Skocz do zawartości
omkar

Propozycje bezpłatnych zestawów zabezpieczających komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W zabezpieczeniu systemu Windows istotne jest skuteczne zapobieganie zagrożeniom, a nie tylko wykrywanie wirusów przez programy zabezpieczające, które w mniejszym lub w większym stopniu są zawodne: klik.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie, związane z używaniem komputerów, testowaniem na wirusach oraz analizą różnych testów, nie tylko laboratoryjnych, do wielowarstwowej ochrony, polecam jeden z pięciu zestawów zabezpieczających do wyboru.
N/w bezpłatne zestawy, właściwie skonfigurowane i stosowane, zapewniają znakomitą ochronę komputerów osobistych.

1. Zestaw bazujący na wyjątkowo skutecznym w ochronie i prostym w użyciu antywirusie w połączeniu z piaskownicą.

Zupełnie bezpłatny (także dla firm) program antywirusowy Kaspersky Free, który oprócz wykrywania znanych wirusów na podstawie sygnatur, zawiera bardzo dobrą heurystykę (wysoka wykrywalność nieznanych zagrożeń, przy małej ilości fałszywych alarmów), ochronę przeciwko niebezpiecznym stronom Web (na podstawie blacklist i heurystyki),  blokowanie ataków sieciowych, kontrolę systemu (zapobieganie ransomware), ochronę komunikatorów i poczty,  menadżera haseł, a także zapewniający anonimowość i ochronę w niezabezpieczonych sieciach Wi-Fi VPN - Kaspersky Secure Connection (300 MB limitu dziennie po zalogowaniu) oraz klawiaturę ekranową zapobiegającą przechwytywaniu danych (loginy, hasła, numery klienta) wprowadzanych na klawiaturze sprzętowej i chroniącą dane osobiste przed próbami przechwycenia wykorzystującymi zrzuty ekranu + dla bardziej wymagających użytkowników, do otwierania potencjalnie niebezpiecznych stron Web oraz plików, całkowicie darmowa Sandboxie (można wyłączyć chwilowo rozszerzenie Kaspersky Protection,  które nie najlepiej współpracuje z piaskownicą, a nie ma istotnego wpływu na ochronę) + ustawiona na poziomie domyślnym lub maksymalnym kontrola konta użytkownika + z użyciem zaawansowanych ustawień firewall systemowyuBlock Origin z włączonymi filtrami: prywatność, domeny ze złośliwym oprogramowaniem, koparki i przekręty, z polskimi listami - klik + do skanowania na żądanie: ESET Online Scanner i Emsisoft Emergency Kit zawierający skaner antywirusowy Bitdefendera i antyszpiegowski a2-squared.

g_-_-x-_-_s_x1d60c629-efbd-45e1-8cd5-a80

 

2. Pakiet o bardzo wysokiej wykrywalności zagrożeń (z włączonymi wszystkimi silnikami i opcjami) z dobrą ochroną proaktywną, piaskownicą i zabezpieczeniem zakupów.

Darmowy do użytku domowego 360 Total Security (wyświetla reklamy, których nie można na stałe wyłączyć), wyposażony w pięć silników antywirusowych w tym Bitdefender z Avirą (domyślnie wyłączone), sandbox (do otwierania nieznanych stron oraz plików), HIPS, monitor zagrożeń sieciowych, Anty-Ransomware, ochronę kamerki internetowej i PUP (domyślnie wyłączone), antyphishing, ochronę zakupów online (dodatkowo do wykonywania przelewów bankowych warto użyć klawiatury wirtualnej Oxynger KeyShield, blokującej zrzuty ekranu na swojej powierzchni), VPN (500 MB za free) oraz narzędzia do optymalizacji systemu + uBlock Origin + zapora sieciowa systemu Windows (podgląd połączeń można zobaczyć w "Alerts" narzędzia "Firewall" 360 TS) + on-demand ESET Online Scanner.

566e8c7dc1d331.27801392_800.jpg

 

3. Zestaw o bardzo dobrej wykrywalności zagrożeń w połączeniu z wyjątkowo skuteczną ochroną proaktywaną i sieciową z izolacją, powiązaną z obszerną bazą bezpiecznych (sprawdzonych przez Lab Comodo) aplikacji oraz plików, plus skuteczna ochrona bankowości elektronicznej.

Bezpłatny do użytku domowego, lekki - działający w chmurze, z lokalnym cache sygnatur na dysku i z blokerem behawioralnym oraz zapewniającym anonimowość VPN'em (300 MB dziennie za darmo) - Panda Dome (Panda Free Antivirus) + całkowicie darmowy Comodo Personal Firewall, zawierający piaskownicę, auto-sandbox, wirtualny pulpit do testowania aplikacji, HIPS, zaawansowany firewall, ochronę przeglądarki internetowej, bezpieczne serwery DNS blokujące szkodliwe strony www (zamiast można użyć dodatku do przeglądarek internetowych Bitdefender TrafficLight) > analizę reputacji plików i nierozpoznanych aplikacji w chmurze > Comodo Cleaning Essentials (skaner antywirusowy na żądanie z sygnaturami) i menadżera procesów KillSwitcha z Autorun Analyzerem + do bankowości online Comodo Secure Shopping, który w odseparowanej przeglądarce blokuje fałszywe certyfikaty, zrzuty ekranu i keyloggery (wirtualna klawiatura) + dodatek do przeglądarek WWW blokujący reklamy, szkodliwe strony internetowe oraz skrypty uBlock Origin  + na żądanie: ESET Online Scanner i Emsisoft Emergency Kit.

panda-free-antivirus-ochrona-pc.jpg

 

4. Zestaw wykorzystujący głównie, narzędzia zabezpieczające Windowsa 10.

Systemowy antywirus Windows Defender z włączonym i odpowiednio skonfigurowanym kontrolowanym dostępem do folderu (zapobiega Ransomware) + włączona na poziomie domyślnym lub maksymalnym kontrola konta użytkownika umożliwiająca zablokowanie instalacji wielu szkodliwych programów + zapora Windows Defender z użyciem zaawansowanych ustawień + włączony w Edge Microsoft Defender SmartScreen i opcja "blokuj potencjalnie niechciane aplikacje" (w Firefoxie i Chrome można użyć dodatku do przeglądarek internetowych Bitdefender TrafficLight) + dodatkowe narzędzia zabezpieczające Windowsa 10 Pro, wykorzystujące wirtualizację sprzętową: Device Guard blokujący aplikacje bez podpisów cyfrowych w tym większość znanych i nieznanych jeszcze najgroźniejszych wirusów (nie wszystkie komputery obsługują to narzędzie) > wymagający bardzo szybkiego komputera, najlepiej z dyskiem SSD (w wolniejszych można użyć Sandboxie) Windows Defender Application Guard, szczelnie izolujący przeglądarkę Edge oraz system przed szkodliwymi działaniami w internecie (rozszerzenie Application Guard umożliwia otwarcie niezaufanych witryn w Firefoxie i Chrome za pomocą WDAG z Edge) i piaskownica systemu Windows do bezpiecznego testowania nieznanych aplikacji + dodatek do przeglądarek WWW blokujący reklamy, szkodliwe strony internetowe oraz skrypty uBlock Origin  + do wykonywania przelewów bankowych, klawiatura ekranowa Oxynger KeyShield, blokująca zrzuty ekranu na swojej powierzchni + do ochrony prywatności oraz przed atakami sieciowymi ProtonVPN Free ESET Online Scanner i Emsisoft Emergency Kit.


zabezpieczenia-windows.jpg

5. Zestaw bazujący na pakiecie zabezpieczającym, dysponującym bardzo dobrą ochroną proaktywną i sieciową z izolacją oraz zabezpieczeniem przelewów bankowych.

Całkowicie darmowy Comodo Internet Security Premium, który posiada to samo co Comodo Firewall, plus klasyczny antywirus z sygnaturami i ochrona bankowości internetowej - Comodo Secure Shopping + uBlock Origin + ProtonVPN Free ESET Online Scanner i Emsisoft Emergency Kit.

59d380c8b88610.26613688_800.jpg


Linki.

Sandboxie:

Stosowanie Comodo Internet Security/Comodo Firewalla:

Panda Free Antivirus:

Oxynger KeyShield:

360 Total Security:

Bezpłatne skanery antywirusowe na żądanie:

 


 

Edytowane przez omkar
 • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comodo znam i polecam bez mrugnięcia okiem o Online Armor słyszałem wiele dobrego, ale do tego wszystkiego Avira??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycje zostały zmodyfikowane.

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi zdecydowanie wystarcza Norton Internet Security 2010

 

NIS 2010, to leciutki i bardzo wygodny pakiet. Nie posiada on jednak zbyt dobrego hipsa a wiadomo, że nawet najlepsze antywirusy są bardzo zawodne. Sonar potrafi wykryć wiele nieznanych zagrożeń ale działa jednak na zasadzie "na dwoje babka wróżyła". Jeżeli używasz komputera w rozważny sposób i będziesz miał trochę szczęścia, to ten pakiet Ci może wystarczyć :)

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety moje doświadczenie nie potwierdza tej opinii, ani Avira ani Norton ani G data nie sa lepsze niż moja Panda.a w testach wypadaja róznie jak wszystkie av zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety moje doświadczenie nie potwierdza tej opinii, ani Avira ani Norton ani G data nie sa lepsze niż moja Panda.a w testach wypadaja róznie jak wszystkie av zresztą.

 

Każdy z nas posiada jakieś doświadczenie z antywirusami. Testy jednak sprawdzają wykrywalność w krótkim i dłuższym okresie czasu nawet na kilku milionach wirusów a program antywirusowy, który w większości z nich znajduje się w czołówce na pewno jest bardzo skuteczny. Tak jest w przypadku Aviry i GDaty.

Oczywiście dochodzi jeszcze dynamiczna heurystyka, której się niestety nie testuje.

Link do testów antywirusowych 2008/2009 i 2010:

 

http://forum.antivir-polska.info/thread-1189.html

 

http://forum.pclab.pl/topic/560629-Testy-programów-zabezpieczających-2010/page__p__7717217__hl__testy%20programów%20zabezpieczających__fromsearch__1entry7717217

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

av comparatives to najbardziej obiektywnych niestety nie należy do najbardziej obiektywnych. Aby dostać się do nich to trzeba ""podobno" trochę $ sypnąć. Lepsze są od AV-Testu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
av comparatives to najbardziej obiektywnych niestety nie należy do najbardziej obiektywnych. Aby dostać się do nich to trzeba ""podobno" trochę $ sypnąć. Lepsze są od AV-Testu...

 

Ja przy ocenie programu antywirusowego uwzględniam wyniki wielu testów oraz to jak sobie on radzi, podczas otwierania w systemie nieznanych wirusów (aktywna heurystyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
av comparatives to najbardziej obiektywnych niestety nie należy do najbardziej obiektywnych. Aby dostać się do nich to trzeba ""podobno" trochę $ sypnąć. Lepsze są od AV-Testu...

 

Jeśli wpisowe jest dla wszystkich takie same to nie ma problemu. Możesz wkleić link do najnowszego testu tych co to robią te lepsze testy?

Edytowane przez poszłybuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wpisowe jest dla wszystkich takie same to nie ma problemu. Możesz wkleić link do najnowszego testu tych co to robią te lepsze testy?

 

W powyższym poście jest link do wszystkich testów z tego i ubiegłego roku, również z długoterminowego AV-Test/Komputer Świat.

Jeżeli chodzi o mnie, to bardziej jednak ufam AV-C, VB a nawet Virus.gr:

 

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=7280716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wpisowe jest dla wszystkich takie same to nie ma problemu. Możesz wkleić link do najnowszego testu tych co to robią te lepsze testy?

 

a proszę, o to Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry za OT ale nie po to yngve robił kilku stronnicowe FAQ, żebyś podawał programy, których i tak ponad połowa ludzi nie obłuzy nie rozumiejąc zasady ich działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sry za OT ale nie po to yngve robił kilku stronnicowe FAQ, żebyś podawał programy, których i tak ponad połowa ludzi nie obłuzy nie rozumiejąc zasady ich działania.

 

Wbrew pozorom obsługa tych programów jest bardzo prosta a nawet w niektórych przypadkach bezobsługowa. Konfiguracja z wyjątkiem firewalla w GW, też nie wymaga dużego zaawansowania. Zrozumienie zasady działania nie jest takie ważne, najważniejsze że to działa.

Cały problem polega na tym, że programy typu HIPS z piaskownicą, czy piaskownice są jeszcze mało popularne. Jednak narastająca ilość wirusów i zawodność AV, prędzej czy później sprawią, że tego typu softy zaczną być coraz bardziej popularne. W pakiecie KIS 2010 już jest piaskownica :)

Yngve i Creer zrobili świetną robotę, opisując oraz propagując nowoczesne i niezwykle skuteczne programy zabezpieczające. W braw pozorom okazuje się jednak, że praktyka jest bardziej prosta od teorii. Zachęcam do testowania!

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy oparte o piaskownicę takie jak GeSwall czy Defensewall dla przecietnego zjadacza chleba, nieinteresującego się komputerem są niewygodne i mało z nich pożytku. Jeśli z nich korzystasz, musisz zaizolować cały dysk twardy (co jest niewygodne), w przeciwnym wypadku masz dalej otwarte drzwi do komputera.

 

Tego typu programy testowałem przez kilkanaście miesięcy z przerwami, i nie zdały egzaminu właśnie przez trudną obsługę (dla mnie - jako osoby znającej się na komputerach i siedzącej w tej tematyce mniej więcej od premiery Win95), a już dla kompletnego laika to już czarna magia. Najlepiej świadczy o tym ilość userów tych dwóch technologii.

 

Jeśli miałbym się bunkrować, wybrałbym prędzej Linuksa Ubuntu. Dla maniaków bezpieczeństwa jest on naprawdę dobrym systemem, no i konto roota dostępne tylko na komendę.

 

Dla ludzi jeszcze długo będą królować antywirusy. Choć nie są niezawodne.

PS: Musisz również uwzględnić, ze ludzie przyzwyczaili się do wyogdy i z natury są wygodni, i nie mają czasu grzebać i testować, skoro np. wychowują dzieci.

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Programy oparte o piaskownicę takie jak GeSwall czy Defensewall dla przecietnego zjadacza chleba, nieinteresującego się komputerem są niewygodne i mało z nich pożytku. Jeśli z nich korzystasz, musisz zaizolować cały dysk twardy (co jest niewygodne), w przeciwnym wypadku masz dalej otwarte drzwi do komputera.

 

Tego typu programy testowałem przez kilkanaście miesięcy z przerwami, i nie zdały egzaminu właśnie przez trudną obsługę (dla mnie - jako osoby znającej się na komputerach i siedzącej w tej tematyce mniej więcej od premiery Win95), a już dla kompletnego laika to już czarna magia. Najlepiej świadczy o tym ilość userów tych dwóch technologii.

 

Jeśli miałbym się bunkrować, wybrałbym prędzej Linuksa Ubuntu. Dla maniaków bezpieczeństwa jest on naprawdę dobrym systemem, no i konto roota dostępne tylko na komendę.

 

Dla ludzi jeszcze długo będą królować antywirusy. Choć nie są niezawodne.

PS: Musisz również uwzględnić, ze ludzie przyzwyczaili się do wyogdy i z natury są wygodni, i nie mają czasu grzebać i testować, skoro np. wychowują dzieci.

 

Wypisujesz kompletne bzdury człowieku! Nie ma potrzeby izolowania całego dysku w DefenseWallu a nawet w GeSWallu? Nie rozumiesz kompletnie zasady działania tych programów a testowałeś je może kilkanaście minut a nie kilkanaście miesięcy. Jeżeli się na czymś nie znasz i nie potrafisz pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzaj.

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wypisujesz bzdety tu i na forum Aviry wpierając ludziom bajki o najlepszym programie, jakim rzekomo ma być GesWall.

Znam się na IT-Security, bo jestem zawodowcem, a ty możesz sobie gadać do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam wypisujesz bzdety tu i na forum Aviry wpierając ludziom bajki o najlepszym programie, jakim rzekomo ma być GesWall.

Znam się na IT-Security, bo jestem zawodowcem, a ty możesz sobie gadać do woli.

 

Nigdy nie pisałem o tym, że GeSWall jest najlepszym programem a jeżeli ty jesteś zawodowcem IT-Security, no to tylko można współczuć twoim klientom. Wszystkim instalujesz Avirę Personal z zaporą Windows XP? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio się zraziłem do avasta przez jego niską skuteczność. Postanowiłem zakupić komercyjny pakiet zabezpieczający kompa. Pakiet będzie pracował na MSI Wind U100. Często pracuję na baterii, więc wymagana jest możliwość zatrzymania ochrony w czasie rzeczywistym żeby działał na baterii dłużej. Który z tych programów polecacie?:

1. Norton Internet Security 2010 PL ok 130zł

2. G DATA INTERNETSECURITY 2010 ok 135zł

3. PANDA Internet Security 2010 ok 140zł

4. KASPERSKY INTERNET SECURITY 2010 PL ok 135zł

 

Który będzie najlepiej się spisywał? Wyczytałem że G Data najlepiej sobie radzi w wykrywaniu wirusów, ale przecież ten pakiet to nie tylko wykrywanie wirusów, ale również inne zabezpieczania. A może inny komercyjny pakiet zabezpieczeń polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lord Angre

 

Kaspersky IS bierz. Nie ma lepszego programu. Najlepszy pod kazdym wzgledem.

 

@Jurek vel omkar

bez komentarza. Tylko ci współczuć choroby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ostatnio się zraziłem do avasta przez jego niską skuteczność. Postanowiłem zakupić komercyjny pakiet zabezpieczający kompa. Pakiet będzie pracował na MSI Wind U100. Często pracuję na baterii, więc wymagana jest możliwość zatrzymania ochrony w czasie rzeczywistym żeby działał na baterii dłużej. Który z tych programów polecacie?:

1. Norton Internet Security 2010 PL ok 130zł

2. G DATA INTERNETSECURITY 2010 ok 135zł

3. PANDA Internet Security 2010 ok 140zł

4. KASPERSKY INTERNET SECURITY 2010 PL ok 135zł

 

Który będzie najlepiej się spisywał? Wyczytałem że G Data najlepiej sobie radzi w wykrywaniu wirusów, ale przecież ten pakiet to nie tylko wykrywanie wirusów, ale również inne zabezpieczania. A może inny komercyjny pakiet zabezpieczeń polecicie?

 

KIS jest kompletnym i nowoczesnym pakietem, posiadającym nie tylko AV i firewall ale także HIPS oraz sandbox, dlatego właściwie skonfigurowany i używany zapewnia wysoką skuteczność.

 

PS.

 

@ Plati

Jesteś IT-Security Turbo Dymomenem :D

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy pakiet IS ma jakieś bonusy - więc warto przejrzeć zawartość wszystkich pakietów i zdecydować się co wybrać, ponieważ czasem możesz się zdziwić co fajnego zawierają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KIS bierze więcej zasobów od nortona dlatego wybrałbym bym nis'a .

 

NIS nie posiada typowego, klasycznego monitora systemu (HIPS), tylko Sonar i piaskownicy (sandbox), dlatego przy odpowiedniej konfiguracji pakiet Kasperskiego zapewnia znacznie skuteczniejszą ochronę od Nisa. Obciążenie komputera przez KASPERSKY INTERNET SECURITY jest większe, szczególnie na maksymalnych ustawieniach.

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Tematy

 • Odpowiedzi

  • Tak różowo to nie jest... https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-dual-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-dual-rtx3070-o8g-7244529/
  • Fajnie się jeździ na reniferze w Asgardzie Zastanawiam się, kim jest Havi, którym tam gramy? Myślałem że to inne imię Odyna ale nic takiego nie znalazłem w sieci ... Szkoda też, że ów Havi ma wygląd naszego Eivora.
  • Pewno skończy się jak z Giertychem i ze stwierdzeniem przez sąd, że do przestępstwa nie doszło. Ostatnio jakaś 14 latka podobno dokonała jakiejś zbrodni(według Policji), a sąd widział to inaczej... Tak to wygląda w państwie bezprawia, gdzie służby mają zastraszać obywateli. Wymyśla się też powód z dupy, a żeby wejść do adwokata i przejrzeć jego dokumenty, nośniki. Można się cieszyć, że nie doszło do przejęcia całkowitego sądownictwa, a i sędziowie okazali się ludźmi prawymi(nie licząc wyjątków, które deklarują wierność partii, a nie państwu...). W Policji, jak i w wojsku dokonała się czystka i przywieziono w teczkach dziwnych ludzi z prowincji... Awanse są szczególnie "ciekawe" ;).
  • To demko to straszna kupa, nie bez powodu implementacja DX12 ma dopisek experimental... W DX11 w miejscu pomiarowym ponad 230 FPS, gierka płynna i bez dropów frametime. W DX12 na dzień dobry bez RT/DLSS spadek do 170 FPS, frametime pływa jak opętane, masa ścinek. Ustawienia full ultra w 1440p. -> i9-9900KF @ 5.0 GHz + RTX 3080 GPU 1860 MHz, Mem 20800 MHz. RT bez DLSS - między 45-65 fps. RT + DLSS profil Quality 65-80 fps, GPU słabiutko dociśnięte. Co ciekawe, profile DLSS praktycznie nie działają, Performance i Quality dziają tak samo +/- 1 fps. Balanced wypada słabiej o 2-3 fps. PS. Im niższa rozdzielczość tym gorsze skalowanie, poniżej 720p ilość fps praktycznie nie zmienia się, jedynie spada obciążenie GPU. 🤣 Stwierdzanie działania RT w CP2077 na podstawie tej nędznej implementacji DX12 w Ghostrunnerze, to kiepski pomysł.
  • Ryzen 5 2600 będzie spoko w tym budżecie: https://www.krsystem.pl/amd_ryzen_5_2600_oem_bez_chlodzenia-item-53041.html https://www.krsystem.pl/asrock_b450_pro4_am4_4xsata3_ddr4_3200_usb_3.03.1_type_ac-item-57155.html https://www.krsystem.pl/patriot_ddr4_viper_steel_16gb3_20028gb_grey_cl16-item-62621.html Masz do tego Dark Rocka zapinki pod AM4?   Buda jak chcesz zmieniać to minimum Regnum RG6V TG. Zasilacz można zostawić jeśli sprawny i wymienić najwyżej jak wpadnie kasa, bo pewnie trochę już lat ma. Coś w stylu Vero L3 500W czy 600W będzie ok.   Alteranatywnie możesz polować na i3 10100f, w środe będzie w morelach za 200 zł na promocji ale pewnie ludzie się rzucą jak szaleni. No ale jakbyś upolował to masz proc o wydajności 2600 za 2 stówki. Zestaw z nim wyglądałby tak. RAM 2666 MHz bo płyta B460 więcej i tak nie obsłuży. https://www.morele.net/inventory/info/efbb1f10/
 • Aktywni użytkownicy

×
×
 • Dodaj nową pozycję...