Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

m.a.j.o.r

allegro POK czyli piece od kupa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będąc stałym bywalcem forum, zauważyłem iż często przewijają się wątki na temat oszustw na allegro. W takich sytuacjach najczęstszą radą innych użytkowników jest skorzystanie z POK. Ale po kolei.

5 czerwca br zakupiłem obiektyw do aparatu. Gość same pozytywy, wysyłka kurierem, super kontakt - cud miód i malina. No właśnie, minął tydzień a po obiektywie ani widu ani słychu. No więc walę mailem do sprzedającego czy wysłał przedmiot, bo minął tydzień a do mnie nic nie przyszło. Sprzedający zawiadomił mnie, że wysłał i to pewnie opóźnienia przez pocztę. W tym momencie :mad2: ,zapłaciłem za kuriera a gość postanowił wysłać pocztą. Później tłumaczył się ,że zlecił wysłanie bratu, który wysłał pocztą, a poczta zgubiła przesyłkę. Tylko co mnie to obchodzi, zażądałem natychmiastowego zwrotu pieniędzy. No i tak prawie miesiąc zwodził mnie gość kolejnymi mailami (że niby z pocztą się sądzi). Oczywiście straszyłem go allegro i policją. Wkurzyłem się i zgłosiłem sprawę do allegro, co poskutkowało natychmiastowym zawieszeniem konta. Następnie petraktowałem wg zaleceń allegro, lecz nie przyniosło to skutku. Zgłosiłem więc sprawę na policję. Oczywiście zostało wszczęte postępowanie (po miesiącu), wypełniłem formularz POK i zadowolony ,że spełniłem wszystkie warunki, oczekiwałem na odpowiedź. Dziś otrzymałem tą odpowiedź:

"Z przykrością informuję, że nadesłany przez Pana/Panią Formularz Ubezpieczeniowy został rozpatrzony negatywnie.

Aukcja nr 646088419, w związku z którą ubiegał/a się Pan/Pani o zwrot kosztów, nie spełniała warunków procedury Programu Ochrony Kupujących, określonych w pomocy Allegro pod adresem: http://www.allegro.pl/?help=127. "

Załamałem się. Wchodzę na konto gościa :question: = odwieszone, jak gdyby nigdy nic. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku ,że chodzi im chyba o punkt 11. Tylko jest jedno ALE, Ja zapłaciłem za kuriera a gość wysłał pocztą i już w tym momencie nie dotrzymał warunków umowy. To że poczta zgubiła przesyłkę NIC mnie nie Obchodzi, gdyż zapłaciłem za kuriera.

Podsumowując , dla mnie POK to nic innego jak chwyt marketingowy "nie lękajcie się , kupujcie nikt was nie oszuka, allegro odda pieniądze"

Allegro was wydyma , Piece Of K(shit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199

wiadomo od dawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie spełniłeś wszystkich warunków. Został Ci tylko sąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej Alledrogo i idź na policję. W przeciwieństwie do kradzieży, policja ściga nawet najdrobniejsze oszustwa. Wydrukuj maile, potwierdzenie przelewu, korespondencję z Allegro - wszystko co możesz, i idź ładnie na komendę.

 

Kupowałem raz w sklepie (sklepiku) RAMki, kolo nie przysła, olał mnie, olewał maile, zrobiłem spór na Allegro, spór zamknąłem, polazłem z kompletem dokumentów na komendę w poniedziałek z rana, a w środę (!!!) miałem zwrot kasy od gnoja.

Nie wiem czy Allegro by mi kasę zwróciło gdyby policja nie dała rady, ale w sumie i tak skuteczniej będzie na sku.....syna policję napuścić.

 

A poza tym masz rację - jeśli transakcja nie odbyła się zgodnie z ustaleniami, i choćby chodziło i pierdółkę albo 1 grosz, to powinni Ci kasę zwrócić.

 

Stary - policja. Mi naprawdę ładnie pomogli i aż się zdziwiłem że tak szybko poszło. Oni mają sposoby, dotrą do kolesia, przyjdzie do niego patrol, kolo zaliczy kisiel w majtach i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie , jesli mam cos wziac to za pobraniem z wgladem do paczki. Jak kolo nie widzi kasy tak bedzie JEMU zalezalo na tym by to doszlo. Zwlaszcza , ze poczta paczki ewidencjonuje i nawet za ub. nie musze placic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupowałem raz w sklepie (sklepiku) RAMki, kolo nie przysła, olał mnie, olewał maile, zrobiłem spór na Allegro, spór zamknąłem, polazłem z kompletem dokumentów na komendę w poniedziałek z rana, a w środę (!!!) miałem zwrot kasy od gnoja.

Masz pewność, że to dzięki Policji? Może chłopak odesłał sam, a policja nawet się nie ruszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzat zrozum ,że ja zapłaciłem za kuriera, a gość wysłał pocztą

katersprawa jest na policji, inaczej nie mógłbym skorzystać z POK. Zostało wszczęte postępowanie. Jednak jak poinformował mnie policjant gość jest w UK i nie ma z nim kontaktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje że on w ogóle nie wysłał paczki ,dostałeś chociaż pokwitowanie z poczty że faktycznie wysłał?

btw : ile wart był ten obiektyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje że on w ogóle nie wysłał paczki ,dostałeś chociaż pokwitowanie z poczty że faktycznie wysłał?

btw : ile wart był ten obiektyw?

Nic nie dostałem. Były tylko zapewnienia słowne.

Aukcja zakończyła się na kwocie 710zł + 30zł za kuriera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to on ma Twoją kasę i obiektyw :exclam:

słownie to on sobie może zapewniać ,trafiłeś ewidentnie na oszusta

wartościowe rzeczy zawsze wysyła sie kurierem a nie pocztą ,wiadomo jaka opinie ma poczta ,tu chodzi o 700zł ,rozumiem że coś drobnego wartego do 100zł można wysłać poczta poleconym ale coś co warte jest 700zł ,ten gość to oszust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba liczyć na policję. Sam kiedyś zostałem oszukany na bodajże 480zł i mimo, że nie byłem pełnoletni (za co POK mnie olał), policja po +- 2 mies jakos sie do goscia dobrala, ze musial mi oddać kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podaj linka do profilu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj nr aukcji, jesli nie masz nic przeciw :)

numer: 646088419

przedmiot: Sigma 70-300 4-5.6 APO DG MACRO + FILTR POLAR I UV

sprzedający: artposter artposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oszust jest za granicą to policja nic mu nie zrobi,wysłużył sie bratem,koleś jest do przodu 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W poprzednich aukcjach sprzedawal obiektywy i ma za nie pozytywy. Ehh pieniadze zaczely plynac to postanowil szybciej zarobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to odwołania nie umiesz napisać?

 

Piszesz że z ich pisma nie wynika jednoznacznie jakie warunki POK nie zostały spełnione i żądasz doprecyzowania.

Prosisz o konkrety bo uważasz że allegro nie wywiązuje się ze zobowiązań POK i bezpodstawnie odrzuciło Twoje roszczenie i będziesz się domagał uznania swoich roszczeń na drodze sądowej. Twoim zdaniem odrzucenie roszczenia z wskazaniem na winę przewoźnika nie wchodzi w grę bo Ty płaciłeś za przesyłkę kurierską a wybór innego tańszego sposobu dostawy przez sprzedawcę nie był przez Ciebie akceptowany, przez co stanowi element oszustwa i nie może być w tej sytuacji powodem wykluczenia odpowiedzialności allegro. Dopisujesz, że odwieszenie konta oszusta jest dowodem na nierzetelne podejście, tym bardziej że ani ty nie otrzymałeś rekompensaty ani policja nie zakończyła sprawy.

Tylko pisz krótko i zwięźle bo nie chodzi o wyżalenie tylko o odwołanie od decyzji. Więcej niż kilka zdań wygląda niepoważnie i będzie potraktowane niepoważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to odwołania nie umiesz napisać?

 

Piszesz że z ich pisma nie wynika jednoznacznie jakie warunki POK nie zostały spełnione i żądasz doprecyzowania.

Prosisz o konkrety bo uważasz że allegro nie wywiązuje się ze zobowiązań POK i bezpodstawnie odrzuciło Twoje roszczenie i będziesz się domagał uznania swoich roszczeń na drodze sądowej. Twoim zdaniem odrzucenie roszczenia z wskazaniem na winę przewoźnika nie wchodzi w grę bo Ty płaciłeś za przesyłkę kurierską a wybór innego tańszego sposobu dostawy przez sprzedawcę nie był przez Ciebie akceptowany, przez co stanowi element oszustwa i nie może być w tej sytuacji powodem wykluczenia odpowiedzialności allegro. Dopisujesz, że odwieszenie konta oszusta jest dowodem na nierzetelne podejście, tym bardziej że ani ty nie otrzymałeś rekompensaty ani policja nie zakończyła sprawy.

Tylko pisz krótko i zwięźle bo nie chodzi o wyżalenie tylko o odwołanie od decyzji. Więcej niż kilka zdań wygląda niepoważnie i będzie potraktowane niepoważnie.

Całą treść ich pisma wkleiłem to pierwszego posta. Naturalnie ,zażądałem sprecyzowania i w tym momencie czekam na odpowiedź od allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z uzyskaniem Oryginału faktury VAT. Zarządałem by mi ją wysłano, jednak stanowi to olbrzymie problemy. Łaskawie przesłano mi faxem, ale potrzebuje oryginał. Pokłóciłem się z nimi i wątpię by "po dobroci" szło się już dogadać. Orientujecie się gdzie mogę się odwołać by wynegocjować wysłanie mi tego oryginału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz skargę do ich miejscowego urzędu skarbowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie dostałem. Były tylko zapewnienia słowne.

Aukcja zakończyła się na kwocie 710zł + 30zł za kuriera

sorry, ale to troche malo jak za przesylke zagraniczna, nie sadzisz?

 

nawet jesli wyslal poczta, to powinno dojsc - jesli najtansza, to ryzyko zagubienia wieksze, ale ja slalem rozne przedmioty i dochodzily

 

ps. paczka do pol kilo, rejestrowana (mozna sprawdzic gdzie jest) 2 klasa idzie do Pl 7 dni (niby roboczych, ale zdazalo mi sie nadac w poniedzialek a byla w piatek u adresata), zwykla dwa do czterech tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ krzat, major

 

Jestem pewien, że to policja bo już przy mnie kolesie zaczęli go szukać w bazie danych, a że sprzedawca ma/miał sklep fizycznie na jakiejś ulicy to go szybko znaleźli, pewnie w ogóle był już im jakoś znany. No chyba, że to by był supergigantyczny zbieg okoliczności, ale nie sądzę. Potem nawet gnojowi Alledrogo konto odwiesiło i znowu handluje memkami. Czasem Allegro tak się zeszmacić potrafi 0_o

 

No jak w UK to trudniej, ale przecież są jakieś międzynarodowe umowy itd. Wiem, że to nie brzmi jak sprawa dla Interpolu i CIA ale jak się uprzesz to oni (policja) mają obowiązek się tym zająć. Nawet jak zamkną postępowanie to może to być bodziec dla Allegro żeby oni Ci kasę oddali. Tak czy siak walcz i działaj, byle spokojnie, kompletuj papiery itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry, ale to troche malo jak za przesylke zagraniczna, nie sadzisz?

Wysyłka przez brata, czyli właściciel konta za granicą, a wysyłka z PL (przez brata). Ja czasami też tak robiłem (tzn. wysyłałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry, ale to troche malo jak za przesylke zagraniczna, nie sadzisz?

 

nawet jesli wyslal poczta, to powinno dojsc - jesli najtansza, to ryzyko zagubienia wieksze, ale ja slalem rozne przedmioty i dochodzily

 

ps. paczka do pol kilo, rejestrowana (mozna sprawdzic gdzie jest) 2 klasa idzie do Pl 7 dni (niby roboczych, ale zdazalo mi sie nadac w poniedzialek a byla w piatek u adresata), zwykla dwa do czterech tygodni

gość podał jako lokalizację Częstochowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysyłka przez brata, czyli właściciel konta za granicą, a wysyłka z PL (przez brata). Ja czasami też tak robiłem (tzn. wysyłałem).

znaczy jakos musialo dojsc do brata, nie?

 

albo to nie on sprzedawal a brat na jego konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...