Skocz do zawartości
Gość

Propozycje bezpłatnych zestawów zabezpieczających komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam!

Biorąc pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo, ale także prywatność i obciążenie komputera, to najlepszym rozwiązaniem jest Linux, np. Mint, a nie Windows. Jeśli jednak z rożnych względów musimy używać systemu Microsoftu, to należny zastosować odpowiednie rozwiązania i sposoby zachowań.
W zabezpieczeniu Windowsa, istotne jest skuteczne zapobieganie zagrożeniom, a nie tylko wykrywanie wirusów przez programy zabezpieczające, które w mniejszym lub w większym stopniu są zawodne: klik.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie, związane z używaniem komputerów, testowaniem na wirusach oraz analizą różnych testów, nie tylko laboratoryjnych, do wielowarstwowej ochrony, polecam jeden z dwóch zestawów zabezpieczających do wyboru.
N/w bezpłatne zestawy, właściwie skonfigurowane i stosowane, zapewniają znakomitą ochronę komputerów osobistych.

1. Zestaw o bardzo dobrej wykrywalności zagrożeń przy minimalnej ilości fałszywych alarmów w połączeniu ze skuteczną ochroną proaktywaną i sieciową z izolacją, powiązaną z obszerną bazą bezpiecznych (sprawdzonych przez Lab Comodo) aplikacji oraz plików, plus znakomite zabezpieczeni bankowości elektronicznej.

Bezpłatny do użytku domowego, lekki - działający w chmurze, z lokalnym cache sygnatur na dysku i z blokerem behawioralnym oraz zapewniającym anonimowość i bezpieczeństwo w niezabezpieczonych sieciach Wi-Fi VPN'em (300 MB dziennie za darmo) - Panda Dome (Panda Free Antivirus) + całkowicie darmowy Comodo Personal Firewall, zawierający piaskownicę, auto-sandbox, wirtualny pulpit do testowania aplikacji, HIPS, zaawansowany firewall, ochronę przeglądarki internetowej, bezpieczne serwery DNS  > analizę reputacji plików i nierozpoznanych aplikacji w chmurze > Comodo Cleaning Essentials (skaner antywirusowy na żądanie z sygnaturami) i menadżera procesów KillSwitcha z Autorun Analyzerem + do bankowości online Comodo Secure Shopping, który w odseparowanej przeglądarce blokuje fałszywe certyfikaty, zrzuty ekranu i keyloggery (wirtualna klawiatura) +  dodatek do przeglądarek WWW blokujący reklamy, szkodliwe strony internetowe oraz skrypty uBlock Origin z włączonymi filtrami: prywatność, domeny ze złośliwym oprogramowaniem, koparki i przekręty, z polskimi listami - klik  + do skanowania antywirusowego na żądanie: ESET Online Scanner.

panda-free-antivirus-ochrona-pc.jpg

2. Zestaw wykorzystujący głównie, narzędzia zabezpieczające Windowsa 10.

Systemowy antywirus Windows Defender z włączonym i odpowiednio skonfigurowanym kontrolowanym dostępem do folderu (zapobiega Ransomware) + włączona na poziomie domyślnym lub maksymalnym kontrola konta użytkownika umożliwiająca zablokowanie instalacji wielu szkodliwych programów + zapora Windows Defender z użyciem zaawansowanych ustawień + włączony w Edge Microsoft Defender SmartScreen i opcja "blokuj potencjalnie niechciane aplikacje"  + dodatkowe narzędzia zabezpieczające Windowsa 10 Pro, wykorzystujące wirtualizację sprzętową: Device Guard blokujący aplikacje bez podpisów cyfrowych w tym większość znanych i nieznanych jeszcze najgroźniejszych wirusów (nie wszystkie komputery obsługują to narzędzie) > wymagający bardzo szybkiego komputera, najlepiej z dyskiem SSD (w wolniejszych, także z systemem Windows 10 Home i Windows 7 oraz dla Firefoxa i Chrome można użyć Sandboxie) Windows Defender Application Guard, szczelnie izolujący przeglądarkę Edge oraz system przed szkodliwymi działaniami w internecie (rozszerzenie Application Guard umożliwia otwarcie niezaufanych witryn w Firefoxie i Chrome za pomocą WDAG z Edge) i piaskownica systemu Windows do bezpiecznego testowania nieznanych aplikacji + uBlock Origin  + do wykonywania przelewów bankowych, klawiatura ekranowa Oxynger KeyShield 1.1, blokująca zrzuty ekranu na swojej powierzchni + do ochrony prywatności oraz przed atakami sieciowymi ProtonVPN Free + on-demand: ESET Online Scanner.

7ec6d40d-d9a0-5766-d644-433e805f0263.png

 

Linki.

Sandboxie:

Stosowanie Comodo Internet Security/Comodo Firewalla:

Panda Free Antivirus:

Oxynger KeyShield:

Bezpłatne skanery antywirusowe na żądanie:

 


 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comodo znam i polecam bez mrugnięcia okiem o Online Armor słyszałem wiele dobrego, ale do tego wszystkiego Avira??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Propozycje zostały zmodyfikowane.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mi zdecydowanie wystarcza Norton Internet Security 2010

 

NIS 2010, to leciutki i bardzo wygodny pakiet. Nie posiada on jednak zbyt dobrego hipsa a wiadomo, że nawet najlepsze antywirusy są bardzo zawodne. Sonar potrafi wykryć wiele nieznanych zagrożeń ale działa jednak na zasadzie "na dwoje babka wróżyła". Jeżeli używasz komputera w rozważny sposób i będziesz miał trochę szczęścia, to ten pakiet Ci może wystarczyć :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety moje doświadczenie nie potwierdza tej opinii, ani Avira ani Norton ani G data nie sa lepsze niż moja Panda.a w testach wypadaja róznie jak wszystkie av zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
no niestety moje doświadczenie nie potwierdza tej opinii, ani Avira ani Norton ani G data nie sa lepsze niż moja Panda.a w testach wypadaja róznie jak wszystkie av zresztą.

 

Każdy z nas posiada jakieś doświadczenie z antywirusami. Testy jednak sprawdzają wykrywalność w krótkim i dłuższym okresie czasu nawet na kilku milionach wirusów a program antywirusowy, który w większości z nich znajduje się w czołówce na pewno jest bardzo skuteczny. Tak jest w przypadku Aviry i GDaty.

Oczywiście dochodzi jeszcze dynamiczna heurystyka, której się niestety nie testuje.

Link do testów antywirusowych 2008/2009 i 2010:

 

http://forum.antivir-polska.info/thread-1189.html

 

http://forum.pclab.pl/topic/560629-Testy-programów-zabezpieczających-2010/page__p__7717217__hl__testy%20programów%20zabezpieczających__fromsearch__1entry7717217

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

av comparatives to najbardziej obiektywnych niestety nie należy do najbardziej obiektywnych. Aby dostać się do nich to trzeba ""podobno" trochę $ sypnąć. Lepsze są od AV-Testu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
av comparatives to najbardziej obiektywnych niestety nie należy do najbardziej obiektywnych. Aby dostać się do nich to trzeba ""podobno" trochę $ sypnąć. Lepsze są od AV-Testu...

 

Ja przy ocenie programu antywirusowego uwzględniam wyniki wielu testów oraz to jak sobie on radzi, podczas otwierania w systemie nieznanych wirusów (aktywna heurystyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
av comparatives to najbardziej obiektywnych niestety nie należy do najbardziej obiektywnych. Aby dostać się do nich to trzeba ""podobno" trochę $ sypnąć. Lepsze są od AV-Testu...

 

Jeśli wpisowe jest dla wszystkich takie same to nie ma problemu. Możesz wkleić link do najnowszego testu tych co to robią te lepsze testy?

Edytowane przez poszłybuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeśli wpisowe jest dla wszystkich takie same to nie ma problemu. Możesz wkleić link do najnowszego testu tych co to robią te lepsze testy?

 

W powyższym poście jest link do wszystkich testów z tego i ubiegłego roku, również z długoterminowego AV-Test/Komputer Świat.

Jeżeli chodzi o mnie, to bardziej jednak ufam AV-C, VB a nawet Virus.gr:

 

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=7280716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wpisowe jest dla wszystkich takie same to nie ma problemu. Możesz wkleić link do najnowszego testu tych co to robią te lepsze testy?

 

a proszę, o to Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry za OT ale nie po to yngve robił kilku stronnicowe FAQ, żebyś podawał programy, których i tak ponad połowa ludzi nie obłuzy nie rozumiejąc zasady ich działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sry za OT ale nie po to yngve robił kilku stronnicowe FAQ, żebyś podawał programy, których i tak ponad połowa ludzi nie obłuzy nie rozumiejąc zasady ich działania.

 

Wbrew pozorom obsługa tych programów jest bardzo prosta a nawet w niektórych przypadkach bezobsługowa. Konfiguracja z wyjątkiem firewalla w GW, też nie wymaga dużego zaawansowania. Zrozumienie zasady działania nie jest takie ważne, najważniejsze że to działa.

Cały problem polega na tym, że programy typu HIPS z piaskownicą, czy piaskownice są jeszcze mało popularne. Jednak narastająca ilość wirusów i zawodność AV, prędzej czy później sprawią, że tego typu softy zaczną być coraz bardziej popularne. W pakiecie KIS 2010 już jest piaskownica :)

Yngve i Creer zrobili świetną robotę, opisując oraz propagując nowoczesne i niezwykle skuteczne programy zabezpieczające. W braw pozorom okazuje się jednak, że praktyka jest bardziej prosta od teorii. Zachęcam do testowania!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy oparte o piaskownicę takie jak GeSwall czy Defensewall dla przecietnego zjadacza chleba, nieinteresującego się komputerem są niewygodne i mało z nich pożytku. Jeśli z nich korzystasz, musisz zaizolować cały dysk twardy (co jest niewygodne), w przeciwnym wypadku masz dalej otwarte drzwi do komputera.

 

Tego typu programy testowałem przez kilkanaście miesięcy z przerwami, i nie zdały egzaminu właśnie przez trudną obsługę (dla mnie - jako osoby znającej się na komputerach i siedzącej w tej tematyce mniej więcej od premiery Win95), a już dla kompletnego laika to już czarna magia. Najlepiej świadczy o tym ilość userów tych dwóch technologii.

 

Jeśli miałbym się bunkrować, wybrałbym prędzej Linuksa Ubuntu. Dla maniaków bezpieczeństwa jest on naprawdę dobrym systemem, no i konto roota dostępne tylko na komendę.

 

Dla ludzi jeszcze długo będą królować antywirusy. Choć nie są niezawodne.

PS: Musisz również uwzględnić, ze ludzie przyzwyczaili się do wyogdy i z natury są wygodni, i nie mają czasu grzebać i testować, skoro np. wychowują dzieci.

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Programy oparte o piaskownicę takie jak GeSwall czy Defensewall dla przecietnego zjadacza chleba, nieinteresującego się komputerem są niewygodne i mało z nich pożytku. Jeśli z nich korzystasz, musisz zaizolować cały dysk twardy (co jest niewygodne), w przeciwnym wypadku masz dalej otwarte drzwi do komputera.

 

Tego typu programy testowałem przez kilkanaście miesięcy z przerwami, i nie zdały egzaminu właśnie przez trudną obsługę (dla mnie - jako osoby znającej się na komputerach i siedzącej w tej tematyce mniej więcej od premiery Win95), a już dla kompletnego laika to już czarna magia. Najlepiej świadczy o tym ilość userów tych dwóch technologii.

 

Jeśli miałbym się bunkrować, wybrałbym prędzej Linuksa Ubuntu. Dla maniaków bezpieczeństwa jest on naprawdę dobrym systemem, no i konto roota dostępne tylko na komendę.

 

Dla ludzi jeszcze długo będą królować antywirusy. Choć nie są niezawodne.

PS: Musisz również uwzględnić, ze ludzie przyzwyczaili się do wyogdy i z natury są wygodni, i nie mają czasu grzebać i testować, skoro np. wychowują dzieci.

 

Wypisujesz kompletne bzdury człowieku! Nie ma potrzeby izolowania całego dysku w DefenseWallu a nawet w GeSWallu? Nie rozumiesz kompletnie zasady działania tych programów a testowałeś je może kilkanaście minut a nie kilkanaście miesięcy. Jeżeli się na czymś nie znasz i nie potrafisz pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzaj.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wypisujesz bzdety tu i na forum Aviry wpierając ludziom bajki o najlepszym programie, jakim rzekomo ma być GesWall.

Znam się na IT-Security, bo jestem zawodowcem, a ty możesz sobie gadać do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sam wypisujesz bzdety tu i na forum Aviry wpierając ludziom bajki o najlepszym programie, jakim rzekomo ma być GesWall.

Znam się na IT-Security, bo jestem zawodowcem, a ty możesz sobie gadać do woli.

 

Nigdy nie pisałem o tym, że GeSWall jest najlepszym programem a jeżeli ty jesteś zawodowcem IT-Security, no to tylko można współczuć twoim klientom. Wszystkim instalujesz Avirę Personal z zaporą Windows XP? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio się zraziłem do avasta przez jego niską skuteczność. Postanowiłem zakupić komercyjny pakiet zabezpieczający kompa. Pakiet będzie pracował na MSI Wind U100. Często pracuję na baterii, więc wymagana jest możliwość zatrzymania ochrony w czasie rzeczywistym żeby działał na baterii dłużej. Który z tych programów polecacie?:

1. Norton Internet Security 2010 PL ok 130zł

2. G DATA INTERNETSECURITY 2010 ok 135zł

3. PANDA Internet Security 2010 ok 140zł

4. KASPERSKY INTERNET SECURITY 2010 PL ok 135zł

 

Który będzie najlepiej się spisywał? Wyczytałem że G Data najlepiej sobie radzi w wykrywaniu wirusów, ale przecież ten pakiet to nie tylko wykrywanie wirusów, ale również inne zabezpieczania. A może inny komercyjny pakiet zabezpieczeń polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lord Angre

 

Kaspersky IS bierz. Nie ma lepszego programu. Najlepszy pod kazdym wzgledem.

 

@Jurek vel omkar

bez komentarza. Tylko ci współczuć choroby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam

Ostatnio się zraziłem do avasta przez jego niską skuteczność. Postanowiłem zakupić komercyjny pakiet zabezpieczający kompa. Pakiet będzie pracował na MSI Wind U100. Często pracuję na baterii, więc wymagana jest możliwość zatrzymania ochrony w czasie rzeczywistym żeby działał na baterii dłużej. Który z tych programów polecacie?:

1. Norton Internet Security 2010 PL ok 130zł

2. G DATA INTERNETSECURITY 2010 ok 135zł

3. PANDA Internet Security 2010 ok 140zł

4. KASPERSKY INTERNET SECURITY 2010 PL ok 135zł

 

Który będzie najlepiej się spisywał? Wyczytałem że G Data najlepiej sobie radzi w wykrywaniu wirusów, ale przecież ten pakiet to nie tylko wykrywanie wirusów, ale również inne zabezpieczania. A może inny komercyjny pakiet zabezpieczeń polecicie?

 

KIS jest kompletnym i nowoczesnym pakietem, posiadającym nie tylko AV i firewall ale także HIPS oraz sandbox, dlatego właściwie skonfigurowany i używany zapewnia wysoką skuteczność.

 

PS.

 

@ Plati

Jesteś IT-Security Turbo Dymomenem :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy pakiet IS ma jakieś bonusy - więc warto przejrzeć zawartość wszystkich pakietów i zdecydować się co wybrać, ponieważ czasem możesz się zdziwić co fajnego zawierają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
KIS bierze więcej zasobów od nortona dlatego wybrałbym bym nis'a .

 

NIS nie posiada typowego, klasycznego monitora systemu (HIPS), tylko Sonar i piaskownicy (sandbox), dlatego przy odpowiedniej konfiguracji pakiet Kasperskiego zapewnia znacznie skuteczniejszą ochronę od Nisa. Obciążenie komputera przez KASPERSKY INTERNET SECURITY jest większe, szczególnie na maksymalnych ustawieniach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...