Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaman

[worklog] White & Blue Project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy worklog dlatego też proszę o wybaczenie mi wszelkich błędów :P

LC składam po raz drugi - wcześniej miałem na s.A ale po 2 tygodniach padła mi grafika dlatego też postanowiłem wymienić podzespoły. Te co mam teraz może nie są jakieś wypasione, ale na pewno lepsze niż te co miałem wcześniej :P

 

Wszelkie uwagi również będą mile widziane - dzięki temu będę wiedział co poprawić ;)

Spis treści będzie znajdować się na dole 1 posta - ułatwi to przeglądanie wszelkich zdjęć ;)

 

A więc zaczynamy!

 

Config:

Mobo: Gigabyte GA-P31-S3L

CPU: Pentium Dual Core E2160 1.8GHz @ 3.0GHz + AVC Black Samuraj

RAM: 2 x 1024MB Kingston HyperX 1066MHz

VGA: ASUS 9600GSO 384MB

HDD: Seagate Barracuda 500GB

PSU: Tagan TG380-U01 @ fanswap

Dodatkowo wszystkie wentylatory sterowane są Scythe Kaze Master 5,25"

 

LC config:

CPU: Swiftech Storm

NB: Swiftech MCW30

Chłodnica: 2*120x120mm od użytkownika duniek

Pompka: Black Water Silent Pump 12V

Rez: Swiftech MicroRes rev.1

Płyn: Feser One 1L UV Blue

Wąż: Feser Tube - 10/13 White UV

Złączki: 4x złączka choinkowa NK12 - prosta

4x zacisk do węży Black Water

 

 

Galeria:

 

29122462.th.jpg

Swiftech Storm

 

 

46491998.th.jpg

Swiftech MCW30

 

 

23448576.th.jpg

Swiftech MicroRes rev.1

 

 

17947947.th.jpg

Chłodnica + króćce Feser skręcane 10/13

 

 

99677172.th.jpg

Black Water Silent Pump 12V

 

 

 

Przedwczoraj złożyłem zamówienie w cooling.pl Dziś, gdy wróciłem do domu paczuszka już leżała i czekała na mój powrót :)

57018494.th.jpg

Jak to w cooling.pl - wszystko bardzo dokładnie zabezpieczone

 

 

66555509.th.jpg

 

29875320.th.jpg

 

51142234.th.jpg

Feser Tube - 10/13 White UV - 2,5m

Uwaga! Wąż niestety nie jest idealnie biały. W porównaniu z wentylatorem Acutake jest wręcz niebieski! Ciężko to uchwycić aparatem, ale ma odcień niebieskiego. Miałem nadzieję, że pomimo tego iż reaguje na UV będzie on bardziej biały no ale trudno się mówi - ten też jest ładny ;)

 

 

75104291.th.jpg

Feser One 1L UV Blue

 

 

40480467.th.jpg

4x złączka choinkowa NK12 - prosta oraz 4x zacisk do węży Black Water

 

 

73396032.th.jpg

Acutake 120x120mm Pro - pójdzie na tył jako wywiew

 

 

92371122.th.jpg

Kable sata firmy Revoltec - 50cm (do dysku) i 100cm (do nagrywarki DVD)

 

 

Wieczorem wymontuje wszystko z obudowy i jutro między 16 a 17 dam fotki bo zapewne dzisiaj już mi się nie uda.

Wstępnie planuje wszystko złożyć w sobotę - mam nadzieję, że mi się uda ;)

 

Co do samej obudowy - jest to stary X-Power po przejściach:

- nowy front (biało czarny z siatką i dwoma wentylatorami 120x120mm)

- środek pomalowany na czarno i wyklejony twardą matą

- z tyłu wycięty otwór na wentylator 120x120mm

 

Obawiam się, że na dziś tylko tyle - zapraszam do dyskusji ;)

 

 

Spis treści:

Mini prezentacja obudowy i wstępne rozmieszczenie pompki, reza i chłodnicy

 

-Zalewasz?

-Zalewam!

 

Wyczyszczone i ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, masz moja chlodnice, jezu - w ilu to rekach bylo :D :D

 

powodzenia i czekam na wiecej zdjec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gratulacje, masz moja chlodnice, jezu - w ilu to rekach bylo :D :D

 

powodzenia i czekam na wiecej zdjec :)

U mnie zostanie na trochę dłużej ;)

 

Dzięki - przyda się :)

 

 

Właśnie z ciekawości wyszedłem na dwór z wężem - jak się okazało jest on idealnie biały gdy pada na niego słońce. Więc "nabrał kolorów" od opakowania (jest lekko niebieskie) albo przy lekkim oświetleniu jest lekko niebieski. Oto fotka (trawa przykoszona specjalnie do zdjęcia :E):

17569167.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzonka, ja też mam w planach wymianę węży na białe i jestem ciekawy jak to wyjdzie u ciebie. ;)

jakieś oploty białe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś oploty białe?
Będą białe i niebieskie ale to dopiero pod koniec października jak i nie dalej bo najpierw muszę kupić nagrywarkę DVD, a oploty to mimo wszystko spory wydatek ;)

Zastanawiałem się też czy zamiast oplotów dać na całej długości kabla samą rurkę termokurczliwą - nawet fajnie to wtedy wygląda :D

Dodatkowo na wężach miały być niebieskie sprężynki ale stwierdziłem, że będzie już zbyt "nasrane" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł z rurką termokurczliwą to zły pomysł.

Powodzenia w składaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kris_90

Ooo kolejny ;) Powodzenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracy

W dalszych epizodach/poczynianiach, można prosić zdjęcia w rozdzielczości 800x600 ? (denerwujące powiększanie miniaturek)

 

Powodzenia w projekcie ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starachowski, kris_90:

Dzięki :)

 

W dalszych epizodach/poczynianiach, można prosić zdjęcia w rozdzielczości 800x600 ? (denerwujące powiększanie miniaturek)
OK będą zdjęcia mniej więcej takiej rozdzielczości.

 

 

Niestety ale mam problem. Najpierw na złączkach przeciekał mi rezerwuar. Uporałem się z tym i już nigdzie nie cieknie ale teraz mam inny problem - pompka nie zawsze działa. Coś na kablu nie łączu bo jak go przycisnę do pompki to normalnie się uruchamia. Mam nadzieję, że uda mi się ją naprawić bo jak nie to projekt się przesunie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini prezentacja obudowy i wstępne rozmieszczenie pompki, reza i chłodnicy

 

Jako iż temat spadł na 2 stronę to go odświeżam. Miałem nadzieję, że będzie większe zainteresowanie tematem :E

Mniejsza o większość. Obiecałem fotki to na szybko parę strzeliłem

 

13834744.jpg

Układ w czasie testowania - nie cieknie ;)

 

 

14302367.jpg

Podzespoły zakurzone leżą złożone na pajączka :E

 

 

47005348.jpg

Obudowa - środek

 

 

58996576.jpg

Obudowa - front

 

 

70680433.jpg

Wstępne rozmieszczenie elementów - myślę, że tak pozostanie...

 

 

65981946.jpg

Pompka prawdopodobnie wyląduje obok karty graficznej

 

 

20243502.jpg

Rezerwuar tuż przed chłodnicą - na froncie 2x Zalman ZM-F3 PLUS

 

 

Oczywiście przed złożeniem wszystko zostanie wyczyszczone i wszelkie kabelki pospinane ;)

 

Dzisiaj wieczorem założę bloki na płytę główną i procka, w piątek zacznę wszystko łączyć i układać kable, a w sobotę zaleje układ. Mam nadzieję, że obejdzie się bez problemów ;)

Dzisiaj muszę powalczyć z pompką bo działa jedynie wtedy, gdy kabel zasilający jest załamany w stronę wlotu/wylotu cieczy :(

W sobotę będzie dużo fotek bardzo dobrej jakości! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nice one, dawaj czadu z projektem, trzymam kciuki za powodzenie. Jedyne co mnie dobija w białym modzie jest to, że jest się skazanym na białe węże, zamiast białego płynu, którego po prostu nie ma. roar. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica w tym miejscu tylko z jednym wentylatorkiem będzie? Czy potniesz budę tak coby dwa się mieściły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zasilacz :E cichy ? :E

 

hehe a tak na poważnie to trochę pracy przed tobą ale wierzę w Ciebie i wiem że się uda. A ten wąż na prawdę fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajne zaślepki na karty rozszerzeń :E
Zgubiłem stare to musiałem jakieś zrobić :E

 

 

nice one, dawaj czadu z projektem, trzymam kciuki za powodzenie. Jedyne co mnie dobija w białym modzie jest to, że jest się skazanym na białe węże, zamiast białego płynu, którego po prostu nie ma. roar. ;)
Projekt skończony! :) Właśnie wszystko złożyłem do kupy i porobiłem fotki ;) Niebawem pojawią się w temacie ;)

 

 

Chłodnica w tym miejscu tylko z jednym wentylatorkiem będzie? Czy potniesz budę tak coby dwa się mieściły?
Na froncie są dwa wentylatory 120x120mm które dmuchają na chłodnice ;)

 

 

IIGrzesiekII: Baaardzo cichy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Zalewasz?

- Zalewam!

 

75754956.jpg

 

21581099.jpg

Wieczorne "zabawy" z płytą - ciężko było zdjąć gumę :E

 

 

46259994.jpg

 

46504161.jpg

Trochę mało było pasty ale temp były bardzo fajne ;)

 

 

96800521.jpg

Goło i wesoło

 

 

68325503.jpg

 

59125295.jpg

Przygotowanie do zalewania

 

 

68594639.jpg

Kable też mają swoją kryjówkę :E

 

 

24490744.jpg

 

49287287.jpg

 

94295812.jpg

 

50796016.jpg

 

34189127.jpg

Od boku i frontu :E

 

 

97346973.jpg

Swiftech Storm z bliska

 

 

98288624.jpg

Swiftech MCW30

 

 

60575592.jpg

Tyle pozostało fesera - nieuważacie, że jakoś sporo? :hmm:

 

 

 

Ogólnie jestem zadowolony z uzyskanego efektu. Nie wyszło tak jak chciałem (patrz połączenie NB z CPU), ale wąż się załamywał - teraz jest lekko spłaszczone :E

Dodatkowo pompka działa przy tak załamanym kablu - dlatego jest ta gumka. Oczywiście ten kawałek drewienka spod pompki już wyleciał ;)

 

Plany na przyszłość? Opleść kable na biało-niebiesko i zapewne wymienić pompkę ;)

 

Jutro dam fotki całego stanowiska i uruchomionego kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ by się przydało trochę zmienić. Szczególnie warto pomalować boki na nowo, teraz prezentują się fatalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Układ by się przydało trochę zmienić. Szczególnie warto pomalować boki na nowo, teraz prezentują się fatalnie ;)

O tym samym pomyślałem ;) Te boki faktycznie oszpecają wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście obudowa wydaje się najsłabszą stroną w tej chwili, ale węże są świetne. ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z niebieskiego koloru i wszystko zostawiłbym na biało i czarno, białe oploty byłyby znakomite i zmieniłbym płyn na bezbarwny (in my opinion of course)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Układ by się przydało trochę zmienić. Szczególnie warto pomalować boki na nowo, teraz prezentują się fatalnie ;)
Obudowa ma trochę już lat, a do tego boki są strasznie wypalcowane :P

Prędzej wymienię obudowę niż coś z nią znów zrobię, więc na razie niech stoi tak jak stoi ;)

 

 

rzeczywiście obudowa wydaje się najsłabszą stroną w tej chwili, ale węże są świetne. ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z niebieskiego koloru i wszystko zostawiłbym na biało i czarno, białe oploty byłyby znakomite i zmieniłbym płyn na bezbarwny (in my opinion of course)
Niebieski nawiązuje do lamilatu podzespołów więc zostanie. Najpierw pompka, później obudowa ;)

 

 

EDIT:

Jutro wyczyszczę bok obudowy i zobaczycie, że nie jest aż tak źle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie tylko tyle, że w na żywo zestaw prezentuje się o wiele lepiej ;) Miałem przyjemność uczestniczyć w wodowaniu i wyszło to naprawdę fajnie. Wiadomo, że nie robi takiego wrażenia jak topowe LC naszych forumowiczów ale trzeba pamiętać, iż kosztował z 1/10 tego ;) Najważniejsze, że porządnie chłodzi (ok 15C mniej na CPU i NB w porównaniu do AC) i niegłupio wygląda, czyli misja zakończona sukcesem.

 

Kaman - wyczyść ty tą budę bo na fotach wygląda :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie Ci to wyszło. Osobiście to nie wziąłbym białych węży, ale to już kwestia gustu. Jakbyś dał uszczelkę wokół okna i czarne śruby to może jeszcze lepiej by to wyglądało.

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dodam od siebie tylko tyle, że w na żywo zestaw prezentuje się o wiele lepiej ;) Miałem przyjemność uczestniczyć w wodowaniu i wyszło to naprawdę fajnie. Wiadomo, że nie robi takiego wrażenia jak topowe LC naszych forumowiczów ale trzeba pamiętać, iż kosztował z 1/10 tego ;) Najważniejsze, że porządnie chłodzi (ok 15C mniej na CPU i NB w porównaniu do AC) i niegłupio wygląda, czyli misja zakończona sukcesem.

 

Kaman - wyczyść ty tą budę bo na fotach wygląda :thumbdown:

Chwała Ci za to, że mi pomogłeś bo nie wiem jak bym to sam odpowietrzył :)Wielkie dzięki!;)

Dokładnie! Za wszystko zapłaciłem między 500 a 600zł więc można rzec, że prawie nic ;)

 

Wszystko wyczyszczę jutro bo dzisiaj się śpieszyłem i już nie miałem czasu aby dopilnować wszystkiego. Do tego jak sam zauważyłeś - jestem chory więc niezbyt jestem wstanie poświęcać cały dzień na komputer. Zdrowie mimo wszystko ważniejsze ;)

 

 

Ciekawie Ci to wyszło. Osobiście to nie wziąłbym białych węży, ale to już kwestia gustu. Jakbyś dał uszczelkę wokół okna i czarne śruby to może jeszcze lepiej by to wyglądało.

 

Pozdro :)

Ja nad białymi wężami chorowałem od jakiegoś czasu i nareszcie moje marzenie się spełniło :)

Co do uszczelki - poszukam i jak znajdę jakąś białą to założę aby sprawdzić jak to będzie wyglądać - może pasować do frontu, węży i wentylatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...