Skocz do zawartości
Durendal

Wiedzmin / Witcher 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona - Temat Główny

Rekomendowane odpowiedzi

U nas w Białymstoku jest sklep w którym będzie można dostać grę za 96zł odbiór osobisty, to chyba lepiej niż bulić 120zł w empikach.. Zresztą, w empiku ZAWSZE są ceny z kosmosu i uważam ten sklep za totalnych złodziei:)

 

W Empiku jest właśnie preorder z odbiorem osobistym w dzień premiery za 99PLN, więc nie widzę tutaj złodziejstwa. Zastanawiam się po prostu, czy MediaMarkt i Saturn nie zrobią jakiejś promocji, a może nawet sam Empik będzie tak czy siak sprzedawać grę na miejscu za stówkę. Bo po co robić preorder, jak za taką samą cenę może uda się kupić w "zwykłym" sklepie? :)

 

Co do gry - nakręciły mnie filmiki prezentujące walki (mimo że nigdy takie rzeczy na mnie nie działały) i możliwości alternatywnego wykonywania zadań. A już ogrom świata i bogactwo "podstawowej wersji kolekcjonerskiej" to w ogóle. Dlatego zdecydowałem się kupić Wieśka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj de99ialu, bo stajesz się już nudny z tym wszystkim, wręcz nachalny,

 

1. Nie musisz dzielić się swymi poglądami co krok - na temat zabezpieczeń w grach, w temacie o grze.

2. Zauważyłem, że już tak jesteś omamiony (bo ja wiem) nienawiścią do DRM-ów i praktyk stosowanych przez deweloperów, że już nie zauważasz czego ty tak naprawdę bronisz - już nie liczy się dla ciebie gra, a sam fakt, że posiada ona zabezpieczenie antypirackie.

3. Jak ktoś wcześniej wspomniał, skoro ci nie odpowiada wydanie (pudełkowe) z DRM-em, zakup grę na GOG.com, tamtejsza wersja nie będzie takowego posiadała, wóz albo przewóz.

 

O hell.. Ale to nie ja zaczyna. To zawsze znajdzie się ktoś, komu przeszkadza, że mi DRMy przeszkadzają. Ja pogodziłem się z faktem ich obecności i mam zasadę - nie kupuję gier które mają DRMa najnowszej generacji. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto po prostu nie może się z tym faktem pogodzić. I to właśnie tego typu osoby zaczynają na nowo.

 

Ja już rzygam dysputami na ten temat. Nie chce mi się powtarzać i powtarzać i powtarzać. Gry nie kupię. Tyle. A wszelkie dobre rady typu "ściągnij cracka" "weź goga" itd. traktuję jako niepoważne. Z konkretnych powodów, ale NIE CHCE MI SIĘ POWTARZAĆ.

 

Pogódźcie się z tym, że MI TO NIE PASUJE, a wytrychy - jeżeli mam już się do nich uciekać - to najgrubsze, a nie półśrodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

de99ial, a wiesz, poczytałem trochę i DRM w Wiedźminie ma być tylko do czasu premiery, żeby piraci wcześniej nie pograli. Nawet jakby go od razu nie zdjęli, to przecież nie jest to tak ostra odmiana DRM jak w Assasin's Creed 2 - ani nie trzeba mieć płyty w napędzie, ani stałego połączenia z netem, instalować możesz dowolną liczbę razy, itd. "Po cichu" też protestuję przeciwko DRM i nie kupuję gry jeżeli ma pochrzanioną jego odmianę, jednak w wypadku Wiedźmina DRM wydaje się być maksymalnie przeźroczysty dla gracza - co zatem ci w nim przeszkadza, skoro praktycznie nie zauważysz, że w ogóle takie zabezpieczenie jest, a z pierwszym lepszym patchem prawdopodobnie zostanie usunięty?

Edytowane przez markencjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de99ial, a wiesz, poczytałem trochę i DRM w Wiedźminie ma być tylko do czasu premiery, żeby piraci wcześniej nie pograli. Nawet jakby go od razu nie zdjęli, to przecież nie jest to tak ostra odmiana DRM jak w Assasin's Creed 2 - ani nie trzeba mieć płyty w napędzie, ani stałego połączenia z netem, instalować możesz dowolną liczbę razy, itd. "Po cichu" też protestuję przeciwko DRM i nie kupuję gry jeżeli ma pochrzanioną jego odmianę, jednak w wypadku Wiedźmina DRM wydaje się być maksymalnie przeźroczysty dla gracza - co zatem ci w nim przeszkadza, skoro praktycznie nie zauważysz, że w ogóle takie zabezpieczenie jest, a z pierwszym lepszym patchem prawdopodobnie zostanie usunięty?

 

Ja o tym wiem. Czekam na patcha i wtedy kupię grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pogódźcie się z tym, że MI TO NIE PASUJE, a wytrychy - jeżeli mam już się do nich uciekać - to najgrubsze, a nie półśrodki.

 

Ty się pogódź że większości nie obchodzi co tobie nie pasuje, i nie chce tego czytać na każdej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się pogódź że większości nie obchodzi co tobie nie pasuje, i nie chce tego czytać na każdej stronie.

 

Jaaassssneee... Bo to ja przecież wkleiłem linka z newsem o wycieku do sieci i sam siebie wywołałem... Taaaa.... Masz rację mhm mhm...

 

 

<facepalm>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to nie jest temat do kłócenia się. Co do wieśka, jeszcze 9 dni i premiera :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hell.. Ale to nie ja zaczyna. ...

De99ialu, nie przeginaj. Nikt się twojej antyDRMowej osoby nie pytał, czy chcesz kupić grę, czy nie. Czy loffciasz DRM, czy nienawidzisz. To ty ciągle o tym napominasz.

 

Dobrze, przyjęliśmy do wiadomości, że jeden użytkownik forum nie lubi DRM i nie kupuje gier z DRM. Pogodziliśmy się z tym.

Czy do kurki nędzusi to wystarczy, czy znowu będzie dysputa na wysokim szczeblu o filozoficznych aspektach zabezpieczeń antypirackich? Do czego, nawiasem mówiąc, już wydzielono, do kurki nędzusi, osobny wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wracając do tematu, to jak sądzicie - warto zamawiać preorder w Empiku (99PLN) z odbiorem na miejscu, czy po prostu przejść się do niego w dniu premiery? Chodzi mi o to czy cena półkowa faktycznie wyniesie 120PLN, czy i tak będą sprzedawać za 100PLN tak jak wszystkie preordery obecnie?

Co za problem zamówić i najwyżej nie odebrać? Ceny w sklepie internetowym nie odzwierciedlaja tego, co jest na polkach w sklepie stacjonarnym. Przeważnie produkt jest droższy w tym drugim (poza wyjatkami w niektorych miastach). Jak znajdziesz taniej i szybciej, to najwyżej kupisz, a to, co zamówiłeś w Empiku, po prostu nie odbierzesz (masz określony czas na odbiór, jesli tego nie zrobisz, towar wraca do ich magazynu).

 

Ale syf się zrobił - i znowu gaworzenie o tym samym. Dalibyście sobie spokój? Powoli zmora dzialu gier pecetowych staje sie nie gadanie o wymaganiach sprzetowych, tylko o DRM-ach. :E Odechciewa sie w ogole wchodzic do watku.

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak nie na temat jutro mają być dwa nowe filmiki Wiedźmina 2 (cdp na fejsiku tak napisał). :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie obejrzę tego, nie obejrzę tego, wytrzymam, to tylko tydzień do premiery, dam radę :E

 

ps. Taaaak, bardzo nie na temat :E

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrze! Spoilowac nie spoiluja w tych filmach więc nie widzę powodu żeby nie oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zalinkować ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma tych filmików, podobno po rosyjsku można już zagrać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze, że się dowiedziałem o mozliwości osobistego odbioru w empiku. Tzn, że juz dali taką możliwość, bo wcześniej była przesyłka. Już zamówiłem i 100 zł w porównaniu do cen dzisiejszych gier to nie majątek. :)

Trzeba się zmobilizować i przejść znowu 1szego Wieśka. Nie mam sejwów z poprzedniej rozgrywki po premierze gry jak kupiłem... :mad2:

Edytowane przez neonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze nie ma tych filmików, podobno po rosyjsku można już zagrać. :E

To niby wyciek ustawień konfiguracyjnych z gry:

http://img.gameru.net/?v=7d248.jpg

 

Jesli to prawda, to dużo opcji - co obecnie w sumie zdarza sie rzadziej niz czesiej. :E

 

Ponad 250 obrazków z gry w najwyższych detalach:

http://www.ripten.com/2011/05/08/the-witcher-2-250-more-ultra-quality-screens-to-die-for/?showpage=1

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańszą ofertę to ma Ultima: 89,90 + 4,99 wysyłka w usłudze Paczkomat, a skrytkę mam po drodze z pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańszą ofertę to ma Ultima: 89,90 + 4,99 wysyłka w usłudze Paczkomat, a skrytkę mam po drodze z pracy :)

Uwierz mi, sa tansze oferty. :E

 

Kurde, niezle spoilery sa w tych obrazkach, do ktorych linka podalem wyzej.

 

SPOILER

http://www.ripten.com/wp-content/uploads/2011/05/witcher2-2011-05-07-01-19-24-161.png

 

 

Oczy jak u wiedźmina. Wcześniej tego nie zauważyłem - nie pamiętam, czy było widać na filmach publikowanych wczesniej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem wcześniej tego typa, oczy jak u wiedźmina, ale na wiedźmina nie wygląda, w tych obrazkach jest pewnie streszczona cała gra. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie widziałem wcześniej tego typa, oczy jak u wiedźmina, ale na wiedźmina nie wygląda, w tych obrazkach jest pewnie streszczona cała gra. :P

Chyba nie cała - nie wiem, czy to nie obrazki z I aktu.

 

A ten typ to

zabójca królów

 

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź z wiedżminowskiego forum.

 

Przybywam z dobrą nowiną;) Rosjanie testują wersję preview na różnych konfiguracjach. I na I5 750, 4 GB, GTX 460, gra śmiga w FullHD i to na Ultra, więc będzie dobrze z optymalizacją.

 

Zdziwiłbym się, gdyby na takim sprzęcie gra nie chodziła na ultra. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź z wiedżminowskiego forum.

 

 

 

Zdziwiłbym się, gdyby na takim sprzęcie gra nie chodziła na ultra. :E

 

Ciekawi mnie jak gra będzie śmigać na 2GB ram :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w tej chwili najtaniej można nabyć Wieśka 2?? (razem z przesyłką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisałem 3 kropki dobra oferta. Poniżej 100zł wraz z wysyłka priotytetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...