Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Krzkra napisał:

1/ Graty - przed pierwszym użyciem płukacie pod bieżącą wodą?

Wszystko przemywam pod strumieniem wody z węża od prysznica, szczególnie bloki i chłodnice. Tylko po tym zabiegu płuczę jeszcze raz w demineralce bo woda "z kranu" zostawia dużo osadu.

20 minut temu, Krzkra napisał:

2/ Układ - Mayhems Blitz Part 2 + woda demineralizowana, później jeszcze raz na czysto woda demineralizowana i 3 etap już zalanie układu?

Sam będę to robił teraz pierwszy raz i dokładnie tak jak napisałeś. Zostały mi delikatnie ślady na rezerwuarze po plastyfikatorze z starych węży i mam nadzieje, że Blitz to usunie. 

Edytowane przez Dagedy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Dagedy, zwracasz jaką szczególną uwagę gdzie kupić wodę demineralizowaną, czy po prostu "z sieciówki" ?  demineralizowaną czy destylowaną? czy do samego płukania wydaję się to bez większej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że stosuje zawsze destylowaną, a dokładnie: Woda redestylowana | Sklep medyczny Praxisdienst 

Ale przy płukaniu nie powinno mieć to większego znaczenia, chodzi o wypłukanie pozostałości zwykłej kranówki, gdzie jest masa syfu i osadów.

 

Nalej sobie do wąskiej, wysokiej, bezbarwnej szklanki wodę z kranu i daj jej odparować, to co zostanie na ściankach da Ci pojęcie co kranówka zostawia (u mnie jest masakra xD) 

 

Edytowane przez Dagedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kranówką jedna uwaga, jak masz szczelny zamknięty loop to ci ta woda nie odparuje tak szybko, w zasadzie w ogóle nie powinna. Miałem układy że w 2 lata ubyło w rezie może 1cm płynu. Wtedy nie ma za bardzo z czego się ten kamień wytrącić, bo nie dolewasz tam wiader wody jak do jakiegoś destylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2022 o 19:26, Dagedy napisał:

@srekal34 ok, to czemu producenci rozróżniają artykuły na EDPM i TPV, przykład:

Alphacool EPDM Tube 16/10 - Black 3m (9,84ft) Retailbox :: ..:: Angela.pl ::..

Alphacool AlphaTube TPV 10/16 - Black Matte 3,3m (10ft) Retailbox :: ..:: Angela.pl ::..

Różnica to jedyne zewnętrzna faktura/połysk? Drążę, bo chce kupić, a mam już dosyć wszelkich bezbarwnych tworów wężowych, bo są do dopy.

Te gumowe EPDM, TPV itp mogą się różnić katalogowymi wartościami, ale każdy zachowuje właściwości do powyżej 100C, co przy granicznej temperaturze dla D5 (60C) jest bez znaczenia. 

Natomiast wyraźnie różnią się elastycznością/twardością. Ja mam Watercoole i są naprawdę miękkie. Przy bardzo ostrych kątach zaczynają się spłaszczać szybciej niż twardsze węże. EK robi takiec(twardsze), nie wiem jak te z Alphacool. 

Ogólnie nie miałem problemu z ułożeniem Watercooli i nawet mi się podobało, że były takie miękkie - łatwo się je prowadziło od elementu do elementu.

Edytowane przez msky7300
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam EK i są twardsze niż zwykły przeźroczysty Masterkleer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Akei napisał:

Mam EK i są twardsze niż zwykły przeźroczysty Masterkleer

Ale dzieki temu robia duzo lepsze luki.

Wada EK ZMT jest nietrzymanie wartosci 16/10. Ja np. zlaczki XSPC musialem nakretki troszke szlifowac od wewnatrz by je dobrze dokrecic. W dodatku ZMT moga miec roznice miedzy partiami. Szkoda, bo jako jedyne sa w pelni matowe przez co wygladaja najlepiej ;)

Co ciekawe 19/13 robia gorsze luki niz 16/10 - znacznie gorsze.

Ogolnie polecalbym jednak Watercoola - jak koszt nie gra roli to Tygon EPDM ale cena jest juz zabojcza.

Edytowane przez srekal34
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie (trochę przez własne zajebanie w akcji) zamówiłem Alphacool AlphaTube TPV 10/16 - Black Matte, zobaczymy, jak wyjdzie w produkcji, ponieważ mam pare ciaśniejszych łuków. 

37 minut temu, srekal34 napisał:

Tygon EPDM

Rozmawiałem już kiedyś na temat tych węzy z jednym z userów, ale popatrzyłem na data sheet i wartości pracy są tak odjechane, że w LC to tak średnio ma sens. Zastanowię się, jeśli Alphacool odstawi lipę. 

Mam już dosyć bezbarwnych węży, ponieważ po 10 miesiącach pracy wszystkie wyglądają syfiaście. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, srekal34 napisał:

Ale dzieki temu robia duzo lepsze luki.

Wada EK ZMT jest nietrzymanie wartosci 16/10. Ja np. zlaczki XSPC musialem nakretki troszke szlifowac od wewnatrz by je dobrze dokrecic. W dodatku ZMT moga miec roznice miedzy partiami. Szkoda, bo jako jedyne sa w pelni matowe przez co wygladaja najlepiej ;)

Co ciekawe 19/13 robia gorsze luki niz 16/10 - znacznie gorsze.

Ogolnie polecalbym jednak Watercoola - jak koszt nie gra roli to Tygon EPDM ale cena jest juz zabojcza.

Potwierdzam, u mnie też na złączkach jest ciężko skręcać przy ZMT :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja np. wlasnie uzywam ZMT. Fakt, sa sztywne (dla mnie to zaleta) i ciezko sie skreca zlaczki - ale jesli juz to zrobimy, to nie ma bata zeby cos nam sie zsunelo czy gdzies jakis leak powstal. Sa bardzo wytrzymale.

54 minuty temu, srekal34 napisał:

Tygon EPDM ale cena jest juz zabojcza.

Jesli ktos chce to pewnie, chyba jednak to przerost formy nad trescia... Gdzies trzeba postawic sobie granice :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc dalej w temacie WC - cena za MO-RA3 420 LT około 1200zł wg. fajna cena, bo ciężko było by kupić 3 dobre chłodnice 420 w zbliżonej cenie; natomiast dodatkowe 130zł na nóżki oraz 250zł za kratkę to hit  :E 

ogólnie widzę, że watercool stosuję taką politykę cenową we wszystkich swoich produktach - dajemy w miarę tanio to co Cię interesuję, a na dodatkach odbijemy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło przy okazji zbliżającego się świątecznego sprzątania w kompie, aby napisać dobre słowo o pompie Barrow typu D5 z aliexpress. Mam ją jakieś 1,5-2 lata z czego ok 12 miesięcy pracowała 24/7. Nie ma z nią żadnych problemów ani wycieków ze zintegrowanego rezerwuaru, pracuje cicho i stabilnie, jest szeroki zakres regulacji obrotów i spory zapas (u mnie pompuje 2 bloki i 2 chłodnice 360 na 33% PWM). 

Bardzo polecam :) 

SmartSelect_20221202_113153_AliExpress.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzkra napisał:

idąc dalej w temacie WC - cena za MO-RA3 420 LT około 1200zł wg. fajna cena, bo ciężko było by kupić 3 dobre chłodnice 420 w zbliżonej cenie; natomiast dodatkowe 130zł na nóżki oraz 250zł za kratkę to hit  :E 

ogólnie widzę, że watercool stosuję taką politykę cenową we wszystkich swoich produktach - dajemy w miarę tanio to co Cię interesuję, a na dodatkach odbijemy. 

IMHO lepszym wyborem od Mory jest Alphacool Supernova xt45 1260 - ciensza, wydajniejsza, nie zabija tak przeplywu i tansza. Tylko potrzebujesz Noctua A20 zamiast 140stek, bo ciule wycieli otwory na wentyle 120mm :D i robia przez to buuu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale przyznać trzeba że produkty watercool to dbałość o szczegóły na b. wysokim poziomie, chociaż by seria HEATKILLER. No i MORA3 nawet na biurku za PC-tem wygląda dobrze, aż żal ją ukrywać :D 

Fakt, ocena subiektywna, bo patrzę pod kątem swojej oceny, że jak już wykładać kupę hajsu na LC to żeby szło to w parze z estetyką. PS. Wiem, wiem po to kupuje się zewnętrzną chłodnice, żeby ją wywalić pod biurko, albo nawet za ścianę :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krzkra napisał:

MORA3 nawet na biurku za PC-tem wygląda dobrze

Nie no, wszystko co nie mieści się w obudowie moim zdaniem jest be.

 

10 godzin temu, Krzkra napisał:

ocena subiektywna

Jak najbardziej każdy ma swój gust ?

 

11 godzin temu, Krzkra napisał:

że jak już wykładać kupę hajsu na LC to żeby szło to w parze z estetyką

Wydaje mi się, że teraz częściej robimy to po prostu, bo fajnie wygląda i frajdę daje sama budowa. LC wyglądającego jak śmieci dla samej wydajności (oczywiście w zastosowaniach typowo domowych) nigdy nie rozumiałem, bo zawsze nawet koszt tych "śmieci" można było zainwestować w lepsze podzespoły - i nikt mi nie powie, że nadrobi wiele podkręcając.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Akei napisał:

Wydaje mi się, że teraz częściej robimy to po prostu, bo fajnie wygląda i frajdę daje sama budowa. LC wyglądającego jak śmieci dla samej wydajności (oczywiście w zastosowaniach typowo domowych) nigdy nie rozumiałem, bo zawsze nawet koszt tych "śmieci" można było zainwestować w lepsze podzespoły - i nikt mi nie powie, że nadrobi wiele podkręcając.

Zawsze bylem zdania, ze jesli robic custom LC to tylko na topowych podzespolach bo inaczej to mozna po prostu kupic lepszy sprzet i zrobic UV. Bedzie ciszej i wydajniej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True.

CLC obecnie to jedynie kosztowny kaprys,to nie ironia z mojej strony...to fakt,

takie moje podsumowanie sytuacji po ponad dekadzie zabaw z CLC i trzeźwym podejściu do tematu.

 

Oceniłem realne koszty PRO projektów CLC jakie mamy obecnie i tych z przed 5 czy 10 lat,teraz to jest absurd...

sam koszt nowego hardware tak wymiata kieszeń  że ładowanie się dodatkowo w top komponenty CLC uznaję za bezsensowne.

Pazerni debile z korpo już za nas zdecydowali,w sumie to jedyne co ostatnio robią to niszczą rynek PC.

Wystarczy sprawdzić jak poleciała na pysk sprzedaż GPU w tym roku,nigdy takiej zapaści nie było.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, amsztel napisał:

Zawsze bylem zdania, ze jesli robic custom LC to tylko na topowych podzespolach bo inaczej to mozna po prostu kupic lepszy sprzet i zrobic UV. Bedzie ciszej i wydajniej :) 

Ja topowych podzespołów nie mam - robiłem LC tylko i wyłącznie, bo zawsze za dzieciaka chciałem, a nie miałem za co, i dlatego, że sprawia mi to frajdę i cieszy oko. Nawet zboczenie co do ciszy poszło trochę na bok odkąd trafiła mi się paskudna sztuka GPU z cewkami budzącymi sąsiadów za ścianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się coś zrobić żeby acool VP755 nie startował z 12V? Nawet jak jest włączony pierwszy bieg to chodzi przez 3 sekundy na 12V a dopiero potem zwalnia. Nie jest to specjalnie jakiś problem, no ale.. :)

Swoją drogą - w prawdziwych D5 też tak jest? Bo nigdy nie miałem i nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dulu10 napisał:

Swoją drogą - w prawdziwych D5 też tak jest? Bo nigdy nie miałem i nie wiem ?

Nie - nie jest tak :) Normalnie startuja z zadanymi wczesniej obrotami na dzien dobry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dulu10 napisał:

da się coś zrobić żeby acool VP755 nie startował z 12V? Nawet jak jest włączony pierwszy bieg to chodzi przez 3 sekundy na 12V a dopiero potem zwalnia. Nie jest to specjalnie jakiś problem, no ale.. :)

Swoją drogą - w prawdziwych D5 też tak jest? Bo nigdy nie miałem i nie wiem ?

Wydaje mi się, że jest. Na pewno moja D5 NEXT podłączone pod jej wyjście wentylatory, które w idle docelowo są wyłączone też przepala na max.

/edit, bo nie zauważyłem:

22 godziny temu, amsztel napisał:

Nie - nie jest tak :) Normalnie startuja z zadanymi wczesniej obrotami na dzien dobry.

Teraz to muszę sprawdzić, bo sam zgłupiałem :E

/edit2, bo sprawdziłem:

Wentylatory na starcie są tak głośne (co prawda przez 1,5s), że rozkręcenia się pompki nie słyszę. A jak ekran się załaduje pokazuje już zadane obroty. Więc @amsztel ma rację.

Edytowane przez Akei
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Akei napisał:

Wydaje mi się, że jest. Na pewno moja D5 NEXT podłączone pod jej wyjście wentylatory, które w idle docelowo są wyłączone też przepala na max.

/edit, bo nie zauważyłem:

Teraz to muszę sprawdzić, bo sam zgłupiałem :E

 

Dobra uwaga. Ja mam podlaczone pompy pod QUADRO i pompy startuja na zadane wczesniej obroty zapisane w kontrolerze. W przypadku podpiecia pod mobo... nie pamietam :E bo z QUADRO korzystam od bodaj 2017r we wszystkich swoich kompach. Mam nadzieje, ze to sprawdzisz i zrobisz update :)  

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o sytuacje gdzie podłączamy pompę pod 12V molexa i sterujemy wihajstrem na jej obudowie. Jak się ją podpina pod kontrolery to wiadomo że może ruszyć cicho ja od początku dostaje niższe napięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, dulu10 napisał:

niższe napięcie ?

Teraz w sumie to tylko archaizmy sterowane są napięciem, wszystko przez PWM lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...