Skocz do zawartości
Durendal

Wiedzmin / Witcher 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona - Temat Główny

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zainstalować sterowniki 275.27 nvidi i ciągle podczas procesu instalacji wyskakuje mi o nieuzyskaniu logo windows i problemach w przyszłości. Ktoś może wyjaśnić o co biega i czy się tym przejmować ? : )

 

beta są nie podpisane jeszcze cyfrowo (brak certyfikatu), wiec stąd taki komunikat. mozna smialo instalowac, ale te stery nic nie poprawiają (wydajność) oprocz problemow z 3D Vision (który powoduje konflikt i spadek wydajności u NIEKTÓRYCH).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yh, przy moich 20 fpsach nie można się siłowac na rękę :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... a planowałem długie 4 miesiące nic nie robienia. CD Projekt RED - to WASZA wina, że muszę iść do roboty i mimo przysięgi wpakować ZNOWU kasę w komputer. I nie mówcie, że nie muszę, bo muszę i dobrze o tym wiecie :E

 

Panie RED wiadomo coś o nadchodzącym patchu poprawiającym wydajność? Na razie skompletowałem sobie listę zakupów, ale nie nastraja ona optymistycznie mojego portfela :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mów, że nie da się grać na 460 ?, zapewne są miejsca gdzie jest duży drop fpsów, ale generalnie 460 powinna i raczej daje radę bez problemu. Przecież są tutaj ludzie na forum, co pisali o kartach dużo słabszych na których mają ultra ustawienia, no chyba że tylko tak o tym pisali ?

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. móje wnioski są tylko z informacji z tego forum, a większość ludzi jest zadowolonych z optymalizacji wiedźmina,

 

Ja mam E6750 3.6Ghz 4MB Cache

4GB Ram 800 Mhz CL4

GTX 285 EVGA

Win XP PRO SP3

 

Ustawienia w grze to 1440x900 ( maxymalna mojego monitora ) + wszystko co sie tylko da na maxymalne/wlaczone.

 

Jedyne co mam WYLACZONE to ultra probkowanie ( jak i pewnie 99% ma wylaczone ) i SSAO.

 

W jakiniach/karczmach/domach mam stale 60 FPS ( vSync )

W miastach w poludnie 30-40 FPS

W miastach w nocy 35-45FPS

W lesie 35-50 FPS

Podczas walki mam 35-45 FPS

 

Moge nagrac filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yh, przy moich 20 fpsach nie można się siłowac na rękę :heu:

A może nie umiesz po prostu? U mnie na podobnej ilości FPS bez problemu idzie wygrać. Może to kwestia poziomu trudności, bo z racji wydajności ustawiłem sobie najniższy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gram na amd 245 2x2.9GHz 4GB ram i 4850

 

skirrrnn.jpg

 

 

 

 

Na tych ustawieniach tekstury mi się nie ładują tak jak na tym filmie kłyk

Prosiłbym jeszcze o zerknięcie do tego tematu klik>>>>>na tych sterach gra tak chodzi lepiej bo nie spada z 25 fps

Edytowane przez hexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostałem upoważniony do wyrażania stanowiska firmy w tej materii.

 

Rozumiem, dzięki za info.

 

Uzbrajam się w cierpliwość i czekam. Tymczasem pogram sobie w coś innego (lub pożyczę W2 od kogoś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, oto filmik pokazujący mój konkretny problem z Wiedźminem 2 :(

 

FILMIK

 

3:00 - koniec pierwszego loadingu

8:00 - koniec drugiego loadingu

 

Prooosze niech to ktoś obejrzy i zobaczy, czy się może spotkał z czymś takim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 @3.02GHz

2 giga ramu

8800gt

win 7 64 bit

 

rozdzielczość 1440x900, beta nowych sterów nvidia, odinstalowany 3d vision, tune up utilities w trybie turbo, prawie żadnych procesów w tle.

 

detale średnie/niskie, tekstury postaci najwyżej jak się da w granicy możliwości (średnie), gra nadal wygląda zdumiewająco (bloom włączony i parę innych bajerów) i działa zadowalająco (na oko 40 klatek).

 

da się grać komfortowo - może to komuś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 @3.02GHz

2 giga ramu

8800gt

win 7 64 bit

 

rozdzielczość 1440x900, beta nowych sterów nvidia, odinstalowany 3d vision, tune up utilities w trybie turbo, prawie żadnych procesów w tle.

 

detale średnie/niskie, tekstury postaci najwyżej jak się da w granicy możliwości (średnie), gra nadal wygląda zdumiewająco (bloom włączony i parę innych bajerów) i działa zadowalająco (na oko 40 klatek).

 

da się grać komfortowo - może to komuś pomoże.

 

No to bomba. Sprzęt gorszy od mojego (bez urazy :P ) a gra chodzi tak pięknie :( Coś jest nie tak u mnie ale za cholere nikt mi nie potrafi powiedzieć co ~~'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście są miejsca jak więzienie w prologu (nikt jakoś mi nie napisał ile ma tam klatek na pclabie)

 

Ja mam trochę podkręconego radeona 5850 oraz i5 750 (reszta w sygnaturce), ustawienia na ultra z wyłączonym tylko uberpróbkowaniem, rozdzielczość 1920x1080, i średnio mam 40 fpsów, są spadki do 30 jak się bardzo dużo dzieje na ekranie, ale czasami jest ponad 60. I nie zauważyłem większych spadków w więzieniu czy w innych miejscach. Ogólnie jest cały czas płynnie.

Edytowane przez Student12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? Na GTX 460 nie chodzi na ultra, a to nie jest lowendowa karta, tylko raczej mid.

Bzdura. Chodzi idealnie. Mój GTX 460 jest na defaultach teraz, mam 35-50 fps wszędzie na Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie umiesz po prostu? U mnie na podobnej ilości FPS bez problemu idzie wygrać. Może to kwestia poziomu trudności, bo z racji wydajności ustawiłem sobie najniższy :E

Ja gram na neutralnym, ale to nie kwestia trudności kiedy kursor myszy mi skacze ciągle i "laguje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2011-05-18 13:26:54 - witcher2

Frames: 6900 - Time: 211130ms - Avg: 32.681 - Min: 0 - Max: 48

 

z prologu, walka na zamku, jak mamy przejąć balistę od wyjścia z tej ruchomej wieży aż do balisty, komp jak w sygnaturce, wszystko na maxa oprócz ubersamplingu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bzdura. Chodzi idealnie. Mój GTX 460 jest na defaultach teraz, mam 35-50 fps wszędzie na Ultra.

 

Dokładnie. Na ultra w rozdziałce 1600x900, wszystko max, tylko ubersampling wyłączony mam średnio 31-33 klatki,z okresowymi spadkami do 28, a czasem potrafi skoczyć nawet do 40. Stery najnowsze beta.

Edytowane przez Azgaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (może było). Jakie sterowniki od AMD polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tyle się tu naczytalem o Wieśku że musiałem dzisiaj kupić i właśnie się instaluje :P Mam tylko nadzieję że będzie chodzić na sensownych ustawieniach ( e8400 , hd 4870 turbo i 4gb ram ) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 6000 to imo najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że dało się jakoś obniżyć poziom ubersamplingu mocniej niż to umożliwiały ustawienia grzebiąc w plikach gry, ktoś wie może jak? Czy tez może tylko mi się wydawało ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no nie mów, że nie da się grać na 460 ?, zapewne są miejsca gdzie jest duży drop fpsów, ale generalnie 460 powinna i raczej daje radę bez problemu. Przecież są tutaj ludzie na forum, co pisali o kartach dużo słabszych na których mają ultra ustawienia, no chyba że tylko tak o tym pisali ?

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. móje wnioski są tylko z informacji z tego forum, a większość ludzi jest zadowolonych z optymalizacji wiedźmina,

 

Na ultra się nie da. Da się na wysokich. Da się na wysokich/ultra (przy wyłączeniu tych wszystkich blurów), ale tylko niektóre opcje ultra. Jak chcesz, to ci nagram jak to chodzi na ultra. Tyle, że fraps też obniża wydajność.

 

 

Bzdura. Chodzi idealnie. Mój GTX 460 jest na defaultach teraz, mam 35-50 fps wszędzie na Ultra.

 

A rozdzielczość kalkulatora?

Edytowane przez hellseher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, CDProjekt potrafi przyznawać się do swoich błędów tylko po cichu. Tak, jak w przypadku opóźnienia premiery wersji Premium, ale, co ważniejsze, w samej grze. Pierwsza część rozgrywała się w 1270 roku, czyli w dwa lata po wojnie z Nilfgaardem, ale twórcy (opierając się na datowaniu z sapkowski.pl, gdzie przeprowadzono doskonałą periodyzację, owszem, ale przed "Panią Jeziora", w której jasne stało się, że Wojny Północne kończy pokój cintryjski z 1268 roku, a nie kończą się same z siebie w trzy lata po tym pokoju. Periodyzacja z sapkowski.pl jest dobra, trzeba tylko do większości dat rocznych dodać 3. Niestety, twórcy z początku tego nie wiedzieli. Teraz już wiedzą i podali datę pogromu rivijskiego jako 25 września 1268 roku. Data roczna jest już dobra (ale czy to nie był czerwiec?), sama gra ma miejsce w 1271 roku, czyli prawidłowo. Niestety, narracja nadal twierdzi, że jest sześć lat po wojnie.

Może w trzeciej części w końcu wszystkiego się doliczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na ultra w rozdziałce 1600x900, wszystko max, tylko ubersampling wyłączony mam średnio 31-33 klatki,z okresowymi spadkami do 28, a czasem potrafi skoczyć nawet do 40. Stery najnowsze beta.

Potwierdzam, ultra daję rade (jest na granicy, czasami potrafi przymulić, dla komfortu gram na high) tylko bez uberpróbkowania w FHD. GTX460 1GB 895/1100Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu cię rozwalają, to chyba normalne, że jeśli kogoś stać, a wcześniej wystarczała mu jedna grafika i ma grę w której jedna już nie wystarcza, to sobie dokupuje, też bym oczywiście tak zrobił, bo po co się męczyć, (oczywiście jakbym mógł kupić)

 

wiedźmin na świetną optymalizację tylko wiele osób zapomniało, że grafika na ultra nie tylko wygląda kosmicznie, ale to jest ultra wiec i wymagania musi mieć, a okazuje się, że do ultry to wystarczą low endowe stare karty, więc tylko się cieszyć ! Oczywiście są miejsca jak więzienie w prologu (nikt jakoś mi nie napisał ile ma tam klatek na pclabie) ale ja na prośbę swoich znajomych włączyłem to nie na 3, a na 1GPU i miałem tam ok. 11 w fullHD, więc bardzo słabo, to samo jest właśnie w karczmie w miejscu tych świateł, oczywiście wszystko na ultrze, więc znajomy postanowił się nie męczyć i dostawił sobie kolejne GPU (co dla mnie jest zrozumiałe, a nie śmieszne)

 

)

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. zgadzam się też z konsolizacją rynku, dlatego wiele starych grafik działa nadal dobrze, bo XboX i PS3 mają już po 5 lat, a tam siedzą właśnie stare trupy, choć nadal pokazujące klasę w grafice, tylko nie w fullHD, a Wiedźmin II właśnie jest tylko na PC, dlatego ludzie niektórzy narzekali na Crysisa II który mimo, że ładny to jednak brakowało mu tej wisienki na torcie.

Rozwala mnie fakt, że ludzie mający kasę najczęściej wyłączają myśelnie. Po co czytać, po co kombinować ze sterami itp, szybciej dokupić nową kartę. Na moim configu z siga śmiga średnio na 46 FPS na Ultra... i tyle słowem komentarza. A wydawać 1k+ bo jedna gra się "tnie", to nie moja bajka (choć mnie stać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma pomysł jak zbindować klawisze ; i '

 

; ma się równać S

' ma zastąpić D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, oto filmik pokazujący mój konkretny problem z Wiedźminem 2 :(

 

FILMIK

 

3:00 - koniec pierwszego loadingu

8:00 - koniec drugiego loadingu

 

Prooosze niech to ktoś obejrzy i zobaczy, czy się może spotkał z czymś takim :P

Tivo, obejrzałem, i zdecydowanie jest tu coś nie tak.

Może to wina Xp 64bity? Większość jednak gra na Xp 32. Może sterowniki się gryzą z xp 64, może gra. Spróbuj zainstalować jakiś "normalny system". Tak czy siak masz pirata, bo z tego co pamiętam nie ma w Polsce legalnego xp 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...