Skocz do zawartości
Durendal

Wiedzmin / Witcher 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona - Temat Główny

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przez takich jak Ty Hyrdro gry RPG się skróciły :E RPG na 14 h ? Kpisz chyba :)

 

Od zarania dziejów to był 'dłuugi' gatunek i niech tak pozostanie, chcesz krótką gre bierzesz jakiegoś FPS'a a nie erpega.

 

ps. Hydro a Ty Wiedźmina 2 planujesz KUPIĆ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RPG na 14H :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a ja, patrzac na to, co pisali na polygamii odnoscnie dlugosci prologu i pierwszego aktu ( 15h - drugi i trzeci po 5? ) oraz majac na uwadze to, jak skomplikowane i rozbudowane sa zadania poboczne, naprawde w te 24h nie wierze... moze sie myle i wtedy - pomijajc "rozszczepialność" i możliwość ponownego przechodzenia, które niestety mnie w grach coraz mniej bawi, moze dlatego, ze gram bardzo dokladnie i raczej raz, a dobrze i na 100%... ale niech tam, dla Wiedxmina bym sie wyłamał - będę pewnie zawiedziony.... ale naprawde mi sie to srednio klei... sam ogrom opcji, zabawa alchemia, ekwipunkiem.... biorac pod uwage calosciowy czas gry to fabula musialaby byc naprawde koszmarnie krotka, a trudno w to uwierzyć...

 

A co do wypowiedzi GDRo... dzieci z ADHD powinny grać w CoD, a nie... jak do kutwy nedzy dobra gra moze nużyc tylko dlatego z ejest dluga?! Za duzo gier za malo czasu... no ja wiem, ktos ma za duzo forsy i chce wszystko kup.... ekhm... no, ale moze sa i tacy co kupuja a uwazaja podobnie... ale w czym to przeszkadza? Gry starcza na dluzje, ot co. co to za moda na zaliczanie wszystkiego? no nie wiem... owszem, jak bylem mlodszy tez chcialem miec kazdy jit w dniu premiery, ale i tak im bylo dluzej, tym sie bardziej cieszylem...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przede wszystkim to co powala przynajmniej mnie to grafika, wiem, że na żywo będzie wygląda 100x lepiej niż na statycznych screenach. To będzie przysłowiowy strzał w ryja, obecnie Shogun II po patchu z wczoraj wygląda tak, że oczy można, z szczęka z ziemi podnosić, to samo pewnie będzie jak zobaczę u siebie Wiedźmina II. Optymalizacja jest dobra, ba podobno bardzo dobra, więc pewnie każdy odpali sobie grę w ultra, w przyzwoitej rozdzielczości. W poniedziałek już dyspozycje rozdałem dla ludzi i siedzę zabunkrowany w domu, poza tym żona pojechała sobie na SPA na tydzień i nie wróci do środy (dziwne że się cieszę nie :P), więc nie wiem, czy i we wtorek do firmy zajadę :]

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. czuje takie same odliczanie jak do premiery Dragon Age Początek, wtedy też kupiłem aż 3 wersje z EAD, z Empik Kolekcjonerskę i z gram dla DLC, (tak mój organizm potrzebował dobrego rpga, teraz jest podobnie czekam na W2 jak na żadną grę w tym roku) Choć zapewne po W2, będę tak samo czekał na Deus Ex'a (podobno kosmiczny też już jest kilka preview) i na TESa V

 

No to nie wiem, gdzie masz oczy, bo jak dla mnie grafika w Shogunie nic nie zyskała, ale przynajmniej poprawili optymalizację.

Deus Ex trochę za bardzo przypomina mi Alpha Protocol. Martwi mnie to podobieństwo (choć fabuła była całkiem fajna).

Wieśka przejdę pewnie raz. Tak samo jak jedynkę i każdą inną grę. Za stary jestem na przechodzenie gry kilka razy.

Edytowane przez hellseher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja, patrzac na to, co pisali na polygamii odnoscnie dlugosci prologu i pierwszego aktu ( 15h - drugi i trzeci po 5? ) oraz majac na uwadze to, jak skomplikowane i rozbudowane sa zadania poboczne, naprawde w te 24h nie wierze... moze sie myle i wtedy - pomijajc "rozszczepialność" i możliwość ponownego przechodzenia, które niestety mnie w grach coraz mniej bawi, moze dlatego, ze gram bardzo dokladnie i raczej raz, a dobrze i na 100%... ale niech tam, dla Wiedxmina bym sie wyłamał - będę pewnie zawiedziony.... ale naprawde mi sie to srednio klei... sam ogrom opcji, zabawa alchemia, ekwipunkiem.... biorac pod uwage calosciowy czas gry to fabula musialaby byc naprawde koszmarnie krotka, a trudno w to uwierzyć...

 

A co do wypowiedzi GDRo... dzieci z ADHD powinny grać w CoD, a nie... jak do kutwy nedzy dobra gra moze nużyc tylko dlatego z ejest dluga?! Za duzo gier za malo czasu... no ja wiem, ktos ma za duzo forsy i chce wszystko kup.... ekhm... no, ale moze sa i tacy co kupuja a uwazaja podobnie... ale w czym to przeszkadza? Gry starcza na dluzje, ot co. co to za moda na zaliczanie wszystkiego? no nie wiem... owszem, jak bylem mlodszy tez chcialem miec kazdy jit w dniu premiery, ale i tak im bylo dluzej, tym sie bardziej cieszylem...

 

Gram w call of duty black ops grałem w mw2 i kocham długie gry, taki fallout 3 z dodatkami to było jakieś 80h dla mnie, jak już przysiadłem do wiedźmina 1 to 60h go męczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, patrzyłem wymagania minimalne, ale czy sądzicie że gra pójdzie na C2D 2x2,5, 4gb ramu, i GF9600GT?

 

Zastanawiam się czy by nie zakupić gierki, bo wygląda zachęcająco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, patrzyłem wymagania minimalne, ale czy sądzicie że gra pójdzie na C2D 2x2,5, 4gb ramu, i GF9600GT?

 

Zastanawiam się czy by nie zakupić gierki, bo wygląda zachęcająco :)

Pójdzie, ale raczej na minimalnych tylko. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum podali info, że fiński magazyn Pelit Games przyznał Wieśkowi 93/100. Recenzent napisał, że przeszedł grę w ok 30h, ale pomijał zadania poboczne. Z tego co piszą Finowie to magazyn cieszy się dużą renomą i tylko najlepsze gry mogą liczyć na wynik powyżej 90.

 

Inne info to takie, że w węgierskim PcGuru czas rozgrywki został określony jako "60 cudownych godzin"

 

Tak więc czas rozgrywki będzie głównie zależał od gracza. Jednemu zajmie to 30h, a innemu 60h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pany, patrzyłem wymagania minimalne, ale czy sądzicie że gra pójdzie na C2D 2x2,5, 4gb ramu, i GF9600GT?

 

Zastanawiam się czy by nie zakupić gierki, bo wygląda zachęcająco :)

 

Masz przynajmniej 4GB ramu :P ja wciąż myślę że 2GB u mnie mocno ograniczy detale :E

Edytowane przez steemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc czas rozgrywki będzie głównie zależał od gracza. Jednemu zajmie to 30h, a innemu 60h.

Toś teraz odkrył Amerykę. :E

 

grechut - pójść pewnie pójdzie, trudno jednak w chwili obecnej przypuszczać, jak to będzie chodzić. Poczekaj aż gra wyjdzie, wtedy będzie wiadomo, jak prezentuje się poziom optymalizacji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz żałuję, że 1-szej części nie kupiłem w wersji kolekcjonerskiej...bo na allegro straszliwe ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajnie się patrzy np. na allegro ile ludzi już zakupiło wiedźmina, od groma ofert :) Bedzie sukces jak nic :)

 

 

btw co z tym forum, czemu wszystko takie pogrubione ?

Edytowane przez Vegobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś teraz odkrył Amerykę. :E

 

Patrząc po płaczach na forum, że gra jest za krótka to chyba jednak nie odkryłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dokladnie, jka gra jest naprawd dobra, to co mi przeszkadza, ze jest dluga? :E najwyzej nie skoncze przez rok, przynajmniej nie szkoda 100zl, jesli kupie w dmniu premiery, albo 50/25 w promocji jakiejs...

 

Otóż to. Zaryzykuję stwierdzenie, że duża część konsumentów ma coś takiego jak poczucie satysfakcji ze "zwrotu" kwoty którą wyłożył na grę. Nawet gdy taka jest przeciętna (ale nadal trzyma nas przy monitorze), to czas w jaki ją przechodzimy oddziaływuje na nasze poczucie dobrze wydanych pieniędzy (no i oczywiście przekonanie, że twórcy napracowali się żeby nas udobruchać). Ja na ten przykład nie mam zwyczaju przechodzić gry wielokrotnie tylko dlatego że ma ileś tam różnych zakończeń. ME i ME2, wszystkie Gothic`i (poza czwórką) oraz Fallout 3 i F:NV przeszedłem tylko raz, natomiast F2 coś około 20 raz, Oblivion 3 razy. Za każdym razem czułem mocną satysfakcję z rozgrywki i wydanych pieniędzy. Co łączy te gry? A mianowicie to, że nie zakończenie, ale SPOSÓB przechodzenia różnił się mocno za każdym razem. Ostatnio przeszedłem Shepardem jako żołnierz, teraz Vanguard ; ostatnio był mięśniak, teraz inteligent itd. Zakończenie ma akurat tutaj najmniejsze znaczenie. Jeszcze inny wniosek z tego taki, że tu chodzi o rozbudowanie gry. Nie będę miał zarzutów, jeżeli Wiesiek będzie miał dużo broni, czarów, taktyk, stylów walki. Jeżeli przechodząc grę za drugim razem widzę, że większość elementów gry jest identycznych (bo np. mogę walczyć tylko mieczem zamiast np. kuszą), to rzeczywiście maało prwadopodobne że ją ukończę.

 

A Dragon Age : Origins fakt, było czasem nudnawe i przeszedłem tylko raz. No ale licznik wskazywał ponad 72 godziny gry...

 

 

PS. Cały ten hype z grą zaczyna mnie już przerastać. Wygląda na to że zmierzamy ku najlepszemu RPG wszechczasów. :E

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mają podobno zacząć wysyłać pre-order...to jak czekanie na prezent pod choinką :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

ja piernicze widziałem ostatni trailer z życiem mieszkańców i mnie wgniotło w glebę. Przecież to deklasuje króla Obliviona! Fenomenalnie to wygląda. I ta grafika klimatyczna, ta puszcza, Masakra!

Nie interesowałem się zbytnio tą grą nie spodziewając się po prostu po polskim producencie takiego rozmachu i dopieszczenia szczegółów.

Naprawdę ostatnie 2 trailery zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Nie mogę się doczekać żeby w to zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum podali info, że fiński magazyn Pelit Games przyznał Wieśkowi 93/100. Recenzent napisał, że przeszedł grę w ok 30h, ale pomijał zadania poboczne. Z tego co piszą Finowie to magazyn cieszy się dużą renomą i tylko najlepsze gry mogą liczyć na wynik powyżej 90.

 

Inne info to takie, że w węgierskim PcGuru czas rozgrywki został określony jako "60 cudownych godzin"

 

Tak więc czas rozgrywki będzie głównie zależał od gracza. Jednemu zajmie to 30h, a innemu 60h.

 

No i już widać, że recenzent recenzentowi nierówny i gra nie będzie taka krótka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1.Fajnie się patrzy np. na allegro ile ludzi już zakupiło wiedźmina, od groma ofert :) Bedzie sukces jak nic :)

 

 

2.btw co z tym forum, czemu wszystko takie pogrubione ?

 

1. No i dobrze ;) Ale nie wiem po co onia tak tam kupują, jak w tesco będzie w dniu premiery za 80zł :P ( później 89)

http://www.tesco.pl/gamezone/wiedzmin-2-wiecej.php

 

2. Pewnie masz powiększoną stronę :P ctr+scroll spróbuj ;)

Edytowane przez wikktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy można jutro iść po odbiór osobisty. Mam niby status jako wysłane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie przez takich jak Ty Hyrdro gry RPG się skróciły :E RPG na 14 h ? Kpisz chyba :)

 

Od zarania dziejów to był 'dłuugi' gatunek i niech tak pozostanie, chcesz krótką gre bierzesz jakiegoś FPS'a a nie erpega.

 

ps. Hydro a Ty Wiedźmina 2 planujesz KUPIĆ ?

Może rzeczywiście przesadziłem, ale przyznajcie, że w takim W1 same dojścia do misji są zbyt monotonne. Przecież pół H zajmuje tylko przejście z jednego questa na drugi. Jeśli Wy to liczycie jako czas potrzebny na przejście gry, to ja się nie dziwię, że erpegi mają 50H. Zastanówmy się: Misji głównych załóżmy, że jest ok 100. Wykonanie ich zajmuje mniej czasu niż dojście do nich. Zatem dziękuję za takie 50H :E Jeśli w innych erpegach też tak jest, a wszystko na to wskazuje (nie wiem, bo nie gram w erpegi, to przypuszczenia), to się nie dziwie, że wyśmiałeś moje 14H :E Za Wieśka się zabrałem , bo kocham takie klimaty, a do tego na poziomie Easy (czyli na takim jakim gram) odchodzi alchemia, a gra się ogólnie miło. Jednak przez te dojścia do misji chyba podziękuję. Chcę jednak dać tej grze szanse, skoro mam ją od kumpla, który ją kupił jeszcze w Carrefourze dawno temu. Gra oczywiście spatchowana do Special Edition (czy jak to się tam zwie) :> Co do kupna, wszystko możliwe, ale jeśli będzie można wybrać na mapie punkt docelowy i od razu się tam przeteleportować. Mówcie co chcecie, zaczynam i tak coraz więcej oryginałów kupować, na razie napaliłem się na Hydrophobie za 35zł. Gra ala Tomb Raider, czyli jeszcze bardziej moje klimaty i ma Hydro w nazwie :E PS - jak już ktoś będzie posiadał W2 niech napisze, czy jest taka możliwość, o której pisałem :>

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jak 16.05.2011 o godz. 0:01 nie zagracie, więc spiąć poślady i czekać cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Przecież pół H zajmuje tylko przejście z jednego questa na drugi. Jeśli Wy to liczycie jako czas potrzebny na przejście gry, to ja się nie dziwię, że erpegi mają 50H. Zastanówmy się: Misji głównych załóżmy, że jest ok 100. Wykonanie ich zajmuje mniej czasu niż dojście do nich.

 

Hydro, ale to jak w życiu rzeczywistym :E

Jedziesz/idziesz na zakupy 15 minut ( dajmy na to ), kupujesz pierdołę i wychodzisz. To samo z RPGami. No...życie, po prostu :E

 

To nie twój typ gier i tyle :)

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście przesadziłem, ale przyznajcie, że w takim W1 same dojścia do misji są zbyt monotonne. Przecież pół H zajmuje tylko przejście z jednego questa na drugi. Jeśli Wy to liczycie jako czas potrzebny na przejście gry, to ja się nie dziwię, że erpegi mają 50H. Zastanówmy się: Misji głównych załóżmy, że jest ok 100. Wykonanie ich zajmuje mniej czasu niż dojście do nich. Zatem dziękuję za takie 50H :E Jeśli w innych erpegach też tak jest, a wszystko na to wskazuje (nie wiem, bo nie gram w erpegi, to przypuszczenia), to się nie dziwie, że wyśmiałeś moje 14H :E Za Wieśka się zabrałem , bo kocham takie klimaty, a do tego na poziomie Easy (czyli na takim jakim gram) odchodzi alchemia, a gra się ogólnie miło. Jednak przez te dojścia do misji chyba podziękuję. Chcę jednak dać tej grze szanse, skoro mam ją od kumpla, który ją kupił jeszcze w Carrefourze dawno temu. Gra oczywiście spatchowana do Special Edition (czy jak to się tam zwie) :> Co do kupna, wszystko możliwe, ale jeśli będzie można wybrać na mapie punkt docelowy i od razu się tam przeteleportować.

 

Hydro, nie znasz się. RPG to jest role play, nawet gdy po prostu sobie idziesz i podziwiasz świat. Niektóre gry są tak piękne i żywe (np. Oblivion), że nie ma problemu z dochodzeniem do miejsc. Niektórzy nawet tak jak ja w ogóle nie używają w takich grach funkcji fast travel. Równie dobrze możesz krytykować czytanie wszelkiego rodzaju źródeł (książek, skrolów) znalezionych w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyrdro ale majaczysz, bieganie po rozległych terenach w W1 takich jak Brzeg czy Bagna to esencja tej gry ! Jeżeli tego nie lubisz i wolałbyś się teleportowac od razu do misji to...nie mam słów :) RPG to gatunek nie dla Ciebie. To tak samo jakbyś w Stalkerze od razu się teleportował do misji, co tedy ta gra byłaby warta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W W1 wszystko zwiedzało się świetnie prócz bagien:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...