Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

crasch

telewizja N

Rekomendowane odpowiedzi

1.zamawiajac telewizje N online zaplace za dekoder HDTV recorder i antene 9dych, dostane wszystko co niezbedne do podlaczenia? bo widze na ich stronie w akcesoriach jakis kabel koncentryczny RG6 czy konwerter QUAD, to trzeba oddzielnie kupowac?

2.wszystkie kanaly sa w hd?

3.czym sie rozni antena premium od standard?

4.oplaca sie to brac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko, co niezbędne do podłączenia wybranego zestawu.

2. Nie. Ich ilość zależy od pakietu/ilości pakietów/opcji dodatkowych. Generalnie jest kilka - kilkanaście, ale i tak najwięcej zwe wszystkich dostawców na rynku.

3. Tego nie wiem

4. Wedle uznania. Ja wychodzę z założenia, że jak mam ogladać kiepskiej jakości kablówkę, to wolę dobrej jakości Nkę. Obraz w Nce jest naprawdę ładny. Jeśli chcesz zobaczyć jakość - bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez 2 lata N-ke i dekodery maja wysokiej klasy - zero problemow, Jkaosc obrazu, dzwieku w porownaniu z Cyfra plus dla mnie rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąść ten zestaw. Bo w zestawie nie ma uchwytu na antenę ani kabla antenowego(chyba ,że sam sobie je dokupisz to wtedy nie musisz )

 

Również polecam N'kę wcześniej siedziałem na kablówce i jak zobaczyłem różnicę w jakości sygnału to mi opadła kopara.

 

3.czym sie rozni antena premium od standard?

Znajduje więcej wolnych kanałów np. Rosyjskich dla mnie bardzo fajna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 250zl to calkowita oplata z mojej strony czy jeszcze musze placic za aktywacje czy cos?

mozecie opisac funkcje i plusy recordera? przydaje sie to?

nie bedzie zadnego problemu jak ze 2 metry obok anteny od nki bedzie wisial talerz od polsatu cyfrowego rodzicow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zadzwoniłem do faceta który zajmował się montażem anten zapłaciłem za montaż 139zł

 

Płacisz za dekoder i Antenę.

 

Plusy recordera masz dostęp do wypożyczalni video w którym są fajne filmy i seriale(dr.House) I przede wszystkim możesz przewijać filmy jak wiadomo czasami są nudne momenty to zawsze możesz przyśpieszyć ;)

 

Nie powinno być problemu z anteną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć, że cały interfejs, menu jest rewelacyjny, , EPG spisuje sie swietnie, na szybko mozna dowiedziec sie jakie beda 3 nastepne programy, profie uzytkownikow tez ciekawe. Kiedys na moment zamieniłem się z bratem na cyfrę i stwierdzam, że eNka jest szybsza, wygodniejsza w obsludze i jakosc obrazu wydaje się subiektywnie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem przez 2 lata N-ke i dekodery maja wysokiej klasy - zero problemow, Jkaosc obrazu, dzwieku w porownaniu z Cyfra plus dla mnie rewelka.

 

Z tego co wiem, to N nadaje w rozdzielczości 720p, natomiast cyfra+ w 1080i (720p z przeplotem), tak więc na cyfrze wizualnie powinna być lepsza jakość obrazu HD/

Od siebie mogę powiedzieć, że cały interfejs, menu jest rewelacyjny, , EPG spisuje sie swietnie, na szybko mozna dowiedziec sie jakie beda 3 nastepne programy, profie uzytkownikow tez ciekawe. Kiedys na moment zamieniłem się z bratem na cyfrę i stwierdzam, że eNka jest szybsza, wygodniejsza w obsludze i jakosc obrazu wydaje się subiektywnie lepsza.

 

Z interfejsem się zgodzę, EPG też fajne. Co do tego, że N jest szybsza już nie, ponieważ wszystko zależy od dekodera, cyfra ma większość od philipsa i widocznie one działają ciut wolniej od tych z N. Ja mam tylko karte Cyfry+ z modułem Aston włożonym do TV (jako że mam tuner DVB-S wbudowany w telewizor) i działa to szybko. BTW miałem okazję porównywać obraz EuroSportHD i MTVHD z N i Cyfry+ na tym samym telewizorze i wg mnie cyfra wypadła lepiej. 

 

 

Co do filmów, to obie platformy mają ciekawe, nowe pozycje, N np Batmana Dark Knight'a, Cyfra+ np Kungfu Pandę (chodzi mi przede wszystkim o filmy zrealizowane już na wstępie przy produkcji w HD, ponieważ wiadomo nie od dzis, że platformy oferują mnóstwo filmów po upscaling'u, wcześniej realizowane w jakości SD) 

 

Co do wad telewizji N, ma ona kartę zintegrowaną z tunerem, niestety nie da się jej wyciągnąć (no ale w przypadku autora topicu raczej nie ma to znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko karte Cyfry+ z modułem Aston włożonym do TV (jako że mam tuner DVB-S wbudowany w telewizor) i

 

mozesz opisac o co chodzi z tym tunerem w tv bo w samsungu tez to mam i nie wiedzialem dokladnie jak to wyorzystac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie masz przypadkiem tunera DVB-T? To jest tuner, który pozwoli na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej, natomiast tuner DVB-S to jest jakby dekoder wbudowany w telewizor. Masz (w moim wypadku) dwa sloty na kartę CI, musisz miec do nich moduł (np Astona). Ponadto musisz mieć wejście satelitarne do TV. Jaki masz model TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z interfejsem się zgodzę, EPG też fajne. Co do tego, że N jest szybsza już nie, ponieważ wszystko zależy od dekodera, cyfra ma większość od philipsa i widocznie one działają ciut wolniej od tych z N.

Być może, że dekoder był philipsa, nie jestem w stanie w tej chwili się dowiedziec, ale naprawdę szybkośc przełączania kanałów sięgała dna, także przy zakupie cyfry lepiej zwrócić uwagę na dekoder.

 

BTW miałem okazję porównywać obraz EuroSportHD i MTVHD z N i Cyfry+ na tym samym telewizorze i wg mnie cyfra wypadła lepiej. 

Nie dodałem, że porównywałem obraz nie w HD na 46calowym LCD. Jednak nadal twierdzę, że to bardziej subiektywnie odczucie niż super lepsza jakość na sygnale z eNki :)

Z tego co wiem, to N nadaje w rozdzielczości 720p, natomiast cyfra+ w 1080i (720p z przeplotem), tak więc na cyfrze wizualnie powinna być lepsza jakość obrazu HD/

Nie wiem czy to to samo, ale moj dekoder N ma opcję wyboru na 1080i także :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli to zmienili, plus dla eNki ;) z dekoderem też sie zgodzę, niektorzy rzeczywiscie narzekają, ale w sumie dziewczyna ma i śmiga aż miło (ma ten z nagrywarką HD). Ja natomiast mam tylko karte i jestem najbardziej szczesliwy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a nie masz przypadkiem tunera DVB-T? To jest tuner, który pozwoli na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej, natomiast tuner DVB-S to jest jakby dekoder wbudowany w telewizor. Masz (w moim wypadku) dwa sloty na kartę CI, musisz miec do nich moduł (np Astona). Ponadto musisz mieć wejście satelitarne do TV. Jaki masz model TV?

 

Samsung LE37B530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisalem, masz tuner analogowy oraz DVB-T (z obsługą MPEG-4). Wniosek z tego, że musisz mieć dekoder do N albo C+, albo polsatu cyfrowego. BTW naziemna telewizja cyfrowa wejdzie około 2011 r. juz w całej Polsce (wykorzystująca technologie DVB-T), więc na pewno z tego skorzystasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że można dokupić jakoś osobno ten DVB-T Mpeg4 do telewizora i że nie bęzie to kosmicznie drogie. Szkoda mi mojego 2l etniego 32" LCD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pytania:

 

1.

Jak po 12 miesiącach się skończy promocja to ilę bede musiał płacić za podstawowy abonament?

 

2.

W mieszkaniu mam okna na wschód, mieszkam na parterze a przed oknem mam mnóstwo drzew (park) co daje mało słońca. Czy antenę satelitarna da się zamontować na parterze, czy może trzeba będzie na dachu budynku (12 pięter)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwa pytania:

 

1.

Jak po 12 miesiącach się skończy promocja to ilę bede musiał płacić za podstawowy abonament?

 

2.

W mieszkaniu mam okna na wschód, mieszkam na parterze a przed oknem mam mnóstwo drzew (park) co daje mało słońca. Czy antenę satelitarna da się zamontować na parterze, czy może trzeba będzie na dachu budynku (12 pięter)?

 

 

No ja mysle ze sam sobie z tym nie powradzisz.Ja tez cudowalem ze swoja antena ,ale finalnie bylo tak ,ze przyjechał instalator i wszystko mi ladnie poustawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a satelita jest na południu

 

 

No własnie , antena zawsze powinna byc ustawiona na południe ?

Bo ostatnio sie spierałem z kumplem.Ja n ustawialem własnie na południe.Sygnał słabo sie łapał ,bo blok stoi bardzo blisko.Ale instalator zaradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie , antena zawsze powinna byc ustawiona na południe ?

Bo ostatnio sie spierałem z kumplem.Ja n ustawialem własnie na południe.Sygnał słabo sie łapał ,bo blok stoi bardzo blisko.Ale instalator zaradził.

A gdzie ma być? Skoro to satelita geostacjonarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie ma być? Skoro to satelita geostacjonarny?

 

 

No teraz to wiem.

DLatego napisałem na forum. U mnie i tak sygnał nie jest odbiarny na 100 procent. Łapie 70 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie ma 100%

Dlaczego niby nie ma? Jak się złapie 100/100 to będzie 100/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...