Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi że tak jest. Faktycznie u mnie czyta profil z armory - czyli z usuniętego oprogramowania Asusa, pomimo że mam płytę MSI, bo chyba po openrgb ledy umarły i to była opcja żeby je przywrócić do życia :D  jakoś nie było czasu na format i to mnie zmyliło, zapomniałem o tym. Czyli to samo co u Ciebie na curcialach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie. 

Taki termometr dla rybek: http://www.barrowint.com/product/jtl/BARROW_Fitting/cwxjt/1283.html

Ktoś się może orientuje, na czym polega różnica pomiędzy krótki a długim "ogonkiem"?
Aktualnie używam tego od EK, ale raz, że jest srebrny i średnio mi pasuje do czarnego stylu, dwa, że ma grubą "kostkę" podłączeniową, przez co nie mogę podłączyć drugiej sztuki na outcie do mobasa (bo to docelowo plug pod kontroler EK którego zaorali jakiś czas temu). 

A Barrowa bardzo szanuję, i chętnie nabędę, tylko nie wiem którego. Cena śmieszna więc... może dwa wezmę XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu potrzebuje konsultacji:

Poskładałem do kupy mój zestaw, jestem na etapie testowania, loop zalany demineralką, w weekend planuje procedurę z BLITZ PART 2.

Ale do rzeczy:

W układzie mamy 3 chłodnice (420, 360, 360 FAT), distro plate rozdzielające GPU/CPU, aby się wzajemnie nie grzały. HighFlow NETX jest zamontowany na wyjściu z distro. Przepływ, który wskazuje przy 100% RPM pompy (D5 EK) to 264 l/h, i teraz pytanie czy wartość dla takiego układu jest w „normie”?

Różnica w temp wody na pomiarze przy DISTRO IN / DISTRO OUT to ok 2 ~ 2,5 C. Po przepalaniu COD MW2 i HALO odnotowany max temp wody na wyjściu to 37C. Jak wrócę do domu wrzucę scr z aquasuite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przed i po NEXT odcinki około 10cm rurek to możesz przyjąć że nie przekłamuje odczytów

a 264l/h w takim loop jest wykonalne nawet z distro które zwykle psują flow.

Przestaw flow na 120l/h potem na 60l/h i wybierz scenariusz w którym uzyskasz najniższą temp płynu w loop,

flow powyżej 250l/h ma sens jedynie w HEDT SKL-X czy Treadripper bo tam jest piekło na blokach CPU przy low level flow.

Jak na trzy chłodnice (420, 360, 360 fat) to coś dobrze grzeje jak masz płyn w load 37*C,jaki pobór mocy PC w testach i jakie rpm fans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDERPrzed wejściem do HighFlow jest 30 cm prostego węza za jest 5 cm prostej złączki i później delikatny łuk.

Obecnie mam wbite ustawienia trochę na pałe, poniżej scr z testu "POWER" z OCCT, procesor lapie throttling, w grach jest na 5.5. Wentyle mają krzywa auto z aquasuite.

W HWiNFO jest widoczna zakładka octo i highflow, temp 1 w octo to temperatura płynu po przejściu przez wszystkie chłodnice, temperatura wody w NEXT to temp po przejściu przez GPU/CPU.

EDIT: w pokoju, gdzie jest PC jest dość ciepło, 23 stopnie. 

 

2ZDnZ0y.jpg

 

Edytowane przez Dagedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COD MW2 i HALO odnotowana max temp wody na wyjściu to 37*C przy 23*C w pomieszczeniu więc masz deltę 14*C

co mieści się w typowych wynikach dla CLC z poborem mocy w load na poziomie 600W (w OCCT miałeś ponad 700W w peaku)

Przy tak mocnym sprzęcie zmniejszenie delty do 7*C jest możliwe ale piekielnie kosztowne i kończy się instalacją supersize chłodnic zewnętrznych jak u Zimka (2x MORA 420 PRO)

 

Patrząc na wyniki OCCT to delid CPU i direct die plus ciekły metal jest tu w stanie zbić temp CPU 10 do 15*C w dół

no i UV CPU plus OC ram bardziej pożądane jak kilka tysi zł na dalszy upgrade CLC.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER

Jaki cudem @Dagedy ma na D5 EK 264l/h a ja raptem 150l/h przy 100% rpm?!

Mam 2x 480 + blok na CPU i GPU a flow odczytuje AC MPS. Zalane DP Ultra Clear.

Czyżby rez Koolance z top COV-RP-450 robił tu krecią robotę?

 Pompa pochodzi z tego reza -> https://www.angela.pl/p15107,ek-water-blocks-ek-quantum-kinetic-flt-120-d5-pwm-d-rgb-plexi.html

Aquacomputer MPS taki: https://www.amazon.ae/Aquacomputer-sensor-connection-silver-53129/dp/B009096GW8

Z tego co pokazuje Aquasuite, więcej jak 145l/h nie pokaże ten sprzęt. Chyba taka specyfika. Dziwne albo się nie znam i coś jest nie teges.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restrykcja jest sumą wszystkich składowych w danym układzie,restrykcji bloków wodnych,chłodnic topu pompy złączek kątowych itd.

Prosty przykład,dawno temu test robiony (czerwiec 2011) po którym kopa dostał blok CPU Enzotech Stealth i zmieniłem go na blok HF EKWB.

W sumie nie tyle test flow a ciśnień w loop jaki zrobiłem dla własnych potrzeb.

 

 

W skrócie,test z D5 Strong na 100% mocy (24V).

Pierwszy test dotyczył układu o małej restrykcji,flow rzędu 260 l/h.

Pięć bloków i dwie chłodnice SR1 560,wyjęta wkładka z bloku na CPU.

Druga część testu dotyczyła wysoko restrykcyjnego układu.

Flow rzędu 130 l/h (pompka D5 Strong max obr,ustawione 24V).

Wkładka w bloku CPU zamontowana,co spowodowało spadek flow o połowę.

Żadnych innych zmian w konfiguracji nie ma,nadal pięć bloków i dwie chłodnice SR1 560.

 

p1080081uaonv.jpg

 

p1080525gt6pl5.jpg

 

Sam blok CPU tak psuł flow ale...to układ 2x560mm rads plus pięć bloków wodnych i stado złączek kątowych...u Ciebie nie ma tylu restrykcyjnych elementów.

Z D5 Vario flow wyniósł 68 l/h na max obr przy 12V i 0,33 bar zaraz za pompą (przy obniżeniu obrotów na 3 bieg flow wynosi 33 l/h)

Na 35X jest 125 l/h (0,5 bar)

Na 450 Strong 24V jest 120 l/h (0,43 bar)

Wszystko przy włożonej wkładce.

 

Pytanie który element lub elementy u Ciebie wprowadzają wysoką restrykcję,trzeba by podmienić je do testu aby wykryć szkodnika.

 

Co się działo jak tego nieszczęsnego Enzotech wywaliłem z loop?

Flow maksymalny skoczył niesamowicie z 120 l/h na 225 l/h po zmianie bloku z Enzotech Stealth na EK.

Może i blok EK jest brzydszy ale dużo mniej restrykcyjny.

Pompa skręcona na minimum nadal daje 112 l/h co jest wyśmienitym wynikiem przy tak restrykcyjnym układzie.

 

p1130833w1oq8.jpg

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER

Serdecznie Ci dziękuję za tak obszerne wyjaśnienia!

Jestem w szoku, że sam blok na CPU mógł robić taką różnicę :o 

Będę podmieniał Velocity 1 na V2 to zobaczę jak tutaj będzie i czy przypadkiem nie zrobiłem byka przy składaniu bloku V1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone u mnie swieżo zalany układ  > d5-3x480 na zewnątrz-blok cpu-blok gpu generuje ok 230l/h, w pełni odpowietrzony generuje ok 250l. Przy pompie skręconej na ok 2 bieg (2900 rpm) jest w granicach 135 l/h. Ja bym przyjrzał się u Ciebie blokowi cpu, bo to najwiekszy filtr i flow killer w układzie, pamiętam jak jeszcze miałem blok alphacoola eisblock xpx to sam blok ucinał blisko 80 l/h względem bitspower summita

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PatrykT

Tak zrobię. Bo już 2 osoba ma duży flow. 

Rozmawiałem nawet ze Sławkiem i On też wspominał jak blok na CPU potrafi załatwić przepływ cieczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone Na CPU mam EK-Velocity, na GPU chińczyka od Bykski. Najwięcej złączek kontowych jest przy GPU distro. Balem się, że właśnie distro ubije mi przepływ, a znowu nie chciałem, żeby GPU i CPU było podłączone szeregowo. 264 l/h jest przy max obrotach pompy, ale za bardzo ją wtedy słychać i docelowo będzie ok 160 l/h 

Edytowane przez Dagedy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MarcoSimone napisał:

Wziąłbym AC Next ale sam producent nie wie nawet kiedy będzie miał dostępne.

Sprawdz czy swoją sztukę @ThePunisher sprzedał, bo dosc długo wisiała ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy taki "miernik" niż wkręcany plug termometr?

Mój Bykski na wylocie pokazuje temperaturę niższą, niż EK Plug wkręcony na wejściu. Jakbym miał któremuś zaufać, to chyba bardziej EK.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, RON!O napisał:

Lepszy taki "miernik" niż wkręcany plug termometr?

Mój Bykski na wylocie pokazuje temperaturę niższą, niż EK Plug wkręcony na wejściu. Jakbym miał któremuś zaufać, to chyba bardziej EK.  

Mowa o flow meter, czyli o mierniku przepływu cieczy a nie o czujnikach temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco to co na fotce powyżej pokazałeś to nie przepływomierz MPS a HF.

MPS tak wygląda.

https://www.angela.pl/p8855,aquacomputer-przeplywomierz-mps-flow-100-g1-4.html

To starsze modele przepływomierzy Aquacomputer wymagają ustawienia danych kalibracji w sofcie Aquasuite

i pracują z panelami Aquaero 5/6 lub Poweradjust...nie próbowałem z Quadro czy Octo tego używać/kalibrować.

Przepływomierz NEXT pracuje po usb z softem Aquasuite,wygodna opcja więc starszych modeli nie używam.

 

Podobnie z Koolance INS-FM17N i przepływomierzami Bitspower,nie miały opcji aby z Aquaero pracować a pracowały...

dało się je po modyfikacji wtyczek i wkładek kompresyjnych podłączyć i skalibrować do pracy z panelami Aquaero.

Na fotce jest jeszcze GMR (czerwony rotor) najstarszy z przepływomierzy 12 lat temu używany z panelami Aquaero4.

 

p1190337ybe24.jpg

Edytowane przez ELDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2023 o 16:28, Krzkra napisał:

Sprawdz czy swoją sztukę @ThePunisher sprzedał, bo dosc długo wisiała ;)

Poszła już, została mi zwykła pompka w obudowie i topie barrow :)

W dniu 22.02.2023 o 07:49, MarcoSimone napisał:

Panowie Koledzy, szukam flow meter bo mój AC MPS chyba robi wysiadkę bo lipę pokazuje.

Aktualnie mam to -> WJ3aNM1.jpg

 

Myślę o tym -> https://www.angela.pl/p15690,aquacomputer-flow-sensor-high-flow-2-g1-4.html

Wziąłbym AC Next ale sam producent nie wie nawet kiedy będzie miał dostępne.

Ja mam high flow, nie wersję 2, tą peirwszą trochę większą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... żeby nie zakładać nowego tematu, tak na szybko.

Obudowa thermaltake x71

Procesor-  r5 3600\ i7 10700 + AiO 360

Karta - Sapphire RX 6900 XT Gaming Extreme OC

Jak waszym zdaniem najlepiej będzie rozmieścić chłodnice od AiO i tego Sapphira. Czy może lepiej na procesor dać BQ dark rock pro 3. Chyba że uda mi się kartę podłączyć wertykalnie i dać chłodnice do piwnicy wtedy problem będzie rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2023 o 09:47, Dagedy napisał:

@MarcoSimone Na CPU mam EK-Velocity, na GPU chińczyka od Bykski. Najwięcej złączek kontowych jest przy GPU distro. Balem się, że właśnie distro ubije mi przepływ, a znowu nie chciałem, żeby GPU i CPU było podłączone szeregowo. 264 l/h jest przy max obrotach pompy, ale za bardzo ją wtedy słychać i docelowo będzie ok 160 l/h 

Jakiej wersji Aquasuite używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dagedy napisał:

@MarcoSimone ostatniej wydanej wersji, mam licencje do sierpnia 2023 wiec korzystam z autoupdate.

Wersja Insider czy zwykła? Ja też wykupiłem licencję i mam X.59.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z stabilnych wydań, ale dokładną wersję podam Ci w poniedziałek bo siedzę u rodziców na weekend.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Wersja Insider czy zwykła? Ja też wykupiłem licencję i mam X.59.

Bo to jest najświeższa wersja, sam też mam taką

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...