Skocz do zawartości
ckast

Dragon Age: Początek

Rekomendowane odpowiedzi

@Sin - dla mnie grafika przy RPG nie musi się wiele różnic od tej z baldurów czy tormenta, byle fabuła mnie na kolana powaliła :Up_to_s: (czy ja się przypadkiem nie powtarzam :hmm: )

 

A tak na marginesie - na gry-online pojawił się już poradnik (oczywiście, kuźwa płatny) ale po jego objętości już można stwierdzić, że ta gra będzie wielka ... (w stylu długa) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cię w zupełności, pisałem tak gdyby ktoś z forum zastanawiał się na jaką platformę brać grę. Przyznam, że po tej recenzji obejrzałem kilka filmików z X360 i jakoś tragedii nie widziałem. Może bez porównania nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem cię w zupełności, pisałem tak gdyby ktoś z forum zastanawiał się na jaką platformę brać grę. Przyznam, że po tej recenzji obejrzałem kilka filmików z X360 i jakoś tragedii nie widziałem. Może bez porównania nie będzie tak źle.

IGN wystawił 8.7, więc z pewnością źle nie jest. :) Nie zmienia to faktu, że wersja na X360 już na pewno prezentuje się najsłabiej. Szkoda, jednak w moim wypadku niewiele to zmienia, na dniach zamawiam i znikam na kilka miesięcy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w grafice wersji na x'a i PC

Ja różnicę widzę ale płakać z tego powodu nie mam zamiaru. Jest ona naprawdę ledwo zauważalna, w niektórych miejscach a do tego na statycznym obrazie. Podczas gry nawet na to nie zwrócę uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to chyba jakiś kretyn pisał recenzje z Gamespotu. Ja rozumiem, że są trochę gorsze tekstur i brakuje cieni, ale żeby zaraz raban robić. Na pierwszy rzut nie widać różnicy. Mam wrażenie, że całość rozchodzi się o brak rzutu izometrycznego w wersji konsolowej. Na PC zapewne większość tak to odpalała i grafa z "odległości" wypadała lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica w grafice wersji na x'a i PC

Ja różnicę widzę ale płakać z tego powodu nie mam zamiaru. Jest ona naprawdę ledwo zauważalna, w niektórych miejscach a do tego na statycznym obrazie. Podczas gry nawet na to nie zwrócę uwagi.

różnica różnicą,tylko mogli jeszcze napisać ile trzeba dać na kompa,żeby grafika wygladała jak na tych screenach ;)

 

ja co prawda do tej gry się nie przymierzam (nie mój typ)ale jak patrzę na to porównanie to masakry nie widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica różnicą,tylko mogli jeszcze napisać ile trzeba dać na kompa,żeby grafika wygladała jak na tych screenach ;)

Ostatnie zdjęcie to skalowanie proca przy Radeonie 5870. Niektórzy będą mieli problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem info ze sklepu internetowego, w którym zamawiałem, że "w legalnej dystrybucji na terenie PL" tej gry nie ma, bo została wycofana przez wydawcę. Wysyłka może dzisiaj, może w poniedziałek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że legalnie będzie można ją kupić za granicą a w sklepie na półce tego nie uraczy? W ogóle to kto wpadł na taki pomysł, przy tak dużym tytule?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to oznacza, że legalnie będzie można ją kupić za granicą a w sklepie na półce tego nie uraczy? W ogóle to kto wpadł na taki pomysł, przy tak dużym tytule?

Podobno pewna partia jest wadliwa i dlatego wycofują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno pewna partia jest wadliwa i dlatego wycofują.

A na poligamii czytałem, że nie będzie problemów z polską premierą (w nawiązaniu do tej wady, którą odkryli). Jak widać nie do końca. I takie pytanko dodatkowe - orientujecie się, czy w wersja PL to będzie taka wersja robiona "wewnętrznie" przez EA, czy taka jak Cenega robiła z Falloutem 3, że potem nic z nią nie działało jak trzeba? Pytam w perspektywie DLC, bo już widziałem wczoraj na rynku dwa dodatki do tej gry i zstanawiam się jak będzie z ich kompatybilności z wersją PL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na poligamii czytałem, że nie będzie problemów z polską premierą (w nawiązaniu do tej wady, którą odkryli). Jak widać nie do końca. I takie pytanko dodatkowe - orientujecie się, czy w wersja PL to będzie taka wersja robiona "wewnętrznie" przez EA, czy taka jak Cenega robiła z Falloutem 3, że potem nic z nią nie działało jak trzeba? Pytam w perspektywie DLC, bo już widziałem wczoraj na rynku dwa dodatki do tej gry i zstanawiam się jak będzie z ich kompatybilności z wersją PL...

DLC już jest do ściągnięcia z live'a i podobno po polsku. Wydawcą jest EA, nie sądzę by były problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DLC już jest do ściągnięcia z live'a i podobno po polsku. Wydawcą jest EA, nie sądzę by były problemy.

No właśnie - wolałem spytac, bo z tymi dodatkami to różnie bywa - w Fable II dodatki były po angielsku, mimo że gra po PL, w Falloucie 3 DLC w ogóle nie działały z wersją PL. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, bo język nie jest dla mnie barierą, chodzi o spójność w samej grze....

 

A, i czy orientujecie się o co chodzi z DLC, który jest dołączany do niektórych kopii gry? Wyczytałem na rynku, że ten droższy dodatek za 1200 MSP można również znaleźć w postaci kodu-zdrapki w niektórych wersjach gry - czy chodzi o wersję limitowaną/specjalną?

Edytowane przez Baronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gry-online recenzja wersji PC - 94%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś z Was w wersję na X360 ?

Chociażby na tym forum dają się słyszeć głosy, że w wersji na PC podczas walki trzeba "niańczyć" każdego członka drużyny po kolei. Jak wygląda to na konsoli ?

Edytowane przez VERGILDH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grał już ktoś z Was w wersję na X360 ?

Chociażby na tym forum dają się słyszeć głosy, że w wersji na PC podczas walki trzeba "niańczyć" każdego członka drużyny po kolei. Jak wygląda to na konsoli ?

 

Czyżby pokolenie BG już wymarło?! To normalne w RPG. Spacja. Czar. Spacja. Ogniste strzały. Spacja. Potężny atak. Spacja. Ukrycie w cieniu. Spacja. Uleczanie. Spacje. Unieruchomienie. Spac... i tak w koło Macieju. W konsolowej wersji może być ułatwienie podobne do tego z ME czyli koło zdolności wszystkich bohaterów, czyli dowodzenie oddziałem z jednego punktu, bo takie coś przyuważyłem na filmikach, ale jeśli czary idą na zapamiętywanie, a nie na mane to nie ma co liczyć na AI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby pokolenie BG już wymarło?! To normalne w RPG. Spacja. Czar. Spacja. Ogniste strzały. Spacja. Potężny atak. Spacja. Ukrycie w cieniu. Spacja. Uleczanie. Spacje. Unieruchomienie. Spac... i tak w koło Macieju.

 

Nie, np ja BG i BG II wraz z dodatkami skończyłem na początku tegoż roku ;)

 

Na PC owszem - to normalne. Ale wydaje mi się, że na konsoli może to być nieco męczące. Inna sprawa, że chociażby w NEO+ czytałem, że gra zatrzymuje się przed walką, wtedy jest czas na wydanie rozkazów. Nie było tam wspomniane, że podczas walki można zatrzymywać rozgrywkę ;) Dlatego też pytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest bo DA ma wyjść na dwóch płytach.

Będzie jak z forzą czy insert disc 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociażby na tym forum dają się słyszeć głosy, że w wersji na PC podczas walki trzeba "niańczyć" każdego członka drużyny po kolei.

Nie trzeba niańczyć. Niektórzy są rozgarnięci "inaczej" i nie potrafią ustawić pewnych sekwencji zdarzeń. Podobno na PC jest to łatwe i przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie grałem na PC ;)

Ale jak dotąd, pewnie nikt jeszcze nie grał w wersję konsolową ;) Cóż pozostaje mi czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest genialna,mam na pc,jednak musze kupic na x'a,bo komp ma kiepskie bebechy i ciezko grac.polecam kazdemu fanowi klasycznych rpgow,mozecie brac w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępna jakaś wersja kinowa tej gry, oczywiście z polskimi napisami, edycja PL ma w ogóle możliwość zmiany języka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby pokolenie BG już wymarło?! To normalne w RPG. Spacja. Czar. Spacja. Ogniste strzały. Spacja. Potężny atak. Spacja. Ukrycie w cieniu. Spacja. Uleczanie. Spacje. Unieruchomienie. Spac... i tak w koło Macieju. W konsolowej wersji może być ułatwienie podobne do tego z ME czyli koło zdolności wszystkich bohaterów, czyli dowodzenie oddziałem z jednego punktu, bo takie coś przyuważyłem na filmikach, ale jeśli czary idą na zapamiętywanie, a nie na mane to nie ma co liczyć na AI.

Żeby jeszcze w Baldurach trzeba było tyle razy pauzować rozgrywkę. :E W DA:O znacznie czesciej sie to robi, bo jest wrecz wymagane (zwłaszcza jesli ktos lubi zarzadzac wlasnorecznie kazdym czlonkiem z osobna).

 

w NEO+ czytałem, że gra zatrzymuje się przed walką, wtedy jest czas na wydanie rozkazów. Nie było tam wspomniane, że podczas walki można zatrzymywać rozgrywkę ;) Dlatego też pytam ;)

Zatrzymywanie przed walka pewnie bedzie mozna wylaczyc (przynajmniej na PC jest taka mozliwosc) i zatrzymac samemu w odpowiednim momencie (bo zapewne dziala to tak, gdy postaci beda juz na widoku - daleko od nas, tak wiec zupelnie zbedna jest ta automatyczna pauza).

Wg zapowiedzi w wersjach konsolowach nie ma być schematów (nie wiem jak jest w rzeczywistosci, bo nie czytalem wielu recek wersji konsolowych, a tego, co czytalem, to nie bylo o tym wzmianki) - tak wiec wymusza to czestsze pauzowanie gry i jak to ujales - nianczenie bohaterów, bo wtedy trzeba polegac nie na schematach, tylko trzeba liczyc na z gory ustalana przez grę sztuczna inteligencję (jesli faktycnie nie ma mozliwosci sporzadzania schematów, co dana postac ma robic w ciagu walki). :)

 

Co do samej gry - mam na liczniku niecale 19h i na razie niewiele zlego moge o niej powiedziec. Dokladnia taki cRPG, jakiego oczekiwałem. :thumbup:

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...