksperymentować z nowym płynem jest takie czy mogę dodać do demineralki i borygo jakiś niebieski barwnik( niebieskie borygo) I będzie to grało ?

Tak to wyglądało z białym więc całkiem schludnie a teraz jest kupa  jakaś...

20220507_124417h8j7y.jpg

20220509_18142603j2n.jpg

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

D5 od EK + płyn biały mętny od EK chodził ponad rok nie ruszany. Zero widocznych zmian. Wszystko z Angela.pl.

Rozebrane, brak zanieczyszczeń i osadów w zakamarkach. Tip top jakbyś wlał mleko i wylał po chwili. A nie zostawił aż zrobi się śmietana ;)

To tak zanim ktoś napisze że nie ma prawa to działać. Może DDC nie lubią matowych płynów.

https://photos.app.goo.gl/Jf1oukgdpM843bgJA

51da01384aa3963042b23163d2d1

bc546f444d158d23aa41b31e4a9e

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może nie powinieneś używać nieprzezroczystych płynów, bo właśnie z ich powodu gromadzi się osad na trzpieniu pompy. Strasznie mi sie podoba nieprzezroczysty płyn ale na wielu filmach widze jak zasyfia szybko układ i zapycha bloki itd. dlatego jade na przezroczystych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Trybcio86 napisał:

może nie powinieneś używać nieprzezroczystych płynów, bo właśnie z ich powodu gromadzi się osad na trzpieniu pompy. Strasznie mi sie podoba nieprzezroczysty płyn ale na wielu filmach widze jak zasyfia szybko układ i zapycha bloki itd. dlatego jade na przezroczystych

D5 nie ma trzpienia, to może nie ma dla tego problemu ;)

Nie wiem ale ja nie miałem dosłownie nigdzie w blokach itp zgromadzonego osadu. 
Ja dzisiaj jestem zwolennikiem jednak czarnych matowych węży, względnie białych plus dyskretnej pompki najlepiej w niewidocznym miejscu i minimalistyczny design.. Najbardziej podoba mi się wejście z góry zza płyty dwóch węży idących do CPU później do GPU i koniec (równolegle). Ewentualnie od strony GPU (z dołu) to nie potrzeba nawet trójników ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wypłukanie układu alkoholem typu wyborowa to dobre rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak zareaguje alko z akrylem bo szkoda by bylo go zmatowic takim zabiegiem :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie zmatowi raczej, ale na pewno przyczyni się do mocnego przesuszenia materiału, przez co będzie bardziej podatny na pęknięcia. Lepiej tego nie robić ;) Wiltogć to elastyczność, bez niej lubi pękąć.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To barwnik w tym przypadku niebieski czy płukanko i clear?

Ew. dolać więcej borygo.

Tak mi się nie chce tego znowu rozbierać i rozkręcać bloków  😞

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcesz do śmieci tubę reza z akrylu wywalić to myjesz alkoholem typu Wyborowa (mikropęknięcia),nie chcesz to myjesz wodą z płynem do mycia naczyń i płuczesz destylką.

Borygo/Petrygo z destylką to w CLC i 4-5 lat będzie pracować bo płyny do chłodnic mają dodatki płucząco-czyszczące

i specyfikację do pracy w układach chłodzenia aut gdzie temperatury są drastycznie wyższe a mają tam 2 lata wytrzymać minimum.

Drugi płyn co 4 lata pracuje no teraz pięć lat to DP Ultra (projekt TechNoir w FT-02)

Cryofuel,XSPC pastele to nędza i tyle,dopóki Mayhems robił pastele dla EK to były ok ale sami sobie teraz robią te płyny i to nie ta jakość.

Mayhems Pastel White starej serii był bdb jakości i u mnie 9 miesięcy przepracował i czysto,zmieniłem go nie z winy płynu bo nic się z nim nie działo a upgrade hardware.

Tyle że zmiana na kolejny płyn to Mayhems Part2 do płukania i przywrócenia neutralnego Ph układu potem demineralka 3 płukania i dopiero nowy płyn...

a potem minimum 2 lata spokoju albo mniej bo upgrade GPU albo inne takie wjadą.

Gruntownie przygotowany loop i dopiero zmiana płynu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra to chyba zostawię taki lipny kolor narazie bo mayhem pastel nano wite niegdzie specjalnie nie ma.

W sumie i tak będę zmieniał grafę procka i płytę do końca roku to się przemęczę :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Borygo z destylką będzie pracować,masz pozostałości białego płynu w układzie (chłodnice/monoblok) których wypłukiwanie może powodować ponowne blokowanie pompy DDC

ale nie chcesz teraz tego czyścić...jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi